16-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

Tema: 

16-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.

  • Prancūzija šią vasarą pereina prie skaitmeninių tapatybės kortelių ir pristatys jas „iPhone“ naudotojams.
  • Donald Trump administracija paskelbė, kad nauji importo muitai netaikomi svarbiausių technologijų gaminiams, tokiems kaip išmanieji telefonai ir kompiuteriai. Tai galėtų užkirsti kelią galimam populiarių „Apple“ produktų, tokių kaip „iPhone“ ir „Mac“ kainų padidėjimui. Atnaujintos gairės, parengtos pagal balandžio 11 d. prezidento memorandumą, atgaline data taikomos prekėms, importuotoms 2025 m. balandžio 5 d. arba vėliau. Jose nurodytos vykdomojo įsakymo Nr. 14257 ir jo pakeitimai, kuriais buvo nustatyti nauji griežti 145 % abipusiai tarifai prekėms importuojamoms iš Kinijos. Tačiau, lieka galioti anksčiau įvesti 20 % muitų tarifai.
    Kadangi, man rodos, pats Trump nustemba nuo savo paties priimtų sprendimų, čia dar gali būti ne muitų karo pabaiga, ir jei JAV muitai prekėms iš Kinijos bus padidinti dar labiau – „Apple“ nuo jų gali ir nepavykti išsisukti.
  • Naujai „GF Securities“ analitiko Jeff Pu paskelbtoje ataskaitoje pateikiamos tariamos „Apple iPhone 17“ serijos telefonų, kurie turėtų pasirodyti šį rudenį, specifikacijos. Prognozė iš esmės patvirtina gandus, kuriuos iki šiol girdėjome apie „iPhone 17“, „iPhone 17 Air“, „iPhone 17 Pro“ ir „iPhone 17 Pro Max“.

    Visi keturi iPhone 17 serijos modeliai turėtų pasirodyti kartu 2025 m. rugsėjį. Numatoma, kad „iPhone 17“ ekrano dydis bus 6,1 colio , „iPhone 17 Air“ – 6,6 colio, „iPhone 17 Pro“ – 6,3 colio ir 6,9 colio „iPhone 17 Pro Max“. Analitikas teigia, kad „iPhone 17 Pro“ ir „Pro Max“ bus naudojamas „A19 Pro“ lustas, sukurtas remiantis TSMC N3P procesu, o „iPhone 17 Air“ greičiausiai gaus, taip pat ir N3P, A19 lustą. Manoma, kad standartinis „iPhone 17“ bus diegiamas A18 lustas sukurtas naudojant N3E procesą.

    Atminties specifikacijos rodo, kad „iPhone 17 Pro“ ir „Pro Max“ bus diegiama 12 GB LPDDR5X DRAM, „iPhone 17 Air“ – 12 GB LPDDR5 ir „iPhone 17“ – 8 GB LPDDR5. Kalbama, kad priekinėje kameros dalyje visi keturi modeliai turės 24 MP 6P kamerą. Manoma, kad galinėje „iPhone 17“ dalyje bus įdiegtos 48 MP 7P ir itin plataus kampo 12 MP 5P kamera, o „iPhone 17 Air“ turėtų turėti tik 48 MP 7P pagrindinę kamerą. Analitiko manymu „iPhone 17 Pro“ ir „Pro Max“ turės 48 MP 7P pagrindinę kamerą, 48 MP 6P itin plataus kampo kamerą ir 48 MP 1G+3P teleobjektyvą su periskopo galimybėmis.

    Kalbant apie įrenginių korpusą ir jam naudojamas medžiagas: „iPhone 17“, „iPhone 17 Pro“ ir „iPhone 17 Pro Max“, tariamai, naudos aliuminio rėmą, galbūt dėl ​​aplinkosaugos priežasčių, o „iPhone 17 Air“ gali naudoti rėmą pagamintą iš titano. Prognozuojama, kad visuose modeliuose bus palaikomas 35 W įkrovimas, o „Face ID“ su struktūrinės šviesos technologija išliks standartinė.

    Ryšys taip pat sulaukia dėmesio. Anot gandų visuose naujuose „iPhone“ modeliuose bus diegiamas „Apple“ sukurtas „Wi-Fi 7“ lustas. Manoma, kad „iPhone 17 Air“ naudos „Apple“ sukurtą baseband lustą, vadinamą C1, o kituose modeliuose greičiausiai bus diegiamas „Qualcomm“ baseband lustas.

  • „Apple“ į savo „Apple Park“ grąžino atnaujintą vaivorykštę, kurią sustiprinimui buvo demontavusi kovą. Spalvinga vaivorykštė pagrindiniame kompanijos biure buvo pastatyta 2019 m. kaip laikinas objektas, tačiau su laiku ji tapo simboliu, kuris matomas net „Apple Maps“.
  • „Apple“ savo „Apple TV“ „YouTube“ kanale buvo paskelbusi visą pirmą „Your Friends & Neighbors“ serialo epizodą, tačiau penktadienį panaikino viešą prieigą prie jo.
  • Remiantis „Bloomberg“ paskelbta informacija, „Apple“ imasi dar vieno „iPad“ daugiafunkcinio darbo tobulinimo. Šių metų „iPadOS 19“, kuris turėtų būti pristatytas „Apple“ pasaulinėje kūrėjų konferencijoje birželio 9 d., tikriausiai bus su atliktu „kapitaliniu remontu, dėl kurio planšetinio kompiuterio programinė įranga taps panašesnė į macOS“. Mark Gurman labai skurdžiai aprašo tai, kas iš tikrųjų keičiasi, neskaitant didelio dėmesio „produktyvumui, kelių užduočių atlikimui ir programų langų valdymui“. Kaip ten bebūtų, net jei „iPadOS“ ir taps panašesnė – ji vis tiek išliks „iPadOS“, nes, matyt, „Apple“ ir toliau neleis naujesnių „iPad“ naudotojams savo planšetiniuose kompiuteriuose naudoti „macOS“, nepaisant to, kad šiuolaikiniai „iPad Air“ ir „Pro“ naudoja tuos pačius procesorius kaip ir „Mac“.
    Jei pasakymai apie „iPadOS“ supanašėjimą su „macOS“ sukelia déjà vu, tikriausiai galvojate apie „iPadOS 16“, kuriame paskutinį kartą „Apple“ bandė atlikti reikšmingus „iPad“ daugiafunkcinio modelio atnaujinimus. Tuo metu Gurman netgi naudojo panašią kalbą, sakydamas, kad „iPad“ su nauja programine įranga veiks „labiau kaip nešiojamasis kompiuteris ir mažiau kaip telefonas“.
  • „Apple“ išplatino kūrėjams skirtų „iOS“ 18.5, „iPadOS“ 18.5, „macOS“ 15.5, „tvOS“ 18.5, „watchOS“ 11.5 ir „visionOS“ 2.5 antrąsias beta versijas. Antradienį pasirodė ir pirmosios viešos „iOS“ 18.5 ir „macOS Sequoia“ 15.5 beta versijos.
  • Pasirodė gandai, kad „iPhone Fold“ gaus du didelės raiškos ekranus, o „Apple“ taip pat sumontuos po ekranu esančią kamerą didesniam ekranui. „iPhone Fold“ buvo ilgai kuriamas ir „Apple“ norėjo, kad ekranas būtų kuo tobulesnis. Jei reikia tikėti gandu, galutinis rezultatas gali būti „iPhone“ su labai dideliu ekranu. Anot „Weibo“ paskelbtos „Digital Chat Station“ informacijos, „iPhone Fold“ turės du ekranus. Pagrindinis yra vidinis ekranas, kurio įstrižainė yra 7,76 colio. Atrodo, kad tai atitinka kovo mėn. Ming-Chi Kuo paskelbta prognoze, kurioje buvo teigiama, kad sulenkiamas vidinis ekranas yra 7,8 colio. Naujausiame gande teigiama, kad vidinio ekrano skiriamoji geba bus 2 713 x 1 920. Dėl to ekrano pikselių tankis būtų 428 ppi.

    Lyginant su dabartiniu „iPhone 16“ karta, vidinis sulenkiamas ekranas nėra toks jau ir didelis, nes „iPhone 16 Pro Max“ ekrano įstrižainė yra 6,9 colio. Esamas didžiausias dabartinės kartos „iPhone“ taip pat turi palyginti panašią 2 868 x 1 320 ekrano skiriamąją gebą ir didesnį pikselių tankį – 460 ppi. „iPhone Fold“ vidinio ekrano dydis ir skiriamoji geba neatrodo tokie įspūdingi, lyginant juos tiesiogiai. Tačiau, reikėtų turėti omenyje, kad sulenktas „iPhone Fold“ bus daug mažesnis. „Digital Chat Station“ teigia, kad išorinis sulenkiamo „iPhone“ ekranas bus 5,49 colio, o jo skiriamoji geba bus 2 088 x 1 422. Tai 460ppi tankis, atitinkantis „Apple iPhone“ ekranų tankį.

  • Balandžio 22 dieną, minėdama Žemės dieną, „Apple“ ragina visus pajudėti bent 30 minučių įjungus treniruočių režimą ir taip užsidirbti virtualų medalį ir „sticker'ius“, kuriuos galima naudoti „Messages“ aplikacijoje.

    Balandžio 24 dieną „Apple“ mini „globalią visų žiedų uždarymo dieną“ (‌Global Close Your Rings Day) ir visiems „Apple Watch“ naudotojams tą dieną uždariusiems visus tris aktyvumo žiedus, padovanos virtualų riboto leidimo ženklelį su auksiniais krašteliais ir 10 spalvingų animuotų „lipdukų“ skirtų „Žinučių“ (Messages) aplikacijai.

    Taigi, užsirašom kalendoriuose, kad balandžio 22 ir 24 dienomis, savo mėgstamas sėdėjimo treniruotes keičiame į bėgimo, ėjimo, lipimo, plaukimo ar kitokio judėjimo ir maskatuojame galūnėmis iki „Apple Watch“ susuksime visas tris aktyvumo „barankas“.
  • Liūdnos naujienos tiems kam patiko „Apple TV“ serialas „Mythic Quest“, nes 4 sezonas yra sėkmingos komedijos serialo kelio pabaiga. Tai vienas geriausių „Apple TV+“ serialų turintis milžinišką auditoriją. Remiantis „Variety“ pranešimu, „Mythic Quest“ nebus atnaujintas po ketvirtojo sezono ir buvo paskelbtas pareiškimas, kuriame dėkojama „Apple TV+“, taip pat aktoriams, komandai ir gerbėjams. Pabaigos sunkios. Tačiau po keturių neįtikėtinų sezonų Mythic Quest atėjo prie pabaigos, - sakė serialo vykdomieji prodiuseriai Megan Ganz, Davidas Hornsby ir Rob McElhenney. Mes taip didžiuojamės pasirodymu ir pasauliu, kurį turėjome sukurti – ir esame labai dėkingi kiekvienam aktoriui ir komandos nariui, kuris įdėjo į jį savo širdį.
  • Po to kai „Apple“ buvo priversta atidėti kai kurių „Apple Intelligence“ (AI) funkcijų išleidimą, kompanija ėmėsi ryžtingesnių žingsnių savo dirbtiniam intelektui apmokyti. Anot Mark Gurman iš „Bloomberg“, kompanija pradeda analizuoti naudotojų duomenis įrenginyje. Dabar, savo dirbtinį intelektą „Apple“ apmokys naudodama „sintetinius duomenis be asmeninės informacijos“. Kaip aiškina Gurman, įmonė sukurs netikras įvestis to ko naudotojai galėtų ieškoti, rašyti ar daryti. Taikydama naują metodą, „Apple“ palygins vartotojo el. pašte esančią informaciją su netikra įvestimi ir taip tobulins savo AI algoritmą įrenginyje.

    Šis pakeitimas reiškia, kad „Apple“ naudos asmeninius duomenis panašiai taip kaip tai daro kitos dirbtinio intelekto įmonės, tačiau bendrovė teigia, kad bus taikoma privatumo apsauga. Didžioji duomenų apdorojimo darbo dalis atliekama tiesiogiai įrenginyje, todėl asmeninė informacija, tokia kaip el. laiškai, pranešimai ir nuotraukos, naudojamos daugeliui užduočių, nepalieka įrenginio. Sudėtingesnėms užklausoms „Apple“ naudoja sistemą, vadinamą „Private Cloud Compute“, kuri siunčia tik užduočiai reikalingus duomenis į „Apple“ serverius, kur jie apdorojami ir ištrinami. „Apple“ teigia, kad šie duomenys niekada nėra saugomi ir nėra prieinami įmonei. Bendrovė taip pat teigia, kad nepriklausomi ekspertai gali peržiūrėti šiuose serveriuose veikiantį kodą, kad patvirtintų privatumo apsaugą. „Apple“ taip pat paskelbė straipsnį, kuriame aiškina kaip pasikeis „Apple Intelligence“ apmokymo metodai.

    Žurnalistas rašo, kad kompanija naudoja duomenis tik iš tų įrenginių, kurių naudotojai „pasirinko įrenginių analizės ir produktų tobulinimo galimybes“. Tai leis stebėti, kaip modelis reaguoja, kai keli žmonės pateikia tą pačią užklausą.

    Nėra tiksliai žinoma, kada kompanija pradės naudoti šį savo dirbtinio intelekto tobulinimo metodą, tačiau manoma, kad tai gali įvykti jau artimiausiose „iOS“ ir „iPadOS“ 18.5 bei „macOS“ 15.5 beta versijose. Neaišku, ar šis pakeitimas iš esmės pagerins AI modelių mokymą. Tačiau tikėtina pradės teikti tikslesnę informaciją atitinkančią naudotojų užklausas. Be daugelio kitų skirtumų, „OpenAI“ ir „Google“ nuo „Apple“ skiriasi tuo, kad jos savo didelių kalbų modeliams renka visą naudotojų informaciją. Jei „Apple“ pavyks įgyvendinti savo dirbtinio intelekto apmokymą išsaugant privatų požiūrį, ji pagaliau ištesės savo beveik metų senumo pažadą.

  • „Apple“ išleido 1,5 m ir 20 cm ilgio USB-C į USB-A, USB-C į Lightning ir USB-C į USB-C laidus „Beats“ vardu.
  • Trečiadienį „Apple“ išleido dvi „MacBook Pro“ kompiuterių reklamas, kuriose reklamuojama nano danga ir akumuliatoriaus tarnavimo laikas.
  • „Apple“ atnaujino visų palaikomų „macOS“ versijų „XProtect“ – integruotą kenkėjiškų programų prevencijos technologijos, padedančią apsaugoti „Mac“ kompiuterius nuo kenkėjiškų programų ir virusų. Naujos versijos numeris 5295.
  • Visus „Mac mini“ kompiuterius su „Intel“ procesoriumi ir „iPhone 6s“ „Apple“ priskyrė pasenusiems arba atgyvenusiems įrenginiams.
  • „Apple Inc.“ ruošiasi dideliems vadovybės pokyčiams, nes Mark Rogers, bendrovės Vakarų Europos ir pasaulinių įmonės pardavimų viceprezidentas, planuoja pasitraukti. Rogers „Apple“ dirba 27 metus, o viceprezidento pareigas eina nuo 2013 m. Eidamas dabartines pareigas, jis vadovauja pardavimui verslo klientams visame pasaulyje ir prižiūri „Apple“ verslą pagrindinėse Vakarų Europos šalyse, tokiose kaip JK, Vokietija ir Prancūzija. Rogers atsiskaito Mike Fenger, „Apple“ visų pardavimų viceprezidentui, kuris yra tiesiogiai atskaitingas generaliniam direktoriui Tim Cook.
    Roger pasitraukimas reikš „Apple“ pardavimų skyriaus reorganizaciją. Juan Castellanos, kuris šiuo metu yra Vidurio ir Rytų Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos viceprezidentas, taip pat imsis atsakomybės už Vakarų Europą. Vivek Thakkar, JAV pardavimų viceprezidentas, perims atsakomybę už visus pasaulinius įmonės pardavimus. Tiek Castellanos, tiek Thakkar ir toliau raportuos Mike Fenger.
  • „Apple“ oficialiai pakeitė savo reklamos platformos pavadinimą, pakeisdama „Apple Search Ads“ į „Apple Ads“. Pakeitimas atspindi besiplečiančias įmonės ambicijas skaitmeninės reklamos srityje, kurios dabar yra daug platesnės nei paprastos vietos „App Store“ paieškoje.
    Iš pradžių 2016 m. pristatyti „Apple Search Ads“ leido kūrėjams reklamuoti savo aplikacijas „App Store“ paieškos rezultatų viršuje. Vėliau „Apple“ pristatė naujas skelbimų sritis, įskaitant paskirties vietas skirtuke „Šiandien“ ir po atskirų aplikacijų sąrašais, esančiais skiltyje „Jums taip pat gali patikti“. Šie papildymai suteikė „Apple“ postūmį supaprastinti savo prekės ženklą iki „Apple Ads“, o tai reiškia labiau integruotą reklamos platformą.
    „Apple“ gali neapsiriboti reklamomis „App Store“. Remiantis naujausia informacija, technologijų milžinė svarsto galimybę talpinti reklaminius skelbimus „Apple Maps“. Šis žingsnis reikštų didelį pokytį, išplečiant skelbimų rinką skirstant paieškas pagal geolokaciją, kurią jau ištyrė konkurentai, pvz., „Google“.
    Be to, 2024 m. „Apple“ pradėjo bandyti testuoti intelektą reklaminių skelbimų talpinimo automatizavimui. Ši AI pagrįsta sistema padeda reklamuotojams efektyviau pasiekti vartotojus optimizuodama, kur ir kada reklaminiai skelbimai rodomi „App Store“.
  • „Apple“ patvirtino, kad rugpjūčio 9 dieną uždarys savo pirmąją, 2008 m. JK, Bristolyje atidarytą „Apple Store“ parduotuvę. Pradžioje parduotuvė buvo vadinama „Apple Cabot Circus“, tačiau 2021 m. parduotuvės pavadinimas buvo pakeistas į „Apple Bristol“. Parduotuvė uždaroma, nes „Cabot Circus Shopping Centre“ prekybos centras, kuriame ji įsikūrusi, planuoja rekonstrukciją.
    Taigi, nuo rugpjūčio „Apple“ klientai Bristolyje turės tik vieną vietinį variantą: „Apple Cribbs Causeway“ parduotuvę, esančią maždaug už 15 km. nuo miesto. Nors techniškai „Apple Southgate“ parduotuvė nėra Bristolyje, o netoliese esančiame Bate, tačiau bristoliečiams tai bus artimiausia „Apple Store“. „Apple“ patikino, kad visi Bristolio parduotuvės darbuotojai ir toliau liks dirbti įmonėje.
  • Trečiadienį „Apple“ išleido „iOS“, „iPadOS“ ir „tvOS“ 18.4.1 bei „macOS Sequoia“ 15.4.1 ir „visionOS“ 2.4.1 atnaujinimus su klaidų pataisymais ir saugos patobulinimais. Kompanija taip pat išleido ir „HomePod“ aparatinės įrangos atnaujinimą 18.4.1. „HomePod“ atnaujinimai įprastai įdiegiami automatiškai, tačiau galite rankiniu būdu patikrinti atnaujinimus „Home“ aplikacijoje.
  • Mumbajaus judančių paveikslėlių akademija (Mumbai Academy of the Moving Image – MAMI) atrinko keturis būsimus kūrėjus antrajai „MAMI Select: Filmed on iPhone“ programai. Šiais metais MAMI kūrėjai filmuos naudodami „iPhone 16 Pro Max“, o filmuotą medžiagą redaguos „MacBook Pro“ kompiuteryje su „M4 Max“ lustu.
    Įžanginis „MAMI Select“ leidimas buvo sėkmingas, nes du jo trumpametražiai filmai pelnė 2025 m. „Critics’ Choice Awards India“ apdovanojimus: geriausias trumpametražis filmas, geriausias režisierius (trumpas filmas) ir geriausias scenarijus (trumpas filmas).
    Keturi šių metų „MAMI Select“ filmų kūrėjai yra Amrita Bagchi, Rohin Raveendran Nair, Chanakya Vyas ir Shalini Vijayakumar. Juos globos rašytoja, režisierė ir aktorė Konkona Sen Sharma bei kelios kitos Indijos kino industrijos įžymybės.
    Keturis 2025 m. MAMI Select trumpametražius filmus galima pažiūrėti nemokamai MAMI „YouTube“ kanale. Žemiau keturių pasirinktų kūrėjų darbų anonsai:
  • „Apple“ išleido 217-tą kūrėjams skirtos „Safari Technology Preview“ naršyklės versiją. Šioje eksperimentinės „Apple“ naršyklės versijoje ištaisomos klaidas keliuose pagrindiniuose naršyklės branduolio elementuose, tokiuose kaip CSS, formos, JavaScript, generavimas, Media, SVG, lentelės, Web API, plėtiniai, kūrėjų įrankiai ir WebRTC. Naujausia „Safari Technology Preview“ naršyklės versija palaiko „macOS Sonoma“ ir „macOS Sequoia“ operacinių sistemų versijas.
  • Brazilų „Sorcererhat Tech“ rašo, kad „Meta“ į savo aplikacijas „Facebook“, „WhatsApp“ ir „Threads“ neįsileidžia „Apple Intelligence“ funkcijos vadinamos „Writing Tools“ leidžiančios peržiūrėti, perrašyti, apibendrinti ir kurti tekstus beveik bet kurioje vietoje, kur galima rašyti. Šiose aplikacijose taip pat neveikia ir „Genmoji“ kūrimo įrankis, o „Instagram“ negalima siųsti „Memoji“ ir jų pagrindu sukurtų sticker'ių. Oficialiai „Meta“ situacijos nekomentuoja, tačiau tokio kompanijos sprendimo priežastis gali būti banaliai paprasta. Kadangi „Meta“ turi savo dirbtinio intelekto sprendimus, kurie prieinami šiose aplikacijose – kompanija nori aplikacijų naudotojus privilioti naudoti juos. Toks sprendimas atrodo kiek nedraugiškas naudotojui, nes net Elon Musk X leidžia kuriant įrašą pasinaudoti „Apple“ dirbtinio intelekto rašymo įrankiais, nors kaip ir „Meta“, „X“ turi savo dirbtinį intelektą pavadintą „Grok“. Panašu, kad X nemato problemų, jei naudotojai jos aplikacijoje naudoja „Apple Intelligence“.
  • „OpenAI“ įdiegė didelį „ChatGPT“ patobulinimą. Naujus „o3“ ir „o4-mini“ modelius dabar gali naudoti ne tik „Pro“, „Plus“ ir „Team“ prenumeratoriai, bet ir paslauga besinaudojantys nemokamai. Naujieji modeliai žymiai pagerina „ChatGPT“ našumą ir samprotavimo užduotys atliekamos daug greičiau, nei ankstesniuose „OpenAI“ samprotavimo modeliuose, tokiuose kaip „ChatGPT o3-mini“ ir „o1“.
    Ko gero svarbiausia yra tai, kad „ChatGPT“ dabar gali sumaniai nuspręsti, kurį iš įvairių „OpenAI“ įrankių naudoti konkrečiai užklausai, įskaitant naują galimybę atsakymą pagrįsti vaizdais.
    Pristatydama atnaujinimą bendrovė transliavo tiesioginę laidą, kurios įrašas patalpintas žemiau.
  • Naujas „MacMagazine“ pranešimas byloja, kad „Apple“ pradėjo naujųjų „iPhone 16e“ surinkimą Brazilijoje.
  • „Google“ pralaimėjo dar vieną didelę antimonopolinę bylą, šįkart dėl neteisėto dominavimo internetinės reklamos technologijų rinkoje. JAV federalinis teisėjas nusprendė, kad įmonė sąmoningai vykdė antikonkurencinius veiksmus, siekdama įgyti ir išlaikyti monopolinę galią leidėjų reklamos serverių ir reklamos mainų rinkose. Tai jau antras didelis „Google“ pralaimėjimas antimonopolinėje byloje per mažiau nei metus. Be to, bendrovė sulaukė antimonopolinio nuosprendžio iš Japonijos ir anksčiau buvo sulaukusi ES sankcijų.
    Po šio pralaimėjimo tikėtina, kad JAV Teisingumo departamentas privers „Alphabet“ priklausančią „Google“ parduoti savo „Google Ad Manager“ padalinį. Teisingumo departamentas argumentavo, kad „Google“ monopolizavo rinką pirkdama konkurentus ir įpareigodama leidėjus bei reklamuotojus naudotis jos produktais. Nors „Google“ reklamos technologijos sudaro apie 12 % „Alphabet“ verslo, didžioji dalis įmonės pajamų gaunama iš reklamos, rodomos pačios „Google“ platformose. Be to, „Google“ laukia dar vienas antimonopolinis teismo procesas šį mėnesį, kuriame bus sprendžiama dėl jos susitarimo su „Apple“ ir galimų sankcijų, kurios gali būti galimas nurodymas parduoti „Chrome“ naršyklę ar net „Android“ operacinę sistemą.
  • „Google Store“ pati „Google“ paskelbė „Pixel 9a“ ir „iPhone 16e“ palyginimą. Palyginimas pradedamas specifikacijų sugretinimu, kuriame „Google“ lyg ir vangiai bando būti objektyvi. Kalbėdama apie aparatinę įrangą, „Google“ pabrėžia didesnį ir šviesesnį ekraną, didesnės talpos akumuliatorių ir dvigubą, palyginti su vienos kameros sistemą. Toliau teigiama, kad „svarbesni skirtumai atsiranda redaguojant“. „Google“ turi omenyje „Add Me“ (naudojantį dirbtinį intelektą vaizdams sujungti), „Best Take“ (sudėtinis geriausių veido išraiškų kadras) ir „Magic Editor“ (redagavimas nuvelkant + generuojamųjų DI elementų pridėjimas).
    Kalbėdama apie dirbtinį intelektą, „Google“ giriasi, kad „Gemini“ yra giliai integruota į „Google“ programėles. „Google“ nurodo, kad „Siri“ „nepalaiko pokalbių natūralia kalba“, o „Gemini Live“ palaiko. „Google“ pažymi, kad „Gemini palaiko 45 kalbas, įskaitant visų šalių, kuriose parduodamas Pixel 9a“, o „Apple Intelligence“ tik devynias. Galiausiais savo „nešališką“ apžvalgą, „Google“ baigia programinės įrangos palaikymo palyginimu, kuris pas „Google“ yra septynerių metų, o „Apple garantuoja atnaujinimus tik penkerių metų laikotarpiu“, nors gali būti ir ilgiau.
Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo)11 minučių.
Pasidalinkite straipsniu:
Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Privalomi laukai yra pažymėti*

*