Debesų išsklaidymas virš Photoshop debesyse

Adobe Photoshop kaip ir visa Creative Suite „chebra“ kraustosi į debesis, o Adobe nusprendė nutraukti aplikacijų pardavimą ir pakeitė jį prenumeratos modeliu. Ši naujovė atnešė savų privalumų ir savų problemų. Ką šis pakeitimas reiškia jums?

Dabar, kai prieš metus Adobe kompanijos paskelbti planai pereiti prie Creative Cloud, tapo kūnu ir žinomi konkretūs skaičiai (prenumeratos kaina) – verta paskaičiuoti ar verta keisti „status quo“ savo kompiuteryje.

Creative Cloud ne visiems pigesnis variantas

Jei nesinaudojate Photoshop, bet manote, kad pats laikas pradėti – naujasis Adobe modelis leis jums sutaupyti nemaža sumelę pinigų. Tačiau jei esate visos eilės Creative Suite versijų savininkas, mokėjęs už kiekvieną atnaujinimą – vertėtų gerai paskaičiuoti ir pasvarstyti ar verta dabar imti ir migruoti į Photoshop debesyse, nes net jei Creative Cloud kainuoja ir pigiau – nuo to momento, kai migruosite į naująjį Adobe modelį – prarasite senosios licencijos teises ir jei kada nutarsite nutraukti prenumeratą – liksite be nieko.

Nors Creative Cloud verčia jus nuomoti, o ne pirkti už tuos pinigus gaunate 20GB vietos debesyse, kuriuos galite naudoti savo darbų sinchronizavimui, naudoti kolaboravimo įrankius atliktiems pakeitimams stebėti, bendrauti su komandos nariais ir klientais bei naudotis visa eile kitų įrankių ir paslaugų. jei naudojate didesnę dalį Adobe aplikacijų – už tuos pinigus gaunate tikrai nemažai gerų paslaugų. Tačiau jei Jums reikia vienos ar dviejų aplikacijų iš Adobe rinkinuko, Jūsų priėjimas prie visos eilės paslaugų debesyse – ribotas ir nelabai tie 20GB už tuos pinigus atrodo patraukliai.

Naujiems vartotojams

 • Pilna vienos, pasirinktos aplikacijos versija, 20 GB vietos debesyse ir ribotos paslaugos kainuos - 24.59€/mėn
 • Pilnos visų, aplikacijų versijos, 20 GB vietos debesyse ir neribotos paslaugos - 61.49€/mėn

  Dabartiniams Creative Suite (CS) savininkams, Adobe siūlo nuolaidas ir jie gali sutaupyti iki 40% pereidami prie CC versijos:
 • CS3: Pilnos visų, aplikacijų versijos, 20 GB vietos debesyse ir neribotos paslaugos - 36,89€/mėn
 • CS6: Pilnos visų, aplikacijų versijos, 20 GB vietos debesyse ir neribotos paslaugos - 24,59€/mėn
 • CS3 ir aukštesnių versijų: pilna vienos, pasirinktos aplikacijos versija, 20 GB vietos debesyse ir ribotos paslaugos - 12,29€/mėn.

Ši kainodara, dėl naudojamų nuolaidų, gali neleisti susidaryti bendro vaizdo. Šios nuolaidos galioja iki 2013 metų liepos 31 dienos ir tie kas nuspręs pereiti prie CC po šios datos mokės 61.49€/mėn (studentai ir dėstytojai, kurie patenka į Adobe nuolaidų kategoriją – mokės mažiau).

Mėnuo mėnesiui nelygu

Užmetus akį į Adobe kainodarą — atrodo nieko baisaus, susikaupia nuotraukų, kurių apdorojimui reikalingas Photoshop’as, išsinuomoji jį mėnesiukui, užsiimi menais ir viskas – iki kito karto… Bet taip nėra, negalite užsisakyti Cretive Cloud aplikacijos mėnesiui nesutikę, kad ją nuomositės visus metus.

Daugumai Adobe klientų tai nėra kas juos verstų svarstyti už ar prieš, nes jie nori būti tikri, kad bent metus tikrai galės naudotis aplikacijomis. Tačiau visai eilei kitų vartotojų tai reikš, kad per metus jie turės „atsegti“ 737,88€ arba 2545 LTL už tai, ką gal po poros mėnesių nutars, esant nereikalinga. Pavyzdžiui studentams prieiga prie Creative Cloud gali būti nereikalinga visą semestrą ar dar daugiau, bet jie vis tiek turės, kas mėnesį mokėti visus metus.

Įsigijus Adobe CC iki liepos galu su nuolaida – nereiškia, kad tomis kainomis naudositės visada. Po metų pratęsę prenumeratą – mokėsite pilną kainą, kaip ir tie, kas Adobe CC produktus pirks po liepos 31 ir yra nauji Adobe klientai.

Creative Cloud aplikacijos nėra Web aplikacijos

Daugelį pavadinimas Creative Cloud gali suklaidinti ir versti manyti, kad nuomojamos Adobe aplikacijos yra tai ką įprasta laikyti „aplikacijomis debesyse“, tačiau taip nėra. Adobe Creative Cloud aplikacijos yra lygiai tokios pačios aplikacijos, kaip ir Creative Suite tik suteikiančios prieigą prie tam tikro kiekio disko vietos debesyse ir leidžiančios naudotis papildomomis debesyse esančiomis paslaugomis.

Aplikacijų naudojimo legalumo apsaugos mechanizmas

SaaS – filosofija, kurią įkūnija Creative Cloud, daugelį vartotojų gali gąsdinti, nes naudojamas kur kas griežtesnis aplikacijų legalaus naudojimo apsaugos mechanizmas. Kai kurių SaaS aplikacijų atveju – tai tiesa. Adobe Creative Cloud atveju, aplikacijos veiks tokiu pačiu principu kaip ir Adobe Creative Suite, jos taip pat reikalaus autorizacijos, tačiau vietoje anksčiau naudojamo serijinio numerio autorizacijai bus naudojama Adobe vartotojo paskyra – nieko naujo Mac kompiuterių vartotojams, nes tai puikiai žinomas Apple ID modelis.

Creative Cloud aplikacijos turės kartą per mėnesį patikrinti Adobe vartotojo paskyros situaciją per internetą, o šiaip – veiks įprastai. Privalumas Creative Cloud aplikacijų yra tas, kad viena individuali licencija leidžia įdiegti ir naudoti Creative Cloud dviejuose kompiuteriuose vienu metu (Taip pat kaip ir Creative Suite), bet dabar nėra operacinės sistemos apribojimo, galite naudoti tiek Windows tiek Mac, o nesirinkti vienos iš jų, kaip kad buvo su Creative Suite licencijavimo modeliu.

Atnaujinimai ateina anksčiau (Bet galite jų ir nediegti)

Kadangi mokate už Creative Cloud – Adobe nėra tikslo laikyti sukurtus patobulinimus metus ar ilgiau ir saugoti juos naujajai versijai. Dabar kai tik jie sukuria ką nors naujo – tuojau pat išleidžia ir Creative Cloud aplikacijų atnaujinimą. Tai reiškia, kad aplikacijų atnaujinimai papildantys jas naujomis galimybėmis ar įrankiais gali būti paskelbti keletą kartų metuose vietoje to, kad atsirastų, kartą į metus ar dar rečiau,su naujomis versijomis už kurias reikėdavo papildomai mokėti.

Atnaujinimo nebūtina diegtis, tačiau tai nesumažins jūsų mėnesininių Adobe mokamų mokesčių naštos.

Jei esate įsigijęs Creative Suite – galite jos aplikacijomis naudotis tiek kiek jums norisi, tačiau tie, kas pereis prie naujo modelio – džiaugsis šiais atnaujinimais.

Kokios aplikacijos įeina į Adobe Creative Cloud rinkinuką

Creative tools

Geriausios aplikacijos fotografijai, video, audio ir dizainui

Photoshop CC

Vaizdo failų tvarkymas ir komponavimas.

Illustrator CC

Vektorinė grafika ir iliustracijos.

InDesign CC

Dizaino darbai publikacijoms.

Dreamweaver CC

Internetinių svetainių, aplikacijų kūrimas ir programavimas.

Aftereffects CC

Vaizdo efektai ir judanti grafika.

Adobe Premiere Pro CC

Video kūrimas ir tvarkymas.

Adobe Muse CC

Interneto svetainių kūrimas be kodavimo.

Edge Tools & Services

Įrankiai ir paslaugos Web dizaineriams ir programuotojams, skirtos kurti, pritaikytas ir mobiliems įrenginiams svetaines ir aplikacijas naudojant HTML, CSS ir JavaScript.

Edge Animate CC

Interaktyvaus ir animuoto web turinio kūrimui

Edge Inspect CC

Tikrinti svetainių dizaino tikimą mobiliems įrenginiams

Edge Web Fonts

Nemokami web šriftai

PhoneGap Build

Mobilioms aplikacijoms debesyse generuoti .

Edge Code CC

Programuoti HTML, CSS ir JavaScript.

Edge Reflow CC

Kurkite lanksčias svetaines.

Typekit

Kurkite su premium web šriftais.

Kitos paslaugos

Paslaugos skirtos failų dalinimuisi, bendradarbiavimui, aplikacijų ir Interneto svetainių publikavimui.

Creative Cloud Files

Diskas debesyse prieinamas iš įvairių įrenginių.

Story CC Plus

Kolaboravimo įrankis.

Kuler

Kurkite ir naršykite spalvų po spalvų temas ir panaudokite jas savo kuriamo produkto dizaine.

Business Catalyst

Svetainių valdymo ir hostinimo įrankis.

Digital Publishing Suite, Single Edition

Kurti ir publikuoti aplikacijas.

Behance

Parodyti ir rasti kūrybingus darbus.

ProSite

Sukurti ir valdyti savo porfolio svetainę.

Ar apsimoka?

Čia, greičiausiai, kiekvienas pats sau turi atsakyti į šį klausimą ir tikrai bus į jį atsakančių tiek teigiamai tiek neigiamai. Tai, kad aplikacijomis galima naudotis dviejuose skirtinguose kompiuteriuose tuo pačiu metu, gali išradingiems ir taupiems suteikti peno vaizduotei ir gal būt net padėti sutaupyti 50% kainos.


Papildymas

Nešvarūs žaidimai

CS5.5 į CS6 atnaujinimas

Nors Adobe sako, kad dabartinės CS (ne Cloud) versijos bus palaikomos iki sekančios OS X versijos (kas reikšų, kol Jūsų Mac’e OS X 10.8 Mountain Lion – viskas turi veikti) tačiau, panašu, kad Adobe perjungė mygtukus per vieną naktį ir dabar jei norite atsinaujinti CS5.5 į CS6 Adobe Jus bando išdurti pateikdama, daug kam atrodo vienintelį pasirinkimą pereiti prie CC versijos. Tas pranešimas turėtų išnykti po 180 dienų, bet tai tikrai negražus bandymas durti vartotoją.

Nutraukėte sutartį - turite krūvą šiukšlių

Jei, po kiek laiko, dėl vienos ar kitos priežasties, nutarsite nebetęsti Adobe Creative Cloud aplikacijos ar visos paslaugos prenumeratos, CC aplikacijos jūsų kompiuteryje nebeveiks. Visi Photoshop, Iliustratoriaus ar kitos Adobe aplikacijos pagalba sukurti specifiniai failai – pavirs krūva šiukšlių, kurių net normaliai pažiūrėti negalėsite. Microsoft, Office 365 atveju, nutraukus prenumeratą – aplikacijos negali daryti pakeitimų failuose, bet atsidaro ir jūs galite peržiūrėti jų pagalba sukurtus failus (veikia kaip viewer'iai). Adobe šios galimybės nepalieka.

Teisiniai ir sutartiniai reikalai

Gimimo data

Adobe Creative Cloud reikalauja įvesti gimimo datą. Nežiūrint to, kad tai galima interpretuoti kaip intervenciją į asmeninius duomenis ir susiję su asmeninių duomenų naudojimu, Adobe niekaip nepaaiškina kaip tai susiję su CC aplikacijomis, kaip šie duomenys bus naudojami ar saugojami (nekalbant apie tai, kad Adobe negali garantuoti to, jog jie nebus pavogti) ir klausimas ar šis reikalavimas atitinka Europos Sąjungos nuostatas. Jei neteisingai nurodysite savo duomenis – Adobe pasilieka teisę pasilikti jūsų pinigus, bet nutraukti paslaugos tiekimą (6.5c sutarties skyrius).

Jūsų registruoti vardo ar prekinio ženklo vagystė

7.2 Sutarties punktas teigia „Adobe gali pareikalauti jūsų sukurti unikalų URL, tokį kaip „čia_jūsų_vardas.adobe.com“, šis unikalus adresas gali būti naudojamas išskirtinai su Paslauga tiek laiko, kiek jūs ta Paslauga naudositės.“ <…> „Adobe, gali panaikinti Jūsų teisę naudotis šiuo URL dėl bet kokios priežasties savo nuožiūra“<…> „Adobe gali leisti kitam Vartotojui naudoti URL, kuris anksčiau buvo naudojamas Jūsų.“<…> Taip išeitų, kad jei Jūs turite užregistravęs savo vardą „Mano kompanija“ ir naudojate šį vardą Adobe CC URL „mano_kompanija.adobe.com“ – Adobe gali leisti kitam vartotojui naudoti šį adresą, po to kai Jūs juo nustojote naudotis.

Paslauga neveiks savaitę ir tik „ups… sorry“?

Adobe sutartyje nėra minimas joks SLA (service level agreement) ar kitoks punktas numatantis kompensacijas. Tik 6.4 punktas sako, kad: „Adobe stengiasi, kad paslaugos būtų prieinamos 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę, tačiau bus atvejų kai Paslaugos tiekimas bus nutrauktas kuriam laikui dėl atnaujinimų, taisymo, planinių darbų ar neveiks dėl trečių šalių <…>“

Taip pat sutarties 15.1, 19.3 ir 19.4 vienaip ar kitaip teigia, kad Adobe gali sustabdyti jūsų paskyros aktyvumą, panaikinti turinį savo nuožiūra dėl bet kokios priežasties (kas, mano galva reiškia, kad ir be jokios priežasties) ir jei jūs esate dėl to nepatenkintas, vykdykite 23.1 sutarties punktą skriskite į Kaliforniją ir pateikite prašymą Santa Clara apskrities teismui.

Daug pinigų ir jokio patikimumo

Tarkim, perėjote prie CC, jo pagrindu pradėjote kurti biznį, bet Adobe nutarė, kad nėra čia to biznio jiems, per daug pastangų ir per mažai pinigų… tipo šūdas „6.5 Adobe gali pakeisti arba nutraukti, laikinai ar visiškai Paslaugas ar Paslaugos elementų tiekimą, ar bet kokią kitą Paslaugos dalį be jokio išankstinio įspėjimo. Jūs sutinkate, kad Adobe nebus atsakinga prieš Jus ar bet ką kitą, jei taip padarys.“

Prenumeratos kaina

Neversiu žemiau pateikto punkto, bet trumpai tariant tai reikštų, kad Adobe gali bet kada pakelti kainas, jūsų prieš tai neįspėjusi (net jei paslauga ir neveikia) ir galite tikėtis, kad kreditoriai ar skolų išieškotojai pradės belstis į Jūsų namų duris. „6.5 (a) Subscription Fees. Certain Services require you to purchase a subscription or membership in order to access all or part of such Services. Subscription Fees are non-refundable, except as otherwise stated in specific subscription terms applicable to a Service. Subscription Fees may change at the end of your subscription period. Subscription terms are available at http://www.adobe.com/go/subscription_terms. (c) Collection of Subscription Fee. You agree that, in the event Adobe is unable to collect the Subscription Fees owed by you to Adobe for the Services, Adobe may take the steps it deems necessary to collect such Subscription Fees from you and that you will be responsible for all costs and expenses incurred by Adobe in connection with such collection activity.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Man dar tokia mintis atėjo, kaip tarkim daug kam yra tiesiog sezoninis darbas. Dirbi 6-8 mėnesius, o po to visai nereikalingas Photoshop'as. Tai gaunasi moki už nieką. Juk pagal logiką tai jei ta mėnesi nesusimokėsi, tai ir neveiks, susimokėsi vėliau - veiks kaip niekur nieko. Juk nesusigadins programa.

 2. na tai ir blogai :) nes tarkim žmogus per 2-3 metus panaudos realiai metus, tai už tuos du nenaudojamus metus permokės ir žiauriai. O dabar jei nusiperki programą, tai ir naudojiesi tiek kiek reikia. Manau didelis minusas su nauju variantu. Bet užsieniečiams turbūt dzin.

  • Nemanau, kad jiems dzin. Reikalas tas, kad aplikacija skirta Pro vartotojams, tarkim Pro fotografas yra tas, kurio du trečdaliai pajamų yra iš fotografijos, todėl jei 2/3 pajamų susiję su veikla, kuriai reikalingas PS tai čia kaip ir tavo darbo įrankis, o dirbti 2-3 mėnesius ir gyventi iš to visus metus vargu ar tai daugumos darbo modelis.
   Todėl Adobe ir orientuojasi į Pro, nes tie kiti jos nedomina – jie greičiausiai nepirko iki šiol ir nepirks po to.

 3. Na nežinau ar Lietuvoj apskritai būtų toks PRO fotografas, kuris dirbtu kiaura diena kaip kiekvienas dirbantis - nuo 8 ryto iki 17 vakaro, ir taip visus metus. Man asmeniškai gaunasi apie 7-9 mėnesiai realaus darbo kasdien su fotografija (ir tai ne nuo ryto iki vakaro, laiką skirstau). O kiti mėnesiai.. jau kaip pasiseka. Tai bet kokiu atveju tai žiauriai brangus malonumas Lietuvoj nuomuotis. Žymiai geriau pirkti.

  • Na negaliu pasakyti, kad dirba nuo 8 iki 17, bet tokių kurie dirba kiekvieną darbo dieną, darbą susijusį su fotografija ir dažnai dar ir viršvalandžius tikrai yra. Yra ir kita vartotojų pusė – ne kiekvienas fotografas (pasaulyje tai ypač populiaru, bet yra tokių ir Lietuvoje) pats redaguoja nuotraukas. Yra žmonės, kurie iš to gyvena.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų