Apple planuoja įsigyti lietuvaičių Pixelmator
„Apple“ planuoja įsigyti lietuvaičių brolių Sauliaus ir Aido Dailidžių įkurtą „Pixelmator“.
Savo tinklaraščio įraše 2024 m. lapkričio 1 dieną „Pixelmator“ paskelbė, kad įmonė pasirašė susitarimą su „Apple“, kuriame susitaria, kad jei sandorį patvirtins reguliavimo institucijos, „Apple“ įsigis „Pixelmator“.
Savo pirmąją „Pixelmator“ aplikaciją broliai Saulius ir Aidas Dailidės išleido 2007 m., o 2009 m. buvo įkurta UAB „Pixelmator Team“, kurios pagrindinis (gražus) biuras yra Vilniuje. Pastaraisiais metais „Pixelmator“ labiausiai žinoma dėl „Pixelmator“ ir „Pixelmator Pro“ aplikacijų, konkuruojančių su „Adobe Photoshop“. Kompanija taip pat yra sukūrusi nuotraukų redagavimo aplikaciją „Photomator“.
„Apple“ daugelį metų minėjo „Pixelmator“ programas savo pagrindinių produktų pristatymuose. 2018 m. „Apple“ paskelbė „Pixelmator Pro“ savo „Mac App“ metų programa, minėdama aplikacijos naudojamas mašininio mokymosi ir dirbtinio intelekto galimybes, pvz., dėmesį blaškančių objektų pašalinimą iš nuotraukų arba automatinį spalvų reguliavimą.
„Nuo pat pirmųjų dienų mus įkvėpė „Apple“, savo kuriamiems produktams skirianti didelį dėmesį dizainui, naudojimo paprastumui ir našumui“, – savo tinklaraščio įraše rašo „Pixelmator“.
„Apple“ neperka tiek didelių įmonių, kiek jos Silicio slėnio konkurentai. Ji pirmenybę teikia mažesnių, turinčių produktų ar žmonių, kuriuos gali panaudoti „Apple“ funkcijoms kurti, įmonių įsigijimams. Nei „Pixelmator“, nei „Apple“ nepateikė sandorio kainos.
„Pixelmator“ savo tinklaraščio įraše teigė, kad „šiuo metu nebus jokių esminių „Pixelmator Pro“, „Pixelmator for iOS“ ir „Photomator“ programų pakeitimų.
Anksčiau šią savaitę „Apple“ išleido pirmąją „Apple Intelligence“ versiją – funkcijų rinkinį, apimantį nuotraukų redagavimo galimybes, pvz., „Clean Up“, kuri gali pašalinti objektus iš nuotraukų naudojant dirbtinį intelektą.
Atsižvelgiant į ribotas integruotas „Apple Photos“ programėlės redagavimo funkcijas, „Photomator“ technologijų integravimas į „Photos“, leidžiantis stipriai išplėsti tai, ką galime daryti su nuotraukomis tiesiai savo „iPhone“ – skamba kaip gana gera idėja.
Kalbant apie laukiantį sandorio patvirtinimą, nors greičiausiai vyks sklandžiai, niekada negali žinoti kaip pasisuks reikalai, kai kalbama apie didelės įmonės kitų įmonių įsigijimus.
„Apple“ yra įsigijusi ir kitų populiarių aplikacijų, kurios buvo apdovanotos įmonės produktų pristatymo ir apdovanojimų ceremonijose.
2020 m. „Apple“ nusipirko „Dark Sky“ – orų programą, kuri galiausiai tapo integruota į numatytąją „Apple“ orų programą. 2017 m. įmonė įsigijo „Workflow“ – automatizavimo ir makrokomandų programą, kuri ilgainiui tapo „iPhone“ scenarijų programa „Shortcuts“ ir pajėgesnio kompanijos virtualaus asistento „Siri“ pagrindu.