OS X Contacts

Jei naudojate Contacts aplikaciją savo Mac kompiuteryje, turėtumėte žinoti, kad ji ne tik puikiai sinchronizuoja visus jūsų adresų knygutės įrašus su iCloud ir visais kitais Mac kompiuteriais ar iOS įrenginiais, bet ir leidžia tais įrašais greitai pasinaudoti pagal paskirtį.

Conatacts aplikacija turi paslėpusi kelias labai naudingas funkcijas paverčiančia ją ne tik kontaktinės informacijos saugykla, bet ir puikia vieta pradėti tais kontaktais naudotis.

Suradę reikiamą informaciją Contacts aplikacijoje, keliais pelės paspaudimais galima ta informacija pasinaudoti pagal paskirtį.

Contacts aplikacija Mac kompiuteryje paveldėjo tas pačias funkcijas kaip Contacts aplikacija iOS įrenginiuose, kai paspaudus šalia kontakto informacijos (telefono numerio, elektroninio pašto adreso, Twitter’io adreso ir t.t.) galime iš karto paskambinti ar išsiųsti atitinkamo tipo žinutę.

Siunčiame žinutę ar skambiname per FaceTime

Contacts aplikacijoje paspaudus ant užrašo kairiau telefono numerio (mobile, home, iPhone ar kokį esate ten nustatę) atsiranda meniu iš kurio pasirinkę atitinkamą punktą galime išsiųsti SMS žinutę į kitą iPhone arba per Skype, jei gavėjas neturi iPhone, taip pat iš šio meniu galime paskambinti FaceTime arba per Skype.

Contacts Telefono Meniu
Meniu paspaudus kairiau telefono numerio

Paspaudus ant „Send Message“ ir atsidariusiame langelyje paspaudę ant telefono numerio, galime pasirinkti, per kokią tarnybą ją norime siųsti.

Pasirenkame tarnybą per kurią norime siųsti žinutę

Jei pasirinksime Skype - bis atidaryta Skype aplikacija

Elektroninis paštas

Tokiu pačiu būdu, kaip ir aprašyta aukščiau, tik paspaudę ant užrašo esančio kairiau elektroninio pašto adreso - galime išsiųsti elektroninį laišką.

Meniu paspaudus kairiau elektroninio pašto adreso

Atidarome Interneto svetainę

Jei kontaktinėje informacijoje įrašytas internetinės svetainės adresas, paspaudus ant kairiau jo esančio užrašo ir iš atsiradusio meniu pasirinkus „Open URL“ tuo adresu esanti svetainė bus parodyta Interneto naršyklėje.

Meniu paspaudus kairiau Internetinio adreso

Socialiniai tinklai

Contacts leidžia įvesti visą eilę socialinių tinklų adresų: Facebook, Twitter, LinkedIn, MySpace, Flickr ir t.t. Paspaudus šalia socialinio tinklo adreso mes galime arba išsiųsti žinutę (Twitter) arba peržiūrėti kontakto profilį tame socialiniame tinkle, kai kuriais atvejais nuotraukas ir t.t.

Meniu paspaudus kairiau Twitter vartotojo vardo
Meniu paspaudus kairiau Flickr vartotojo vardo
Meniu paspaudus kairiau LinkedIn vartotojo vardo

Adresas ir žemėlapiai

Jei esate įrašęs kontakto adresą - paspaudus ant kairiau adreso esančio užrašo pasirodys meniu, kuriame pasirinkus „Map This Address“ bus atidaryta Interneto naršyklė su „Google Maps“, kuri bandys parodyti to adreso vietą žemėlapyje. Taip pat galite tik nukopijuoti „Google Maps“ nuorodą į šį adresą net neatidarę naršyklės, bei nukopijuoti patį adresą jei ruošiatės spausdinti jį ant voko.

Meniu paspaudus kairiau vartotojo adreso

Didelis telefono numeris

Tikriausiai pastebėjote, kad paspaudus ant kairiau telefono numerio atsidariusiame meniu yra vienas punktas „Show in Large Type“. Pasirinkus šią funkciją telefono numeris bus parodytas iš ties didelis :) Ši funkcija gali būti naudinga tiems, kieno kompiuterio ekranas nedidelis arba labai didelė skiriamoji geba.

Contacts Didelis telefono numeris
Pasirinkus „Show in Large Type“ telefono numeris rodomas per visą kompiuterio ekraną

Grupės ir išmaniosios grupės

Jei tenka susirašinėti su grupe žmonių – patogu juos apjungti į grupes, tokiu atveju Apple Mail programoje surinkus grupės vardą, laiško gavėjų laukelyje iš karto bus patalpinti visų grupės narių elektroninio pašto adresai.

Adresatų grupės

Norėdami sukurti naują grupę, Contacts aplikacijoje iš meniu pasirinkite File > New Group (Shift-N) ir suteikite grupei vardą: šeima, draugai, bendradarbiai, bendramoksliai ar kokį nors kitą, kuris Jums pasirodys priimtinesnis. Norėdami patalpinti adresatą toje grupėje: pažymėkite All Contacts ir nutempkite į reikalingo kontakto įrašą į tą grupę.

Išmaniosios adresatų grupės

Išmaniosios adresatų grupės kuriamos tokiu pačiu principu kaip ir „išmanieji aplankai“ Finder aplikacijoje. Norėdami sukurti naują išmaniąją grupę, Contacts aplikacijoje iš meniu pasirinkite File > New Smart Group (Cmd-Alt-N) atsidariusiame langelyje nurodykite kaip šią grupę norite pavadinti ir bendrus kriterijus, pagal kuriuos, šiai grupei, būtų priskirti žmonės, pvz. City > Contains > Vilnius surinks į vieną grupę visus adresatus, kurių adresų įrašuose nurodytas Vilniaus miestas. Contacts išmanioji grupė

Distribucinis sąrašas

Dažnai adresų knygutėje kontaktai turi ne po vieną tos pačios grupės įrašą: adrsas (namų, darbo ir t.t.), elektroninio pašto adresai, telefono numeriai ir panašiai. Norėdami nurodyti, kuris įrašas turėtų būti naudojamas to kontakto, kaip numatytas: „Contacts“ aplikacijoje iš meniu, pasirinkite Edit > Edit Distribution List atsidariusiame langelyje, kairėje pusėje nurodykite grupę, o dešinėje pusėje, pamatysite juodus ir pilkus kontaktų duomenis – programos naudos kaip numatytuosius tuos, kurie yra juodi. Norėdami „pajuodinti“ (padaryti numatytu), kitą telefono numerį ar elektroninio pašto adresą – tiesiog pele paspauskite ant jo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. ištrinti kontaktai

    O kaip elgtis, jei netyčia ištrynei konkaktus iš knygutės kurie automatiškai išsitrynė ir kituose apple įrenginiuose, tame tarpe ir pačiame iCloud? yra galimybė atstatyti?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų