10-os 2022 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

10-os 2022 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Kovo 8 dieną įvyko „Apple“ pavasarinis renginys, kuriame:
  • blogos naujienos 27-colių „iMac“ mylėtojams. Panašu, kad šiems kompiuteriams atėjo galas. Tiesa, jų dar bus galima įsigyti, kol nesibaigs jų atsargos parduotuvėse.
  • „Apple“ pristatė naują kompiuterį „Mac Studio“, kuris kažkuria prasme, tam tikrai naudotojų grupei, gali būti „Mac Pro“ pakaitalas. Tiesa, „Mac Studio“ kaina kur kas labiau viliojanti nei „Mac Pro“. „Mac Studio“ su „M1 Max“ procesoriumi kainos prasideda nuo 2369€, tuo tarpu kai „Mac Pro“ su senesniu „Intel Xeon“ procesoriumi nuo 6599€. Profesionalams „Apple“ išleido „Mac Studio“ su „M1 Ultra“ procesoriumi. Jų kaina prasideda nuo 4669€ ir gali siekti 9269€, tuo tarpu kai panašios konfigūracijos „Mac Pro“ kana viršija 20000€. Maksimali „Mac Studio“ konfigūracija kainuoja 9269€, maksimali „Mac Pro“ — 59928€.
  • „Apple pristatė 27 colių įstrižainės „Studio Display“ 5K monitorių su 6-ais garsiakalbiais ir 12MP kamera. „Mac Studio“ + „Studio Display“ komplektas galėtų tarnauti šiokiu tokiu pakaitalu tiems kas laukė naujo 27 colių „iMac“ ir nesukaukė. „Studio Display“ kaina 1819€ su paprastu stiklu, su geriau atspindžius naikinančiu nano tekstūros stiklu 2069€. Galima rinktis monitoriaus stovus kur reguliuojasi tik monitoriaus kampas, kur reguliuojasi kampas ir aukštis ir VESA pakabinimo adapterį.
  • kompanija pristatė „iPhone SE 3“, kuriame diegiamas A15 lustas, kaip ir „iPhone 13“m 4,7" LCD ekranas, 12MP kamera, 5G palaikymas ir „Touch ID“ palaikantis „Home“ mygtukas. Spalvos: balta, raudona ir juoda. Kainos: 64GB - 529€, 128GB - 579€ ir 256GB - 699€.
  • Mac Pro“ ir „Mac mini“ yra vieninteliai kompiuteris, kuriais prekiauja „Apple“ su „Intel“ procesoriumi. „Apple“ kalbos leidžia manyti, kad atnaujintas „Mac Pro“ bus su kuriuo nors M serijos procesoriumi. „Mac mini“ kompanija jau pardavinėja ir su M1 lustais.
  • Kompanija taip pat pristatė naują 10,9 colio „iPad Air“. Kainos 64GB - 709€, 256GB — 879€ už Wi-Fi modelius, Wi-Fi + GSM palaikantys 5G — 879€ ir 1049€.
  • Nauja - žalia, „iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“ spalva.
 • Nespėję ar neturėję galimybės pažiūrėti tiesioginės „Apple“ renginio „Peek Performance“ transliacijos tai padaryti gali ir dabar (ar dar vėliau).
 • „Apple“ uždarė prieigą Rusijos internautams prie bendrovės antradienio naujų produktų pristatymo renginio transliacijos. Šalies gyventojai transliacijos legaliai negalėjo stebėti nei „Apple“ svetainėje, nei „YouTube“. Žinoma, dabar daug sumanių žmonių, kuriems VPN raidės nėra tik „Very Problematic Network“ ar „Vehicle Plate Number“ sutrumpinimas.
 • „Apple“ išleido juodos spalvos „Magic Keyboard“, „Magic Mouse“ ir „Magic Trackpad“. 2021 metais kompanija šiuos įrenginius išleido „Space Gray“ spalvos.
 • Ming-Chi Kuo teigia, kad 2–3 šių metų ketvirtį turėtų pasirodyti nauji, naujo dizaino ir spalvų „MacBook Air“ su M1 procesoriumi. Anot analitiko šie kompiuteriai neturės LED ekrano.
 • Įrenginių našumo tikrinimo platforma „Geekbench“ patvirtino — 2022 metų „iPhone SE“ modelyje įdiegta 4GB RAM.
 • Rusijos bankuose ir parduotuvėse nutrauktas skaitmeninių kodų ir dovanų kortelių leidžiančių papildyti „Apple ID“ sąskaitą padavimas. Taip pat nėra galimybės įsigyti aplikacijų ar muzikos „App Store“ ir „iTunes“. Kol kas nėra aišku ar tai nutiko „Apple“ iniciatyva ar dėl bankinės veikos apribojimų šalyje.
 • „Apple“ paviešino antrojo “Tehran“ sezono video anonsą. Antrą sezoną „Apple TV+“ naudotojai galės žiūrėti nuo gegužės 6 dienos.
 • Rusija planuoja nacionalizuoti visų užsienio kompanijų, kurios paliko šalį, paliktą turtą.
 • Ming-Chi Kuo sako, jog iki 2023 metų naujų „Mac mini“ tikėtis nereikėtų.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite „App Store“. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Geros naujienos,ilgai lauktas „Tehran“ sezonas 🙂

 2. Klaida ? Kainos: 24GB - 529€,

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų