1-os 2022 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

1-os 2022 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Pirmą 2022 metų prekybos akcijomis dieną „Apple“ akcijų AAPL vertė pasiekė 3 trilijonų JAV dolerių ribą (182,88 JAV dol. už akciją) ir „Apple“ tapo pirmąja tokios vertės kompanija pasaulyje. Dienos pabaigoje akcijų kaina kiek sumažėjo sumažindama iki 2,9 trilijonų JAV dol. ir kompanijos vertę.
 • Dokumente skirtame JAV Vertybinių popierių komisijai „Apple“ atskleidžia kiek 2021 metais uždirbo Tim Cook. 2021 metais „Apple“ CEO atlyginimas buvo 3 mln. JAV dol. Dar 10,7 mln. JAV dol. jis gavo už finansinio plano įvykdymą ir 1,38 mln. JAV dol. kaip „kitą“ kompensaciją. „Apple“ direktorių taryba T. Cook taip pat išmokėjo 82 mln. JAV dol. akcijomis. Susumavus visus priedus ir premijas 2021 metais Tim Cook uždirbo 98,7 mln. JAV dol. (jei tiksliai tai 98 734 394 JAV dolerius). Tim Cook „Apple“ kompensuoja ir išlaidas apsaugai bei skrydžiams privačiu lėktuvu. Privataus lėktuvo naudojimo 2017 metais pareikalavo direktorių taryba aiškindama tai kompanijos vadovo saugumu. 2021 metais Tim Cook skrydžiai „Apple“ kainavo 712 tūkst., o apsauga 630 tūkst. JAV dol.
 • Sisteminės „Mac“ architektūros direktorius Jeff Wilcox grįžo į „Intel“ kur bus atsakingas už visų lustų architektūrą. Dirbdamas „Apple“ Wilcox dalyvavo T2 koprocesoriaus, M1 lusto kūrime bei vadovavo „Mac“ perėjimui prie „Apple Silicon“. „Apple“ Jeff Wilcox pradirbo 8 metus. Prieš tai jis dirbo vyresniuoju inžinieriumi PK lustams „Intel“ kompanijoje bei „Magnum Semiconductor“ ir „Nvidia“.
 • CES ko gero didžiausia technologijų mugė pasaulyje, bet joje nedalyvauja viena pagrindinių industrijos žaidėjų - „Apple“. Tiesa, tai jog „Apple“ nedalyvauja tiesiogiai nereiškia, kad jos produktai ar paslaugos netiesiogiai nedalyvauja taip pat. CES 2022 panešimuose šmėsčioja priedai veikiantys su „Apple“ paslauga „Find My“ tinklu, durų užraktai atrakinami „iPhone“ pagalba bei nemažai kitų netiesioginio „Apple“ dalyvavimo paraiškų.
 • „Apple“ išleido pirmą ilgą „The Tragedy of Macbeth“ video anonsą. Drąsi, nesenstančios Šekspyro tragedijos apie žmogžudystę, beprotybę bei pykčiu persunktą suktybę ekranizacija „Apple TV+“ bus pradėta rodyti nuo sausio 14 dienos.
 • Kalbama, kad jau ne vienerius metus „Apple“ testuoja „iPhone“ sulankstomu ekranu, tačiau kol kas jo išleisti nenori ir greičiausiai dar kelis metus jo neišleis.
 • Analitikų kompanija „Piper Sandler“ atlikto tyrimo duomenimis 87 proc. amerikiečių paauglių turi „iPhone“, o 88 proc. tikisi jog sekantis jų telefonas bus „iPhone“. Apklausoje taip pat minima jog 15 proc. dalyvavusių, per artimiausius pusę metų, planuoja įsigyti „Apple Watch“. Tarp paauglių „Apple Watch“ taip pat yra populiariausias dėvimos elektronikos atstovas (39 proc.). Tyrime dalyvavo 10 000 Amerikos paauglių iš 44 valstijų.
 • „Apple“ ekosistema ko gero vienas vertingiausių kompanijos turtų ir trečiadienį „Google“ pranešimas, kuriame ji sakosi pakartosianti pagrindinius „Apple“ ekosistemos elementus verčia kiek nustebti. Manau tai turėtų stipriai nudžiuginti „Android“ naudotojus, o ir konkurencija visada gerai. Stipriai pykti „Apple“ gerbėjai neturėtų, matyt, nes „Apple“ taip pat yra „pasiskolinusi“ iš „Google“.
 • Sausio 27 dieną „Apple“ planuoja paskelbti pirmo jos 2022 fiskalinių metų finansinius rezultatus.
 • „Deadline“ praneša jog „Apple“ jau labai arti filmo apie lenktynes, kuriame filmuosis Brad Pitt sutarties pasirašymo stadijos. Kol kas nėra aišku ar filmavime oficialiai dalyvaus „Formula One“, bet tikimasi britų F1 lenktynininko Lewis Hamilton dalyvavimo.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nu ką vėl skaičiuosim savaites..
  Gal ką žinote apie 13Pro kameros problemą? Ar tai softo problemos ar tai geležies bėdos? Mačiau nemažai skundžiasi dėl kameros kokybės.. O 13-tukas Pro jau tas modelis į kurį galvoju naujintis iš 7-tuko +

 2. Turiu 13 Pro jau tris mėnesius ir nepastebėjau jokios problemos su kamera. Tik geriausi atsiliepimai visame kame. Aišku perėjau nuo senuko 6, tai didelis šuolis buvo, kaip nuo lazdos ir akmens :)

  • Ačiū už atsakymą. Lygiai toks pats pojutis manau bus perėjus ir nuo 7+. Kiek teko gyvai čiupinėti, patiko tiek ekrano ryškums, sklandus veikimas su nauja funkcija (hz), tiek kamera gerokai skiriasi nuo septintuko.

   Daug mačiau reviews ir visi praktiškai geri, tik keli skundėsi dėl kameros buvo ir FB postas, kad ale buginasi, todėl įdomu pasidarė ar čia iOS bėda ar pačios kameros, bet linkęs manyti, kad iOS bėda buvo/yra..

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų