Apple statistinių duomenų grafikus braižo taip pat kaip ir Google

iOS vs Android fragmentacija 2013 birželis
Šaltiniai: Apple ir Google. Duomenys surinkti 14 dienų laikotarpyje pasibaigusiame 2013 metų birželio 3 dieną.

Po to, kai praeitą savaitę, WWDC Apple paskelbė duomenis, kad 93% iOS vartotojų naudoja naujausią - iOS 6 versiją, iOS fragmentacijos grafiką Apple paskelbė ir Apple programuotojams skirtoje svetainėje, panaudodama to pačio laikotarpio duomenis, kuriuos skelbia Google demonstruodama savo Android versijų paplitimą.

Norėdama atkreipti programuotojų dėmesį į tai, kad kuriant aplikacijas iOS, programuotojams reikia jas pritaikyti tik naujausiai iOS versijai, Apple pradėjo naudoti tokius pat iOS fragmentacijos atvaizdavimo grafikus ir datas, kaip ir Google, leisdama geriau sugretinti abiejų kompanijų leidžiamų operacinių sistemų fragmentaciją.

Apple taip pat tikisi, kad iOS 7 įsisavinimas bus toks pats masiškas ir greitas, kaip ir prieš tai buvusių iOS versijų.

Vos 6% Apple Store vartotojų vis dar naudoja iOS 5, išleistą 2011 metų spalį, kurią palaiko pirmasis iPad ir 2009 metų iPod Touch ir 1% Apple Store vartotojų iOS įrenginiuose yra iOS versijos išleistos iki iOS 5.

Google skelbiamuose duomenyse, populiariausia (35%) Android versija yra 2.3 Gingerbread, išleista 2010 metų žiemą. 4.8% Android vartotojų naudoja dar senesnes Android versijas.

Šaltinis: Google. Duomenys surinkti 14 dienų laikotarpyje pasibaigusiame 2013 metų birželio 3 dieną.
Šaltinis: Google. Duomenys surinkti 14 dienų laikotarpyje pasibaigusiame 2013 metų birželio 3 dieną.

Kitų, 26% Android vartotojų įrenginiuose, vis dar Android 4.0 Ice Cream Sandwich, išleista tą patį mėnesį kaip ir iOS 5 ir tik 33% Android vartotojų naudoja Android 4.1 Jelly Bean, paskelbtą praeitą vasarą kaip ir Apple iOS 6.

Pateikdama statistinius duomenis, Google nenaudoja didelės Android įrenginių dalies duomenų

Papildomai, Google statistika atspindi tik įrenginius, kurie reguliariai lankosi Google Play, taip neapimdama tokių Android operacinės sistemos pagrindu veikiančių prietaisų kaip Amazon Kindle ar milijonų Android įrenginių Kinijoje, kurie neturi priėjimo prie Google paslaugų.

Reaguodama į Phil Schiller komentarą, kuriame Apple marketingo vadas cituoja Google duomenis kuriuose teigiama, kad „16% Android vartotojų naudoja metų senumo Android versiją, o daugiau nei 50% - daugiau kaip dviejų metų senumo“, kovą Google pradėjo atnaujinti savo statistinius duomenis padidindama dalį vartotojų naudojančių mažiau nei metų senumo Android OS ir sumažindama, iki šiek tiek mažiau nei 50% Android vartotojų, naudojančių 2010 metų Android versiją, dalį.

Du trečdaliai Android vartotojų negali naudotis Google Now

Android „advokatai“ ilgai deklaravo, kad Android OS fragmentacija nėra jokia problema, tuo pačiu tvirtindami, kad didesnis bendras Android įrenginių kiekis yra gausesnė ir patrauklesnė auditorija programuotojams, nei kad tiems kurie kurie Apple iOS.

Tačiau, ką kalbėti apie paprastus programuotojus, jei net pati Google nesugeba pateikti savo paslaugų visų populiariausių Android versijų vartotojams. Pavyzdžiui, Google Now reikalauja kad įrenginyje būtų įdiegta Android 4.1 Jelly Bean, o tai reiškia, kad 66% aktyvių Google Play vartotojų, savo įrenginiuose, šios paslaugos negali net įdiegti.

Daugybė Google partnerių gaminančių prietaisus „varomus“ Android OS taip pat paslaugų tiekėjai/operatoriai Android versijos atnaujinimą dar labiau pasunkina, net praėjus mėnesiams po naujos Android versijos išleidimo.

Iš kitos pusės žiūrint, dauguma Android programuotojų, paprasčiausiai ignoruoja daugumą, Google išleistų, Android OS patobulinimų. Jau praėjo daugiau nei šeši mėnesiai nuo to laiko, kai Google pristatė savo patobulintą pranešimų ir informavimo sistemą (notifications) Android 4.1 versijoje, tačiau labai nedaugelis programuotojų, savo aplikacijose, įdiegė jos palaikymą.

Apple pastangos, kad kiek įmanoma daugiau vartotojų naudotų naujausią iOS versiją veržia aplikacijų kūrėjus greitai įsisavinti naujas, naujos iOS funkcijas ir galimybes bei jas pritaikyti savo aplikacijose.

Nauji telefonai, senos Android versijos, jokių atnaujinimų

Priešingai nei Apple iOS, Mac ar Windows PC pasaulyje, kur net jei vartotojas nenori naujesnės OS versijos - pirkdamas naują įrenginį jis ją gauna, Android licencijų naudotojai vis dar pardavinėja naujus prietaisus su senomis šios OS versijomis.

2011 metais, Google pradėjo „Google Update Alliance“ (Google atnaujinimo sąjunga) planą, kuris turėjo užtikrinti, kad nauji Android telefonai galės gauti atnaujinimus bent 18 mėnesių po pasirodymo pardavime. Šis planas buvo paskelbtas žlugusiu, dar net nepasibaigus 2011 metams.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Juokinga statistika, visi iOS atnaujinimai kuriuos turejau 4-6 versijas, tai tas pats tik atnaujintos programos, arba tas pats kas android 2... Tai ka iOS atnaujina, androidui naujos os nereikia, tai padaroma atskirai per app parduotuve :), neskaitant keliu smulkmenu.
  Tai gal pripazinkim, kad ios 4-6 versijos, o gal dar ir senesnes versijos yra viena versija, va ios 7 tai jau galima pavadinti nauja ios versija.

  O kiek vartotoju 3gs ar ipad gavo Siri :)
  Dabar jau butu sunku rasti irangini kur nebuti Android 4, na nebent labai silpnas geleziukas kuris paprasciausiai nepavilktu to android 4 arba isvis koks Noname. Tai tas pats jei apple dar noretu pardavineti 3gs labai pigiai, taciau jau ios 7 nepavilktu.

  • Galvojau kiek truks iki parašysi komentarą :)

   Ši statistika tiek juokinga, kad net Google ji kelia didelį susirūpinimą. Viena iš to susirūpinimo priežasčių, kad naujose Android versijose atsiradusios naujos galimybės (kurių tu neįžvelgi teigdamas, kad Android nereikalinga nauja OS), nėra panaudojamos Androd programuotojų jų kuriamose aplikacijose (neįsisavinamos).

   Jei neklystu šia tema jau esame diskutavę ir, kiek pamenu, rašiau, kad naujos iOS versijos (kaip beje ir Android) suteikia naujas galimybes programuotojams panaudoti jas savo aplikacijose (iOS 6 funkcionalumo atnaujinimų išties nemažai ir jie geri). Kadangi iOS programuotojams, priešingai nei kuriantiems aplikacijas Android OS, nėra poreikio kankintis su ekranų ir iOS versijų įvairove – jie tas naujoves sėkmingai integruoja savo aplikacijose ir sukuria harmoningos sistemos pojūtį.

   Nors kažkuria prasme tu ir teisus, jei Android programuotojai, jau pavargę kurti aplikacijas šimtams ekranų tipų ir dar kiekvienai Android OS versijai atskirai, tiesiog naujų funkcijų nenaudoja… bet anoks čia tada ir atnaujinimas tų aplikacijų.

   Kalbant apie silpnus ir stiprius geležiukus, tai Android publika, didesnėje daugumoje atvejų yra ta, kuri neįperka stiprių geležiukų. Tai rodo ir Samsung 50% sumažinti komponentų užsakymai, nes sandėliai lūžta nuo S4, kurių niekam nereikia; tie kas gali įpirkti S4, dažniausiai (jei tai nėra jų finansinių galimybių aukščiausia riba) - perka iPhone.

   Kaip ten bebūtų, bet parduotuvėse ar operatorių salonuose parduodamų Android telefonų tarpe dominuoja 2.3 (Gingerbread) Android versija. Šių telefonų savininkai, kurių yra didžioji dauguma, šiuose telefonuose negalės niekada džiaugtis naujesnėmis Android versijomis ar aplikacijų galimybėmis, kurios taip pat neatsinaujina jiems ir jie užstrigę su savo pigiu geležiuku, šūdina OS toje stadijoje, kurioje jį nusipirko, jei nekalbėti apie tai, kad su laiku, pildantis duomenims, tas geležiukas taps tik nervų kamuoliu nes jo veikimas, stabilumas, nekalbant eile kitų trūkumų, tik prastės.

 2. Twiteris pranese kad yra naujienu :)

  Del tu nauju galimybiu truputi perdeta, ne visiems jos reikalingos, pasiziurek nemazai programu net iki pat dabar reikalauja nuo 4.3 versijos (whatsapp), o kitos dauguma net nauju programu nuo 5.0 versijos (Instagram 4, Gmail ir t.t.)
  As net perejas is ios i android pamaciau kad kai kurios tos pacios programos patogiau sukurtos ant android.
  Del tu ekranu androide vel perdeta, ne visoms programoms reikia pritaikyti, androide panasiai kaip ir paprastam os langai prisitaiko prie reikiamos rezoliucijos, na gal cia daugiau zaidimu kurejams tai reikalinga, beje kiek pamenu nesenai adroidas isleido kazkoki iranki skirta testuoti iveirioms rezoliucijoms.
  Na gal jau baikim ta tema apie senus adroidus, tai dazniausiai uzsilike sandeliuose seni 2-4 metu senumo irenginiai, arba isvis kokie noname. Net jei ir perka zmones tai tik del to kad negali sau leisti daugiau kaip 130 € uz normalu androida, o uz 300 € jau pilnaverti (zinoma Lietuvioje gali ir brangesni buti)
  Paemiau siandien PhoneHouse ispaniska praito men. zurnala kur mobilkos pardavinejamos, tai ten radau 10 su android 2.3 ir tai 2-3 m. senumo modeliai ir 36 modeliai su 4.1 ir aukstene versija. Dalis tu modeliu turi ir atnaujinimu.
  Dar yra vienas skirtumas su pigiais modeliais, tai kad tu isleisi koki 130€, kitais metais galesi kita nusipirkti ir taip kokius 5-6 metus kaitalioti, kai uz viena iphone tu paklosi

  Dabar paimkim nauja ios7. Dadejo tokiu funkciju ka androidas 4 turi ir kas gavosi o gi per 3 val. nusodina iphone. Asmeniskai man iterfeisas nepatiko ypac tas permatomumas, gaunasi kaip margutis (zinoma tai skonio reikalas).
  Pod2g (jeilbreak kurejas) po ios 7 testavo jau pasiruoses pareiti prie android :) http://www.iguides.ru/forum/showthread.php?t=86283

  • O ką dar tas WhatsApp gali reikalauti, jei anksčiau ką ir atnaujindavo tai dabar paskutinis atnujinimas 2012 gruodžio mėnesio. Iš kitos pusės jei app'sas gerai parašytas tai nėra ten ką jame ir naujinti.

   Jailbreak'intojai man mažai rūpi ir kuo dugiau jų pereis prie Android tuo bus geriau. Tegul sau drabstosi snargliais, matyt suprato, kad iOS 7 per kietas riešutėlis ir kad daugelis dalykų, dėl ko anksčiau vaikučiai jailbreak'indavo iPhone - iOS 7 jau bus ir taip, o dar ir spalvos iOS 7, švelniai tariant, mėgėjui...

   Gal Ispanijoje kitaip...

   Nepamirškime, kad tai beta versija, o Apple beta daugeliu atvejų prilygsta kitų kompanijų alfa versijoms, kurios neduodamos testuoti dar, ne bet čia Apple reikalas. Vien Facebook aplikacija viena gali nusodinti, net būdama neaktyvi telefoną, čia apie aplikacijų parašymo korektiškumą...

   Kas link pirkimo kas metai naujo telefono - sutinku, jei pasiseka tai Androida reikia keisti po metų, jei nelabai sekasi - dar dažniau. Su iPhone to taip dažnai daryti nereikia, kas ~3-4 metai pats tas. Žinau kas iki šiol naudioja 3G ir vargo nežino, tačiau su tokio senumo Androidu - čia jau būtų egzotika.
   Sutinku, kad vienas iš požiūriu gali būti pirkti pigesnį daiktą ir keisti jį kas metus (pvz pirkti žiguliuką ir kai po metų sugenda - pirkti naują žiguliuką), bet ar tie metai suteiks pakankamai komforto...

   10 didžiausių problemų, kurias įvardina Android programų kūrėjai (čia ne aš, čia jie patys):
   1: Software fragmentation
   2: Hardware fragmentation
   3: Lack of software/hardware integration
   4: Too many carriers making too many changes to the core OS
   5: Google’s lack of authority
   6: Security issues
   7: Market research cost
   8: Patent issues
   9: iPad domination
   10: The Android Market search engine

 3. Na matai iose WhatsApp programa nuo 2012 nesikeite kai androide siais metais labai daug pakeitimu buvo ir labai geru. Neziurinejau visu programu, kelis uzmeciau ir praktiskai visi nuo 5.0
  Dar pakartosiu neziurekim kas buvo su android einam kas yra dabar, seniau tikrai ir as nebuciau pirkes, bet dabar situacija labai pagerejo ir tikrai galima gan nebloga paimti androida uz kokius 130 €, toki nupirkau sunui lauzyti patenkintas ir vargo neturi.
  Kaip kure taip ir kurs toliau programeriai programas, vartotojui nuo to nei silta nei salta, o programu galima rasti tikrai daug geru ir net tokiu kuriu net nesisapnavo ios vartotojams.
  As tik noriu paakcentuoti kad tos vadinamos ios naujos versijos (4-6) tai tik akiu dumimas, vienintele nauja versija skaitau tai ios 7.

  • Čia gal kaip kam, kai aš savo sūnui paminiu Android... tai jis purtosi kaip velnias kryžiaus, turėjo, naudojo ir ne vieną ir ne pigius variantus. Dabar Android jam tinka nebent pagąsdinimui, jei nesimokys...
   Bus matyt kaip ten su ta iOS 7 bus, labai didelio optimizmo man ji nesuteikia... bent jau savo išvaizda ikonų, kai kurie dalykai dar labiau minimalistiniai ir patogūs, bet tas neonas... tikėkimės priblukins spalvas, bent šiek tiek...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų