3-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga
3-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.
- „Apple“ paskelbė, kad sausio 24 dieną atidarys visiškai naują parduotuvę „Miami Worldcenter“. Ta proga kompanija išleido fono paveikslėlius skirtus „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“.
- Kaskart, kai „Apple“ atnaujinime parašo, kad atnaujinimas sustiprino sistemos saugumą, turime suprasti, kad sistema nėra pakankamai saugi. Naujai nustatyta kenkėjiškų programų ataka patvirtina, kad trečiųjų šalių kūrėjai kartais gali būti silpnoji grandis sistemos saugume. „Check Point“ nustatė kenkėjiškos programos-kaip-paslaugos ataką, kurią užvadino „Banshee macOS Stealer“. Ši klastinga ataka, kuri, matyt, dabar jau užkardyta, buvo išplatinta per iš pažiūros teisėtus naršyklės atsisiuntimus, platinamus už „App Store“ skirtos „Mac“ ribų. Įdiegta ji galėjo išfiltruoti visų rūšių informaciją, įskaitant paskyros, banko ir kriptovaliutų prisijungimus ir dar daugiau bei buvo atspari pačios „Apple“ antivirusinei apsaugos sistemai „Gatekeeper“. Ataka taip pat veikia ir „Windows“ operacinėje sistemoje, nors čia naudojamas kitas – „Lumma Stealer“ pavadinimu žinomas kenkėjas, bet aš neturiu pakankamai informacijos apie jį, kad spręsti apie šios platformos naudotojų rizikos laipsnį.
Tokio tipo atakos-kaip-paslauga principu veikiantis kenkėjas įprastai priklauso nuo komandų serverio, o teisėta, bet infiltruota programinė įranga yra naudojamas atakos būdas nuo tada, kai žmonės dar dalinosi programomis per FTP, o gal ir dar anksčiau. Nė vienas iš šių dalykų nėra naujas, kaip ir naudotojų apgaudinėjimas. Visi žino, kad kompiuterių naudotojai yra ir amžinai bus silpniausia platformų saugumo grandis. Tereikia įtikinti žmones atsisiųsti užkrėstą programinę įrangą, o pastarieji NSA ir kitų smerktinų įmonių išpuoliai parodė, kad vis dar įmanoma sukurti atakas, kurioms net nereikia vartotojo įsikišimo. Tiesa tokie būdai yra labai, labai brangūs. - Nuo 2018 m. „Apple“ pasinaudoja proga pasveikinti naujuosius Mėnulio metus ir pademonstruoti dabartinio „iPhone“ kinematografinius sugebėjimus specialiai užsakytu „Shot on iPhone“ vaizdo įrašu. Internete, prieš oficialų pristatymą, pasirodė šių metų trumpametražio filmo kopija.
12 minučių trukmės trumpametražį muzikinį filmą „Aš noriu tavęs klausytis“ režisavo Michael Gracey, anksčiau režisavęs Holivudo muzikinį filmą „Didžiausias šou žmogus…“ Neoficiali, žemos raiškos Mėnulio metų vaizdo įrašo kopija, pradžioje pasirodė kinų „Bilibili“, o vėliau, po kelių valandų ir „Apple“ „YouTube“ kanale.
Naujieji Mėnulio metai prasidės sausio 29 d. - JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija paskelbė, kad kasmetinis „Apple“ akcininkų susitikimas įvyks vasario 25 dieną, antradienį 8 val. ryto Ramiojo vandenyno pakrantės laiku.
- Vertybinių popierių ir biržos komisijai pateiktoje informacijoje nurodoma, kad 2024 m. Tim Cook uždirbo 74,6 mln. USD. Tai daugiau, nei jis uždirbo prieš metus – 63,2 mln. USD.
Į Tim Cook pajamas įtraukti: 3 mln. USD bazinis atlyginimas, 58 mln. USD vertės kompanijos akcijos (AAPL), 12 mln. USD nuo veiklos rezultatų priklausančios premijos ir 1,5 mln. USD kitos kompensacijos, pvz., 401(k) įmokos[1], gyvybės draudimo įmokos, atostoginiai, saugumo ir asmeninių kelionių lėktuvu išlaidos. „Apple“ reikalauja, kad Cook naudotų privačius orlaivius tiek verslo, tiek ir asmeninėms kelionėms. - Pirmadienį, sausio 13 dieną bus nagrinėjamas prieš keturis metus Jungtinėje Karalystėje pateiktas grupinis ieškinys prieš „Apple“. Tada „Apple“ ieškinį pavadino „nepagrįstu“. Byloje dalyvaujantys ieškovai, vadovaujami skaitmeninės ekonomikos specialisto ir King's College dėstytojo dr. Rachael Kent, kovoja su iki 30 procentų siekiančiais „Apple“ komisiniais renkamais už įsigijimus programėlėse. Ieškinyje teigiama, kad „Apple“ savo „App Store“ valdo kaip neteisėtą monopolį ir kaip žalos atlyginimą iš JAV kompanijos siekiama prisiteisti 1,5 mlrd. svarų (apie 1,74 mlrd. eurų).
- Praėjusios savaitės pabaigoje „Meta“ CEO Mark Zuckerberg pasirodė „Joe Rogan Experience“ tinklalaidėje ir ji gavosi gana įdomi. Jei turite laiko, nors galima tam tikras vietas ir prasukti, manau verta pažiūrėti/paklausyti jo požiūrio apie bendrą situaciją, Trump administraciją ir naujovių stokojančią „Apple“. Beje, apie „Facebook“ galima pasakyti lygiai tą patį, bet Zuckerberg taip nepadarė.
- Žurnalistas Mark Gurman iš „Bloomberg“ rašantis technologijų temomis teigia, kad šiais metais „Apple“ išleis naujus „Apple Watch SE“, „Apple Watch Series 11“ ir „Apple Watch Ultra 3“. Žurnalistas teigia, kad Apple Watch SE“ atrodys kitaip, tačiau neužsimena apie konkrečius išvaizdos pokyčius.
Gurman taip pat rašo, kad šiais metais, ko gero, vieni pirmųjų atnaujintų „Apple“ produktų bus „MacBook Air“ kompiuteriai. Tikimasi ir naujo „iPhone SE“, kuriame „Touch ID“ pakeis „Face ID“, telefono dydis, sakoma, bus kaip „iPhone 14“, taip pat bus atnaujintas telefono dizainas. Gandai apie būsimą ketvirtos kartos „iPhone SE“ sklando jau ne vienerius metus, o „Apple“ pagaliau įrenginį turėtų pristatyti šių metų balandį. Tuo tarpu patikimas šaltinis Sonny Dickson pasidalijo dviem ketvirtosios kartos „iPhone SE“ maketų, kurie naudojami kaip formos dėklų ir priedų gamybai, vaizdais.
- „Apple Watch Ultra 3“, ir „Apple Watch Series 11“, kurių išleidimas numatomas 2025 m. rugsėjį, gali turėti ilgai lauktą „Apple“ aukšto kraujospūdžio nustatymo funkciją. Šią savaitę „Bloomberg“ žurnalistas Mark Gurman rašo, kad „Apple“ 2025 m. planuose yra atnaujinti visus tris geriausius rinkoje esančius „Apple Watch“ modelius: „Series“ liniją, „Ultra“ ir „Apple Watch SE“. „Apple Watch SE 3“ gali būti vienintelis, kuriam bus taikomas naujas dizainas, tačiau Gurman teigia, kad aukštesnės klasės modeliuose gali būti įdiegtas didelis sveikatos stebėsenos funkcijų atnaujinimas.
Gurman teigia, kad „tikėtina“, jog abu modeliai be aukšto kraujospūdžio nustatymo funkcijos, taip pat turės sustiprintą palydovo technologiją ir 5G. - Nežiūrint to, kad „iOS“ yra įdiegtas ne vienas mechanizmas saugantis naudotojus nuo sukčių, šie vis randa būdų tas saugos užtvaras perlipti. Pavyzdžiui viena iš „Apple“ įdiegtų apsaugų SMS žinutėse išjungia nuorodas, jei žinutė gauta iš nežinomo numerio. Tačiau, jei į tą žinutę atsakote, „Apple“ mano jog siuntėju pasitikite ir nuorodas aktyvuoja. Tuo naudodamiesi sukčiai įniko siuntinėti klaidinančias žinutes, ragindami į jas atsakyti, pvz. išsiunčiant „Taip“ arba „Ne“ ir tada paspausti ant aktyvuotos ir, žinoma, nedorais tikslais sukurtos, nuorodos žinutėje. Būkite dėmesingi atsakinėdami į gautas žinutes iš nežinomų numerių ir apskritai spaudydami ant nuorodų žinutėse ar kitoje elektroninėje korespondencijoje.
- Patrick Spences paliko „Sonos“ po aštuonerių metų buvimo jos generaliniu direktoriumi. Priežastimi tapo „iOS“ programėlė, dėl kurios klientai negalėjo naudotis savo įrenginiais. Spences iš pradžių buvo „Sonos“ įkūrėjo John MacFarlane pavaduotojas, o 2017 m. iš jo perėmė generalinio direktoriaus pareigas. Deja, labiausiai pastebimas jo poveikis buvo atnaujintos ir vėliau žlugusios „iOS“ aplikacijos išleidimas. Atnaujinus programėlę, naudotojai pradėjo skųstis, kad dingo kai kurios anksčiau buvusios funkcijos, o kitos veikė prastai arba visai neveikė. Vėliau išleidus visą eilę atnaujinimų skundai nesiliovė ir kompanija buvo spaudžiama grįžti prie ankstesnės aplikacijos versijos, nors ji taip pat veikė ne itin gerai. Problema ta, kad atnaujinant programėlę buvo atnaujinta ir garsiakalbio aparatinė įranga ir paslaugos programinė įranga debesyse, o tai grįžimą prie ankstesnės versijos padarė neįmanomu.
Dabar, pasak „Bloomberg“, Patrick Spence paliko „Sonos“. Ar jis atsistatydino, ar buvo paprašytas išeiti iš pareigų – nepranešama, tačiau bendrovė į laikinojo generalinio direktoriaus postą valdybos narį Tom Conrad. - Kibernetinio saugumo tyrėjas atrado kaip nulaužti „Apple“ patentuotą USB-C valdiklį (kontrolerį) ir, anot „Cyber Security News“, tai gali sukelti naują „iPhone“ džeilbreikų bangą bei kitas saugumo problemas.
Būdama viena iš labiau į privatumą ir saugumą orientuotų įmonių, „Apple“ yra vertinamu įsilaužėlių taikiniu ir vienu iš rizikos veiksnių tapo „iPhone“ USB-C valdiklis. Gruodžio mėnesį vykusiame 38-ajame „Chaoso komunikacijos kongrese“ (Chaos Communication Congress) tyrėjas Thomas Roth pristatė ACE3 USB-C valdiklio puolimo demonstraciją. Informacija visuomenei apie tai buvo atskleista tik sausį.
ACE3 USB-C valdiklis yra pagrindinis elementas, nes jis yra atsakingas už įrenginio įkrovimą ir duomenų perdavimą. Pirmą kartą jis pasirodė 15-tos kartos „iPhone“, kur buvo atsakingas už USB-C prievado valdymą. „SiliconAngle“ praneša, kad Roth pavyko pakeisti valdiklio inžineriją ir atskleisti jo programinę-aparatinę įrangą bei ryšio protokolus. Tada jis galėjo perprogramuoti valdiklį, kad šis leistų atliktų tam tikrus veiksmus, pvz., įvesti kenkėjišką kodą ir apeiti svarbias saugumo patikras.
Nors įsilaužimas gali pasirodyti didelė problema, daugumai vartotojų tai nekelia jokios grėsmės, nes Roth naudojo specialius USB-C laidus bei įrenginius ir jam reikėjo fizinės prieigos prie įrenginio. - Apple“ pristatė oficialų naujojo trilerio „Prime Target“, kuriame vaidina Leo Woodallas ir Quintessa Swindell, anonsą. Šią naują dramą sukūrė apdovanojimų pelnęs rašytojas Steve Thompson, kuris taip pat yra vykdomasis prodiuseris. Serialą „Apple TV+“ gamina „New Regency“ kartu su Ridley Scott studija „Scott Free Productions“.
„Prime Target“ pasakoja apie genialų jaunuolį matematiką absolventą Edward Brook (vaidina L. Woodall), kuris yra ant didžiulio proveržio slenksčio. Jei jam pavyks rasti pirminių skaičių modelį, jis turės raktą į kiekvieną kompiuterį pasaulyje. Netrukus jis pradeda suvokti, kad nematomas priešas bando sunaikinti jo idėją dar prieš jai gimstant, o tai įtraukia jį į NSA agentės Taylah Sanders (vaidina Q. Swindell) orbitą, kuri buvo paskirta stebėti ir pranešti apie matematikų elgesį. Kartu jie bando atskleisti nerimą keliantį sąmokslą, kurio centre atsidūrė Edward.
Filmo premjera, su pirmaisiais dviem epizodais, „Apple TV+“ įvyks sausio 22 d. Kiekvienos savaitės trečiadienį, iki kovo 5 d. „Apple TV+“ prenumeratoriai galės pažiūrėti naują serialo epizodą. - Dėl padidėjusios Kinijos muitinės pareigūnų kontrolės, „Apple“ susiduria su vėlavimais perkeliant „iPhone“ surinkimą į Indiją ir Vietnamą. Vėlavimas siejamas su naujomis dvejopos paskirties technologijų eksporto taisyklėmis, tačiau kai kurie ekspertai mano, kad tai Kinijos taktika sulėtinti „Apple“ gamybos perkėlimą į kitas šalis.
- „Apple“ atnaujino visų palaikomų „macOS“ versijų „Xprotect“ duomenų bazę išleisdama jos atnaujinimą 5285.
Praėjusią savaitę, „Gravy Analytics“ – vienas didžiausių pasaulyje vietos duomenų brokerių, paskelbė informaciją apie milžinišką „iPhone“ ir „Android“ naudotojų geolokacijos duomenų nutekėjimą iš aplikacijų. Pažeidimas įvyko, kai įsilaužėliai gavo neteisėtą prieigą prie „Gravy Analytics“ „Amazon Web Services“ debesies saugyklos aplinkos iš kurios galėjo būti pavogti keli terabaitai vartotojų duomenų. Nutekėję duomenys atsirado iš išmaniųjų telefonų programėlių, pradedant populiariais mobiliesiems žaidimais, tokiais kaip „Candy Crush“, baigiant pažinčių ir nėštumo stebėjimo aplikacijomis.
Programišiai jau paskelbė pavyzdinį duomenų rinkinį, kuriame yra daugiau nei 30 milijonų vietos duomenų taškų. Saugumo tyrėjai, analizuodami nutekintus duomenis, visame pasaulyje aptiko jautrių vietų, įskaitant Baltuosius rūmus, Kremlių, Vatikaną ir karines bazes. Duomenys gali būti naudojami stebėti asmenų judesius nepaprastai tiksliai. Pavyzdžiui, saugumo ekspertai parodė, kaip galima naudoti duomenis, kad galėtų atsekti vieno žmogaus kelionę iš Niujorko į namus Tenesyje.
Šis pažeidimas išryškino ir esminį „iPad“ ir „iPhone“ naudotojų privatumo pranašumą. Nors tiek „iOS“, tiek ir „Android“ įrenginiuose yra privatumo apsaugos funkcijos, „Apple“ operacinė sistema suteikia paprastesnį ir patikimesnį būdą leidžiantį užkirsti kelią naudotojo geolokacijos duomenų stebėjimui. „iPhone“ naudotojai vieno nustatymo pagalba gali visiškai uždrausti stebėti jų geolokacijos duomenis arba tai padaryti kiekvienai aplikacijai individualiai. „Android“ naudotojams patariama reguliariai, iš naujo nustatyti reklaminį ID ir atidžiai tvarkyti vietos bendrinimo leidimus.- Kinų socialinio tinklo „RedNote“ aplikacijos populiarumas „App Store“ šovė į viršų, nes tikimybė, kad jau sausio 19 dieną „TikTok“ aplikacija bus uždrausta JAV yra labai didelė.
„RedNote“, arba „Xiaohongshu“, kaip ji vadinama Kinijoje, pirmadienį užėmė pirmąją vietą tarp nemokamų programėlių „Apple“ aplikacijų parduotuvėje, aplenkdama „TikTok“ nuotraukų dalijimosi programėlę „Lemon8“ ir „OpenAI“ sukurtą „ChatGPT“.
Daugelis „TikTok“ kūrėjų laukdami, kas nutiks su „TikTok“, skuba ieškoti alternatyvų, kur galėtų toliau skelbti vaizdo įrašus. Praėjusią savaitę JAV Aukščiausiasis Teismas išklausė argumentus dėl balandžio mėnesio įstatymo, kuris sudaro sąlygas paslaugos uždraudimui, ir, atrodo, palankiau žiūrėjo į JAV vyriausybės argumentus, kad „ByteDance“ nuosavybė „TikTok“ kelia riziką nacionaliniam saugumui.
„TikTok“ ir kūrėjų atstovai teigė, kad įstatymas pažeidžia milijonų JAV naudotojų laisvės žodžio teises. Jei JAV Aukščiausiasis Teismas patvirtins įstatymą, trečiųjų šalių paslaugų teikėjai, tokie kaip „Apple“ ir „Google“, bus baudžiami už „TikTok“ palaikymą ir taip faktiškai uždraus programėlę JAV. Nežinoma, ar išrinktasis prezidentas Donald Trump, kuris pareigas pradės eiti sausio 20 d., nuspręs patvirtinti šį įstatymą, bet senatorius Mark Warner, kuris inicijavo „TikTok“ uždraudimą JAV yra labai nepatenkintas tuo, kad uždraudžiant vieną kinų aplikaciją, amerikiečiai suskubo siųstis kito kinų socialinio tinklo programėlę. - 2024 metais, pasaulinė išmaniųjų telefonų rinka vėl ėmė augti, tačiau anot naujos „Counterpoint Research“ paskelbtos informacijos, „Apple“ rinkos dalis sumažėjo 2 procentais. Globalūs išmaniųjų telefonų pardavimai 2024 m. išaugo 4%., nes pagerėjo makroekonominė padėtis ir sustiprėjo vartotojų nuotaikos.
„Samsung“ užėmė pirmąją vietą su 19% rinkos dalimi, didele dalimi tai „S24“ serijos ir „A“ serijos produktų sėkmės rezultatas, ypač Vakarų Europoje ir JAV. „Counterpoint“ duomenimis „Apple“ turėdama 18% rinkos užėmė antrąją vietą.
„iPhone 16“ serijos telefonai sulaukė prieštaringų vertinimų, iš dalies dėl „Apple Intelligence“ sistemos prieinamumo problemų išleidimo metu. Tačiau „Apple“ ir toliau sparčiai augo ne pagrindinėse rinkose, tokiose kaip Lotynų Amerika, Afrika ir kitos Azijos ir Ramiojo vandenyno šalys. „Counterpoint Research“ vyresnysis analitikas Ivan Lam teigia:iPhone
pardavimai sumažėjo, tačiau vartotojai pereina prie itin aukščiausios klasėsApple
įrenginių, o tai padeda kompensuoti dalį nuostolių. Tokiose rinkose kaip Kinija matome, kadPro
serijos įrenginių pardavimo dalis sparčiai auga –Pro
irPro Max
įrenginiai sudarė apie 40% pardavimų 2023 m. IV ketvirtį, tačiau 2024 m. IV ketvirtį galutiniai skaičiai, tikėtina, viršys 50% ribą. - „Apple“ nustojo pasirašinėti „iOS“ 18.2 sertifikatus, taip sudegindama tiltus grįžti prie šios „iOS“ versijos tiems, kas apie tai dar svarstė.
- Keli šaltiniai internete praneša, kad ugniasienė (firewall) „macOS Sequoia“ po sistemos atnaujinimo, kartais gali praleisti tam tikrus duomenis į išorę. To priežastis nėra žinoma. Laikinas sprendimas yra po atnaujinimo perkrauti kompiuterį.
Ugniasienė tai sistemos paslauga leidžianti apsaugoti „Mac“ ir filtruoti tinklo duomenis remiantis nustatytomis taisyklėmis. Apie problemą „Apple“ yra informuota. Daugiau informacijos bei tai, kaip patikrinti šios sistemos saugos spragos buvimą jūsų „Mac“, rasite multivad.net svetainėje. - „Apple“ kartu su „Alibaba Cloud Computing“ ir „Synopsys“ oficialiai prisijungė prie „Ultra Accelerator Link Consortium“ (UALink) valdybos. Šios kompanijos prisijungia prie esamų valdybos narių, įskaitant AMD, „Amazon Web Services“ (AWS), „Astera Labs“, „Cisco“, „Google“, „Hewlett Packard Enterprise“ (HPE), „Intel“, „Meta“ ir „Microsoft“.
„UALink“ konsorciumas yra atvira pramonės standartų grupė, įkurta siekiant kurti tarpusavio jungties technines specifikacijas, leidžiančias atlikti tiesioginį įkėlimą, išsaugojimą ir atomines operacijas tarp AI akseleratorių (pvz., grafikos procesorių). Jų dėmesys sutelktas į tai, kad būtų sudarytas žemos gaišaties, didelio pralaidumo audinys šimtams akseleratorių viename mazge ir būtų palaikoma paprasta įkėlimo ir išsaugojimo semantika su programinės įrangos koherentiškumu. „UALink 1.0“ specifikacija pasinaudos savo rėmėjų narių, kurie sukūrė ir dislokavo platų akseleratorių ir jungiklių spektrą, patirtimi. - Prieš antrojo „Severence“ sezono premjerą sausio 17 d., antradienį „Apple“ Niujorko didžiajame centriniame terminale surengė pasirodymą, kuriame buvo įrengtos „Lumon“ stiliaus darbo vietos ir kompiuteriai. Netrukus prie savo darbo stalo pasirodė ir aktoriai Adam Scott, Britt Lower ir Zach Cherry. Režisierius Ben Stiller paskelbė nuotrauką X ir vaizdo įrašą „Bluesky“ soc. tinkluose. Vėliau, „Apple taip pat paskelbė įrašą iš „Grand Central Terminal’o“. „Severence“ aktoriai taip pat dalyvavo pokalbių laidose. Adam Scott, vienas pagrindinių serialo veikėjų, apsilankė „The Late Show“ su Stephen Colbert. Scott pasakojo, kad per reklamą „Grand Central Terminal“ aktoriai kelioms valandoms buvo užrakinti kube. „Nė vienas iš mūsų nesišlapino tris valandas“, – sakė jis. – „Tris valandas nepalikome stiklinio kubo.“ Vis dėlto Scott sakė, kad tai buvo labai smagu.
- „Apple“ išleido 211 „Safari Technology Preview“ naršyklės versiją.
- „Apple“ išleido 25W „MagSafe“ įkroviklio, suderinamo su „iPhone 12“ ir naujesniais bei naujausiais „AirPods“ ausinių ir „Apple Watch“ modeliais, aparatinės-programinės įrangos atnaujinimą. Naujos versijos numeris 2A143 (senesnė 2A138).
Įkroviklis išleistas 2024 metais, kartu su „iPhone 16“ ir gali įkrauti iki 25W galia, o „iPhone“ nuo 12 iki 15 modelio – 15W galia.
„MagSafe“ įkroviklio programinė-aparatinė įranga atnaujinama, kai jis prijungtas ir ant jo padėtas palaikomas „Apple“ įrenginys. Patikrinti „MagSafe“ aparatinės įrangos versiją galite, kai įrenginys padėtas ant įkroviklio, atidarę aplikaciją „Nustatymai“ ir pasirinkę: Apie » Apple MagSafe įkroviklis » Programinės aparatinės įrangos versija. - 2024 m. gruodžio mėn. apsilankęs JK, kur Jo Didenybė karalius Charles III apsilankė „Apple“ JK būstinėje Batersio elektrinėje, Tim Cook taip pat įrašė retą interviu maisto tinklalaidėje „Stalo manieros su Jessie ir Lennie Ware“ („Table Manners with Jessie and Lennie Ware“), kurioje jis dažniausiai atsakinėjo į jam daug kartų girdėtus klausimus apie „Apple“, tačiau taip pat buvo neįprastai atviras apie savo asmeninį gyvenimą.
Tinklalaidės metu buvo vienas momentas, kuris palietė tiek jo asmeninį, tiek profesinį gyvenimą, kai jo buvo paklausta apie „Apple Watch“. Konkrečiai, vedėjos norėjo sužinoti, ar jam kada nors buvo išsiųstas pranešimas į jo pačių laikrodį dėl sveikatos būsenos. „Man nebuvo, bet mano tėvas, kai jis buvo gyvas, namuose kur gyveno vienas – nukrito“, – sakė Cook. „Kitas dalykas, kurį daro laikrodis, tai siunčia pranešimą jūsų šeimai ir pagalbos tarnyboms, jei nukrentate, nes jis aptinka kritimą dėl jame esančio akselerometro. Jis pranešė pagalbos tarnyboms ir jie atvyko į namus“, – tęsė Cook. „Jis neatidarė durų, todėl jie išspyrė duris – ir gerai, kad jie tai padarė, nes tuo metu jis buvo be sąmonės.“ Tinklalaidės vedėjai manė, kad Cook tėvas turėjo pasigirti, kaip jo sūnaus įrenginys išgelbėjo jam gyvybę, bet, jis nepasigyrė. „Ne, atvirai kalbant, jis buvo sutelkęs dėmesį į duris“, – sakė Cook.Jis buvo labai suirzęs,
jie išspyrė mano duris!
Net ir tada, kai diskusija labiau sukosi apie maistą, Cook pasidalino iki šiol mažai žinomais faktais apie „Apple“ ir konkrečiai apie „Apple Park“ ir jos komplekso kavinę „Cafe Macs“. „Turime tiek daug darbuotojų iš skirtingų pasaulio šalių“, – sakė jis. „Todėl yra maisto iš viso pasaulio… Daug kinų maisto, daug indiško maisto, yra suši baras, yra burgeriai, yra pica, yra salotos, yra sriubos“. „Turiu omenyje, pasakykite patiekalą ir „Cafe Max“ tai turi“, – tęsė jis. Cook taip pat padovanojo vedėjams dovaną – uogienę – „…bet ypatingas dalykas yra tai, kad ji yra iš „Apple Park“, – sakė jis. „Ši uogienė yra iš ten augančių medžių.“ Mainais jis gavo maisto, įskaitant šokoladą. Cook prisipažino mėgstantis šokoladą ir labiau nei pienišką mėgstantis juodąjį, tačiau nenorėjo veltis į diskusiją, kuris šokoladas geresnis – britų ar amerikiečių.
Tinklalaidėje buvo aptarta ir daugiau įvairių klausimų. - Kai kurie M4 lustą turinčių „Mac mini“ savininkai patiria USB-C prijungimo problemų, kai periferiniai įrenginiai atsitiktinai atsijungia. Nors priežastis nėra aiški, galimi sprendimai: patikrinti kabelius ir prievadus, pakeisti sugedusius adapterius ir vengti perkrauti USB-C prievadus keliais įrenginiais, maitinamasi per magistralę. Nors nusiskundimai šia problema nėra masiniai, jų yra ne vienas.
- „Apple“ JAV Federalinei ryšių komisijai pateikė „Powerbeats Pro 2“ ausinių dokumentus. Tai reiškia, kad į fizinę rengybą orientuotos ausinės greitai turėtų pasirodyti pardavime.
- Jei naudojate PC ir esate „Microsoft 365“ prenumeratorius, kuris naudojasi „Microsoft Office“ programomis, jums gali tekti priimti svarbų sprendimą. „Microsoft“ nusprendė 2025 m. spalio 14 d. nutraukti „Office“ palaikymą „Windows 10“ operacinėje sistemoje, ir tai, panašu, yra dar vienas kompanijos bandymas priversti naudotojus atnaujinti savo kompiuterių operacinę sistemą į „Windows 11“. Daugeliui „Office“ programų naudotojų kelias įsigyjant naują kompiuterį gali būti vienintelis būdas, nuo spalio mėnesio, maksimaliai išnaudoti „Microsoft 365“ galimybes.
Iš dalies gera žinia yra ta, kad nutrauks palaikymą „Office“ nenustos veikti. Tačiau po šio termino galite tikėtis našumo problemų.
„Microsoft“ savo tinklaraščio įraše ragina „Windows“ naudotojus atnaujinti operacinę sistemą į „Windows 11“ ir primena naudotojams, kad „Windows 11“ atnaujinimas nemokamas yra „tik ribotą laiką“. Tai atskleidžia vieną milžinišką problemą – kai kurie naudotojai negali atnaujinti operacinės sistemos savo PC dėl „Windows 11“ keliamų reikalavimų „geležiai“. - Žiūrintys „Apple TV“ serialą „Silo“ ir jau peržiūrėję jo 9-tą epizodą tikriausiai nustebo pamatę Solo (aktorius Steve Zahn) saugomas ir jo gyvenamas patalpas. Bent jau aš jas įsivaizdavau visiškai kitaip. „Apple“ paviešino Solo ekskursiją po jo IT.
P.S. Jei žiūrite „Silo“, bet dar nežiūrėjote šio epizodo, gal nežiūrėkite vaizdo įrašo žemiau – taip bus įdomiau (įdomu kiek žmonių paklausys šio patarimo). - 2024 m. spalį „Apple“ išleido savo dirbtinį intelektą „Apple Intelligence“ ir nuo pat debiuto nuomonės apie jį buvo gana skirtingos. Nors daugelis žmonių naudojasi tokiomis funkcijomis kaip AI rašymo įrankiai, tokios funkcijos kaip pranešimų suvestinės nėra vertinamos gerai, nes daug naujienų istorijų santraukų buvo faktiškai neteisingos. Dėl to „Apple“ nusprendė kai kurioms paslaugoms išjungti naujienų ir pramogų pranešimų santraukas trečiajame „iOS“ 18.3, „iPadOS“ 18.3 ir „macOS Sequoia“ 15.3 beta versijų etape. „Apple“ šiuo metu tobulina savo dirbtinį intelektą ir jo suvestinių funkciją. Trečiojoje beta versijoje, „News“ aplikacijos naujienų apibendrinimai jau pažymėti „Sumarized by Apple Intelligence“ žyma. Tikimasi, kad būsimame atnaujinime suvestinės vėl taps prieinamos naudotojams ir kitose aplikacijose.
- Lionel Barber, naujos biografinės knygos apie Masajošį Son – japonų kilmės „SoftBank“ įkūrėją ir generalinį direktorių ir, tikriausiai, galingiausią 21-ojo amžiaus magnatą, kuris nėra žinomas plačiajai visuomenei, autorius „Wired“ pasidalino knygos ištraukomis.
21-ojo amžiaus pradžioje Masa buvo turtingiausias žmogus pasaulyje – tris dienas. Po „dotcom“ burbulo jis prarado 97 procentus savo turto. Tačiau jis niekada neprarado savo technologinio optimizmo. Knygoje yra ir su pirmuoju „iPhone“ bei Steve Jobs susijusios istorijos ir daug kitų istorijų apie Masą: kaip jis po šešių minučių pasimatymų su Džeku Ma finansavo Kinijos internetinį kolosą „Alibaba“, kaip jis asmeniškai išpūtė šimtus „Silicon Valley“ startuolių, kaip jis pasamdė buvusį „Google“ vadovą Nikeshą Arora, pasirašydamas 320 milijonų dolerių atlyginimo paketą ant servetėlės bei kaip Masa planavo su Steve Jobs pristatyti „iPhone“ pasauliui ir gavo išskirtines teises „iPhone“ platinimui Japonijoje. - „Apple“ išleido „Apple TV“ programinės įrangos atnaujintą versiją „tvOS“ 18.2.1. Šis atnaujinimas ištaiso duomenų tarp įrenginių sinchronizavimo klaidą.
-
401 (k) – yra mokesčių lengvatas suteikiantis pensijų kaupimo planas. Jis pavadintas pagal JAV vidaus pajamų kodekso skyrių 401(k) ir yra darbdavio numatytas apibrėžtų įmokų planas. ↩︎
Savaitės naujienos Apple Intelligence Darbastalis Filmas Microsoft Office PC Programišiai Saugumas Statistika Tim Cook Virusai Windows Žmonės
Ar turite nuomonę kokią nors dėl Apple Watch 2 ir Garmin aukštesnės klasės modelį?
Nes kai paskaitau komentarus, tai daug kas palieka AW ir pereina prie Garmin (daugiausiai dėl ilgo baterijos laikymo).
Bet man vistiek objektyviai atrodo ne tas pats?
- pas Garmin neveikia pastoviai gps kaip pas AW (todėl ir pailgėja labai laikas)?
- neveikia Home app.
- neveikia Fitness app?
- nesugalvoju iš lempos, na integracija aišku ne tokia ir synchrozavimas.
- ar ateina visi tokie pat pranešimai į Garmin kaip ir AW?
tai kas tokio stebuklingo pas Garmin, kad laiko savaite ar dvi ilgiau? gal tikrai geriau Garmin?
Tik diskusijai :)
Na nelyginau palygininimuose ir specialiai nesigilinau daugiau, bet pagrindiniai dalykai tokie šovė galvon. Nu negali būti, kad turtingiausia pasaulio įmonė, kad nesukuria geresnės baterijos nei Garmin? kur paslėptas bajeris? Specialiai? Garmin patentas?
Svarios nuomonės apie Garmin vs Apple Watch neturiu. Mano aplinkoje buvo pora žmonių, kurie naudojo Garmin (nesigaudau jų modeliuose) ir buvo patenkinti, bet kai dovanų gavo Apple laikrodį – sako „nerealiai geriau“, ir tas gerumas atsveria visus Garmin akumuliatoriaus privalumus. Žinoma, reikia paminėti, kad dabar tie žmonės yra 100% Apple ekosistemos gyventojai, nes prieš tai Garmin buvo Apple ekosistemos svetimkūnis.
Garmin laikrodžiai yra žinomi dėl savo ilgos baterijos veikimo – tai iš dalies pasiekiama dėl mažiau energijos vartojančių ekranų ir galimybės išjungti kai kurias funkcijas, tokias kaip pastovus GPS naudojimas. Apple Watch, atvirkščiai, yra sukurtas taip, kad būtų nuolat susietas ir naudojamas su iPhone, todėl naudoja daugiau energijos.
Manau Apple ekosistemos atstovams Apple Watch yra patogesnis, nes yra puikiai veikia su kitomis Apple paslaugomis. Garmin laikrodžiai, įprastai, neturi tokio lygio integracijos su Apple. Nors Garmin taip pat gali gauti pranešimus, Apple Watch turi platesnį funkcionalumą šioje srityje, ypač susijusi su atsiliepimu į pranešimus tiesiogiai iš laikrodžio ar integraciją su kitomis aplikacijomis.
Kalbant apie technologines pažangas, Garmin akumuliatoriaus ilgaamžiškumas yra pasiektas ne vien tik dėl baterijų, bet ir dėl efektyvių energijos valdymo technologijų. Apple yra orientuota į intensyvų naudojimą su iPhone, todėl jų prioritetas kitoks nei Garmin – Apple Watch orientuoti į sklandų veikimą su kitomis Apple ekosistemos dalimis, stilingą dizainą, daugiau funkcijų ir geresnę vartotojo patirtį, tačiau tai pasiekiama aukojant baterijos veikimo trukmę.
Neretai, kadangi Apple Watch leidžia, naudotojau susikrauna visas įmanomas aplikacijas į laikrodį, įgalina jų pranešimus ir, žinoma, tai neigiamai veikia ir akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Garmin šiuo klausimu galimybės gerokai kuklesnės, tad… funkcionalumas vs ilgaamžiškumas. Trečiųjų šalių programėlės gali padidinti bet kurio išmaniojo laikrodžio energijos suvartojimą.
Ką rinktis, priklauso nuo asmeninių poreikių: jeigu daugiau dėmesio kreipiama į ilgaamžiškumą ir sporto funkcijas – Garmin gali būti geresnis pasirinkimas. Tačiau, jeigu jūsų prioritetas yra išmaniosios funkcijos ir integracija su kitais Apple įrenginiais – Apple Watch yra tai ką reikėtų rinktis. Vien jau tai, kad prisėdus prie Mac šis žino, kad tai aš ir atrakina kompiuterį automatiškai, man yra milžiniškas privalumas, o ir problemos einant po dušu užmesti laikrodį ant „blyno“ nematau bėdos. Kol nusiprausiu jis ir pasikrauna. Žinoma, jei maudomasi kartą savaitėje – geriau Garmin :)
Aš turiu AW, ir laukiu kol išleis AW Ultra 3. Todėl ir dabar pamačiau straipsnyje ir pagalvojau apie Garmin.
Na kad kaip tik, iš Apple perėjo nemažai ant Garmin, todėl ir nesuprantu šiek tiek :)
Kad ir kiek ten ekonomiškiau būtų tas Garmin naudojimas, bet ar gali skirtis tiek smarkiai? Ultra dvi dienos, o Garmin savaitėm vos ne.
Man pačiam tai atrodo jokio skirtumo, eidamas gi miegoti padedu krautis ir viskas, atsikeli ir užsidedi, iš principo jokio skirtumo, nebent su palapinėm kur gamtoje, gal tada ir kažkiek nepatogumas atsiranda.
va dar priminėt tą pliusą, kad atrakina kompą, man irgi patogu :) Garmin niekada neatrakins. Tai kompą stabiliai atrakina, bet va iPhoną tai nelabai stabiliai ir nelabai suprantu kaip ten random atrakina - kartais suveikia, kartais ne. Atrodo visada galėtu, bet va nerakina visada.
Na iš esmės, abu neturim konkretesnės nuomonės tuo klausimų, o bendrai panašiai. Mažiau naudoja gps, pranešimų ir pan. Bet.. taigi ir viską išjungus (tik gps neina), vistiek Ultra nelaikys savaitės ;/
Man tai Garmin daugiau kaip išmani apyrankė, naudoja nespalvotą ekraną. AW kaip mini smartphone ant riešo, tiek vizualiai tiek ir savo funkcionalumu negali būti lyginamas. Skirtingi daiktai - skirtingiems poreikiams. Čia kaip kodėl Nokia 3310 laiko savaitę o smartphone tik parą - dvi.
Manau renkantis kitą įrenginį visada reikia pagalvoti, kas konkrečiai netenkina turimame ir kokį funkcionalumą, kurio neturi senasis, duos kitas įrenginys (net ir keičiant, tarkim, AW į AW). Vien tai, kad kitas įrenginys turi funkciją, kurios vis tiek niekada nenaudosiu – išbandysiu ir pamiršiu – menkas privalumas.
Svarstant apie kitą įrenginį susirašai vieno ir kito galimybes, susidedi prie kiekvieno pliusiukus ar svarbos balus ir susumavęs matai rezultatą. Be to reikia turėti omenyje, kad Garmin ir AW yra skirtingų svorio kategorijų produktai. Čia tas pats kaip lyginti Kindle su nespalvotu ekranu, kurio akumuliatorius laiko mėnesius ir iPad.
Dėl Garmin ekonomiškumo… abu jie naudoja el. energiją, abiejų operacinės sistemos yra optimizuotos. Tad, žinant, kad kiekviena funkcija ir galimybė suvalgo šiek tiek W, reikėtų manyti jog tas kas valgo daugiau — turi daugiau ir galimybių bei funkcionalumo. Jei akumuliatoriaus „laikymas“, o ne funkcionalumas Garmin vs AW atveju yra pirmoje eilėje – tada ko gero nėra ką galvoti ir reikia imti Garmin ir po kiekvienu komentaru apie AW rašyti, kad „š tas Apple Watch, turiu Garmin, baterija laiko savaitę“ ir nesvarbu, kad turiu tik 20% Apple Watch funkcionalumo :)
Na nėra Garmin nespalvotas ir tiesiog išmani apyrankė :)
Pvz toks modelis: https://www.garmin.com/lt-LT/p/1228171 - normalus, gražus, galingas vizualiai, iš pirmo žvilgsnio normalus laikrodis, o ne kaip koks kindle ar nokia :)
Jeigu taip palyginot, kad 20 proc funkcionalumo turi, tada taip, labai didelis skirtumas ir belieka likti toliau ekosistemoje ir net negalvoti apie tuos Garminus. Aišku čia jau reikia gilintis konkrečiai. Pilna palyginimų ir youtube visko yra.
Labai juokingas suderinamų įrenginių sąrašas :)
O šiaip, jei pažiūrėti Garmin specifikacijose baterijos veikimo laiką, tai kai sujungi tas funkcijas, kurios AW įprastai yra įjungtos, tai ir su mažesniu funkcionalumu Garmin akumuliatorius – ne stebuklai.
P.S. O sujungus visas, kurios yra AW, ko gero Garmin reikėtų krauti 2x per parą.
P.P.S. Tai, kad „iš Apple perėjo nemažai ant Garmin“, nereiškia, kad jie yra labiau patenkinti. …nebent yra kokio sporto, kur lauke savaitėmis be elektros energijos lakstai, entuziastai. Dabar prisiminiau vieną žmogų, kuris turėjo AW, tada įsigijo Garmin, dabar vėl naudoja AW. Matyt čia kaip kam.