49-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

49-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.

  • Po to kai Indonezijos vyriausybė uždraudė šalyje prekiauti naujausiais „iPhone“ modeliais, nes „Apple“ neinvestavo visos žadėtos sumos šalyje, „Apple“ pasiūlė papildomai investuoti 100 mln. USD, tačiau Indonezijos valdžia pasiūlymą atmetė teigdama, kad jis neatitinka „sąžiningumo principų“ atsižvelgiant į „Apple“ investicijas kitose Pietryčių Azijos šalyse. Indonezijos vyriausybė pažymėjo, kad kiti išmaniųjų telefonų gamintojai, tokie kaip „Samsung“ ir „Xiaomi“, norėdami atitikti šalies reikalavimus daug investavo į vietinę gamybą.
    Indonezijos taisyklės reikalauja, kad šalies viduje parduodamuose išmaniuosiuose telefonuose būtų naudojama bent 40% vietoje pagamintų dalių. Balandžio mėnesį vykusio Tim Cook vizito į Indoneziją metu, „Apple“ vadovas išreiškė susidomėjimą gamybos šalyje galimybėmis, tačiau konkretūs planai nebuvo paskelbti.
    Remiantis „Reuters“ paskelbta informacija, Indonezija tikisi, kad „Apple“ šalyje investuos 1 milijardą JAV dolerių. Antradienį pasirodė informacija, kad Indonezijos investicijų ministras Rosan Roeslani vietos įstatymų leidėjams patvirtino, kad „Apple“ įsipareigojo šią sumą šalyje investuoti.
  • Nekilnojamo turto svetainė „Commercial Observer“ praneša, kad „Apple“ plėsdama savo biurų Niujorke plotą įsigyja naujas erdves. Kompanija užims 10 iš 11 aukštų Niujorko Penn Plaza pastate. Pirmą kartą sandorį dėl Penn Plaza ploto nuomos „Apple“ sudarė prieš 4 metus išsinuomodama 20 400 m2 ploto, užimdama 11-14 aukštus su galimybe išsinuomoti ir 9-10 aukštus, kuriuos tuo metu naudojo „Macy's“. Dabar „Apple“ užims 10 aukštų nuo 4 iki 14 – viso 42 735m2. Nuomos kaina yra 85 USD už kvadratinę pėdą – maždaug 915 USD už kvadratinį metrą.
  • „Apple“ patvirtino, kad nebeatnaujins savo „AirPods Max“ ausinių. Nepaisant naujausių pakeitimų – USB-C ir naujų spalvų parinkčių, „Apple“ mano, kad pardavimai per maži, kad pateisintų reikšmingus atnaujinimus. Nors „AirPods Max“ buvo giriamos už garso kokybę, aktyvų triukšmo slopinimą ir unikalų valdymą skaitmeninio sukamo valdiklio pagalba, jos sulaukė ir kritikos dėl aukštos kainos ir tokių problemų kaip kondensato kaupimasis ausų kaušelių viduje, o tai, greičiausiai, nepadėjo gerinti ausinių pardavimų rezultatų.
  • Indijos konkurencijos komisija (CCI) atmetė „Apple“ prašymą sustabdyti antimonopolinį tyrimą dėl bendrovės „App Store“ praktikos. Tyrimas, pradėtas 2021 m. ir yra susijęs su kaltinimais, kad „Apple“ taiko nesąžiningas sąlygas aplikacijų kūrėjams.
    Panašūs rūpesčiai su kokiais kompanija susidūrė „Europos Sąjungoje“, užgriuvo ją ir kitose šalyse. „Apple“ priversta peržiūrėti savo „App Store“ taisykles visame pasaulyje, nes vis daugiau šalių reguliuotojų kaltina bendrovę statant mažesnius aplikacijų kūrėjus į jiems nepalankią padėtį. „Apple“ gina savo politiką, kuri, anot kompanijos, yra būtina norint užtikrinti naudotojų saugumą. Indijoje vykstantis tyrimas gali baigtis ir finansinėmis nuobaudomis, o tai sukels dar vieną iššūkį „Apple“ rinkos strategijoms sparčiai augančioje skaitmeninėje ekonomikoje.
    CCI sprendimas tęsti tyrimą atspindi jos pasiryžimą spręsti antikonkurencinę veiklą. Stiprėjant reguliavimo kontrolei, „Apple“ turi įveikti šiuos iššūkius, sutelkdama dėmesį į naujoves ir saugumą.
  • Pirmadienį „Intel Corporation“ (INTC) paskelbė, kad generalinis direktorius Pat Gelsinger pasitraukė iš įmonės po iškilios daugiau nei 40 metų trukusios karjeros ir 2024 m. gruodžio 1 d. atsistatydino iš direktorių. „Bloomberg“ šaltinių teigimu, konfliktas tarp Gelsinger ir „Intel“ valdybos praėjusią savaitę pasiekė kritinį tašką, nes nariai prarado pasitikėjimą jo planais pakeisti lustų gamintoją. Gelsinger buvo pateiktas ultimatumas arba pačiam atsistatydinti, arba būti pašalintam.
  • „Semafor“ praneša, kad „Apple“ skelbimų technologijų padalinio darbuotojas sekmadienį padavė ieškinį prieš savo darbdavį.
    „Apple“ nori, kad jos darbuotojai naudotų „Apple“ įrenginius darbui, tačiau darbui skirti įrenginiai yra taip apriboti, kad daugelis darbuotojų naudoja asmeninius įrenginius arba susieja savo darbo įrenginius su asmenine „iCloud“ paskyra. Tai padaryti norintys darbuotojai turi leisti „Apple“ įdiegti programinę įrangą, suteikiančią „Apple“ prieigą prie bet kokios įrenginyje ar „iCloud“ saugomos informacijos. Ieškinyje teigiama, kad „Apple“ politika leidžia jai stebėti darbuotojus net ir ne darbo metu. „Apple“ taiko konfidencialumo politiką, draudžiančią darbuotojams aptarti darbo sąlygas, įskaitant žiniasklaidą, ir užsiimti teisiškai apsaugotu informavimu apie pažeidimus. Amar Bhakta tvirtina, kad „Apple“ pasinaudojo savo politika, kad pakenktų jo įsidarbinimo galimybėms.
    Ieškinys atskleidžia kai kuriuos iššūkius, su kuriais susiduria daugelis įmonių darbuotojų: kiek ir kokios informacijos darbdavys turėtų matyti asmeniniuose darbuotojų įrenginiuose, kai jie naudojami darbui, arba kur turėtų būti nubrėžta elgesio kodekso kontrolės riba? Jei „Apple“ pralaimėtų, tai gali pažaboti didėjančią „boosware“ (naudotojo kontrolės sistemos) tendenciją darbo vietoje. „Apple“, tradiciškai, visiškai nesutinka su ieškinyje jai pateiktais kaltinimais.
  • Garsi Londono jėgainė papuošta milžiniška kalėdine atvirute su pamėgtais personažais Wallace ir Gromit. Trumpa animacija apie žmogų, jo šunį ir Kalėdų eglutes rodoma ant 101 metro aukščio kaminų prie Temzės, buvo nufilmuota naudojant „iPhone 16 Pro Max“.
    Battersea elektrinė yra milžiniškas pastatas įsikūręs tiesiai ant Temzės kranto Londone. Nepaisant pavadinimo, dabar tai mišrios paskirties statinys su prabangiu prekybos centru, kuriame yra ir „Apple Store“. Be to, šiame pastate yra „Mac“ gamintojos Jungtinėje Karalystėje būstinė, todėl nenuostabu, kad „Apple“ švenčių proga šiek tiek įsitraukia į pastato dekoravimą.
    Battersea Power Station - Apple papuošė animacija nufilmuota iPhone 16 Pro Max
    Nuotrauka: Apple
    Pažiūrėti kaip buvo filmuojama animacija galite JK „Apple“ svetainėje.
  • „Apple“ užregistravo naują patentą, kuriame aprašomas „iPhone“ su keturiais „Veiksmo“ mygtukais. Pirmasis tai toks pats Veiksmo mygtukas, koks yra dabartiniuose „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro“. Kiti trys mygtukai, pagal numatytuosius nustatymus atliks tas pačias funkcijas kaip ir dabartiniai: garso reguliavimas ir Siri. Tačiau visus juos naudotojai galės perprogramuoti kitiems veiksmams. Procesas analogiškas dabar esančio Veiksmo mygtuko funkcijų keitimui.
    Šis patentas taip pat taikomas ir nešiojamiems bei planšetiniams kompiuteriams, valdikliams (Trackpad'ams) ir mygtukams su jutikliniu paviršiumi.
  • Anksčiau „The Information“ buvo paskelbusi informaciją, kad „Apple“ planuoja atsisakyti titano naudojimo „iPhone 17 Pro“ telefonų modeliuose. Dabar kitas insaideris, kuris neretai pasidalina tikslia informacija teigia, kad tai ne tiesa. Anot „Instant Digital“ kompanija neplanuoja atsisakyti „premium“ klasės metalo vardan dizaino pokyčių. Tiesa, čia tik jo pamąstymai, o ne gauta informacija. Savo paskyroje „Instant Digital“ samprotauja: „<…>Žvelgiant į „iPhone“ pastaraisiais metais, „Apple“ daugiausia dėmesio skyrė aukščiausios klasės „Pro“ serijos telefonų rėmų medžiagų reklamai, kaip vienam iš telefono privalumų. Nuo „chirurginio nerūdijančio plieno“ iki „titano“. Kaip jį galima pakeisti aliuminiu?“
  • Didžiausias „Tesla“ (TSLA) konkurentas surinkinėja „iPad“. „Wall Street Journal“ rašo, kad Kinijos įmonė BYD (BYDIF), gaminanti elektromobilius, dabar surenka daugiau nei 30% „iPad“. Bendrovė teigė, kad joje dirba daugiau nei 10 000 inžinierių ir 100 000 kitų darbuotojų, užsiimančių „Apple“ (AAPL) produktų kūrimu.
  • Pasirodė pirmoji „Apple Watch“ skirta „Tesla“ aplikacija. Kompanija taip pat atnaujino ir „iPhone“ skirtą aplikaciją papildydama ją naujomis galimybėmis ir funkcijomis.
  • Dar birželio mėnesį vykusios WWDC24 metu „Apple“ žadėjo, kad „iOS 18“ naudotojai aplikacijos „Namai“ pagalba galės valdyti siurblius-robotus ir šios aplikacijos puslapyje buvo minima, kad ši funkcija atsiras „vėliau šiais metais“. Tačiau, „Apple“ patyliukais šį tekstą aprašyme pakeitė į „2025 m. pradžioje“.
  • Apple Music“ naudotojai dabar gali peržiūrėti asmeninę 2024 m. ataskaitą apie jų labiausiai klausytus muzikos kūrinius, albumus, atlikėjus, žanrus bei pamatyti minučių kiekį praleistą klausantis muzikos. Ataskaitą pamatyti galima tik naršyklėje, apsilankius adresu replay.music.apple.com.
    Panašią 2024 m. naudojimo retrospektyvą „Spotify Weapped“, savo naudotojams paskelbė ir „Spotify“. Ją „iOS“ ir „Android“ aplikacijų naudotojai gali pažiūrėti aplikacijose.
  • Apple TV+“ paskelbė apie naują kuriamą serialą pavadintą „Lucky“, kurio siužetas kuriamas pagal to paties pavadinimo „New York Times“ bestselerį. Seriale vaidins Auksinio gaublio apdovanojimo laimėtoja, SAG apdovanojimo laimėtoja ir Emmy apdovanojimų nominantė Anya Taylor-Joy, kurios nesimatė nuo 2020 metų, kur ji vaidino „Netflix“ sukurtame „Karalienės Gambite“.
    Filme „Lucky“ Taylor-Joy vaidina jauną moterį, kuri paliko nusikalstamo pasaulio aplinką, kurioje užaugo, tačiau dabar, nežiūrint pastangų pabėgti nuo praeities, turi paskutinį kartą prisiminti savo tamsesnę, nusikalstamą pusę.
  • Antradienį „Apple TV+“ taip pat pristatė pasaulinio pripažinimo sulaukusio Veronica West psichologinio trilerio „Surface“ antrąjį sezoną, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Gugu Mbatha-Raw.
    Įsikūrusi visiškai naujame pasaulyje, Sophie (Mbatha-Raw) tęsia savo misiją ieškoti atsakymų į savo praeities paslaptis gimtajame Londone. Patyrusi traumą, kuri atėmė iš jos prisiminimus, Sophie seka keleto turimų įkalčių pėdsakais ir panaudodama didžiulius pavogtus išteklius, įsilieja į elitinę britų visuomenę, kad atrastų galimą ryšį su gražia paveldėtoja. Tačiau viskas pasikeičia, kai su ja netikėtai susisiekia žurnalistas ir Sophie supranta, kad anksčiau jie dirbo kartu stengdamiesi atskleistų šokiruojantį skandalą dėl pavojingų žmonių, su kuriais ji dabar tapo artima.
    Aštuonių serijų antrojo sezono premjera per „Apple TV+“ įvyks 2025 m. vasario 21 d., penktadienį, o po to naujos sezono serijos bus rodomos kiekvieną penktadienį iki 2025 m. balandžio 11 d.
  • Jei mėgstate gamtą ir gerą dokumentiką apie ją – jums patiks filmas „Slaptieji gyvūnų gyvenimai“.Apple TV+“ antradienį paskelbė oficialų jo anonsą. 10 dalių dokumentinis serialas bus pradėtas rodyti gruodžio 18 d.
  • Antradienį „Apple“ išleido „Beats Solo Buds“ ausinių aparatinės įrangos atnaujinimą. Tai pirmasis šių ausinių aparatinės įrangos atnaujinimas nuo jų išleidimo 2024 m. birželį. Naujos aparatinės įrangos versijos numeris 3A130.
  • „Apple“ nutraukė „iOS“ 18.1 sertifikatų pasirašymą, tad ilgai svarstę ar grįžti prie šios „iOS“ versijos dabar gali nurimti, nes tokios galimybės nebeliko.
  • Europa nėra vienintelis regionas, kurio naudotojai neturi prieigos prie „Apple Intelligence“. „Apple“ įrenginių naudotojai Kinijoje taip pat neturi tokios galimybės, nes Kinija turi savo privatumo ir saugos taisykles, kurios reikalauja, kad bet koks viešas dirbtinis intelektas (DI) būtų patvirtintas šalies atsakingų institucijų. Norėdama įgalinti savo DI naudojimą Kinijoje, „Apple“ kooperuojasi su Kinijos „Baidu“.
    Anot šaltinių „Apple“ ir „Baidu“ rungtyniauja siekdamos pritaikyti pastarosios pažangiausią didelių kalbų modelį „Ernie 4.0“, kad šis „iPhone“ naudotojams gerai veiktų ir debesyse ir įrenginyje. Kol kas modeliams sunku suprasti užklausas ir pateikti tikslius atsakymus.
    Nors „Baidu“ nori, kad rezultatus lemtų duomenys naudojami modelio mokymui, „Apple“ nori, kad pateikiamas atsakymas būtų labiau suasmenintas, pagrįsta konkretaus „iPhone“ naudotojo duomenimis. Abi bendrovės susiginčijo dėl naudotojo duomenų DI tobulinimui. Pranešama, kad „Baidu“ nori išsaugoti ir analizuoti „iPhone“ naudotojų duomenis, tačiau tai draudžia „Apple“ privatumo įsipareigojimas.
  • „Wired“ paskelbė naują interviu su „Apple“ vadovu Tim Cook. Interviu Cook pasakoja, kad kompanija jau septynerius metus tobulina savo dirbtinį intelektą ir jis jau labai seniai tapo „Apple“ produktų dalimi. „Apple“ vadovas taip pat, kalbėdamas apie „Apple Intelligence“, sako „Niekada nekalbėjome apie tai, kad už tai imsime pinigus. Manome, kad tai kažkas panašaus į daugialypį lietimą (multi-touch), kuris sukėlė revoliuciją išmaniuosiuose telefonuose ir šiuolaikiniuose planšetiniuose kompiuteriuose.“
    Išųskirtinis „Apple“ neuroninių tinklų bruožas yra privatumas. Bendrovė nuolat primena, kad asmeniniais naudotojų duomenys niekur nenuteka ir niekas negali jų gauti ar panaudoti. Cook taip pat kategoriškai nesutinka su teiginiu, kad dirbtinis intelektas daro žmones kvailesniais; jis prisiminė, kad kuriant skaičiuotuvą rūpesčiai buvo tokie patys. Į pašnekovo tezę, kad jis pamiršo, kaip skaičiuoti su stulpeliu, Cook atsakė, kad jis nepamiršo. Tuo pačiu metu „Apple“ generalinis direktorius nerimauja dėl žmonių, kurie be įstringa socialinės žiniasklaidos kanaluose, ir bendrovė jiems kuria tokias funkcijas kaip „Ekrano laikas“.
    Paskaitykite interviu, jis įdomus ir jo metu „Apple“ vadovas atskleidžia kas iš tikro užtikrins kompanijos sėkmę dešimtmečiams į priekį. Tai ne „iPhone“ ir net ne prenumeratos.
  • „Apple“ dabar turi specialų „iCloud Passwords“ priedą, skirtą „Firefox“ naršyklei, o tai reiškia, kad „Firefox“ naudotojai gali pasiekti slaptažodžių aplikacijoje arba „iCloud Keychain“ saugomus slaptažodžius ir prisijungimus, kai naudoja „Firefox“ naršyklę „Mac“ kompiuteryje arba PC.
  • Savo „Instagram“ paskyroje „Apple“ pasidalino vaizdo įrašu, kuriame rodoma, kaip „iPhone“ „Veiksmo režimas“ padeda filmuoti žmonėms turintiems Parkinsono ligą.
  • „Apple“ išleido 209-tą „Safari Technology Preview“ naršyklės versiją.
  • Greitai „Mac Studio“ savininkai galės atnaujinti savo kompiuterių SSD diskus. Aksesuarų gamintoja prancūzų „Polysoft“ nutarė, už ženkliai žemesnę kainą, padaryti tai ko nenori padaryti „Apple“ – leisti naudotojams atnaujinti „Mac Studio“ diskus į talpesnius. „Mac Studio“ SSD diskai nėra prilituoti, tačiau „Apple“ riboja galimybę juos pakeisti kitais programiniame-aparatiniame lygmenyje. „Polysoft“ inžinieriams pavyko išsiaiškinti „Apple“ apsaugos gudrybes ir jas apeiti.
    Pradėjusi pardavimus kaip „Kickstarter“ kampaniją, „Polysoft“ išleido 2,4 ir 8 terabaitų SSD diskus skirtus M1 ir M2 procesorių pagrindu veikiantiems „Mac Studio“. Kainos svyruoja nuo 399 € uš 2TB diską iki 1 099 € už 8TB SSD. Palyginimui „Apple“ už 2TB diską ima 690 €, o už 8TB 2 760 €.
    Dabar „Kickstarter“ kampanija jau baigėsi ir „Polysoft“ planuoja reguliarius pardavimus pradėti 2025 m.
  • Prieš naujų „Apple“ įrenginiams skirtų operacinių sistemų versijų išleidimą kitą savaitę (tikėtina antradienį, gruodžio 10 d.), „Apple“ išleido galutines jų beta RC versijas skirtas kūrėjams ir viešiems testuotojams, kurios, jei nenutiks ko nors netikėto, yra tokios pačios kaip ir tos, kurios bus skirtos visiems naudotojams. Įdomu tai, kad „macOS 15.2“ nėra „Genmoji“ palaikymo, kuris yra „iOS 18.2“ ir „iPadOS 18.2“ versijose.
  • Santa Clara apygardos prokuroro teigimu, šeši buvę „Apple“ darbuotojai buvo apkaltinti pasinaudoję labdaros schema, kad iš „Apple“ išviliotų tūkstančius dolerių. „Apple“ turi programą, kuri prilygins arba padvigubins darbuotojų aukas labdaros organizacijoms ir vienas kompanijos darbuotojas sugalvojo netikros labdaros schemą, kuri padėtų jiems rinkti pinigus iš „Apple“.
    Ringleader Siu Kei Kwan privertė penkis kitus „Apple“ darbuotojus aukoti Amerikos Kinijos tarptautinei kultūros biržai (ACICE) arba „Hop4Kids“, su kuriomis jis buvo susijęs. „Apple“ taip pat paaukojus, pradiniai pinigai buvo grąžinti darbuotojams, o „Apple“ paaukoti pinigai buvo pasilikti. Darbuotojai taip pat savo netikras labdaros aukas įrašė mokesčių deklaracijose ir taip papildomai uždirbo pinigų.
    Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. darbuotojai iš „Apple“ programos surinko maždaug 152 000 USD ir savo mokesčių deklaracijose nurodė, kad jų labdaros įnašai viršijo 100 000 USD. „Apple“ aptiko sukčiavimą ir kreipėsi į apygardos prokuratūrą. Jei teismas šiuos asmenis pripažins kaltais, jiems gresia įkalinimas, baudos ir mokesčiai, įskaitant pinigų grąžinimą.
  • Tariamai Kinijos programišiai žinomi kaip „Salt Typhoon“, šiais metais įsilaužė į JAV telekomunikacijų bendroves, tokias kaip AT&T, „T-Mobile“ ir „Verizon“, siekdami šnipinėti jų klientus. Tai vienas didžiausių su šnipinėjimu susijusių incidentų šalies istorijoje, rašo „The Washington Post“. Trečiadienį Baltieji rūmai atskleidė, kad mažiausiai aštuonios pagrindinės JAV telekomunikacijų bendrovės buvo pažeistos per kibernetinio šnipinėjimo atakas, kurios „tebevyksta ir greičiausiai yra didesnio masto, nei buvo manoma anksčiau“ rašo „Daily Mail“.
    „Mūsų pasiūlymas nėra naujas: šifravimas yra jūsų draugas, nesvarbu, ar tai būtų teksto pranešimai, ar šifruotas balso ryšys, jei turite galimybę tokį naudoti“, – „NBC News“ sakė Infrastruktūros saugumo agentūros (CSIA) kibernetinio saugumo direktoriaus padėjėjas Jeff Greene. „Net jei nusikaltėliai sugebės perimti duomenis, jei jie yra užšifruoti, prieiga prie informacijos bus neįmanoma."
    FTB pareigūnas, kuris pageidavo jo vardo neskelbti, patarė naudotojams, ieškantiems saugesnių bendravimo būdų, kad jie turėtų pagalvoti apie „mobilųjį telefoną, kuris automatiškai ir laiku gauna operacinės sistemos naujinimus, atsakingai valdomą šifravimą ir yra atsparus sukčiavimui bei naudoti dviejų veiksnių asmeninių paskyrų autentifikavimą“.
    Nors „Google Messages“ ir „iMessage“ naudoja tiesioginį šifravimą, tekstai tarp „iPhone“ ir „Android“ yra neapsaugoti ir gali būti pažeidžiami įsilaužėlių. Kibernetinio saugumo ekspertai rekomenduoja vartotojams atsisiųsti tokias aplikacijas kaip „WhatsApp“ ir „Signal“, kad galėtų bendrauti šifruotais pranešimais.
    Nors atrodytų, kad veiksmas vyksta už jūrų-marių, manau, jis jau atkeliavo arba dar atkeliaus ir iki mūsų. Todėl, jei tenka bendrauti telefonu ar žinutėmis su kitų operacinių sistemų pagrindu veikiančius įrenginius naudojančiais žmonėmis – reikėtų tam pasiruošti. Kaip sako išmintingi žmonės: ateities nereikia bijoti – jai reikia ruoštis.
  • Po pasaulinio debiuto kino teatruose „Fly Me to the Moon“ dabar gali pažiūrėti ir „Apple TV+“ prenumeratoriai.
Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo)11 minučių.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*