45-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

Tema: Naujienos

45-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.

  • „Globalstar“, kuri yra „Apple“ palydovinių paslaugų teikimo partnerė, paskelbė apie pakeistą susitarimą su „Apple“, kuris, tam tikrose šalyse, išplečia palydovines paslaugas palaikančias „Apple“ funkcijas, tokias kaip skubioji SOS, pagalba kelyje, pranešimai ir „Find My location“ naujinimai, kuriose nėra antžeminio „Wi-Fi“ ar mobiliojo ryšio.
    Pagal susitarimą už suteikiamas paslaugas „Apple“ iš anksto sumokės iki 1,1 mlrd. USD, kad paremtų naujų palydovų statybą ir paleidimą bei kitas išlaidas. „Apple“ taip pat pasiims pasyvią 20% „Globalstar“ akcijų dalį, kurių vertė siekia 400 mln. USD.
  • Naujieji „Apple“ USB-C išoriniai įrenginiai, skirti „Mac“, neveikia nei su senesnėmis už „macOS Sequoia“ 15.1 operacinės sistemos versijomis, nei su dabartine „macOS“ 15.2 beta versija. Nepaisant to, kad „Apple“ teigia, kad jos naujoji USB-C „Magic“ klaviatūra ir „Magic Mouse“ veiks su kelių metų senumo įrenginiais – jie neveiks be konkretaus atnaujinimo. „Apple“ pateikia 2018 m. senumo su naujais USB-C „Magic“ įrenginiais suderinamus „Mac“, bet nepamini, kad šiuos „Mac“ naudotojai turi atnaujinti į „macOS Sequoia“ 15.1.
    „macOS Sequoia“ 15 ar senesnėse versijose „Touch ID“ ir funkciniai klavišai neveikia naudojant naująją „Magic“ klaviatūrą. Nors pranešimų apie „Magic Trackpad“ gedimą nėra, „Magic Mouse“ neveikia vaizdo slinkimas (scroll).
    Laimei, visi išvardyti suderinami „Mac“ kompiuteriai taip pat yra suderinami ir su „macOS Sequoia“.
  • Lapkričio pirmą dieną savo savo tinklaraščio įraše lietuvaičių „Pixelmator“ paskelbė, kad įmonė pasirašė susitarimą su „Apple“, kuriame susitaria, kad jei sandorį patvirtins reguliavimo institucijos, „Apple“ įsigis „Pixelmator“.
    Jei sandoris įvyks, manau „Apple“ turės ne tik puikią galimybę stipriai patobulinti savo „Photos“ aplikaciją, bet gal net atgaivinti „Aperture“. Tikėkimės, „Apple“ nesugadins visko ką sukūrė broliai Dailidės ir jų komanda.
  • „Apple“ paskelbė „iPhone 14 Plus“ remonto programą. Remonto programos puslapyje kompanija gedimą aprašo taip: „labai mažo skaičiaus iPhone 14 Plus įrenginių galinė kamera gali nerodyti peržiūros (preview). Šią problemą gali turėti įrenginiai išleisti tarp 2023 m. balandžio 10 ir 2024 m. balandžio 28 dienos.“ Tiesą sakant per metus laiko kompanija išleidžia ne tokį jau ir „mažą“ įrenginių kiekį.
    Jei naudojate „iPhone 14 Plus“ ir pastebėjote savo įrenginyje šią problemą – patikrinkite ar jūsų įrenginio remontas gali būti atliktas pritaikant remonto programos sąlygas.
  • „Apple“ entuziastas @StellaFudge savo X paskyroje pasidalino šešių USB-C/Lightning spalvotų pintų „Apple“ laidų vaizdais. Šie laidai nebuvo ir niekada nebus išleisti. Galimai šiuos laidus „Apple“ planavo išleisti kartu su naujais „Mac“ kompiuteriais, bet greičiausiai dėl perėjimo prie USB-C jungčių, šie laidai nebuvo išleisti. Manau neilgai truks, kol tokius laidus pradės „pinti“ kinai.
  • Anksčiau „Apple“ minėjo, kad „iOS“ 18.2 bus išleista iki 2024 m. pabaigos. Žurnalistas Mark Gurman šiek tiek patikslino šios versijos išleidimo datą. Anot žurnalisto šaltinių „iOS“ 18.2 su įdiegta „ChetGPT“ pasirodys pirmąją gruodžio savaitę (gruodžio 2-6 d.).
  • „Bloomberg“ praneša, kad „Apple“ 2026 m. planuoja pristatyti naujo dizaino „MacBook Pro“. Naujojo „MacBook Pro“ korpusas taps dar plonesnis, nešiojamas kompiuteryje bus įdiegtas M6 procesorius, sukurtas naudojant 2 nm proceso technologiją ir OLED ekraną. Iš pradžių bendrovė planavo išleisti pertvarkyto dizaino kompiuterį 2025 m., tačiau buvo vėlavimų, susijusių su ekrano technologija. 2025 m. „MacBook Pro“, tikriausiai, reikšmingesnių patobulinimų, išskyrus M5 lustą, negaus.
  • Jei dairotės naujo „Mac mini“ su M4 lustu kompiuterio tikriausiai pastebėjote, kad bazinio modelio, turinčio 16 GB RAM (ankstesniuose modeliuose buvo 8GB) ir 256 GB SSD duomenų saugyklą, kaina išliko nepakitusi. Tačiau, jei galvojate apie RAM ir SSD talpos padidinimą, tikriausiai pastebėjote, kad „Apple“ už specifikacijų pagerinimą ima nemažą priemoką. Jei nutartumėte bazinio „Mac mini“ M4 RAM ir SSD talpą padvigubinti (RAM iki 32 GB, o SSD iki 512 GB) – atlikę nesudėtingą paskaičiavimą pastebėtumėte, kad kaina išauga tiek, kad tai net gi šiek tiek brangiau, nei nusipirkti dar vieną bazinės konfigūracijos „Mac mini“.
    Mac mini“ (16GB RAM ir 256GB SSD) – 749 €
    Mac mini“ (32GB RAM ir 512GB SSD) – 1 439 €
  • Neseniai paskelbtame dokumente, kuriame aprašomi veiksmai, kurių „Apple“ ėmėsi siekdama laikytis ES skaitmeninių rinkų akto, kompanija atskleidė, kad nuo „2025 m. pavasario“ „iPhone“ ir „iPad“ naudotojai ES galės nustatyti numatytąsias navigacijos ir vertimo aplikacijas. Šis laikotarpis rodo, kad šios parinktys bus įtrauktos į „iOS“ 18.4 ir „iPadOS“ 18.4, kurių pasirodymo sulaukti tikimasi balandžio mėn.
  • „Apple“ paviešino porą naujų „Apple Intelligence“ reklamų. Viena jų pavadinta „Pakeiskite savo toną“, o antroji – „Susigaudyk greitai“.
  • Kovo mėnesį „Apple“ išleido „iPadOS“ 17.4 su daugiau nei 600 naujų API, išplėstine programų analize, alternatyvių naršyklių variklių funkcijomis ir kt. Pakeitimai leido trečiųjų šalių kūrėjams platinti programas ES ne per „Apple App Store“ – tai pakeitimas, kurį „Apple“ padarė norėdama atitikti Skaitmeninių rinkų aktą. Dabar ES reguliavimo institucijos vertina, ar „Apple“ padarė pakankamai.
  • „Apple“ išleidus antrąją, kūrėjams skirtą „iOS 18.2“ beta versiją su „ChatGPT“ integracija, nustatymų skiltyje atsirado naujas punktas paaiškinantis, kad naudotojas gali naudotis pažangiomis „ChatGPT“ funkcijomis iki pasieks dienos užklausų limitą. Pasiekus limitą bus naudojama bazinė „ChatGPT“ versija. Ten taip pat siūloma užsiprenumeruoti „ChatGPT Plus“ ir tada pažangių užklausų limitas išaugs penkis kartus, bus suteikta prieiga prie naujausios „ChatGPT“ versijos „GPT-4o“, padidinti paveikslėlių generavimo, persiuntimo ir naršymo internete limitai bei bus suteikta prieiga prie papildomų modulių. „ChatGPT Plus“ prenumeratos kaina 19,99 USD mėnesiui (o tai beveik 240 USD metams).
    Kompanija taip pat išleido ir kitų naujausių operacinių sistemų x.2 versijų antrąsias betas.
  • „Apple“ sustabdė „iOS“ 18.0.1 sertifikatų pasirašymą, grįžimą į šią „iOS“ versiją padarydama neįmanomu.
  • „Apple“ savo „Find My“ paslaugoje planuoja pristatyti naują funkciją, leidžiančią laikinai bendrinti prarasto „AirTag“ vietą su „oro linijų bendrove arba patikimu asmeniu“, teigia „MacRumors“ testuojantys antrąjį kūrėjų beta versijos „iOS“ 18.2 leidimą. Ši funkcija gali padėti oro uosto darbuotojams lengviau rasti pamestą bagažą, jei „Find My“ nurodo, kad jis yra netoliese.
  • Vienos kinės rytas prasidėjo ne nuo arbatos, o nuo degančio „iPhone“. 6:30 ryte moteris netyčia prisilietė prie savo „iPhone 14 Pro Max“ ir apsidegino ranką. Po kurio laiko telefonas užsidegė ir ugnis persimetė nuo spintelės ant tapetų ir patalynės. Viskas kambarys skendėjo dūmuose. Savo 2022 m. įsigytą „iPhone“ moteris buvo palikusi krautis per naktį. Greičiausiai, užsidegimo priežastimi tapo įrenginio akumuliatoriaus gedimas. Moteris planuoja iš „Apple“ reikalauti kompensacijos už apdegintą ranką ir gaisrą nuomojamame bute.
    „Apple“ žadėjo atlikti tyrimą.
  • Anot „Bloomberg“, ES gali ruoštis skirti „Apple“ baudą už SRA nesilaikymą. Anoniminiai šaltiniai teigia, kad „Apple“ gali būti nubausta viena didele bauda, ​​po kurios bus skiriamos periodinės baudos, jei „Apple“ ir toliau nesilaikys reikalavimų. Straipsnyje tiksliai nenurodoma, kaip „Apple“ nesilaiko įstatymų ir už ką konkrečiai gali būti skirta bauda lapkritį.
  • „Apple“ perspėja investuotojus, kad jos nauji ir būsimi produktai gali nebūti tokie pelningi kaip „iPhone“. Šį įspėjimą „Apple“ įtraukė į savo naujausią metinę ataskaitą „verslo rizikos“ skiltyje.
  • Panašu, kad „Apple“ kuria naują „iPhone“ akumuliatoriaus įkrovimo funkciją, kuri telefono naudotojams parodys, kiek laiko prireiks, kad jų įrenginio akumuliatorius būtų visiškai įkrautas. Šios funkcijos požymiai aptikti naujausioje „iOS“ 18.2 kūrėjų beta versijoje.
  • Siekdama nustatyti ar JAV įsikūrusi „Corning“ nepažeidė antimonopolinių taisyklių, naudodamasi savo dominuojančiu „Gorilla Glass“ gaminiu, Europos Komisija (EK) pradėjo oficialų tyrimą. „Corning“ šarminis aliuminio silikatinis stiklas naudojamas daugelyje populiariausių telefonų ir planšetinių kompiuterių apsaugai. „Samsung“ ir „Apple“ jį plačiai naudoja įvairiuose įrenginiuose. EK kelia rūpestį tai, kad siekdama pašalinti konkuruojančius stiklo gamintojus iš telefonų rinkos, „Corning“ (galimai) pasinaudojo įvairiomis ekskliuzyvinėmis sutartimis.
  • Praėjusį rugsėjį vykusiame pristatyme kompanija, priešingai nei tikėjosi „Apple“ entuziastai, į „Apple Watch“ jubiliejų (10 metų) beveik nekreipė dėmesio. Dešimtosios serijos „Apple Watch“ taip pat pasirodė be didesnių pokyčių. Galima būtų manyti, kad dėl idėjų ir naujovių trūkumo „Apple“ nusprendė neminėti sukakties. Tačiau yra priežasčių manyti kitaip.
    Naujausios kūrėjų beta versijos „iOS“ 18.2 kode buvo rasta nuorodų į „dešimtmečio šventimą“, o prie jų nuorodos į iki šiol nežinomus iššūkius. Tai gali būti veiklos iššūkis su apdovanojimais visiems „Apple Watch“ naudotojams, kuris gali įvykti ne 2024 m., o 2025 m. Reikalas tas, kad nors pirmasis „Apple“ laikrodis buvo pristatytas 2014 m., pardavimuose jis pasirodė tik 2015 m.
    Gali būti, kad dešimtmetį „Apple“ skaičiuoja ne nuo 2014 m., o nuo 2015 m. ir be programinės „šventės“ galime pamatyti ir visiškai naują laikrodį, kaip buvo „iPhone X“ atveju.
  • „Apple“ praneša, jog nepaisant to, kad bendrovė per metus atliko keturis nedidelio masto darbuotojų atleidimus, per 2024 m. jos darbuotojų skaičius išaugo. Dabar įmonėje dirba tiek pat darbuotojų, kiek ir 2022 m.
    MetaiApple darbuotojų skaičius
    2024164 000
    2023161 000
    2022164 000
    2021154 000
    2020147 000
    2019137 000
    2018132 000
  • „Apple“ išleido pirmąsias viešas „iOS“ 18.2, „iPadOS“ 18.2 ir „macOS Sequoia“ 15.2 beta versijas.
  • macOS Sequoia 15.2“ beta versijoje, „Apple“ atnaujino „AirPlay“, pridėdama naujų parinkčių, leidžiančių dalytis ribotesniu informacijos kiekiu ekrane, kai jame esančia informacija dalinamasi „Apple TV“ naudojant „AirPlay“. Dabar yra parinkčių rodyti visą ekraną, konkretų langą ar aplikaciją arba išplėstinį ekraną. Apribojus „AirPlay“ tik tam tikrai aplikacijai, pristatymas ar nuotraukos gali būti bendrinamos didesniame televizoriaus ekrane, neleidžiant žiūrovams matyti viso „Mac“ kompiuterio ekrano turinio.
    Dabartinėje „macOS“ versijoje „Apple“ leidžia perduoti „Mac“ ekrano vaizdą į „Apple TV“, tačiau galimybės bendrinti tik dalį ekrano – nėra.
  • Trečiąjį 2024 m. „iPhone 15“ buvo daugiausiai pasaulyje parduodamas išmanusis telefonas. „iPhone 15 Pro Max“ ir „iPhone 15 Pro“ užėmė atitinkamai antrą ir trečią vietas. 2024 m. trečiojo ketvirčio geriausiai parduodamų telefonų dešimtuke viso yra keturi „iPhone“.
    Nepaisant stiprių „iPhone“ pardavimų trečiąjį 2024 m. ketvirtį, rezultatai nėra tokie geri kaip 2023 m. to paties ketvirčio metu. Praėjusiais metais „iPhone 14“ ir „iPhone 13“ užėmė keturias aukščiausias pozicijas, o šiais metais taip nėra. Šiemet, pagrindinio konkurento „Samsung“ dėka, „iPhone“ užimama rinkos dalis šiek tiek sumažėjo.
    Populiariausių išmaniųjų telefonų palyginimas 2024 q3 vs 2023 q3
    Grafikas: Counterpoint Research
  • Jei gavote žinutes, neva iš „Lietuvos pašto“ (LP), kad „Jūsų paketas atvyko į sandėlį, bet negali būti pristatytas dėl neišsamios adreso informacijos. Patvirtinkite savo adresą per 12 valandų naudodami toliau pateiktą nuorodą.“ – nespauskite nuorodos, nes jei pažiūrėsite į siuntėjo telefono numerį, tai greičiausiai vargu ar bus LP telefonas, o koks nors Filipinų ar kitos šalies.Programišių pranešimas neva iš Lietuvos pašto
  • Internete kaip grybai po lietaus pradėjo dygti „MacBook Pro“ M4 apžvalgos su našumo testais ir nano dangos efektyvumo pavyzdžiais.

    Internete taip pat pradėjo rodytis ir naujų „iMac“, pagrinde, išpakavimų vaizdo įrašai.
  • „404 Media“ praneša, kad teisėsaugos pareigūnai Detroite, Mičigano valstijoje, įspėja kitus policijos pareigūnus dėl tariamo pakeitimo „iPhone“ sistemoje, dėl kurio teismo medicinos ekspertizei saugomi „Apple“ įrenginiai spontaniškai paleidžiami iš naujo (persikrauna).

    Panašu, kad tikrinami „iPhone“ telefonai buvo paleidžiami iš naujo, todėl juos sunkiau atrakinti naudojant „brutalios jėgos“ (‌brute force) metodus. Mičigano policija mano, kad taip yra dėl saugos funkcijos, kurią „Apple“ įdiegė „iOS 18“. „404 Media“ rastame dokumente kalbama, kad „iPhone“, kuriuose veikia „‌iOS 18“ priverčia kitus „iPhone“ kas tam tikrą laiką persikrauti‌, kai jie atjungiami nuo korinio ryšio tinklo. Jei „iPhone“ buvo AFU (After First Unlock) būsenoje, po persikrovimo įrenginys grįžta į BFU (Before First Unlock) būseną. Tai gali labai apsunkinti skaitmeninių įrodymų išgavimą iš įrenginių, kurie nepalaikomi jokioje kitoje būsenoje, išskyrus AFU.

    Manoma, kad į laboratoriją atvežti „iPhone“ su „iOS 18“, jei tam buvo sąlygos, palaikė rįšį su kitais „iPhone“ įrenginiais, kurie buvo saugykloje ir veikė AFU režimu ir nusiuntė jiems signalą nurodantį perkrauti.

    Skaitmeninės kriminalistikos laboratorija, kuri pastebėjo problemą, turėjo kelis „iPhone“ AFU būsenoje, įskaitant „iPhone“ su įgalintu skrydžio režimu ir vieną „Faraday“ dėžėje. Kadangi Faradėjaus dėžutė blokuoja visus elektroninius signalus, „iPhone“, kuriame veikia „iOS 18“, negalėjo su juos susisiekti ir šis nepersikrovė.

    Teisėsaugos pareigūnai rekomenduoja kolegoms izoliuoti ‌„iOS 18“‌ įrenginius nuo kitų „iPhone“ esančių AFU būsenoje. Vyksta tolesni bandymai.

Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo)9 minutės.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*