iOS 7 ant iPhone 4S - pirmieji įspūdžiai

Tikriausiai ne vienas vakar prisidėjote prie Apple serverių apkrovimo sukeldami tiek rūpesčių Apple bei kitiems iOS įrenginių vartotojams kad Apple kompanijos viduje net paskelbė „P1“ klasės (Priority 1 - aukščiausios svarbios) pavojaus signalą.

Po nesėkmingo bandymo atnaujinti iPhone 5 tiesiai telefone (pranašavo 6ių valandų siuntimosi trukmę) ir problemos išsprendimo iTunes pagalba iPhone 4S tiesiai „ragelyje“ atnaujinti net nebandžiau iš karto pajungiau prie iTunes ir visas atnaujinimo procesas truko apie 10 minučių.

Atnaujinimo metu juodos spalvos telefonuose būna juodas fonas ir baltas obuolys, o baltos spalvos iPhone - baltas fonas ir juodas obuolys.

Kol naujoji iOS versija siuntėsi į senuką iPhone 4S, šiek tiek patyrinėjau kaip ji veikia iPhone 5. iOS išties veikė sklandžiai ir plastiškai. Didesnių klaidų nepastebėjau. Tiesa, yra kelios funkcijos, kurios lyginant su iOS 6, naujojoje iOS versijoje išnyko, bet nemanau, kad jos buvo tiek svarbios, kad be jų negalima gyventi, nors galimybės įrašų kalendoriuje iš karto atsidaryti „List view“ režime nebuvimas mane kiek ir erzina.

Kai iOS atsisiuntimas baigėsi, atsakęs į porą klausimų iOS užduotų klausimų, jau galėjau pradėti nagrinėti kas ir kaip su iOS 7 įdiegtos iPhone 4S našumu, funkcionalumu, vartotojo sąsajos sprendimais. Jei kartais kam iškiltų klausimų: iOS 7 aš diegiau „ant viršaus“.

Smagu, kad iOS 7 jau nuo pirmųjų diegimo žingsnių demonstruoja savo rūpestį vartotojo duomenų saugumu pasiūlydama susikurti apsaugos kodą (čia tuo atveju jei jo nebuvo telefone sukurta).

Pirmasis įspūdis: atrodo taip kaip ir tikėjausi, kitoks dizainas, kai kurių aplikacijų erzinančios piktogramos, bet kiti mieli dizaino sprendimai, patogumai bei patobulinimai tą erzelį stipriai sušvelnina. Pirmomis minutėmis atrodė, kad gal kiek grubesnis piktogramų dizainas telefoną daro trumpesniu, bet čia gali būti todėl, kad prie iPhone 4S peršokau nuo iPhone 5.

Kalbant apie „Control Center“ tai iPhone 4S savininkai jame neišvys „AirDrop“ funkcijos, bet pats „Control Center“ atsiradimas išties sveikintinas ir neretam padės sutaupyti tiek laiko, o gal net ir baterijos, pvz. dabar bus patogiau įjungti/išjungti Bluetooth, todėl išlipus iš automobilio ją bus galima išjungti ir taupyti bateriją, o įsėdus į automobili įjungti, ko anksčiau dėl nepatogaus kelio iki Bluetooth funkcijos valdymo dažnas nedarydavo. Tiesa „Control Center“ mano galva galėtų būti ir kiek tobulesnis, pavyzdžiui leistų pasirinkti kokių aplikacijų komandas ten norime matyti vietoje to, kad dabar leidžia rinktis iš šviestuvo, laikmačio, kalkuliatoriaus ir fotoaparato funkcijų. Bet manau, Apple turėjo priežasčių kodėl to nepadarė ir viena jų, greičiausiai saugumas, nes tikrai tikiu, kad atsirastų tokių kas norėtų į šį net užrakintu ekranu pasiekiamą „Centrą“ įsidėti savo adresų knygutę ar skambinimo funkciją…

Man patiko aplikacijų valdymo: perėjimo prie atidarytos aplikacijos ar jos uždarymo sprendimas, Apple vadinamas „Multitasking’u“ nors mano galva čia ne visai „jis“.

Baterijos sekimas man pasirodė kiek greitesnis, nei kad buvo iOS 6 nors kažkokių specialių animuotų darbastalių ir nedėjau. Tačiau čia gali būti tik klaidingas įspūdis.

iOS sudėtyje esančių aplikacijų, tokių kaip Camera, Settings, Safari ir t.t. pakeitimai geri ir aš jais patenkintas. Siri balsas daug malonesnis, ne toks kompiuterizuotas, papildytas kokybiškų melodijų pasirinkimas paliekant ir senąsias, tiesa šiek tiek patobulintu skambesiu taip pat. Smagu stebėti ir tai kaip klaviatūra pati prisitaiko prie fono spalvos, nors šią funkciją turi palaikyti pačios aplikacijos ir trečių šalių aplikacijos dar vis naudoja senesnio tipo klaviatūrą.

Ekrano perpaišymas iPhone 4S nėra toks plastiškas kaip iPhone 5. Kai kuriose aplikacijose aš pastebėjau patrūkčiojimus, tačiau jie nėra dideli ir neiššoka iš toleruotinų rėmų.

Jei pastebėjote, kad spausdinant iPhone 4S šiek tiek „stabdo“: Settings > iCloud ir „Documents & Data iCloud sync“ perjunkite į OFF padėtį. Po šito veiksmo spausdinimo „stabdymas“ turi išnykti ir galite „Documents & Data iCloud sync“ vėl įjungti (perjungti į ONN). Tačiau jei nueisite į iCloud > Storage & Backup - stabdymo problema vėl atsiras.

Noriu pastebėti, kad iOS 7 konfigūravimo metu dabar prašoma nurodyti iCloud vartotojo vardą ir slaptažodį, kurie bus naudojami kaip papildoma apsaugos priemonė, tačiau tiems kieno Apple ID nėra iCloud paskyra ir tiems kas FaceTime bei Messages naudoja ne iCloud Apple ID - teks nustatymuose atidaryti Messages ir FaceTime aplikacijoms priskirtus punktus ir pakeisti ten Apple ID nustatymus, nes iOS 7 ten automatiškai įrašo iCloud paskyrą.

Tokie tad mano pirmieji įspūdžiai. Pasidalinkite savaisiais ir parašykite kokiuose įrenginiuose diegėte, kaip veikia, kas patinka, kas nepatinka ir t.t.

Visiems įdiegusiems iOS 7 smagaus ir gero naudojimo. Tiems kas abejoja rekomenduoju paskaityti straipsnį: „Ne visos iOS 7 funkcijos veiks senesniuose iPhone, iPad ar iPod touch modeliuose“

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 49 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Įdiegiau švariai į iPhone 5. Viskas puikiai veikia, tik kažkodėl karts nuo karto nulūžta settings aplikacija ir keletas smulkių bugų. Šiaip labai patenkintas funkcionalumu ir dizainu.

 2. Kolkas mane džiugina Control Center, kad ir be Airdrop

 3. Paralax efektą galima išjungti.
  Settings > General > Accessibility > Reduce Motion.

 4. Labai patenkintas iOS 7, aišku reikia palaukt pora mėnesių, kol ištaisys bugus, atnaujins aplikacijas. Labai patinka swypinimas, tiek stock programose, tiek safari

 5. Dar iš pastebėjimų: Siri, bandant paskambinti, tarkim „call xxx“ pradėjo klausinėti which phone number you would like to call : mobile, iPhone, work, work, work, home or other.... nors anksčiau skambindavo nurodytu - pažvaigždintu telefono numeriu.
  Tiesa, dažniau paskambinėjus, panašu, kad arba pasirenka tą numerį kuriuo dažniau skambini (jei neurodai konkrečiai kuriuo) arba renkasi iPhone iš sąrašo (kai prie telefono tipo nurodyta iPhone). Gal čia ją vėl treniruoti reikia....

 6. Iš patinkančių ir neminėtų dalykų, patinka, kad norint atrakinti iPhone nereikia pirštu braukti per „slide to unlock“ užtenka bet kur per ekraną pirštu perbraukti.

  • Šitas ir man patiko, bet buvo daug skundų, kad kišenėje prisispaudžia atsirakinęs pats. Čia buvo taip ant beta versijos.

   • Reikės išbandyti, nors greičiausiai nepavyks nes iPhone dėkle nešioju.

    P.S. Tiems kieno duomenų planas brangus ar nedidelis reikėtų turėti omenyje naują „Background App Refresh“ funkciją (Settings > General > Background App Refresh) dauguma ją palaikančių aplikacijų, pagal nutylėjimą, ją įjungia. Ši funkcija patogi ir naudinga, nes atnaujina aplikacijų turinį net jei jos nėra atidarytos (pvz. Pocket, Evernote ir t.t.), bet gali, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo, suvalgyti daug duomenų. Ją galima visiškai išjungti arba įjungti/išjungti tik pasirinktoms aplikacijoms.

    • Va norėjau pasiklausti dėl to background app refresh. Net jeigu aplikacija nėra įjungta, vistiek ji gali atsinaujinti? Pavyzdžiui turiu endomondo ir įjungęs tą background app refresh. Jeigu išjungčiau tą background app refresh, ta aplikacija vistiek veiktų backgrounde, kai pavyzdžiui bėgioju ir esu paleidęs tą aplikaciją?

     • Dėl konkrečios aplikacijos negaliu atsakyti, čia matyt, reikia arba kūrėjo svetainėje info žiūrėti arba išbandyti.
      Principas tai paprastas: anksčiau tarkim sėdin prie kompo ir įsimetus koką svetainę į „Pocket“, kad paskaityti vėliau - atidarius iOS Pocket aplikaciją ji atsinaujindavo, dabar atidarau ir ten jau yra tas psl. Na gal jei po 2 sekundžių atidarytčiau tai dar ir nebūtų bet per kažkiek laiko atsinaujina.

 7. Kaip jums ryšio stiprumas? Aš nors ir nejaučiu ryšio problemų, bet pastebėjau kad ryšio stiprumo indiktoriai šokinėja labiau nei kad ant iOS 6... ir dar neteko matyti visų 5 burbuliukų užpildytų, nors anksčiau toje pačioje vietoje buvo pilnas...

 8. Dar patinka Mail programoje galimybė įsidėti tipo smart folderius, pvz „Unread“ neperskaitytiems laiškams...

 9. Įdomu kaip baterija laikys, neseniai pasikrovė, susikonfiguravau, reikės žiūrėt ar nėra didelio battery drain :)

 10. Ziuriu i savo twiteri ir matau kiek pe perstojimo raso apie ivairius ios bugus, siurpas net nueina :(

 11. Jums rodo skype notifications? Nes pas mane nėra, net nustatymuos skype notification pasirinkimo

 12. Sveiki, pradėjau atnaujinimą per iTunes, telefonas buvo prijungtas prie Wi-Fi, bet kažkodėl išnaudojo visą mano plano duomenų kiekį, kol negavau žinutės iš operatoriaus. Teko greitai atjungti mobilųjį internetą.

 13. Sveiki, turiu iphone 4s ir labai noriu isirasyti ios 7, taciau pas mane yra problema. Telefonas priristas, bet atristas su gevey korta. Ar man butu imanoma isidiegti naujausia ios'a neuzrisant telefono?(ir ar jus cia kalbat apie normalu ios 7 ar beta?)

  • Paprastai apie beta versijas kalbama programuotojų forumuose, čia paprasti vartotojai skaito ir rašo - taigi ne beta.
   Kas link tavo situacijos, asmeniškai aš neturiu supratimo. Niekada neperku pririštų telefonų todėl mano žinios yra labai ribotos šiuo klausimu, bet gal kas nors kitas turi daugiau praktikos ir atsakys.
   Jei sąžiningai aš net nežinau kaip ta „gevey korta“ atrodo. Girdėjau ką ji daro, bet niekada nebuvo aktualu.

 14. Vakar sugrūdau 7-nis į 4-tą be S. Ir priešingai mano išankstiniam abėjojimui dėl to ką darau, nieko blogo neatsitiko. Jis veikia. Ir veikia gana skalndžiai, bent jau kiek pavyko patestuoti per vakar vakarą. Iš pradžių atrodė, kad gal kažkiek trukčiojo animacija, bet arba tai praėjo arba aš prie to pripratau, vienu žodžiu neerzina. Tiesa Paralaxo tai ten nėra nuo pat pradžių, greičiausiai nėra ir kitų, galimai lėtą aparato veikimą lemenčių patobulinimų :) Baterijos greito išsekimo taip pat nepastebėjau, bet gal dar anksti apie tai sręsti, žiūrėsim kaip bus toliau.

 15. Iš įdomybių naudojant iOS7 su 4S. Klabant telefonu, prisidėjus ragelį prie ausies,kažkokiu būdu žiovaujant man pavyko įjungti garsiakalbį, o kitą kartą išjungti mikrofoną. Čia matyt kažkoks naujas išmanumas, kad nenuobodžiautum pokalbio metu :)

 16. Įrašius ios7 nuo darbalaukio dingo kai kurios programelės. Atidarant app store ir surandant rodo open. Kaip padaryt kad jos viso butu vel ant ekrano ? Ačiū

  • Sunku pasakyti kodėl jos dingo. Paprastai, taip neturėtų atsitikti. Ar paieškojus iOS įrenginyje per spotlight paiešką (ekrano viduryje brūkštelėjus pirštu žemyn) ir vedaus tos aplikacijos pavadinimą ji surandama? Jei taip, tai matyt yra kažkur tik nepastebite.
   Jei vistik jos nemato, pabandykite iš įrenginio aplikaciją pašalinti iTunes pagalba:

   • Jei nenurodėte sinchronizuoti iOS įrenginio su iTunes per Wi-Fi tada pajunkite jį USB laidu prie kompiuterio
   • atidarykite iTunes
   • pasirinkite iš sąrašo savo įrenginį
   • viršuje paspauskite ant „Apps“
   • sąraše suraskite aplikaciją, kurios nematote
   • paspauskite ant šalio jos pavadinimo esančio mygtuko „Remove“
   • paspauskite ant „Sync“ ekrano apačioje
   • sinchrinizacijai pasibaigus, jei buvote pajungusi iOS įrenginį USB laidu - atjunkite
   • iOS įrenginyje atidarykite „App Store“ aplikaciją
   • suraskite aplikaciją „Updates > Purchased“ sąraše
   • jei aplikacija buvo pašalinta, šalia jos piktogramos matysite debesiuką su rodykle žemyn - paspauskite ant jo. Aplikacija turi vėl atsisiųsti ir tikėkimės būti matoma.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų