Jei manote, kad mokytis programuoti jums jau per vėlu

Vienam, daug žmonijai blogo padariusiam žmogui priskiriami žodžiai: „Mokytis niekada ne vėlu“ ir Masako Wakamiya patirtis šiuos žodžius dar kartą patvirtina.

Jei stebint kaip pagyvenę žmonės naudojasi kompiuteriais jus ima juokas — stebint 81 metų japonės naudojimosi kompiuteriu įgūdžius, daugeliui jaunų žmonių tektų susigėsti dėl savo nemokšiškumo.

Masako Wakamiya kuria aplikaciją, kuri skirta žmonėms parodyti, kaip reikia teisingai eksponuoti tradicines japonų lėles. Wakamiya 43 metus dirbo viename pagrindinių Japonijos bankų, naudotis kompiuteriu išmoko sukaukusi 60-ties.

Aplikacija pavadinta „Hinadan“. Aplikacijos pavadinimas susideda iš dviejų žodžių hina – lėlės tipas ir dan reiškiančio daiktų išrikiuotų eilėmis tam tikra tvarka. Žaidėjas turi teisingai išrikiuoti 12 lėlių keturiose eilėse. Jei jis tai padaro teisingai — ekrane jam parodomas sveikinimo pranešimas.

Tradicinės japoniškos lėlės

Wakamiya sako, kad programavimo ją išmokė „jaunas žmogus“ gyvenantis Sendajuje — Tokijo šiaurės rytuose. „Apple“ programavimo kalbos „Swift“ apmokymas vyko per „Skype“ ir „Facebook Messenger“. Paveikslėlius, „Microsoft Office“ formų pagalba, aplikacijai sukūrė jos draugas.

Paklausta apie tokios aplikacijos sukūrimo tikslą, ponia Masako sakė, kad: „daugelis išmaniems telefonams sukurtų aplikacijų yra skirtos jauniems žmonėms ir beveik nėra aplikacijų, kuriomis pasidžiaugti galėtų pagyvenę išmanių telefonų naudotojai. Aš padrąsinčiau pagyvenusius žmones pradėti naudotis kompiuteriais“, — pridūrė aplikacijos kūrėja.

Savo žiniaraštyje, Wakamiya skelbia pamokas, kuriose mokoma meno kūrimo Excel pagalba bei dalinasi savo kelionių po Viduržemio jūros šalis ir Naująja Zelandiją įspūdžiais.

Žemiau video iš ponios Wakamiya pasirodymo TEDx konferencijoje vykusioje Tokijuje.

Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo)2 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*