Kaip sumažinti jūros ligos tikimybę dėvint Vision Pro

Tema: Priedai

Neretai žmonės kurį laiką panaudoję virtualios ar papildytos realybės akinius pasijunta prastai. Kaip to išvengti?

Dažnam tikriausiai teko išbandyti Virtualios realybės (VR) akinius ar bent matyti tai darant kitus. Vaizdas stebint „akiniuotį“ neretai išties keistokas. Bandymas paimti tai ko nėra, grabaliojimas tuščioje erdvėje, keistas žingsniavimas, netikėti krūpčiojimai ar tiesiog nugriuvimas nei iš šio nei iš to ar užkliuvus už šioje realybėje neegzistuojančios kliūties. Toks žmonių elgesys keltų susirūpinimą ir ko gero jau siektumėme telefono skambinti 112, jei ne keistas „akvalangas“ ant jų veidų.

Vision Pro dinozauras

Virtuali realybė įtraukia jos dalyvius ir netrukus žmogaus smegenys ima ten matomą bei girdimą realybę priimti už „gryną pinigą“ ir tai gali daryti įtaką VR veiksmo dalyvio savijautai šiapus akinių. Ypač jei vaizdai matomi dėvint VR akinius yra tikroviški.

Aplikacijos ir įtraukiantys vaizdo įrašai, kuriuose yra daug judesio gali turėti specialią, apie tai informuojančią, piktogramą

Savo naujoje informacijoje „Apple“ rekomenduoja, kad jei dar tik pratinatės prie „Vision Pro“ ar esate jautrūs įvairiems judesio sukeliamiems padariniams pasireiškiantiems jūros liga arba kitais šalutiniais požymiais[1] — pradėkite nuo aplikacijų ar vaizdų neturinčių šios piktogramos.

„Apple“ taip pat įspėja, kad „Klientų užfiksuotas erdvinis vaizdo įrašas taip pat gali sukelti intensyvaus judesio potyrius, kurie tam tikriems žmonėms gali pasireikšti jūros liga.“

„Apple Vision Pro“ yra galimybė sumažinti jūros ligos riziką. Eikite į „Settings“, „Accessibility“, „Motion“ ir tada pasirinkite „Reduce Motion“.

Pagalbiniuose dokumentuose išsamiau aprašomi konkretūs jūros ligos mažinimo būdai, tačiau pagrindiniai patarimai yra tokie:

 • Neišskleiskite „Apple Vision Pro“ langų per plačiai savo kambaryje, kad netektų nuolat sukinėti galvos.
 • Sumažinkite aplikacijų langų dydį.
 • Pasukite „Digital Crown“ taip, kad matytumėte daugiau tikros erdvės aplink jus.
 • Venkite aplikacijų, kuriose reikia dažnai pasukti galvą ir kaklą.

„Apple“ taip pat teigia, kad pasinaudoję akiniais „įsitikinkite, kad jaučiatės suvokiantys realią aplinką, prieš pradėdami veiklą, kuriai reikalinga pusiausvyra, koordinacija ar erdvinis suvokimas“. Kitaip tariant, nusiėmus akinius nereikėtų bėgti prie lango pažiūrėti kas atvažiavo, nes tai gali baigtis liūdnai. Nusiėmėte akinius ir pabūkite ramiai bent pusę minutės, kad „grįžtumėte“ į realybę, kurioje daiktus galima pačiupinėti.

Taip pat nereikėtų sėsti už vairo kol nedingo jūros ligos simptomai, jei tokie buvo.

Rašydama šią informaciją „Apple“ stengiasi būti atsargi ir įspėti naudotojus ir nereiškia, kad kurį laiką panaudoję „Vision Pro“ būtinai išstumdydami visus prieš save bėgsite „pasikalbėti su unitazu“ ir praleiste ten kokį pusvalandį apkabinę jį kaip geriausią draugą. Tačiau jei turite polinkį paplaukioję jachta jūroje (o kai kurių žmonių atveju net ir valtele ežere) jausti jūros ligos simptomus — prieš įsigydami VR akinius geriau juos išbandykite.

Šios taisyklės tinka ne tik „Vision Pro“ naudotojams.

Galvos judesių mažinimas, judančių vaizdų kiekio mažinimas ir didelio judesio vengimas gali padėti sumažinti jūros ligą. Kai kurioms aplikacijoms gali reikėti dažnai pasukti galvą į šoną, o tai gali sukelti jūros ligą, net jei nėra pastebimo judesio vaizde. Jei pasijutote prasčiau naudodami tokią aplikaciją arba nustatykite vaizdą taip, kad nereikėtų sukinėti galvos kaip pamišėliui (nes aplinkiniai gali nesuprasti tokio jūsų elgesio priežasties ir akinius nusiėmę persikelsite į realybę su baltais chalatais ir ilgom už nugaros surištom rankovėm), arba tiesiog venkite tokių aplikacijų ir kito turinio.


 1. Kai kuriems žmonėms po to, kai peržiūri turinį su greitai judančiu veiksmu jame arba judant naudojant „Apple Vision Pro“ gali pasireikšti jūros ligos simptomai:

  • Galvos svaigimas arba dezorientacija.
  • Pykinimas.
  • Sumažėjęs sąmoningumas arba sunkumas susikaupti.
  • Skrandžio veiklos sutrikimas.
  • Padidėjęs seilėtekis.
  • Galvos skausmas.
  • Nuovargis.
  • Prakaitavimas.

  Jūros liga ne visada pasireiškia iš karto. Atsižvelgiant į situaciją, gali praeiti iki 30 minučių, prieš pasireiškiant simptomams. ↩︎

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų