Po 30-ies mėnesių pertraukos VLC sugrįžo į App Store

Po to, kai prieš beveik tris metus, VLC išnyko iš iOS aplikacijų sąrašo App Store - VLC vėl sugrįžo.

VLC versijos numeris šoktelėjo iki 2.0 ir aplikacija dabar leidžia sinchronizuoti per Wi-Fi ir palaiko Dropbox bei galimybę atsisiųsti failus iš interneto.

Applidium sukurta VLC App Store debiutavo 2010 metų lapkritį, bet po trijų mėnesių buvo išimta iš App Store dėl licencijavimo ginčų. Visos VLC aplikacijos yra atviro kodo ir licencijuojamos GPLv2 licencija. App Store turi savo licencijavimo bei DRM politiką. Vienas iš VLC kūrėjų, Rémi Denis-Courmont pasiskudė, kad licencijavimo politika (Apple ir GPLv2) prieštarauja viena kitai, po ko VLC buvo išimta iš Apple App Store.

VLC 2.0 skirta iOS yra licencijuojama dviem licencijomis: Vieša Mozila Licencija v2 ir GNU v2 ar naujesne. Felix Paul Kühne iš VideoLAN sakė, kad MPLv2 atitinka App Store licencijavimo reikalavimus.

Papildomai, prie Wi-Fi ir Dropbox sinchronizavimo, aplikacija per bendrinimo dialogus palaiko ir 3-ų šalių aplikacijas, tinklų skirtų kompiuteriams srautus bei leidžia koreguoti kontrastą, spalvas, šviesumą ir gama parametrus.

Kaip ir įprasta aplikacija App Store atsiranda saulės tekėjimo kryptimi ir pakartotinai debiutavo Australijos ir Naujosios Zelandijos App Store ir neužilgo turi atsirasti ir „Lietuvoje“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 14 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Kaip buvo kakutis taip ir liko kakutis. Tikrai yra 100 kartų geresniu programėlių.

  2. Na kažkaip, tai aš naudojuosi VLC iš įpročio. Nieko ten neieškau, nenustatinėju. Tiesiog instaliuoju ir viskas. Filmą pasileidžiu kai yra ką žiūrėti, ir tai retai, nes stengiuosi per TV žiūrėti, kur ekranas daug didesnis.
    Kuom kitos geresnės ir kokios būtėnt? Kuo geresnės, jei nelandžioti po visokius meniu ir t.t. Juk svarbu rodo :) Bent jau man. Nėra nei laiko, nei noro gilintis - svarbu pasileisti filmą, o kol kas viska ir rodė. Ar čia su kitais playeriais vaizdas bus gražesnis, nei su VLC? Nes man su 1920x1080 tai gerai rodo.

  3. Ramunai, bugu turi kiekviena programa, o jei jos netanaujina tai reiskiasi programeris ja pamirso. Zinoma jei tai ne pirmumo programa, kol gerai veikia nesuki galvos.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų