Nuomonė: „Omnitel“ atsakas į mobilaus ryšio operatorių kainų karus - 40 litų už 1GB mobilių duomenų

Paskutiniu metu, mobilaus ryšio operatoriaus „Bitė Lietuva“ pradėtas, paslaugų kainų gerinimas sujudino šią rinkos dalį, tačiau kiekvienas Lietuvos mobilaus ryšio operatorius sureagavo į tai savaip.

Tele 2 deklaruojanti, kad jos kainos mažiausios, paskelbė naują, vienu litu pigesnį planą, o Omnitel nutarė į šias gaidžių peštynes nesikišti ir toliau užsiimti savo veiklos optimizavimu, kurį pradėjo naujasis kompanijos vadas Danas Strömberg’as.

„Verslo žinios“ paskelbė Gintauto Degučio straipsnį, kuriame pateikiamos pokalbio su „TeliaSonera“ siųstu naujuoju „Omnitel“ vadovu detalės.

Nors nesu „Omnitel“ klientas (kuriuo buvau daug metų, bet po to kai jų arogancija peržengė bet kokio pakantumo ribas išėjau), tačiau mano dėmesį, kainų žemėjimo fone, patraukė nauja „Omnitel“ kainų strategija.

„Mobiliojo ryšio ir interneto kainos Lietuvoje yra mažiausios Europoje. Tačiau įranga visur kainuoja tiek pat, tad operatoriams gauti grąžą iš investicijų čia nėra lengva, ypač palyginti su kitais šalies ūkio sektoriais. Padėtį gelbėja tik mažesnės nei Šiaurės šalyse darbo jėgos kainos. Tačiau amžinai taip būti negali. Anksčiau ar vėliau kainodara turės būti keičiama. Skaičiuojame, kad normali, mus tenkinanti ir nenuostolinga kaina yra 25 Lt už 100 MB ir apie 40 lt už 1 GB duomenų“, rašoma Gintauto Degučio straipsnyje cituojant Strömberg’o žodžius.

Strömberg’as mini, kad daugiau dėmesio skirs įrangos modernizavimui ir Omnitel naudos „Huawei“ kompanijos įrangą, kuri suvartoja apie 30–40% mažiau elektros energijos , kuri beje „vos ne dvigubai brangesnė nei Švedijoje“.

Ar kompanijos išlaidomis besirūpinantis Strömberg’as nepagalvoja, kad Lietuvoje ne tik elektros energija beveik dvigubai brangesnė nei Švedijoje, bet ir atlyginimai beveik keturis kartus mažesni (vidutiniškas atlyginimas po mokesčių Švedijoje yra apie 6875 litus, o Lietuvoje 1763 litai). Danas greičiausiai nepastebi, kad daugelio prekių parduodamų Lietuvoje kainos aukštesnės nei Europoje jau nekalbant apie tų daiktų kainos ir kokybės santykį[1], bei „duonos kasdieninės“ kainas.

Kainų aukštinimu ir taip kompanijos rentabilumu besirūpinantis naujasis „Omnitel“ vadas neįvertina ir to fakto kad Lietuvoje viešose erdvėse daug daugiau WiFi belaidžio Interneto taškų ir jis gerokai greitesnis nei daugelyje Europos ar net pasaulio šalių ir labai didelio mobilių duomenų kiekio daugumai nereikia.

iPhone, kuriuos Omnitel giriasi parduodanti, kaina taip vertinant perkamumo galią skiriasi nuo šalių su kuriomis kainas gretina Strömberg’as: Lietuvoje 16GB iPhone 5s kainuoja ~2499 LTL (arba 4,48 procento šalies BVP), tačiau pavertus kiek atsieina tas pats iPhone švedui (iPhone kainos ir jo pajamų santykis) - jis jam atsieina tiek, jei Lietuvoje 16GB iPhone 5s kaina būtų 640 litų.

Naujasis „Omnitel“ vadas, greičiausiai mano, kad skaičiuoti moka tik jis, o lietuviai bet kokia kaina liks „Omnitel'yje“ nesvarbu, kad dėl to kai kuriens jų, metų pabaigoje, reikės parduoti kepenis, kad išsimokėti brangiąjam operatoriui už paslaugas.

Skaitant „Verslo žiniose“ paskelbtą pokalbį su naujuoju „Omnitel“ vadu susidaro įspūdis, kad nors ir nesiveldama į mobilių operatorių kainų karus, „Omnitel“ pasiklydusios kulkos buvo sunkiai sužeista į galvą. Arba... Strömberg'o misija yra padaryti „Omnitel“ patrauklią pardavimui (nustekenti jos vertę, kad kažkas užsinorėtų sąlyginai nebrangiai įsigyti jos turimą techninę bazę bei infrastruktūrą ir kelis likusius klientus).


 1. Kalbant apie kokybiškus brangesnius rūbus visai šeimai, labiau apsimoka pirkti nuskridus kur nors į Europą, tarkim visa šeima pasinaudojus pigių skrydžių bendrovės pasiūlymais nuskristi į Berlyną, ten apsipirkti ir grįžti, nei pirkti Lietuvoje mokant neprotingas kainas. Tiesa, džiugu matyti į Lietuvą ateinančius užsienio vardus, kurie išlaiko savo kainų politiką ir Lietuvoje, kaip pvz: H&M, kur maršinėliai (beje neretai ant jų rasite „made in Lithuania“ nesvarbu ar pirksite čia ar užsienyje) bet jie dažnai kainuoja beveik dvigubai pigiau nei Utenos trikotažo su 35% nuolaida, kitas pavyzdys IKEA, kur dirbtine oda truakta kėdė lietuviškose parduotuvėse vadinama „vadovo kėdė“, IKEA kainuoja 169 litai, o beveik identiška kitose Lietuviškose parduotuvėse 450-780 litų. Aš nereklamuoju nei vieno iš čia minimo pardavėjo, tik dalinuosi pastebėjimais.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Šiuo metu turiu planą išmaniems su 1,05GB už 30lt/mėn, preitą mėnesį išnaudojau 2Gb, bet spartos neapribojo, greitis 10-18Mbps. Dar skųstis negaliu, na bet jei jau žada branginti, turbūt su LTE, tai ir padarys, tai teks išeiti.
  Kas blogiausiai po tokių kalbų, tai gali ir kiti du operatoriai "susiprotėti" ir pabranginti savo paslaugas. Nes jiems tokia konkurencija per daug kirto per kišenes...

  • Turiu Bitėje 1GB už 3LT, greičiu nesiskundžiu ypač kai naudoti 3G tenka tik automobilyje, nes beveik visur kitur yra WiFi.
   Su greičiais didesniai dar yra toks reikalas, kad jei žiūri tarkim YouTube ar panašias paslaugas naudoji - kuo didesnis greitis, tuo aukštesnės kokybės failą siunčia, nesvarbu, kad skirtumo gali ir nepastebėti kokybėje, bet duomenų persiunčiamų skaičius labai skiriasi. Todėl greičio jie gali ir neberiboti, nes jiems apsimoka, kad tu didesnius failus siuntiesi/stream'ini. Tai vadinama „adaptive streaming“ ir YouTube pradėjo šią technologiją naudoti, atrodo, nuo šių metų pavasario.

   • Teip, bet dabar galima reguliuotis vaizdo kokybę iOS youtube aplikacijoje :)
    Kas liečia šituos pasisakymus, tai mane taip erzina, tokie pasisakymai, kad va čia Lietuvoje pigiausias internetas, mobilus ryšys, bet kodėl neatsižvelgia į minimalų ir vidutinį atlyginimą? Anglijoje T-mobile už 80lt/mėn duoda 2000min ir neribotą internetą, sms arba už 64lt/mėn- 1000min, neribotus sms ir 3GB interneto. Omnitelyje LT už neribotus pokalbius ir sms, 2GB reikia mokėti 49lt/mėn, tai kaip čia pasakius, gal ir gaunasi pora litų brangiau, bet dabar palyginkit UK ir LT minimalius, vidutinius uždarbius? ir koks procentas tenka mobiliojo ryšio paslaugoms nuo atlyginimo lyginant LT ir kitas Europos šalis :)
    Na arba turi paruošę planą chuliganą ir nori nuvaryti įmonę į bankrotą. Nes kasmet Omnitel palieka vis daugiau klientų, pelnai mažėja, o jie nori dar padidinti kainas, tai logiškai mąstant sunku ką ir pridurti.

    • Bet dauguma kas pabandė angliško ar prancūziško Interneto ir lietuviško, skirtumą jaučia akivaizdų. Daugelyje EU šalių interneto greitis toks, kad nejučiomis prisimeni senus dial-up laikus kai paspaudi nuorodą ir lauki kol atsidarys koks psl...

     Aš suprantu Strömberg’o argumentus, kad niekas jiems vien dėl to, kad LT atlyginimai žemesni aparatūros neparduoda pigiau, o kompanija turi būti pelninga, tačiau padaryti paslaugų kainas tokias kaip „vakaruose“ net savo darbuotojams nemokant vakarietiškų atlyginimų ir tikėtis, kad visi kiti vartotojai aklai naudosis paslauga už bet kokią kainą vien dėl to, kad jie „Omnitel“ yra neprotinga. Vartotojai taip pat skaičiuoja. Žinoma dėl vieno lito bėgiojantys tarp operaorių nėra tas segmentas, kuris labai domina paslaugos tiekėjus, nes kaip taisyklė, jie nėra tie kurie atneša daigiau pajamų, bet likusioji dalis visada ieškos protingo kainos ir kokybės santykio pagal savo pajamas.

     Smagu pastebėti, kad šis mobilių operatorių karas privertė pasitempti ir Bitę, kurios aptarnavimas buvo ir taip labai neblogas. Bet dabar pakeisti planą ar užsisakyti kokią nors paslaugą kuriame nors iš jų skyrių (bent jau kiek teko matyti ir bandyti) trunka neįtikėtinai trumai. Man pasikeisti duomenų planą truko apie 30 sekundžių: atėjau, pasakiau ko noriu, paklausė numerio, kelios akimirkos ir sako „pakeičiau“. Kitas šeimos narys keitė ir skambučių ir duomenų planus tai užtruko apie minutę.

    • iOS YouTube aplikacijoje vaizdo kokybę reguliuoti galima tik tuo atveju kai naudojamas WiFi, jei naudojamas 2G, 3G ar 4G - ji to padaryti neleidžia ir pateika vaizdo kokybę pagal prisijungimo greitį.

 2. Kaip tik pries kelias dienas perejau pas bite, nes 4g nesugeba pajungti ant iphono,… nematau prasmes ten sedeti...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų