8,5 priežasties kodėl nereikėtų jailbreak’inti iOS įrenginio

Pasirodžius iOS 7 jailbreak, kaip nepritariantis tokiems veiksmams su iOS įrenginiu nutariau paminėti priežastis kodėl nereikėtų jailbreak’inti savo iPhone, iPod touch ar iPad ir tai galioja ne tik iOS 7 įrenginiams.

iOS įrenginys sukurtas taip, kad būtų saugus nuo to momento kai jis įjungiamas. Jame įdiegtos apsaugos sistemos apsaugo įrenginį nuo virusų ir kito tipo kenkėjiškų aplikacijų veiklos ir neleidžia šioms prieiti prie asmeninių ar korporatyvinių duomenų. Nelegalus iOS modifikavimas (jailbreak’as) apeina iOS apsaugos priemones ir gali tapti įsilaužimų iPhone, iPad ar iPod touch bei jo stabilios veiksenos sutrikimų priežastimi.

1. Pasitikėjimas

Visokie daugiau ar mažiau patyrę piliečiai, kurie užsiima iOS modifikavimais, nesvarbu kokių paskatų vedini tai daro, mano galva, verti mažesnio pasitikėjimo nei, kad puikią reputaciją turinti Apple kompanija. Jūs negalite būti tikri, kad be kelių „blizgučių“ visokie Evasi0n ir kiti panašūs programišiai nepaspendė jums spąstų ir nepadarė jūsų telefono saugumo sistemos kiauros kaip rėčio.

2. Įrenginio saugumo sumažėjimas

Jailbreak’inus iOS įrenginį nuimamas jame įdiegtas apsaugos sluoksnis sukurtas saugoti asmeninę ar korporatyvinę informaciją nuo nesankcionuoto priėjimo. Nuėmus apsauginį sluoksnį programišiai gali pavogti jūsų asmeninius bei korporatyvinius duomenis, jei juos saugote savo iOS įrenginyje bei sugadinti įrenginį, pasinaudoti juo užpuolant kitus įrenginius tinkle ar iOS įrenginyje įdiegti ir aktyvuoti virusą ar piktybinį kodą.

3. Nestabilumas

iOS įrenginio jailbreak’as gali tapti nestabilios įrenginio veiksenos priežastimi: užstrigimų tiek įrenginio ar jame veikiančių aplikacijų. Jailbreak’as taip pat gali būti pradingusių duomenų priežastimi.

4. Trumpesnis baterijos tarnavimo laikas

Nulaužtos iOS versijos naudojimas pagreitina baterijos resursų sekimą todėl bateriją teks krauti dažniau (tai sutrumpins ir bendrą baterijos tarnavimo laiką).

5. Nepatikimas balso ir duomenų ryšys

Nutrūkę skambučiai, nepatikimai veikiantis ir lėtas duomenų srautas, netiksli ir nepatikima geolokacinė informacija - visa tai gali sukelti Jailbreak.

6. Paslaugų neveikimai

Įdiegus jailbreak gali nustoti funkcionavę kai kurie sisteminiai servisai, tame tarpe neveikti ar veikti nepatikimai PUSH pranešimai, kai kurios push-principu veikiančios tarnybos, tokios kaip iCloud ar Exchange gali neteisingai ar visai nesinchronizuoti duomenų su savo serveriais.

7. Ribotas atnaujinimų įdiegimas

Kai kurie neautorizuotos iOS modifikacijos gali sukelti nepataisomus iOS įrenginio gedimus,. Gali nutikti taip, kad įdiegus Apple atnaujinimus iPhone, iPad ar iPod touch taps „plytos gabalu“.

8.Garantija ir remontas

Jei Jailbreak tapo įrenginio pilno ar dalinio gedimo priežastimi ir nėra galimybės atstatyti pradinės iOS būsenos, atnešus į autorizuotą servisą jam gali nebūti taikomos garantijos sąlygos, o yra ne mažai atvejų, kad jailbreakint’as iPhone nebuvo remontuojamas net ir po garantijos (net ir už pinigus). Reikia turėti omenyje, kad nors jailbreak ir nėra nelegalus, tačiau įdiegdami nelegaliai modifikuotą iOS versiją į savo įrenginį pažeidžiate iOS galutinio vartotojo sutarties sąlygas ir tai gali tapti ir Apple įsipareigojimų nutraukimo priežastimi (pvz. garantijos).

Dažnai net ir labai patyrę iOS vartotojai nusimanantys technologijose patenka į bėdą paversdami savo įrenginį plytgaliu (omenyje turiu ne tuos kurie turi 5 telefonus ir moka jais naudotis, bet sunkai orientuojasi telefono procesuose, protokoluose ir programinės įrangos veikimo principuose ir tame, kaip ji komunikuoja su įrenginyje esančia elektronika). Todėl jei savęs nepriskiriate prie tokių patyrusių vartotojų - geriau susilaikyti nuo jailbreak ir paskui smegenų gręžimo ir verkšlenimo visuose įmanomuose forumuose rašant visą tekstą didžiosiomis raidėmis ir maldaujant padėti nes „nieko nedarėte, o telefonas nebeįsijungia“.

9. Baigiamasis žodis

Nemėgstu rašyti ir net kalbėti apie jailbreak’ą nes man taip savo įrenginius gadinantys piliečiai asocijuojasi su vagimis. Neskaitysiu moralų, nes pasakų apie „tik pabandyti programą“, kurios realybėje nesutampa su žodžiais esu girdėjęs ir matęs labai daug.

iOS 7 dauguma funkcijų, dėl kurių anksčiau jailbreak’indavo savo įrenginius tie, kuriems nereikėjo vogti aplikacijų - jie jas pirkdavo, bet jims trūko iOS įrenginio funkcionalumo, dabar jau yra oficialiojo iOS 7 versijoje.

Jei nutiko taip, kad nuskurdote ir nebeturite kelių € aplikacijoms - parduokite iPhone nusipirkite kokį nors Android’ą už likusius pavalgykite sočiai ir šeimos nepamirškite, bet negadinkite gerų daiktų ir nekriskite veidu į purvą vogdami.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 28 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kiek daug paranojos :)
  Tai kad ir be jailbreak visa ios 7 pilna bugu, kai kurios net labai erzinancios.

 2. Tai paranoja ne prie ko, teisingai rašo, taip kaip yra :)

  O klaidų, tai aš asmeniškai nelabai matau, tik kaip pvz:

  1.Safaris nulūžta kartais (išsijungia tiesiog), bet čia gali būti ir dėl svetainės klaidų arba js klaidų.

  2. Ant iPad iš dalies klaidelė/neoptimizavimas, kai App Store esi ir tada tada nori pažiūrėti kokios aplikacijos paveiksliuką, kai ji padidini, jis padidėja trūkčiodamas ir paskui sunkiai vartosi, kai nori viena po kito pažiūrėti paveiksliuką :)

  Daugiau arba neprisimenu arba niekas neistrigo.

 3. Man prieš savaite iphone 4s su 7.0.4 pradejo gera šuda malt (telefui 11 menesiu, emiau nauja is omnio) - kiekviena ryta po nakties niekas negali man prisiskambint, nors pas mane rodo 5 is 5 rysio stipruma. Turiu kiekviena ryta ji perkraut, kaip koki PC, Kad veiktu pagrindine telefo funkcija:)))) pakeiciau sim, nepadejo, rysys exelent namie, reiskia telefas arba softas suda mala. Eisiu, garantinio taisymo, jau trecia telefa nauja gausiu, nes jie taip juos "taiso" - po dienos duoda nauja:))) o pries tai buvo taip, kad po 5 menesiu naudojimo naujas iphone 4s nustojo draugaut su wifi:)))) tai irgi "pataise" akimirksniu, dave ta kuris dabar durniuot su ryšiu pradejo. Apie iphone kokybe tai jau man Ramunai propagandos nevaryk, pats matai kokia patirtis. Aisku, androidas man nepatinka, fui, taciau iphone imti galma tik su sutartim , kai sugedusius gali nors ir kas menesi keisti i naujus kaip kojines, omnis mielai ta daro:))) gal 5, 5c ar 5s ir geresni, bet man tai labai cool ir 4s, trumpas,storas, sunkus, bet kai tau zmones elementariausiai neprisiskambina, nu tai jau fuck visai:)

  • Truputį ne į temą. O tu į MTTC nešiai iPhone'ą? Nes jie kaip ir vieninteliai, kiek žinau, kurie priima garantinius Omnitel'io iPhone'us. O be problemų pakeisdavo? Nes forumuose pilna įvairių atsiliepimų apie MTTC, tiek gerų, tiek blogų.

   • Aš asmeniškai nenešiau (maniškiai iDeal'iniai), bet su MTTC teko bendrauti telefonu tai supratau, kad ten stebūklų šalis.
    Su jais turėjo reikalų pora mano pažįstamų, tai spjaudėsi paskui, vienam subraižė telefoną, kitas nepamenu dėl ko buvo nepatenkintas bes sakė, kad ten atgrubnagiai kažkokie tai dirba...
    Omnio taip, garantiniai tik MTTC.

   • Jo, kadangi aš iš omnio paėmes esu tai ju servisa garantini vykdo MTTC. Nu ka aš žinau, nunešiau, pakeitė per diena be jokiu problemu, dave kazkoki sudina pakaitini, samsung, na bet diena pakentet galima. Po naujako vėl nešiu, jei idomu parašysiu kaip sekės:). O ana karta kai gavau tai buvo su plionkem iš abieju pusiu, iš paziuros naujas, o kaip ten yra iš tikro ar jis tikrai naujas ar refurbished nezinau. Bet tai mes nukrypom nuo temos - o jos esmė - nera šventi ir tie iphone, tik va kaangi jie gerokai brangesni uz androidinius visokius telefus tai ir abidna, kad po pusmečio genda, psichuoja ir gadina nuotaika. Aš esu žmogus iš praeities, su makine patirtimi kai makai kainavo dar brangiau, turiu omeny ~ 2001 metus, tada powermac g4 kainavo kosminius litus, bet zinot - kokybė buvo neabejotina, ne taip kaip dabar. to nenuneigsi Ramunai. :(

    • Čia tikriausiai „būna nesiseka, nesiseka... ir paskui kaip nepasiseks...!!!!“ :)
     Mano patirtis su Apple produktais gera. ir G4 ir G5 veikė puikiai, dabar Mac Pro tarnauja ištikimai, šiaip visokių metų ir modelių Mac'ų aplinkui guli, kurie taip pat veikia, su iPhone taip pat, kaip ir minėjau nebuvo problemų, iš šeimoje esančių 3 iPod touch vienas buvo „nudvėsęs“.
     Dėl plėvelių tai jei daro „makles“ tai plėvelę uždėti nėra sudėtinga. tačiau tikėkimės, kad taip nėra. Keičiami iPhone į refurbished, nebent sugenda sekančią dieną po naujo modelio pasirodymo, tada gal ir naują duoda. Atskirti refurbished galima iš dėžutės - ji balta, be jokių paveiksliukų. Kartais registruojant Apple refurbished telefioną neleidžia to padaryti, nes sako „This device is already registered with another Apple ID“, greičiausiai senasis savininkas jį užregistravo ir paskui nenuėmė iš savo Apple ID registruotų įrenginių sąrašo.
     P.S. rašyk visą laiką tą patį el. pašto adresą, nereikės man kas kartą tvirtinti tavo komentarų.

  • Matyt kaip pas ką kokia patirtis. Mano patirtis gera. iPhone 4s buvo atsiradęs plėmas, pastebėjau jį gal po mėnesio kaip įsigijau, kokio 0,7cm2 (galvojau čia tas naujo ekrano gelsvumas), po metų jis pradėjo plėstis ir tapo apie 1cm2 ir taip iš lėto vis plėtėsi. Po 1,5 metų nunešiau į iDeal - pakeitė. Daugiau nei su juo neturiu jokių bėdų. Apie 5s ir i5c kalbeti dar anksti, jie per „jauni“, bet iš aplinkos dauguma su iPhone ir tik pora žmonių yra kreipęsi į servisą ir tai vienas jų - pats supylė telefoną. Pora pažįstamų dar su 3GS'ais ir laimingi nė karto nesikreipė jokių servisų.
   Čia gal kaip būna, kad vienems ir kompams nieko, o kitiems tai tas neveikia tai šitas. Kaip taisyklė tokie žmonės su technika nedraugauja. Pažįstu vieną tokį žmogelį, tai jam ir Mac pastoviai tai to nedaro tai šito, ir telefonas tai jis negali prisiskambinti tai jam (Android) ir plejeryje ne visos dainos groja ir iTunes - durni...

   A, prisiminiau dar... sūnui buvo iPod touch numiręs... išsikrovė ir daugiau nebeįsijungė, tai iDeal taip pat pakeitė - veikia iki dabar, jau gal kokie 3 metai.

   Gal MTTC juos patys taiso. Paima iš tavęs, tau duoda kitą, a la refurbished, bet iš tiktųjų jų pačių meistrelių paremontuotą tai taip ir gaunasi, kad sugedusį keiti į sugedusį. Iš to ką apie MTTC girdėjau visai nenustebčiau, kad jie taip galėtų daryti.

 4. Na man su Apple nesiseka- 4 kart keitė penktuką, penktą kartą atsisakiau taisymo, gavau reikiamus dokumentus ir pardavėjas (mobili linija) pakeitė į visiškai naują 5S :) tai kolkas nėra problemų. Neseniai buvau įsigijęs iPod shuffle 4th, tai su garsu kažkas- pašaliniai garsai atsirado. Macbook air 2013 viskas tvarkoj išskyrus korpuso smulkų defektą- paspaudus ties power jungtimi korpusą- traška.... Anksčiau jautėsi, jog Apple gaminiai kokybiški, dabar QC suprastėjo, bet vistiek tenka rinktis Apple, nes prie android jokiais būdais negrišiu...

 5. Edgarai, kaip čia taip pasisekė, kad į naujausią modelį pakeitė? :) Gal kad Mobili linija supratingas pardavėjas. O šiaip dauguma manau, tai keistų sugedusius į refurbished ir viskas.

 6. Matai, aš nešdavau į iDeal garantinį, tai į naujus pakeisdavo, bet galop nusibodo ir iDeal'e atsisakiau keitimo į naują, nes vėl buvo ekrano defektas. Taigi gavau prekės defekto aktą su kuriuo nuėjau pas pardavėją (mobili linija) su tuo brokuotu telefonu ir pilna komplektaciją ir kitą dieną jau gavau naują 5S. Būčiau gavęs tą pačią dieną, bet neturėjo tame salone juodo :) Šiaip kai turi tą aktą, pilną komplektaciją turi teisę, kad gražintų pinigus arba pakeistų į kitą, bet nustebau, kad mobili linija taip greit ir be problemų sutvarkė, dėlto pas juos nuolatos perku :)

 7. Matau visi kurie turejo android tai turbut buvo samsung telefonai ar kazkas panasaus, pas amne dabar 3 android telefonai du googles (nexus ir motorola), o kitas ZTE ir dirba be problemu ir niekas nelagina.
  Ramūnai tavo sunus del ivaidzio norejo iphone tai normalu tarp paaugliu :) ypatingai Lietuvoje.

 8. Edgarai, bet gerokai stebina, kad keitė į 5S, o ne į 5. Bet kokiu atveju sveikinu, kad taip sėkmingai susiklostė. :)

 9. Na pagal įstatymus galima keisti į kokį norį, gali ir į brangesnį, bet tada primokėti reikėtų :) kadangi prieš metus mokėjau, kiek dabar kainuoja, tai išėjo, kad nereikia mokėt :) na užteks "offtopinti", nes Ramūnas užpyks :) Linksmų Švenčių visiems !!! :)

 10. Na nezinau. Aplo galimybes kur kas mazesnes, nori laisves rinkis android. Iphona naudoju tik skambuciams. Androida - simtai nemokamu reikalingu programu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų