2-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga
2-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.
- „Sisa Journal“ rašo, kad šiais metais „Apple“ išleis „iPhone 17 Air“, kurio storis bus 6,25 mm ir tai bus ploniausias kada nors išleistas „iPhone“. Remiantis šiais duomenimis „iPhone 17 Air“ bus maždaug 20% plonesnis už „iPhone 16“ ir „iPhone 16 Plus“ ir maždaug ketvirtadaliu plonesnis nei „iPhone 16 Pro“ ir „iPhone 16 Pro Max“ modeliai. Kaina, anot „Sisa Journal“, bus panaši į dabartinių „iPhone 16 Plus“. Kalbama, kad naujasis modelis pakeis „Plus“ serijos telefonus, jame bus įdiegtas 6,6 colių ekranas, A19 lustas, „Dynamic Island“, jis turės vieną galinę kamerą ir jame veiks „Apple“ sukurtas 5G modemas.
- „Apple“ vadovas Tim Cook, atspindėdamas ilgalaikius bendradarbiavimo santykius, Donald Trump inauguracijai asmeniškai paaukos 1 milijoną dolerių. Kiti generaliniai direktoriai ir įmonės, tokios kaip: „Amazon“, „Meta“, „Uber“ ir „OpenAI“ vadovas Sam Altman – inauguracijai taip pat paaukojo nemažas pinigų sumas.
Anot šaltinių, Tim Cook, išdidus Alabamos gyventojas, mano, kad inauguracija yra puiki Amerikos tradicija, ir aukoja inauguracijai vienybės dvasios vardan. Kad inauguracijai aukos „Apple“ – nesitikima. Tim Cook, nuolat būdamas Vašingtone, bėgant metams aiškiai parodė, kad tiki dalyvavimu, o ne sėdėjimu nuošalyje ir bendravimu su politikos formuotojais iš abiejų pusių.
„Apple“ indėlis į JAV ekonomiką yra milžiniškas – ji yra didžiausias mokesčių mokėtojas JAV ir pasaulyje. JAV sprendimai yra svarbūs ir daro įtaką viso pasaulio politikai ir ekonomikai. Geri santykiai su JAV prezidentu gali padėti „Apple“ šiek tiek sušvelninti kai kuriuos Europos sprendimus neigiamai veikiančius ją finansiškai. - Sausio 9 dieną sukako 18 metų nuo to momento kai Steve Jobs „Macworld Expo 2007“ renginio metu pristatė pirmuosius „iPhone“ ir „Apple TV“. Stovėdamas scenoje Jobs pristatė „iPhone“ kaip produktą, kuris apjungia tris funkcijas: „iPod su jutikliniais valdikliais, telefoną ir pažangų interneto ryšio įrenginį“. Jis pabrėžė, kad tai ne trys atskiri įrenginiai, o vienas, ir pasakė:
Šiandien
.Apple
išranda telefoną iš naujo
Nors antraštėse dominavo „iPhone“, „Apple“ taip pat oficialiai pristatė ir „Apple TV“ – produktą, kuris iš pradžių, ankstesnio 2006 m. rugsėjį vykusio renginio metu, buvo vadinamas „iTV“. „Apple TV“ buvo pristatytas kaip priedėlis, skirtas „iTunes“ turiniui perduoti į televizorių. Įrenginys leido belaidžiu būdu transliuoti filmus, TV laidas, muziką ir nuotraukas iš „Mac“ ar PC tiesiai į televizorių. Jame buvo įdiegtas 40 GB kietasis diskas vietiniam turiniui saugoti ir palaikoma 720p HD raiška. Įrenginys turėjo ir HDMI bei komponentinę vaizdo išvestis. Tada „Apple TV“ kainavo 299 USD. - 2005 metų sausio 10 dieną, Steve Jobs pristatė naują „Mac“ kompiuterį ir 2025 m. sausio 10 dieną „Mac mini“ sukako 20 metų (prekiauti jais kompanija pradėjo 2005 m. sausio 22 d.). „Mac mini“ Steve Jobs pristatė turėdamas aiškų tikslą – pritraukti „Windows“ naudotojus. Nors, panašu, šis tikslas niekada nebuvo pasiektas – mažasis „Mac“ tapo kultiniu ir išliko mėgstamiausiu „Mac“ kompiuteriu, net kai įmonė bandė apie jį pamiršti.
Tai, kad „Mac mini“ yra pigiausias, prisidėjo prie jo populiarumo, nors norint jį naudoti, vis tiek reikia nusipirkti klaviatūrą, ekraną ir pelę arba valdymo bloką. Mažas dydis taip pat buvo milžiniškas jo populiarumą didinantis veiksnys.
Būtent šis „Mac“ sukūrė įmonių, kuriose buvo šimtai ir tūkstančiai „Mac mini“, skirtų nuotoliniams vartotojams, pramonę. Tai kompiuteris, kuris buvo pats įperkamiausias kada nors pagamintas „Mac“ ir vis dar toks yra – nors dabar jo bazinės komplektacijos kaina yra 200 USD didesnė nei buvo 2005 m. - Minėdama sausio 29 d. prasidėsiančius Mėnulio metus, „Apple“ išleidžia riboto leidimo „AirPods 4“, kuriuose išgraviruota Gyvatės metų piktograma. „Apple“ gyvatės metų „AirPods 4“ šiuo metu galima įsigyti Kinijoje, Honkonge, Taivane ir Singapūre. „AirPods“ yra identiški standartiniams „AirPods 4“ su aktyviu triukšmo slopinimu ir kainuoja tiek pat.
- Sausio 30 dieną „Apple“ paskelbs savo pirmo 2025 metų ketvirčio finansinius rezultatus. Istoriškai tai didžiausias kompanijai pajamas metuose atnešantis ketvirtis.
- „Apple“ pranešė SEC, kad jos direktorių valdyba nuo 2025 m. sausio 1 d. paskyrė Kevan Parekh (53 m.) „Apple“ vyresniuoju viceprezidentu, vyriausiuoju finansų direktoriumi. Jis pakeičia šias pareigas ėjusį Luca Maestri.
Prie „Apple“ komandos J. Parekh prisijungė 2013 m. birželį, o dabartines pareigas pradėjo eiti 2025 m. sausio mėn. Jo ankstesnės pareigos „Apple“ buvo finansinio planavimo ir analizės viceprezidentas bei pardavimų, rinkodaros ir mažmeninės prekybos finansų viceprezidentas. Prieš prisijungdamas prie „Apple“, J. Parekh užėmė įvairias vadovaujančias pareigas „Thomson Reuters“ ir „General Motors“. Nuo 2025 m. sausio 1 d. P. Parekh metinis atlyginimas buvo padidintas iki 1 mln. USD.
Maestri ir toliau vadovaus korporacijos paslaugų komandoms, įskaitant informacines sistemas ir technologijas, informacijos saugumą ir nekilnojamąjį turtą bei plėtrą.Kevan Parekh
Vyresnysis viceprezidentas ir
vyriausias finansų direktorius - Dabartiniame „Mac Pro“ veikia „M2 Ultra“ lustas, o pramonės ekspertai teigia, kad „Mac Pro“ klasės kompiuteriams kompanija kuria „Extreme“ lustą. Tačiau, pasak „Daring Fireball“, bendrovė, bent jau laikiniai, atsisakė planų kurti itin našų M serijos lustą. „Apple“ komanda įsikūrusi Izraelyje šiuo metu daugiausiai dėmesio skiria būsimų dirbtinio intelekto (DI) lustų kūrimui. Tai ta pati komanda, kuri vadovavo „Mac“ perėjimui nuo „Intel“ prie M serijos lustų. Jai buvo pavesta sukurti „Extreme“ lustą, tačiau dėl kintančių pramonės tendencijų „Apple“ perorientavo komandos pastangas į DI lustų kūrimą.
- Kūrėjams skirtoje svetainėje „Apple“ paskelbė, kad vasario 3 dieną prasidės registracija į 2025 metų „Swift Student Challenge“ konkursą, kuris įprastai vyksta prieš WWDC konferenciją. Konkurso metu studentai iš viso pasaulio gali parodyti savo programavimo įgūdžius ir kūrybiškumą, kurdami programų koncepcijas naudodami „Swift Playgrounds“ arba „Xcode“.
- Nemažai „iPhone“ naudotojų nešioja metų metais sukauptas nuotraukas, vaizdo įrašus ir failus savo įrenginyje ir vis kovoja su periodiškai „mistiškai“ dingstančia laisva vieta. Artėjant tam momentui, kai „Apple“ leis ir „iPhone“ bei „iPad“ naudotojams Europoje savo įrenginiuose turėti prieigą prie „Apple Intelligence“, reikėtų turėti omenyje, kad kompanijos dirbtiniam intelektui taip pat reikės vietos įrenginyje, ir nemažai.
Kai „Apple“ išleido savo dirbtinį intelektą „iOS“ 18.1 – jam reikėjo 4GB laisvos vietos, „iOS“ 18.2 tos vietos reikėjo jau 7GB (tie patys laisvos vietos reikalavimai yra ir „iPadOS“ bei „macOS“). Tikėtina, kad pildant dirbtinio intelekto paslaugų kiekį, reikalavimai laisvai vietai įrenginyje tik augs, todėl nedidelės talpos įrenginius (ypač mobilius) turintiems naudotojams, kurie linkę viską nešiotis su savimi – reikėtų sugalvoti kur tuos duomenis patalpinti jei planuoja naudoti „Apple Intelligence“ ir nenori vieną dieną įrenginio ekrane išvysti pranešimo panašaus į: - OWC – kompanija besispecializuojanti įrangos skirtos „Apple“ kompiuteriams ir jų tobulinimui kūrime, išleido du ilgus 3 ir 4,5 metrų ilgio, aktyvius optinius USB4 laidus, kuriais galima duomenis perduoti iki 40Gbps greičiu. Anot OWC pranešimo spaudai jų kainos 98,99 USD ir 129,99 USD (dabar kompanija laikinai jais prekiauja pigiau). Nors tai nėra maža pinigų suma, tačiau ji yra gerokai mažesnė už tą, kuria savo laidus įkainojo „Apple“.
OWC taip pat pagaliau pradėjo prekiauti „Thunderbolt 5 Hub“ su trimis jungtimis, kurios leidžia duomenis perduoti dvigubai greičiau nei „Thunderbolt 4“ ir USB4. Tai profesionalaus lygio greičiai leidžiantys duomenis perduoti 120Gb/s greičiu arba pajungti tris 8K ekranus veikiančius 60Hz dažniu. - BBC ir vėl kritikuoja „Apple“ bei jos dirbtinio intelekto gebėjimą suprasti ir apibendrinti informaciją. Dabar kompanija kritikuojama, nes jos „Apple Intelligence“ apibendrinime skaitytojus informavo jog Luke Littler laimėjo PDC Pasaulio čempionatą dar iki finalo pradžios.
Po BBC straipsnio pasirodymo „Apple“ sakė, kad „Apple Intelligence“ dar yra kūrimo stadijoje ir kompanija šį dirbtinį intelektą nuolat tobulina. „Apple“ teigia, kad atnaujinimas, kuris pasirodys per ateinančias savaites, įdiegs pakeitimą informuojantį naudotoją, kad informaciją apibendrino „Apple Intelligence“. Kompanija prašo naudotojų, pastebėjus neatitikimus apibendrinimuose su straipsnyje pateikta informacija – apie tai pranešti.
JK nacionalinė žurnalistų sąjunga, organizacija „Žurnalistai be sienų“ ir „Meta“ priežiūros valdybos vadovas (jei tokia valdyba iki savaitės pabaigos vis dar egzistuos) atkreipė dėmesį į šias klaidingas antraštes, rodančias, kad „Apple“ dirbtinis intelektas dar neatitinka savo paskirties. Tačiau reikia paminėti, kad klysta ne tik dirbtinis intelektas, bet ir žmonės, o visuomenės pasitikėjimas naujienomis jau nukrito iki rekordinių žemumų. - Gali būti, kad „iPhone“ gamybos Indijoje kaštai kitais metais sumažės. Kalbama, kad Indijos vyriausybė planuoja suteikti „Apple“ papildomas lengvatas. Perkeldama „iPhone“ gamybą į Indiją, „Apple“ stengiasi sumažinti savo priklausomybę nuo Kinijos. „Bloomberg“ rašė, kad „Apple“ planuoja Indijoje pradėti gaminti ir belaides „AirPods“ ausines.
Indijos elektronikos ir informacinių technologijų ministerija taip pat planuoja skirti 2,7 mlrd. USD akumuliatorių ir kamerų komponentų gamintojams. Manoma, kad oficialiai apie šiuos pasiūlymus bus pranešta vasario mėnesį, kai prasidės 2025 metų biudžeto svarstymas. - Dabar perkant išmaniųjų namų gaminį, reikia patikrinti, su kokiomis ekosistemomis jis veikia ir ant pakuotės ieškoti mažo ženklelio „Works with Apple Home“ arba „Works with Google“. „Matter“ turėtų padėti šio nepatogumo atsikratyti ir ateityje, jei produktas veikia su „Matter“, jis turėtų veikti su visomis didelėmis išmaniųjų namų platformomis. O kol tai dar neįvyko – turime ieškoti specialaus ženklelio.
Vis dėlto gamintojams bus lengviau gauti visus tuos ženklelius. Ryšio standartų aljansas (CSA), valdantis „Matter“ paskelbė, kad „Apple“, „Google“ ir „Samsung“ priims sertifikatus savo „Works With“ programoms. CSA rašo:Aljansas džiaugiasi galėdamas pasidalinti, kad
„Amazon“ nepranešė apie dalyvavimą šioje iniciatyvoje su jos „Works with Alexa“.Apple
pradėjo priimtiAlliance Interop Lab
bandymų rezultatus, skirtusWork with Apple Home
skirtiems „Matter“ įrenginiams, ir kadGoogle
irSamsung
darys tą patį su atitinkamaisWork With Google Home
irWork with SmartThings
sertifikatais vėliau šiais metais.
Tai reiškia, kad įrenginių gamintojams nereikės atskiros kiekvienos platformos įtaisų testavimo programos norint įrenginius paženklintiWorks With
ženkleliu. Jei CSA įrenginį sertifikuoja – jis gali būti paženklintas ženkleliu, pvz.Works with Apple Home
be papildomų bandymų. Taip įrenginių gamintojams bus daug lengviau, o mes vienu žingsniu priartėjame prie vieno ženklelio, kad galėtume valdyti juos visus. - Sausio 7 dieną Las Vegas prasidėjo Pasaulinė buitinės elektronikos paroda CES 2025, kur dominuoja „Apple“, net ir nedalyvaudama renginyje. CES 2025 pristatyta daug „Apple“ technikai, o ypač „iPhone“ skirtų ar su jais suderinamų priedų. Naujovių čia tikrai daug: nuo „Belkin“ kompanijos sukurtų stovų, laikiklių ir įkroviklių ar „Satechi“ naujo „Mac mini M4“ stovo, kuris kompiuterį papildo ne tik keliais prievadais bet ir papildomu SSD disku iki išmanaus, sveikatingumo įrangoje besispecializuojančios kompanijos „Withings“ sukurto, ir leidžiančio ne tik save matyti, bet ir realiame laike įvertinti sveikatą – „Omnia“ viso dydžio veidrodžio. „Withings“ turi programėlę, kuri sinchronizuoja duomenis su „Apple“ aplikacija „Sveikata“, todėl tikėtina, kad ir „Omnia“ analizės duomenis bus perduoti į „Sveikatą“, o 2025 metais kompanija į savo aplikaciją planuoja įdiegti dirbtinio intelekto palaikymą bei klinikinę apžvalgą. Parodoje taip pat pristatyta ir daugybė, kitų, kaip skirtų „Apple“ įrenginiams, taip ir visiškai su „Apple“ įranga nesusijusių naujovių, tokių kaip „Segway“ e-dviračiai, paspirtukai, laidai, šakotuvai, dėklai, stovai, kuprinės, žaidimų aparatai, siurbliai, robotai, programinė įranga, automobiliai, jachtos ir daug kitų dalykų į dalį kurių pažvelgus sunku net atspėti kas tai yra.
- Priedų gamintojas „Zugu“ CES 2025 pristatė „iPad“ rinkinį pavadintą „In Case of Death“ („Mirties atveju“). Rinkinį sudaro „iPad Pro“ su M4 lustu, riboto leidimo apsauginis „Zugu 360“ dėklas, išmanus žiedas „In Case of Death“ su pulso stebėjimo funkcija ir to paties pavadinimo aplikacija. Rinkinio mintis tokia: naudotojas naudojasi „iPad“ ir nešioja išmanų žiedą. Jei žiedas nustato, kad pulso nėra, o deguonies kiekis naudotojo kraujyje greitai krenta – žiedas konstatuoja mirtį ir perduoda signalą aplikacijai. Gavusi signalą „In Case of Death“ aplikacija automatiškai ištrina naršyklės istoriją bei kitus naudotojo duomenis įrenginyje, paleidžia „ratu besisukančią“ Rick Astley dainą „Rickroll My Loved Ones“ ir išsiunčia atsisveikinimo žinutę X socialiniame tinkle.
„In Case of Death“ rinkinio kūrėjai teigia, kad jis: „sukurtas tiems, kas turi į nepatogią padėtį galinčių pastatyti paieškų internete, intriguojančių vaizdo įrašų, kompromituojančios informacijos ar slaptą antrą šeimą Urugvajuje.“ - Siekdamas suteikti prieigą prie necenzūruotos informacijos, anoniminis kūrėjas „dark web'e“ paleido dirbtinio intelekto pokalbių botą. Paslauga, pavadinta „OnionGPT“, „dark web'o“ forume, praėjusių metų gruodžio 18 dieną buvo pristatyta naudotojo pasivadinusiu slapyvardžiu „root“.
Pavyzdžiui, šis dirbtinis intelektas gali pateikti detalią informaciją kaip pasigaminti metamfetaminą, paaiškindamas procesą žingsnis po žingsnio. - Pirmadienį „Apple“ išleido „iOS“ ir „iPadOS“ 18.2.1 atnaujinimus, kurie ištaiso 18.2 versijų, anot „Apple“ svarbias, klaidas.
- „Financial Times“ rašo, kad „Apple“ planuoja išplėsti savo „News“ paslaugų geografiją, kuri šiuo metu apribota JAV, Kanada, Jungtine Karalyste ir Australija ir, kurioje skelbiamos naujienos kiekvieną mėnesį pasiekia maždaug 125 milijonus prenumeratorių. Kompanija taip pat planuoja pridėti vietinių JK naujienų srautą, kuris dabar prieinamas tik JAV ir Kanadoje.
„Apple News“ yra populiariausia naujienų aplikacija daugelyje šalių, kuriose ji veikia. JK didžiausio „Reach PLC“ (RCH) leidinio „Mirror“ vidutinė mėnesinė „Apple News“ auditorija yra apie 4,5 mln. – beveik ketvirtadalis visos leidinio skaitytojų auditorijos. - Šią savaitę, pirmą kartą nuo 2023 m., „Apple“ pradėjo prekiauti atnaujintais (refurbished) „iPhone 15“ modeliais Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Ispanijoje, siūlydama ankstesnės kartos „iPhone“ su nuolaida. Lyginant su lygiaverčiais visiškai naujais modeliais, atnaujinti „iPhone 15“ modeliai kainuoja 15% mažiau. Šiuo metu yra tik 128 GB ir 256 GB versijos, tačiau tikėtina, kad netrukus pasirodys ir daugiau modelių.
- „Apple“ išleido antrąsias, kūrėjams skirtas, jos operacinių sistemų beta versijas. Antrojoje „iOS“ 18.3 beta 2 versijoje tik keli maži „iPhone“ skirti pakeitimai. Vienas jų – grąžinta „Skaičiuotuvo“ funkcija, kai pakartotinai paspaudus „=“ kartojamas paskaičiavimas. Pavyzdžiui atlikote 5x2 paskaičiavimą – paspaudus „=“ gausite rezultatą, tačiau paspaudus „=“ dar kartą – rezultatas vėl bus padaugintas iš 2 ir t.t. spaudant lygybės ženklą. Ši funkcija buvo ankstesnėse „Skaičiuotuvo“ versijose, tačiau „iOS 18“ kompanija ją panaikino. Panašu, jog „Apple“ klausosi naudotojų nusiskundimų ir ši, tam tikrais atvejais, patogi funkcija grįš į „Skaičiuotuvo“ aplikaciją. Tikėtina, kad būsimose versijose naujovių bus daugiau.
- Jei naudojate „Mac“ kompiuterį, vargu ar galėjote nepastebėti „Dock“ juostos, kurioje patalpinamos dažniausiai naudojamų aplikacijų piktogramos greitam jų paleidimui. Šiam, gerai „Mac“ naudotojams pažįstamam ir svarbiam „OS X“ ir „macOS“ sistemos elementui, sukako 25 metai. Kūrėjas James Thomson suformavo „Dock“ ištakas, įkvėpimo semdamasis savo „DragThing“ programos. „Dokas“ ne visada atrodė taip, kaip dabar. Iš pradžių tai buvo tik paprastų kvadratinių piktogramų eilė. Išbaigtas dizainas, kurį atpažįstame šiandien, atsirado vėliau, kai dizainerio prototipą, „Apple“ kūrėjas James Thomson paverstė veikiančiu kodu.
1990-ųjų pabaigoje „Apple“ kūrė naują operacinę sistemą „Mac OS X“, skirtą pakeisi jos senesnę „Mac OS 9“. Viena iš išskirtinių pirmosios „OS X“ versijos – „Mac OS X 10.0 Cheetah“ (išleistos 2001 kovo 3 d. ir kainavusios 129 USD) funkcijų buvo „Dock“ juosta. Piktogramų dydis galėjo būti iki 128x128 pikselių (palyginimui dabartinių „macOS“ versijų aplikacijų piktogramos yra 1024x1024).
„Dock“ juosta įkvėpė visos pramonės naujoves, formuodama „Microsoft“ užduočių juostą ir modernių operacinių sistemų darbalaukio sąsajas. - „Mac Arena“ anksčiau rašė apie „Apple“ darbuotojus piktnaudžiavusius kompanijos labdaros programa ir pasinaudojant nesąžininga schema pasisavinusius nemažas pinigų sumas. Dabar „India Today“ rašo, kad „Apple“ atleido apie 50 darbuotojų, kurie nesąžiningai pasinaudojo kompanijos labdaros programa pasisavindami labdarai skirtus pinigus.
„Apple“, kaip ir kiti didieji darbdaviai, siūlo įvairias dotacijas ir programas, skirtas padėti darbuotojams ir labdaros organizacijoms. Po tyrimo paaiškėjo, kad kai kurie darbuotojai nusprendė neteisėtai pasisavinti dotacijų lėšas savo kišenėms. - TSMC gamykla Arizonoje pradėjo gaminti lustą antram „Apple“ produktui – S9 skirtą „Apple Watch“. Pirmasis produktas yra „iPhone“ skirtas A16 lustas, kurį nauja gamykla pradėjo gaminti pernai rugsėjį. Tad šiuo metu Arizonoje įsikūrusi Taivano TSMC gamykla iš viso gamina tris produktus. Trečiasis tai AMD lustas „Ryzen 9000“ kodiniu pavadinimu „Grand Rapids“.
- „Reuters“ praneša jog Indonezija nori, kad „Apple“ šalyje įsteigtų „iPhone“ komponentų gamybos centrą ir tada šalies vyriausybė panaikins draudimą prekiauti „iPhone 16“. Pranešama, kad Indonezijos pramonės ministras Agus Gumiwang Kartasasmita per pastarąsias kelias dienas surengė kelis susitikimus su „Apple“ vadovais, kurių metu abi šalys susitarė dėl „AirTag“ gamybos Indonezijos Batamo saloje. „Apple“ anksčiau įsipareigojo į šalį investuoti 1 milijardą dolerių, tačiau to vis tiek nepakanka, kad Indonezijos valdžia panaikintų draudimą šalyje prekiauti „iPhone 16“.
- Paskutinėje „iOS 18.3“ kūrėjams skirtoje beta versijoje aptiktas kodas rodo, kad „Apple“ kuria naują sistemos aplikaciją įvykių planavimui, pavadintą „Invites“. Pirmieji jos paminėjimai pasirodė dar „iOS 18.2“ beta, tačiau buvo pašalinti galutinėje, visiems naudotojams skirtoje versijoje.
2024 m. „iOS 18“ ir “macOS Sequoia“ buvo atnaujinta „Kalendoriaus“ aplikacija ir, panašu, „Apple“ planuoja tęsti jos funkcijų tobulinimą. „Invites“ turėtų leisti planuoti susitikimus bei asmeninius renginius. Programa bus suderinama su „iCloud“. Nors tikslios naujosios aplikacijos funkcijos nežinomos, panašu, kad „Invites“ palaikys ryšį per prieš tai „iOS 18“ nenaudotą „GroupKit“ agentą. - „Apple“ ir „Google“ buvo nubaustos Brazilijoje 19 mln. realų (maždaug 3 mln. eurų) bauda už tai, kad leido prieštaringai vertinamai aplikacijai „FaceApp“ rinkti naudotojų duomenis. Teisėjo Douglas de Melo Martins manymu, nuotraukų redagavimo programėlė pažeidžia Brazilijos pilietinių teisių internete sistemą – įstatymą, reglamentuojantį interneto ir skaitmeninių platformų naudojimą šalyje.
- Jei „Mac“ kompiuteryje naudojate „Docker“ ir įkraudami sistemą, kai automatiškai įkeliamas „Docker“, matote pranešimą „Malware Blocked“ – neišsigąskite, jokio užkrato „Dokeris“ neturi. Po to, kai šimtai naudotojų „Docker“ forumuose, „Reddit“ ir „GitHub“ pradėjo skųstis – „Docker“ komanda pripažino problemą ir kuria jai pataisą, o kol ji kuriama – problemą galite pabandyti išspręsti išdiegdami ir vėl įdiegdami „Docker“ arba komandų pateiktų šiame „GitHub“ komentare pagalba.
- Naujas „Consumer Intelligence Research Partners“ (CIRP) tyrimas atskleidė, kaip greitai „Apple“ įrenginių naudotojai pataiso ar pakeičia nauju savo sugedusius ar prarastus „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“. Beveik pusė „iPhone“ naudotojų savo įrenginius pakeičia į naujus ar pataiso tą pačią dieną, tačiau 1% „iPhone“ naudotojų to nepadaro niekada – jie tiesiog pasirenka kito gamintojo produktą. 70% „Mac“ naudotojų prarastą ar sugedusį kompiuterį pakeičia ar pataiso per 1-2 dienas. Taip pat pasielgia ir 58% „iPad“ naudotojų. Tai parodo „Apple“ įrenginių svarbos hierarchiją, kurioje „iPhone“ yra svarbiausias, o po jo seka „Mac“ ir tik tada „iPad“. Tyrime naudoti 12-os mėnesių laikotarpio, pasibaigusio 2024 metų rugsėjį, duomenys.
Kaip gretai Apple įrenginių naudotojai pakeičia arba pataiso savo sugedusį ar prarastą įrenginį
12 mėnesių pasibaigusių 2024 m. rugsėjį laikotarpis
Šaltinis: CIRP
- Praėjusių metų rugsėjo mėnesį fotoaparatų gamintoja „SiOnyx“ pataisė skundą dėl tariamo fotoaparato technologijos patento pažeidimo „iPhone 15“ telefonuose. Law.com rašo, kad 2024 m. gruodžio mėnesį, „SiOnyx“ pateiktame dokumente teigiama, kad „Apple“ iš anksto žinojo apie tris patentus. Sausio mėnesio 8 dieną „Apple“ teisininkai pareiškė, kad „SiOnyx“ remiasi ikiteisminiu susitarimu, kad pateiktų pretenzijas dėl tyčinio pažeidimo, o tai draudžia susitarimas. „Apple“ kaltinimus neigia ir siekia atmesti bylą.
Šiaip tai nelabai įdomus, eilinis teisinis „Apple“ stūmtraukis, tačiau jis ir vėl priverčia pagalvoti apie tai, kokį teisininkų būrį turi išlaikyti „Apple“, kad apginti savo pozicijas kiekviename jai pateiktame teisiniame ieškinyje. - Internete daug šurmulio sukėlė naujas, išoriškai labai į „MacBook Air“ panašus, ASUS kompiuteris „Zenbook A14“. Reikia pripažinti, kad kai kuriuose parametruose ASUS pavyko aplenkti „Air“. Lyginant su „MacBook Air“, „Zenbook A14“ yra: 30% (anot ASUS) lengvesnis, naudoja OLED ekraną („Air“ naudoja IPS LCS su miniLED pašvietimu), jo ekrano rėmeliai plonesni ir akumuliatorius tarnauja ilgiau – ASUS teigia, kad vieno „Zenbook A14“ įkrovimo pakanka 32 val. vaizdo įrašo žiūrėjimui, tuo tarpu kai „Apple“ teigia, kad jos „Air“ gali atlaikyti 18 val.
Tačiau yra vienas parametras, kuriame „Zenbook A14“ neprilygsta „MacBook Air“ – našumas. ASUS kompiuterius galima rinktis su „Snapdragon X Plus“ arba „Snapdragon X Elite“ procesoriaus, o jiems dar labai toli iki M2 ar M3 procesorių, diegiamų „MacBook Air“ kompiuteriuose, našumo. Tiesą sakant, dabar „MacBook Air“ yra toks galingas, kad reikia labai gerai pagalvoti norint rasti svarią priežastį vietoje jo pirkti „MacBook Pro“. Žinoma, dauguma „Air“ naudotojų savo kompiuterius pagrinde naudoja galingumo nereikalaujančioms užduotims vykdyti: rašymas, skaitymas, el. paštas, internetas… Tokioms užduotims puikiai tiks ir naujasis ASUS kompiuteris. Tačiau, tada prarasite galimybę kompiuteryje naudoti „macOS“ operacinę sistemą bei naudotis „Apple“ ekosistemos teikiamais privalumais. - Po švenčių „Apple“ keliose šalyse pradėjo „Back to School“ akcijas, siūlydama studentams „AirPod 4“ ausines nemokamai. Nors šis laikotarpis nėra būdingas į studentus orientuotai „Apple“ programai, kompanija keliose šalyse vis dar siūlo nuolaidas studentams savo parduotuvėse.
Nuo sausio 8 d. iki kovo 13 d. „Apple“ aukštosioms mokykloms skirtų parduotuvių klientai gali nemokamai gauti porą „AirPods 4“ su aktyviu triukšmo slopinimu, kai įsigyjamas „MacBook Air“, „MacBook Pro“ ar „iMac“ kompiuteris. Jei klientai pageidauja „AirPods Pro 2“ arba „AirPods Max“, juos galima įsigyti to paties pasiūlymo sąlygomis – iš pageidaujamų ausinių kainos išskaičiuojama „AirPods 4“ ausinių kaina. Yra ir dar vienas pasiūlymas: įsigyjant „iPad Air“ ar „iPad Pro“ – nemokamai suteikiamas „Apple Pencil“ USB-C.
Šios programos galioja tik Australijoje, Brazilijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietų Korėjoje aukštojo mokslo atstovams skirtose parduotuvėse – dieninių ir neakivaizdinių studijų studentams, akredituotų įstaigų dėstytojams ir darbuotojams, taip pat tėvams perkantiems studento vardu. - „Apple“ periodiškai atnaujina „App Store“ išdėstymą siekdama palengvinti naršymą arba norėdama atkreipti dėmesį į vieną ar kitą turinio skyrių. Neseniai kompanija atnaujino savo „App Store“ ir pakeitimai yra gerai matomi bei leidžia lengviau nei bet kada atrasti naujas programėles „iPhone“ ir kituose įrenginiuose.
Dabar kategorijos yra aiškiai matomos trijuose „App Store“ skirsniuose: „Games“, „Apps“ ir „Arcade“. Visų trijų viršuje yra svarbiausių skirsnio kategorijų mygtukai. Patys kategorijų mygtukai nėra nauji, tačiau anksčiau jie buvo talpinami puslapyje daug žemiau. Dabar kategorijos yra pirmas dalykas, kurį pamatysite aplikacijų ir žaidimų skirsniuose. - „Apple“ pareiškė, kad paaukos pagalbai Los Andželo (Kalifornijos) piliečiams, nukentėjusiems nuo niokojančių miškų gaisrų. Kompanija taip pat leidžia „Apple Card“ naudotojams, gyvenantiems vietovėje, kurią FEMA paskelbė stichinės nelaimės zona, atidėti mokėjimus pagal „Apple“ ketvirtadienį pradėtą programą. Reikalavimus atitinkantys naudotojai gali užsiregistruoti programoje naudodami „Messages“ aplikaciją, kurioje jie turi susisiekti su „Apple Card“ palaikymo komanda.
Patarimai Savaitės naujienos Apple istorijos Apple TV Dirbtinis intelektas iPhone Mac mini Palyginimas PC Priedai Savai Statistika Sukaktys Teisė Tim Cook
Apytikslis skaitymo laikas – 14 minučių.