OS X Mavericks klavišų kombinacija Ctrl-Cmd-(tarpas)
Vartotojai, kurie kompiuterį naudoja ne tik naršymui internete bet ir darbui ar mokslui, dažnai savo darbą stengdamiesi padaryti efektyvesniu naudoja eilę klavišų kombinacijų.
OS X klavišų kombinacijų yra daugiau nei paprastas kompiuterio vartotojas atsimena, bet dažnam, visų jų žinoti ir nereikia. Atsimename dažniausiai naudojamas, o dažniausiai naudojame tas, kurios mums reikalingiausios. Tačiau norint surasti reikalingas klavišų kombinacijas reikia žinoti, kad tokios egzistuoja.
Šiandien papasakosiu apie klavišų kombinaciją naudingą tiems, kas savo kasdieninėje veikloje naudoja daug, skirtingų ir netradicinių bei dažnai klaviatūros klavišų kombinacijose neegzistuojančių simbolių ar šypsenėlių.
Emoji ir daugiau
Bet kur OS X Mavericks surinkę klavišų kombinaciją Ctrl-Cmd ⌘- (tarpas) pamatysite atsidariusį langelį su Emoji piktogramomis bei simboliais. Žinoma, norint juos parašyti reikia atsidaryti kokią nors programą, kuri leidžia tai daryti.
Rašant tekstiniame redaktoriuje surinkus Ctrl-Cmd ⌘- (tarpas) klavišų kombinaciją simbolių rinkinio langelis atsidaro su rodykle nurodančia, kur pasirinktas simbolis bus patalpintas, tačiau langelį paslinkus į šoną, jis liks atidarytas ir galėsite juo naudotis, jei reikės nestandartinių simbolių tekste įvesti daugiau.
OSX Mavericks simbolių parinkčių lango apačioje esančios piktogramos atstovauja simbolių grupes, o pati kairiausiai (lango kairė/apačia) piktograma rodys paskutines naudotas piktogramas ar simbolius. Tokiu būdu galėsite, paspaudę ant simbolio ar piktogramos tame langelyje galėsite greitai įvesti jį tekstiniame redaktoriuje ar Messages pranešimo rašymo lauke.
Simbolių paieška
Norėdami rasti simbolį, kurio nėra šioje parinkčių lentelėje - paspauskite ant lango dešiniame viršutiniame kampe esančio piktogramos. Atidariusiame seniau OS X naudojantiems pažįstamame lange galėsite rastis ir rinktis iš daugiau simbolių.
Galite pasinaudoti ir paieškos lauku jei žinote ne tik kaip reikiamas simbolis atrodo, bet ir vadinasi. Radę reikiamą simbolį pertempkite jį į aplikacijos, kuriame norite jį panaudoti langą. Norėdami simbolį patalpinti mėgstamų simbolių sąraše arba iš jo ištrinti turėsite pasinaudoti senojoje aplikacijoje esančiais „Add to Favorites“ arbe „Remove from Favorites“ mygtukais.Jei norite rinktis iš didesnio simbolių sąrašo, paspauskite ant kairiame viršutiniame senosios simbolių aplikacijos lango kampe esančios piktogramos ir atsidariusiame parinkčių meniu, varnelėmis sužymėkite pageidaujamus simbolių rinkinius.
Unicode informacija programuotojams
Paspaudę dešinį klavišą ant simbolio pamatysi te galimybę nukopijuoti simbolio informaciją („Copy Character Info“). Jei nukopijuotą informaciją patalpinsite tekstiniame redaktoriuje, pamatysite informaciją apie tą simbolį, tame tarpe ir jo Unicode informaciją. ⎋ BROKEN CIRCLE WITH NORTHWEST ARROW Unicode: U+238B, UTF–8: E2 8E 8B
• Kuriame savo klavišų kombinacijas OS X
• iOS 7 klavišų kombinacijos naudojantiems Bluetooth klaviatūrą
• Klavišų kombinacijos konfliktuojančioms OS X aplikacijų meniu komandoms
• Šešios naudingos Finder klavišų kombinacijos
• Paprastesnis būdas naudotis „Paste and Match Style“ komanda
• Apie Cmd ir Alt klavišus
• Keli kasdieniniai Cmd ⌘ klavišo panaudojimai
Labas, turiu klausimą, ar Mac'e yra kažkokia klavišų kombinacija rašyti skaičiams? Ta prasme, kad yra įjungta LT kalba ir paspaudi ir laikai kokį ALT mygtuką (ar kitokį), ir spaudi ant skaičiaus ir tą skaičių parašo. Windows'uos būdavo paspaudi ir laikai ALT ir tada kokį nori skaičių. :) Būtų didelis ačiū už patarimą. Su naujaisiais. :)
Naudojant lietuvių skaičių eilės klavišų išdėstymą v3.0 taip, tokia galimybė yra. Apie šį klavišų išdėstymą paskaityti, bei jį atsisiųsti galima iš raides.blavasciunas.com