Interneto greičio matuoklė jau esanti macOS Monterey

„macOS Monterey“ įdiegtas įrankis leidžiantis patikrinti Interneto greitį įrenginyje. Nors šios funkcijos reikia ne dažnai, bet tokio įrankio buvimas kompiuteryje — patogus.

„Apple“ niekada neakcentavo šio įrankio atsiradimo, tad daugeliui „Mac“ naudotojų jis tiesiog galėjo „praslysti pro ausis“. Šis įrankis leidžia patikrinti kompiuterinio tinklo darbo greitį. Žinoma, daugelis kam prisireikė Interneto greičio matuoklės žino tokią paslaugą kaip „Ookla“ sukurtą „SpeedTest“, bet dabar „macOS Monterey“ naudotojai gali ją pamiršti.

„Apple“ interneto greičio matuoklė tai komanda networkQuality, kurią galite paleisti Terminal aplikacijoje.

Kaip naudotis networkQuality komanda

Norėdami pasinaudoti networkQuality komanda, pirmiausia turite būti tikri, kad jūsų „Mac“ kompiuteryje įdiegta „macOS Monterey“ (ar naujesnė) „macOS“ versija.

Jei pirma sąlyga įvykdyta, tada:

  • atidarykite Terminal aplikaciją pasinaudoję Spotlight ar tiesiog iš Applications/Utilities aplanko;
  • atsidariusiame lange parašykite networkQuality ir spauskite Enter ↲ klavišą
  • po kelių sekundžių ekrane pasirodys testo rezultatai.
macarena@MacPro:~$ networkQuality ==== SUMMARY ==== Upload capacity: 564.39 Mbps Download capacity: 848.290 Mbps Upload flows: 16 Download flows: 12 Responsiveness: High (5012 RPM) macarena@MacPro:~$

Ką reikia žinoti apie networkQuality komandą

Paleidus networkQuality komandą Terminal aplikacijoje duomenų atsiuntimo ir išsiuntimo greičio testas atliekamas tuo pat metu, o daugelis panašios paskirties aplikacijų ar servisų šiuos veiksmus atlieka atskirai. Tai nėra problema, nes networkQuality komanda turi kelis raktus leidžiančius ją paleisti nurodant veikti taip kaip reikia jums[1].

Pavyzdžiui jei norite, kad duomenų atsisiuntimo ir išsiuntimo greičio testas būtų atliekamas vienas po kito, o ne vienu metu, Terminal aplikacijoje parašykite:

networkQuality -s

Jei naudojate kelis prisijungimo prie tinklo būdus vienu metu, pvz. Wi-Fi ir LAN — galite nurodyti naudoti tam tikrą prisijungimą pasitelkdami raktą -I. Tarkim mano atveju, norėdamas patikrinti koks mano prisijungimo prie Interneto greitis naudojant kabelį (mano atveju tai plokštė en0) aš rašau komandą: networkQuality -I en0 O norėdama, kad tikrinant prisijungimo greitį prie interneto per en0 plokštę patikra būtų atliekama atskirai tikrinant duomenų atsisiuntimo ir išsiuntimo greitį: networkQuality -s -I en0 Jei norite kiek daugiau informacijos apie prsijungimą — naudokite raktą -v, pavyzdžiui (kartu su raktu s: networkQuality -sv -I en0

Ko gero svarbu turėti omenyje ir tai, kad pagal nutylėjimą networkQuality matuoja Interneto greitį su jos CDN https://mensura.cdn-apple.com/api/v1/gm/config, tačiau norint galima nurodyti kitą serverį Internete ar vidiniame tinkle. networkQuality -C https://testas.manoserveris.lt:8443/config

Turėkite omenyje, kad networkQuality CLI įrankis jungsis tik prie serverio su galiojančiu SSL sertifikatu. Jei naudojate modifikuotą savo CA, įsitikinkite jog jis sistemai yra patikimas (trust).

O kaip su iOS įrenginiais?

Interneto greičio patikrą galima atlikti ir mobiliuose „Apple“ įrenginiuose, tačiau yra dvi sąlygos: 1 - įrenginyje turi būti įdiegta iOS 15/iPadOS 15 arba naujesnė versija; 2 - reikalingas galiojantis „Apple“ programuotojo sertifikatas;

Daugiau informacijos apie tai kaip sukonfigūruoti „iOS“ ar „iPadOS“ įrenginį, kad patikrinti interneto greitį iš jo ar suprasti kai kuriuos iš parodytų greičio matavimo rezultatų parodymus, rasite „Apple“ palaikymo puslapyje adresu support.apple.com/HT212313.


  1. Norėdami sužinoti galimus networkQuality komandos raktusTerminal aplikacijoje parašykite

    man networkQuality
    ir spauskite Enter ↲.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų