Beveik visi Android įrenginiai klaidina našumo testų aplikacijas

Tema: Android

Liepos mėnesį Mac Arena rašė, kad Samsung kompanijos Galaxy S4 aptikusi, kad atliekamas jos našumo testas, testui „pakiša“ netikrus rezultatus taip stengdamasi sudaryti vaizdą, kad šis Korėjiečių kompanijos įrenginys yra našesnis, nei kad yra iš tikrųjų. AndreiF7 aptiko, kad panašiai elgiasi dauguma Android įrenginių.

Žemiau pateikiama lentelė Android įrenginių, kurie aptikę, kad atliekamas jų našumo testas tuojau pat pateikia maksimalius duomenis. Iš tikrųjų tokius testų aptikimo mechanizmus naudoja visi gamintojai išskyrus Apple ir Motorola. Pavyzdžiui Galaxy Note 3, aptikusi testavimą pakelia savo našumo rezultatus 4,4 procento.

Įrenginys SoC 3DM AnTuTu AndEBench Basemark X Geekbench 3 GFXB 2.7 Vellamo
ASUS Padfone Infinity Qualcomm Snapdragon 800 N T N N N N T
HTC One Qualcomm Snapdragon 600 T T N N N T T
HTC One mini Qualcomm Snapdragon 400 T T N N N T T
LG G2 Qualcomm Snapdragon 800 N T N N N N T
Moto RAZR i Intel Atom Z2460 N N N N N N N
Moto X Qualcomm Snapdragon S4 Pro N N N N N N N
Nexus 4 Qualcomm APQ8064 N N N N N N N
Nexus 7 Qualcomm Snapdragon 600 N N N N N N N
Samsung Galaxy S 4 Qualcomm Snapdragon 600 N T T N N N T
Samsung Galaxy Note 3 Qualcomm Snapdragon 800 T T T T T N T
Samsung Galaxy Tab 3 10.1 Intel Atom Z2560 N T T N N N N
Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) Samsung Exynos 5420 T(1.4) T(1.4) T(1.4) T(1.4) T(1.4) N T(1.9)
NVIDIA Shield Tegra 4 N N N N N N N

T-taip, N-ne

Visą straipsnį su grafikais ir lentelėmis rasite Anandtech svetainėje.

Apple žinoma, kaip įrenginių naudojimosi patogumui daug dėmesio skirianti kompanijai ir jai daug svarbiau yra tai, kaip padaryti, kad vartotojui būtų patogiau naudotis įrenginiu nei gigabaitai ar megahercai. Ji dažnai net neskelbia to, kas yra įrenginių viduje ir smalsiems tenka laukti kol kokie nors iFixit išardys naują iPhone ar Mac kompiuterį ir pasakys kas ir kiek ten jo viduje.

Android vartotojams, dažnai kenčiantiems nuo nepatogių ir neprotingai sukomponuotų aplikacijų valdymio elementų ar visos operacinės sistemos nestabilumo, dažnai pasigirti belieka tik skaičiukais, kurie galutinio vartotojo patyrimui, deja, neturi esminės reikšmės, nes sistema pirmoje eilėje turi veikti, būti vieninga ir patogi, o tai, kokių giga/megahercų ar maga/gigabaitų pagalba tai yra pasiekta - yra visiškai nesvarbu.

Apie Samsung Galaxy S4 našumo testų apgavystes skaitykite straipsnyje „Samsung pagauta falsifikuojanti Galaxy S4 našumo testus (benchmark)“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 22 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na supraskit patys kaip apple gali kazka skelbti, jei atsilieka skaiciukais nuo tu gigabaitu ar megahercu.
  Na jau, prasideda fanatiski pareiskimai tipo anroide nera patogu dirbti ir t.t.. Kai paskaitai kai kuriuos straipnius kad ir neseniai apie wifi ir 3g. Iphone kiek reikia pastangu kad isjunkti ar vel ijunkti 3g, androide gali ant ekrano pasideti ikonele ir tik paspaudes isjungi arba ijungi ir dar tau ikoneleje rodo kiek isnaudojau 3g duomenu. Arba kaip ios7 turi problemu su imessegeriu, kur reikes laukti kol pasirodys nauja ios, kai androide tai butu bet kada padaryta, be os atnaujinimo.
  O tie visi gigabaitai ar megahercai tai ir taip aisku kad tai marketinis karas. Beje apple pati su skaiciukais zaidzia, kad ir paskutine prezentacija tipo 40 kartu sparciau uz 1 iphone, nachrina tokius skaiciukus rodyti, cia tas pats kas lygintum dabartini PC su 15 metu senumo, arba koks HTC pirmas ismanusis telefona lygintum su paskutiniu modeliu (manau kad cia daugiau nei 40 kartu butu)

  • Kam Apple skelbti tuos hardware skaičiukus, kai iPhone 5s su dviem branduoliais sutriuškino visus androidus visuose benchmark testuose... Kažkodėl fandroid tyli arba sako, kad jau benchmark testai nieko nereiškia. O tie bugai iOS bus ištaisyti ir visi gaus vienodu metu, ne kaip Androide, reikia laukt pora mėnesių ir tai ne visi regionai gauna tą atnaujinimą. Nesuprantu, ko tu vis tą androidą čia kiši, šį puslapį skaito Apple megėjai ir visai neįdomūs, tie pasakojimai kuom android "pranašesnis". Yra pilna android forumų.

   • Aš manu, kad reikia visokių nuomonių. Mac Arena parašo ir apie Android. Dėl pastabos apie skaičiukus - pritariu.

   • Zmogau, visas skirtumas tarp ios ir android tas, kad androidui nereikia laukti naujos os versijos vien del to kad kazkokia programele kreivai veikia. Dauguma android programu nepriristos prie os: pastas, narsykle, zemelapiai ir t.t.

    • Tai kad ir ant iOS galima įsirašyti 3rd aplikacijas, tokias kaip paštas, naršyklė ar žemėlapiai ^^ Tai nesupratau tavo palyginimo esmės.

    • Aplikacijų integracijos nebuvimas Android OS yra daugiau bėda nei privalumas, nes daugumoje atvejų neturint galimybės atnaujinti OS, aplikacijų atnaujinimas neišsprendžia esminių problemų, nes aplikacijose pasitaikantys gliukai susiję su OS servisais.
     Aplikacijos atnaujinimas išsprendžia tik lokalias, nedideles problemas. Daugumoje atvejų atnaujinęs Android app matai, kad pasikeitė piktogramų vieta ar šiaip kas, bet jei paskaitai aprašymą supranti, kad esminė problema išnyksta tik atnaujinus ir aplikaciją ir OS versiją, ko dauguma Android įrenginių savininkų neturi galimybės padaryti.

     • Nepyk, bet cia jau kazkas is kosmoso, tai ta pati galima parasyti ir apie macos.
      Tai kodel i macos neintegruoja visas programas.

      • Aš nesakiau, kad integruotos visos aplikacijos ir taip, tą patį galima pasakyti ir apie OS X - ten taip pat daug Apple aplikacijų yra integruotos į sistemą, praktiškai visos tos, kurios eina su OS X. Pvz tau nereikia būti atidarius aplikacijos, kad pamatytum jog gavai iMessage ar laikyti Reminders atidarytą, kad gauti priminimą. Taip pat Mountain Lion Twitter ir Facebook yra integruotos į pačią OS X. OS X Mavericks tokių integruotų paslaugų bus dar daugiau: Siri, Maps...
       Beje Android'e taip pat yra tokių aplikacijų, pvz standartinis Google Mail ir panašiai, tad dalį „kosmoso“ laikai savo rankose kasdien ir tu :)

       • O tai pasakyk koks skirtumas ar bus programa paleista ar koks servisas programos. Man tai dar geriau kai pats gali kontroliuoti ka pakeisti o ka uzdaryti.
        Androide ir yra nemazai programu kuriu paleidineti nereikia ir gauni pranesimus, nors programos neintegruotos.
        Na kazkaip pamirsau kad dar tokia yra Google Mail, cia turbut skirta kas gmail neturi :)

        • GMail aplikaciją ir turėjau omenyje.
         Skirtumas tas, kad tai kas integruota į os nereikalauja tiek daug paipldomų sistemos resursų kaip tai kas nėra integruota. Tai, kad kokia nors aplikacija užkuria savo procesą, nors vartotojo sąsajos modulis ir nepaleistas, vis tiek ryja papildomai daugiau nei tai kas integruota.
         Tarkim turi el pašto programą gmail ir kokia nors xmail. Gmail yra sistemos dalis, tuo tarpu xmail - ne. Xmail gali paleisti foninį procesą, kuris tikrins paštą ir rodys tau pranešimus. Pamatavęs įrenginio ar aplikacijų bendrą našumą pamatytum, kad gmail dirba efektyviau nei xmail, o ir visa sistema našesnė kai xmail net nėra įdiegta. Na, o kokios vartotojo sąsajos galimybės ir kuri patigesnė ar labiau vartotojo poreikius atitinkanti - jau kitas klausimas.

         Nemanau, kad turėtume stipriai nerti į šias diskusijas, nes man susidaro įspūdis, kad jei tau kyla tokie klausimai, tai mano pasakojimai tolygūs tokiems jei man kad pasakotų kas apie automobilio variklio darbo principus, su visokiais ten techniniais keiksmažodžiais, kame aš nieko nesuprantu. Tik aš tokioje diskusijoje su tuo pasakotoju nesiginčyčiau, bandydamas įrodyti, kad kardaną įsukus vietoje tramplioriau vairo kolonėlės stabdymo efektyvumas padidėtų ir akumuliatorius naudotų mažiau kuro nes galinio vaizdo veidrodėlyje automatinis užtemimas būtų efektyviau pritaikomas.

  • Smagu, kad parašei, nes tą straipsnio užbaigimą mintyse dedikavau būtent tau. Galvojau, kadangi Android savininkai, paprastai, labai aršiai gina savo įrenginius (tame nėra nieko blogo, o kartais net geriau, kaip kad čia… vis kitoks požiūris ir ne visi „pučia į tą pačią dūdą“) ir tie žodžiai būtinai tave privers parašyti komentarą :)

   Apple palygino savo gaminį su savo pačios gaminiu, parodydama evoliuciją, bet nelygino, kaip daugelis Android įrenginių gamintojų plikų specifikacijų su kitais Android gamintojais ar Apple. Spėju skaitai ne tik Apple, bet ir Android naujienas bei lankaisi Android forumuose todėl, matyt, pastebėjai, kad ten labai dažnai „pasimatuojama“ pas ką didesnis, galingesnis ar kokia nors kita skaičiukų išraiška …esnis jų įrenginys.

   Tai, kad kas nors įrenginio viduje turi daugiau skaičiukų nebūtinai sąlygoje geresnį ar net kai kuriais kasdieniais atvejais greitesnė įrenginio veikimą. Pvz. pas tave 4-ų branduolių procesorius kompe, o pas mane du procesoriai po 6 branduolius (viso 12 branduolių arba 24 gijos/threads), negi manai, kad man Interneto naršymas ar elektroninis paštas veikia 3x greičiau? (tikrai negaunu elektroninių laiškų anksčiau nei kad jie yra parašyti ir išsiųsti)? O jei pas mane būtų paprasti diskai, o pas tave SSD - pas tave veiktų net greičiau.

   Dėl junginėjimo, tai aš manau, kad tie, kas turi junginėti 3g -> 2g <- 3g gal paprasčiausiai nusipirko per brangų įrenginį… nusipirkę pigesnį, už sutaupytus pinigus galėtų ilgai naudotis juo nevargdami su perjunginėjimais. Aš vieną kartą nusistačiau taip, kaip man reikia ir viskas. Biudžetinių telefonų savininkams, gal tai labiau aktualu ir tada reikalingas ir mygtukas toks. Kalbant apie Android Widgets'us, pastebėjau, kad kai kurie Android savininkai jų naudoja tiek, kad jie jau patiems tampa nepatogūs ir atsidaryti aplikaciją bei pažiūrėti yra greičiau, nei kad swipin'ti ekraną ieškant to reikalingo widgets'o ir paskui vis tiek spausti ant jo ir atsidarinėti aplikaciją norint parašyti atsakymą ir t.t. Vienas prietėlius visada naudojo Android, paskui kai jį jis galutinai užkniso nusipirko iPhone. Sakė, kad yra visiškai patenkintas, bet pasigenda vienintelio dalyko - Widgets'ų. Po kiek laiko, pakeitė darbą, nenorėjo savo telefono numerio perrašyti kaip tarnybinio ir gavo kitą numerį ir telefoną - vėl Android. Jo naujame Androide be laiko ir oro widgets'o nėra daugiau jokių kitų. Klausiau ko nenaudoji? - sakė: „ai, kad jie nereikalingi“. Ir tai nėra vinintelis tokio tipo pastebėjimas. Apskritai man krito į akį, kad tie kas naudoja ir iPhone ir Android, Android įrenginiuose beveik nenaudoja Widgets'ų.

   • Yra zmoniu kurie visados lygins kieno didesnis, tai normalu, net ir tarp apple fanu, viena diena vienas greitesnis kita diena kitas. Man asmeniskai tai vienodai, man geriau batarke laikytu ilgiau ar per koki 15 pasikrautu, nei koks super duper greitas.

    Na nebutnai tie 3g junginejimai, cia tik vienas pavyzdelis ka galima androide pasiekti, tik ios 7 versijoj sugebejo ikelti keleta funkciju kuriuos galima greitai pasiekti, nors androidas tai senai turi.

    Kas liescia Widgets’us, tai cia reikia pirma susirasti ko tau reikia, as ir ne iskarto susiradau, laikas po laiko radau labai geru, stai keletas mano ekrano paveiksleliu kuriuos naudoju kasdien. http://goo.gl/cMnqO2 kai kuriuos galima meketuotis paciam.
    Man nereikia pastoviai atidarineti kazkokias programas, po to laukti kada dar is interneto atsinaujins, atsirakinai ir jau matai tai ko tau reikia.

 2. Aš du metus prabuvau su android high-endais ir niekad nenaudojau widgetų. Kas iš pažystamų su android, kuriems jau per 25metai, irgi nenaudoja tų widgetų. Ten nebent geekai ar vaikai prisideda penkis puslapius widgetų ir swypina per visus puslapius... ;)

  • Matai kei nezinai kokiu yra ir kokiu tau reikia, tai ir lenda visokios kvailos mintis apie tuos widgetus

   • Na pas kiekvieną skirtingi poreikiai, iš tavo pateiktų screenshootų, tai nei vieno widgeto man neprireiktų, nes per iOS7 orus, artėjančius eventus, alarmus galiu pasižiurėti notification juostoje, net nebūtina atrakinti telefono. Ten tie likę widgetai (svetainės statistika, likutis duomenų, prie kokio WiFi prisijungęs…) jau, matyt, asmeniniams poreikiams naudoji, kur daugeliui nėra aktualu. Ką pastebėjau iš android savininkų, tai jie prisirašo analogiškų programų, tam pačiam darbui atlikti. Kaip kiti būna įsirašo po tris analogiškus ofisus ar po keletą naršyklių. Man tokia betvarkė ne prie širdies, man paprastumas leidžia atlikti produktyviau ir maloniau darbus ir panašiai. Ir pasiskaitinėk xda forumą, tai tie widgetai tik lėtina patį telefoną ir sodina baterija greičiau, nes jie nuolatos atsinaujina, net jei tau ta pateikiama informacija ir nėra būtina. :)

    • Kakutis tie ios orai, kiek pamenu naudoti gali tik viena oru saltini yahoo, kuris pieno riebuma rodo, esu naudojas ir ios ir androide yahoo prognozes tai po keliu dienu lauk ismeciau.
     O as galiu nemazai informacijos reikiamos pamatyti tik ijungus ekrana neatrakindamas, jau nekalbu kad ir i notification juosta galiu sukisti, kas man nelabai patinka.
     As parodziau kas man aktualu, kiekvienas gali rasti kas jam aktualu. Cia tas pats ka pasakyciau nafik reikalingi zaidimai. O juk kazkam reikia.
     Keleta narsykliu naudoju ne del grazumo, o del savo puslapio analizes ar testavimo.

     Matai kai pats nenaudojai tai ir nezinai ju poveikio, o tik is nuogirdu. Tai kam tau tada smarfonas jei jis nieko nedaro, o tik ijungus turi pats viska susirankioti. Maziau reikia skleisti ereziju kad tipo sodina baterija ir t.t. Taip gali koks wingetas ir pasitaikyti kuris pastoviai animacija rodo, bet as tokiu vengiu.

     Tai nori pasakyti kad iphone isjungus nieko nedaro, netikrina pasto, neseka laiko, zadintuvas neveikia, netikrina oru kuriuos minejai, neiesko wifi, kalendorius neveikia ir t.t.

 3. Ramūnai : Gmail yra atskira programa kuri parsisiunciama is app parduotuves ji nera inegruota
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=lt

  Puse tu integruotu servisu zmogui nereikia ir jie pastoviai veikia valgo os, o neintegruotum tu kontroliuoji procesa. Ismesk dabar visas programas integruotas ir OS atsigaus. Daug tokiu procesu dirba Macos kuriu man visiskai nereikia.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų