Sulaužytas „iCloud - tai tiesiog veikia“ - Apple pažadas

Temos: Apple, Debesys

Daugelis Mac ir iOS įrenginių vartotojų džiaugiasi iCloud integracija į aplikacijas ir tuo, kad duomenys, tarp įrenginių sinchronizuojami be papildomų pastangų. Pradėjęs rašyti straipsnį Mac kompiuteryje aš galiu tęsti iPad ar iPhone, net žymeklį rasiu ten, kur jį palikau kitame įrenginyje.

WWDC-2011-Keynote

Tačiau džiaugdamiesi šia galimybe, retas, kuris žino su kokiais sunkumais tenka susidurti programų kūrėjams norintiems integruoti iCloud į jų kuriamas programas.

„Tai tiesiog veikia“, - apie iCloud sakė Steve Jobs, kai 2011 metais pirmą kartą pristatė šią paslaugą. „Viskas vyksta automatiškai ir išties paprasta susieti aplikacijas su iCloud“, - tęsė tuometinis Apple CEO. Praėjus beveik dviems metams, po šių Steve žodžių, vartotojai kaip nieko kito nori, kad programuotojai savo aplikacijose integruotų iCloud, tačiau, nepaisant to, kad dauguma programų kūrėjų ir patys to norėtų, - ne viskas taip paprasta.

„Mes sugaišome begalę laiko, stengdamiesi savo aplikacijoje integruoti iCloud funkcionalumą, tačiau pagrindinių duomenų sinchronizavimas veikė su trukdžiais ir mums nepasisekė tų klaidų ištaisyti“, - kalbėjo Daniel Pasco, Black Pixel CEO.

„Aš perrašiau savo programos kodą kelis kartus, kaskart vis vildamasis surasti sprendimą, tačiau nesėkmingai. Apple duomenų bazių sinchronizavimas su iCloud, tiesiog neveikia, nors Apple ir toliau tai reklamuoja kaip sprendimą be problemų.“ - savo blog’e rašo, programuotojas Michael Göbel.

Ir tokių nusiskundimų, apie problemas kuriant programas su integruotu duomenų bazių sinchronizavimu per iCloud , internete pilna. Programuotojai piktinasi, kad tai kas pristatoma kaip „just works“ veikia su klaidomis, klaidų pranešimai neinformatyvūs. Problemos sprendimų paieška vyksta valandų valandomis, duomenų bazių klaidos sugadina paskyros duomenis, o iš Apple sulaukti pagalbos, sprendžiant šias, iCloud integravimo į aplikacijas problemas, praktiškai nepavyksta.

iCloud serveryje saugomų duomenų kopija yra pagrindinė ir ji atnaujinama įvykus pakeitimams vienoje iš jos kopijų kuriame nors įrenginyje, tada automatiškai atnaujinami visuose kituose įrenginiuose saugomos to failo kopijos.

iCloud be abejo yra puikus sprendimas norint išsaugoti failus, tačiau duomenų bazių sinchronizavimas čia jau visai kita istorija…“, sako Jumsoft programuotojas.

Daugelis problemų susiję su vartotojų kelių iCloud paskyrų naudojimu. Kartais dėl iCloud netobulumo programuotojai visai nepelnytai gauna žemus savo aplikacijų įvertinimus. „Aš esu sulaukęs vartotojų nusiskundimų ir vienos žvaigždutės įvertinimų“, rašo Brian Arnold Apple programuotojų „support“ svetainėje.

„Ar kas nors iš Apple gali paaiškinti susidariusią situaciją“, - Apple programuotojų forume klausia Justin Driscoll. „Aš esu suplanavęs reklaminę savo aplikacijos kampaniją (už kurią, beje jau sumokėjau), ir dabar, panašu, kad turiu pašalinti savo programą iš pardavimų“. Tie keli, skurdūs Apple komentarai sumišusiems programuotojams, kaip taisyklė „nukreipia kalbą“ link sekančios iOS versijos ir Mac atnaujinimų.

Ši problema jau daugiau kaip metų senumo ir praeitoje „Apple Pasaulinėje Programuotojų“ konferencijoje, prie Apple informacijos ir palaikymo staliukų buvo nusidriekusios ilgiausios programuotojų, besiviliančių gauti atsakymą į vienintelį klausimą „kodėl taip sudėtinga integruoti iCloud“, eilės.

Pasiruošimas WWDC 2012, Moscone West, SF.

Apple atsakymas konferencijoje buvo „palaukite iOS 6“, papildomai, padėdama programuotojams, Apple sukūrė pavyzdinį iCloud integravimo programinį kodą, kuris „švelniai tariant“ buvo nepilnas. Lyginant iOS5 ir iOS6 reikalai išties pagerėjo, bet dar labai toli iki pažadėtojo „just works“.

Dauguma Apple programuotojų-veteranų išmoko vieną pamoką – neliesti iCloud jei reikia sinchronizuoti duomenų bazes. Yra kelios iCloud alternatyvos, bet nei viena jų nėra tokia tinkama kaip iCloud. Dropbx, tikriausiai būtų viena populiariausių alternatyvų, tačiau norint ją naudoti vartotojas turi naudoti Dropbox paskyrą ir autorizuoti dar vieną aplikaciją, tačiau yra visa eilė vartotojų, kurie neturi Dropbox paskyros ir nenori jos turėti, nes yra iCloud, kuris „just works“. Kita vertus, Dropbox skirta failų sinchronizavimui ir pradedant naudoti Dropbox sinchronizuoti duomenų bazes, pastaroji taip pat kaip ir iCloud - paspringsta.

Visa eilė iCloud „problemų“ jau išspręstos, tačiau toli gražu ne visos. Artėjanti „Apple Pasaulinė Programuotojų konferencija 2013“ (WWDC) teikia naujų vilčių ir įžiebia vilties šviesą debesuotame Apple koridoriaus gale.

Nepykime ant programuotojų, jei kartais aplikacija naudojanti iCloud ėmė ir „paspringo“ - tai gali būti visai ne jų kaltė.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Ar dar kam nors neaišku kodėl neveikia iCloud ir kodėl klaidų pranešimai neinformatyvūs??? Tada atsakymas: http://venturebeat.com/2011/09/03/icloud-azure-amazon/

    • Tai nepateisina to fakto, kad Apple nepadeda spręsti problemos developer'iams. Jie gali būti užkūrę „iCloud“ ant ko tik nori, čia jų pasirinkimas ir jei jie nutarė pasirinkti Azure, o ne kokią kitą sistemą, tai turėtų pasirūpinti ir tą sistemą išmanančiais darbuotojais.
      Tiesą sakant, gerai, kad tai ne paties Apple koks nors kūrinys, nes tokio tipo serverinės sistemos tikrai ne Apple „arkliukas“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų