Saugumo ekspertai bandys nulaužti iOS7 „Activation Lock“

Temos: iOS, Saugumas

Likus trims dienoms iki Apple ir kitų technologinių kompanijų atstovai turėjo susitikti ir aptarti kriminogeninės, su mobiliais telefonais susijusios situacijos padėtį - Apple WWDC paskelbė apie tai, kad naujoji iOS 7 turės visiškai naują apsaugą nuo vagystės.

iOS 7 Activation Lock

Biželio mėnesį, San Francisko miesto įgaliotinis George Gascón pranešė apie iniciatyvą suburti policiją ir vyriausybines organizacijas tam kad pažaboti nusikaltimus susijusius su mobiliųjų telefonų vagystėmis. Šiandien Gascón su savo kolega Niujorko įgaliotiniu General Eric T. Schneiderman vadovauja susitikimui, kurio metu specialistai bandys nulaužti Apple iOS 7 „Activation Lock“, kuriuo Apple bando sumažinti iPhone, iPad ir iPod Touch vagysčių skaičių. To pačio susitikimo metu saugumo ekspertai bandys susidoroti ir su Samsung’o „LoJack“ apsaugos aplikacija, kuri įdiegta Galaxy S4 telefonuose.

Saugumo eksperimento metu testuojami prietaisai bus traktuojami kaip pavogti, o vagys - saugumo ekspertai bandys susidoroti su jų apsauga

WWDC metu Apple pristatė naują iOS 7 saugumo barjerą - „Activation Lock“, reikalaujantį įvesti slaptažodį po to kai telefono duomenys buvo ištrinti nuotoliniu būdu. iOS 7 reikės įvesti Apple ID slaptažodį ir norint atjungti „Find my iPhone“ funkciją.

Apple tokiu būdu stengiasi sumažinti iOS prietaisų vagysčių skaičių, nes ištrynus telefono duomenis arba pavogto telefono savininkui duomenis ištrynus nuotoliniu būdu - vagis turės neveikiantį prietaisą jei nežinos Apple ID ir slaptažodžio. Logika paprasta - kam vogti jei negalėsi pasinaudoti ar parduoti.

Kai bus žinomi testų rezultatai - inforomuosiu

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Laukiam, tikrai įdomus ir labai naudingas dalykas :) tiesiog net super, kad vagis pamates obuolį, nematytu prasmės ir bėgtu nuo jo :) :)

    • Taip smagu, kad padarė papildomą apsaugą, nes „Find my iPhone“ labai ribota buvo ir įdomu kaip baigsis testavimo rezultatai.
      Man tik kyla klausimas, kaip reikės sutvarkyti iPhone ar kitą iOS prietaisą prieš parduodant, jei jį ištrynus - naujam vartotojui reikės seno savininko Apple ID ir slaptažodžio. Vieninelė mintis, kuri dabar kyla - yra, kad prieš trinant reikės atjungti „Find my iPhone“ ir gal tada to slaptažodžio pilnai ištrynus nebereikės.

  2. Tai gal tiesiog ant asmeninio account'o per koki iCloud.com arba iTunes (daug mažiau saugus) bus koks deactivate ar kažkas panašaus ir atsisakai savo telefono. Nes prie iCloud.com juk prisijungtum tik per savo vartotoją, tai ten ir ištrintum savo prietaisą. Lygiai taip pat kaip ir prie telefono, reikėtu e-mail'o ir slaptažodžio. Kol nežinai nieko nei apie viena, nei kita privaloma laukeli, tol ir neįmanoma nieko padaryti. Taip paprasčiausiai ir logiškiausiai būtų.

  3. Na tai čia turėtu pasidaryti įpročio dalykas, kad prieš parduodant deaktyvuoji per kažkur (iCloud.com ar kitur) Ir viskas. O tas kuris perka, irgi jau turėtu žinoti, ką perka, todėl iš karto ir paklaustu, ar paruoštas pardavimui, jei pardavėjas netyčia pamirštu.

  4. Tai as kiek suprantu jei internetas nebus pajunktas, tai ir ta „Activation Lock“ nesuveiks. Tokiu atveju vagis paprasciausiai isjunks neta ir viskas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų