29-os 2022 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

29-os 2022 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • YouTuber’is rado pigų ir super-paprastą būdą, kaip sumažinti naujojo „MacBook Air“ temperatūrą pagerinant jo aušinimą ir taip pagerinti kompiuterio našumą. Tą labai nebrangų (25€ su atsiuntimu, jei siųsitės iš Vokietijos) ir nesudėtingą priedą — „Thermalright“ šilumines pagalvėles galite įsigyti tiesiog „Amazon“ ← paspaudę ant šios nuorodos. Beje, jis tinka pagreitinti ir „MacBook Pro“.
 • Šią savaitę „Apple“ išleido programinės įrangos naujinimus visoms savo platformoms, įskaitant „iOS 15.6“, „iPadOS 15.6“, „macOS Monterey 12.5“, „watchOS 8.7“, „tvOS 15.6“ ir „HomePod“ skirtos programinės įrangos 15.6 versiją. Šie atnaujinimai ištaiso net 37 saugumo spragas ir sistemos trūkumus.
 • Kai 1988 m. Steve’as Jobsas Bostone pirmą kartą parodė NeXT kubą, Charlesas Mannas įrašė pristatymą. Dabar dideliame internetiniame Charleso Manno aukcione bus siūlomas specialus Steve’o Jobso parašas.
  Pasak „Fast Company“, 1989 m. Steve’o Jobs parašas bus internetinio aukciono dalis. Parašas buvo NeXT pasirašytos sutarties dalis ir yra vienas iš svarbiausių Mann priklausančių dalykų. „RR Auction“ metu garsiojo generalinio direktoriaus parašas bus susietas su kitais svarbiais elementais iš „Apple“ istorijos. „Fast Company“ teigia, kad šis kūrinys yra ypač retas, nes Jobs nemėgo dėti autografo, nes jo manymu tai yra kredito gavimo forma.
 • Rusija ruošiasi skirti baudą „Apple“ už šalies antimonopolinių įstatymų pažeidimą. Šalies konkurencijos tarnyba kaltina „Apple“ piktnaudžiaujant dominuojančia padėtimi aplikacijų platinimo rinkoje. Teigiama, kad Cupertino technologijų milžinės „App Store“ politika pažeidžia Rusijos antimonopolinius įstatymus, todėl „Apple“ turėtų būti nubausta už savo veiklą.
  Jau seniai žinoma, kad Maskva prieštarauja užsienio kompanijų dominavimui Rusijos rinkoje. Tai dar labiau sustiprina susiklosčiusi padėtis tarp Rusijos ir Ukrainos. Kaip visi žinome, Rusija dėl karo prieš Ukrainą sulaukė didžiulių ekonominių sankcijų iš JAV įmonių. Taigi atrodytų, kad tai yra Rusijos atsakomosios priemonės. Kritikai taip pat teigė, kad tai yra Kremliaus būdas labiau kontroliuoti internetinę erdvę. Deja, „Apple“ jau ne kartą buvo įvairių antimonopolinių ginčų objektas, todėl yra lengvas Rusijos taikinys.
  Manoma, kad baudos dydis bus nustatytas vadovaujantis Rusijos Federacijos administracinių nusižengimų kodekso 14.31 straipsnio 2 dalimi. Pagal šią dalį bauda juridiniams asmenims siekia nuo 1 iki 15 proc. įmonės pajamų, gautų pardavus prekes rinkoje kurioje buvo padarytas administracinis nusižengimas.
 • Naujai atrasta kenkėjiška programa, skirta „Mac“, žinoma kaip „CloudMensis“. Ekspertų ataskaitos rodo, kad kibernetinio saugumo tyrėjai atrado anksčiau nežinomą „macOS“ „backdoor“, galinčią šnipinėti vartotojus, turinčius pažeistus „Mac“ kompiuterius. „CloudMensis“ naudoja viešąsias debesų saugyklos paslaugas, kad galėtų bendrauti su savo operatoriais. ESET ataskaitose matyti, kad kenkėjo operatorių tikslas yra rinkti informaciją iš „Mac“ naudotojų-aukų, išfiltruojant dokumentus ir klavišų paspaudimų sekas, renkant el. pašto pranešimus ir priedus, renkant ekrano vaizdus ir failus iš išorinių diskų.
 • Kai M2 „MacBook Air“ buvo išleistas sukeliant didelį ažiotažą, „iFixit“ „auksarankiai“ atliko tradicinį išardymą, kad pamatytų, kas yra korpuso viduje.
 • Neabejotina, kad Stevenas Spielbergas yra vienas garsiausių mūsų kartos kino režisierių, o 75 metų režisierius per savo penkis kūrybos dešimtmečius trunkančią karjerą kūrė filmus tapusius klasika, įskaitant „Jurassic Park“, „War Of The Worlds“, „Catch Me If You Can“ ir „West Side Story“. Dabar Steven Spielberg nufilmavo pirmąjį savo muzikinį vaizdo klipą naudodamas tik „iPhone“ - vienu dubliu.

 • Rusijos „Izvestija“ rašo, kad nepaisant sankcijų Rusijai oficialus „Apple“ tiekimas į šalį nesiliauja. Tačiau importuota įranga greičiausiai nebus parduodama. Šaltinio teigimu, prietaisai yra skirti pakeisti pagal garantines sąlygas. Sąlygos ir toliau taikomos tik iš oficialių tiekėjų įsigytiems įrenginiams, atvežtiems su „Apple“ leidimu, taip pat klientams įsigijusiems „Apple Care+“.
 • „Apple“ išplatino tris naujus video, reklamuojančius „Apple Paysaugumo pranašumus „iPhone“, o ne fizinėse kredito kortelėse. Kiekvienas skelbimas yra gana trumpas ir pasiekiamas „Apple“ Jungtinei Karalystei skirtame „YouTube“ kanale.
 • Android“ įrenginiai pagaliau geba perjungti „Bluetooth“ garso šaltinį. Daugelį metų stebėję, kaip „iOS“ naudotojai linksminasi turėdami tokią galimybę, „Android“ savininkai pagaliau gali prisijungti prie linksmybių ir gyventi patogiai. Dabar jiems nereikės nuolat ieškoti „Bluetooth“ nustatymų. Naudojant „Fast Pair“ ausines jie gali pasirinkti „Android“ telefoną, planšetinį kompiuterį ar atvirkščiai kaip šaltinį perduoti garsą.
 • „Apple“ naudojasi „iPhone“ populiarumu, kad taptų įtakingesne automobilių pramonės žaidėja. Automobilių gamintojai nėra vieningi savo nuomonėse šiuo klausimu. Birželį „Apple“ paskelbė apie naujos kartos automobilių programinę įrangą „CarPlay“. Ji perima vartotojo sąsają visuose automobilio vidaus ekranuose, pakeičiant kuro matuoklių ir greičio parodymus skaitmenine versija, perduodama iš vairuotojo „iPhone“. Teigiama, kad „CarPlay“ padeda automobilių gamintojams parduoti transporto priemones. „Apple“ inžinierių vadovė Emily Schubert teigė, kad 98 proc. naujų automobilių JAV yra su įdiegta „CarPlay“. Ji pateikė šokiruojančią statistiką: 79% JAV pirkėjų pirktų automobilį tik tuo atveju, jei jis palaikytų „CarPlay“. Tiesą sakant labai juos suprantu, nes ir aš rinkdamasis automobilį, kandidatūrą nepalaikančią „CarPlay“ iš karto atmetu.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite „App Store“. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

Jei įsigyjate prekę „Mac Arena“ svetainėje paspaudę ant nuorodos į „Amazon“ svetainę — „MacArena“ gauna nedidelį mokestį.

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kaip suprantu, MacBook Air su termo pagalvėlėmis idėja nebloga, bet klausimas kyla toks, tokiu budu didesnė dalis karščio pereina į korpusą, nes tos pagalvėlės perduoda šilumą, o ar tai nekenkia baterijos gyvenimui, kaip žinome baterijos karšto nemėgsta, tai trumpina Jų gyvenimą, ką apie tai manote ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų