44-os 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

44-os 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Apple Watch“ pagalba moteris išsigelbėjo nuo prievartautojo, rašo „Calgary Herald“. John Joseph Macindoe pripažintas kaltu padarius kelis nusikaltimus: įsilaužimą ir pasikėsinimą išprievartauti. Vyras įsilaužė į moters namą su tikslu ją išprievartauti. Jį pastebėjusi moteris norėjo „iPhone“ pagalba iškviesti policiją, tačiau telefono ten kur ji jį paliko jau nebebuvo. Moteris prisiminė, kad ant virš galvos pririštos rankos turi „Apple Watch“. Jo pagalba pasiuntė žinutę savo draugui prašydama jo iškviesti policiją. Pradžioje draugas manė, kad čia pokštas, bet policiją vis tik iškvietė. Atvykę pareigūnai nusikaltėlį sulaikė.
  „Apple“ išmanūs laikrodžiai ne kartą yra išgelbėję žmones. Viena naujausių tokių istorijų yra apie vyrą nukritusį nuo skardžio ir susižalojusį nugarą. Laimei jis dėvėjo „Apple Watch Series 4“, kurio kritimo aptikimo sistema nustatė kritimą ir automatiškai iškvietė pagalbos tarnybas.
 • Pirmadienį „Apple“ išleido „iOS 13.2“ bei „iPadOS 13.2“ atnaujinimus. Kompanija taip pat išleido ir „iOS 12.4.3“ skirtą seniems įrenginiams, kuriuose negali būti įdiegta #iOS 13. Apple taip pat atnaujino ir „Safari“ naršyklę skirtą „Mac“ kompiuteriams. „Apple“ taip pat išleido ir „HomePod“ 13.2 atnaujinimą, kurį naudotojams pradėjus skųstis užlužtančiais įrenginiais pašalino ir po kurio laiko išleido savo išmanioms garso kolonėlėms skirtą 13.2.1 atnaujinimą.
 • Antradienį „Apple“ išleido „macOS Catalina 10.15.1“ atnaujinimą bei saugumo atnaujinimą 2019–006 skirtą senesnėms „macOS“ sistemoms.
 • „Apple“ išleido „watchOS 6.1“.
 • Trečiadienį „Apple“ paskelbė savo ketvirto 2019 fiskalinių metų finansinius rezultatus. Ketvirčio metu kompanija gavo bendras 64 milijardų JAV dol. pajamas (analitikų prognozių vidurkis buvo 62,99 mlrd. JAV dol.) Praėjusių metų to pačio laikotarpio pajamos buvo 62,9 milijardo JAV dol. Pajamos gautos už „iPhone“ ketvirčio metu buvo 33,3 mlrd. JAV dol. (9 proc. mažiau lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu). Paslaugos kompanijai atnešė 10 mlrd. JAV dol. (8,5 mlrd. JAV dol. pernai). „iPad“ kompanijai padėjo uždirbti 4,66 mlrd. JAV dol. (4,1 mlrd. JAV dol. pernai.) Ketvirčio metu „Mac“ sugeneruotos pajamos buvo 6,99 mlrd. JAV dol. ir tai mažiau nei 7,4 mlrd. JAV dol., kuriuos kompiuterių sektorius kompanijai atnešė paskutinio metų ketvirčio metu prieš metus. „Apple“ planuoja 85,5–89,5 mlrd. JAV dolerių pajamas pirmojo 2020 fiskalinių metų ketvirčio metu.
 • Ne „Apple“ naujiena, bet „Google“ už 2,1 mlrd. JAV dol. įsigijo „Fitbit“. Dabar „Apple Watch“ konkurencija turėtų stipriai padidėti.
 • „Huawei“ kuria „iPad Pro“ konkurentą ir , galimai, „Huawei“ tvarinys bus labai panašus į „Apple“ produktą.
 • Kai kurie naudotojai įdiegę „iOS“ ir „iPadOS“ 13.2 versijas skundžiasi prastu sistemos veikimu, nes šioje operacinės sistemos versijoje prastai valdoma įrenginio atmintis ir foniniame režime veikiančios aplikacijos „žudomos“ kur kas agresyviau nei tada kai sistema veikia visiškai korektiškai. Bėda ta, kad šios problemos pats įrenginio naudotojas niekaip išspręsti negali ir reikia laukti eilinio „Apple“ išleisto sistemų atnaujinimo.
 • iFixitišardė naująsias „AirPods Pro“ ausines. Kompanija ausinių taisomumą įvertino 0 balų iš 10. Nors teoriškai šis įrenginys galėtų būti dalinai remontuojamas, tačiau ne modulinis tarpusavyje suklijuotų detalių dizainas ir atsarginių dalių nebuvimas „AirPods Pro“ paverčia netaisomomis.
 • Adobe Creative Cloud“ paslaugų prenumeratoriai savo „iPhone“ ir „iPad“ gavo galimybę suderinamose aplikacijose naudoti milžinišką šriftų biblioteką, kurioje 17000 šriftų.
 • Analitikas Ming-Chi Kuo pranašauja, kad 2020 metais „Apple“ gali išleisti naujas „žirklių“ mechanizmą naudojančias klaviatūras.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 63 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Patinka man tos gražios istorijos apie Apple watch :) Net gal visai ir norėtusi įsigyti,bet tas vienos dienos akumuliatoriaus laikymas kažkaip sustabdo...nors penkias kokias dieneles atlaikytu,kaip pvz pas kokį Garminą,tada galima būtu pirkti 😎
  Žinau,Garminas naudoja kitas ekrano technolojijas,ten nėra Oled ekranų ir t.t,bet šiaip aš čia tik.. 🙂

 2. Nesąmonė tie apple laikrodžiai paziurekit youtube atsiliepimus ir suprasite. Kam dar apie juos diskutuoti

 3. Naudočiau apple watch nors jis laikytu tik parą, nors visi kiti laikytu mėnesi.

 4. Valdas Maciulskis

  Man patinka DNABUG kritika. Ramunas kalba ,kad apple visoks geriausias, graziausias ir visaip iausias. O musu kritikas DNABUG kad jis blogiausias ir visoks kitoks prasciausias. Patinka man paskaityti kaip jus "pesates"
  Pats ir mano seima naudojasi tik apple produktais. Bet nesame ligoniai,kad kas metus keistumeme. Man iphone 6s ir macbook pro 2014 mid dar labai gerai tarnauja. Esu asmenikai labai patenkintas apple produktu dizainu. Bet kritika irgi reikalinga !
  Atsiprasau uz klaidas,jai ju yra, nes macbook kaviatura kazkaip grybauja (kartais nepasispaudzia raides)

  • Aš taip pat nekeičiu kas metai. Pavyzdžiui mano darbinis arklys „Mac Pro“ yra 2010 metų ir aš juo labai patenkintas ir tik reiklui prispyrus, pvz. kai reikia kokį ekrano vaizdą padaryti „Mac Arenai“ ar kitu tikslu ką nors pažiūrėti prisėdu prie naujesnio „Mac'o“. Telefonas - „iPhone X“ ir man jo pakanka ir, spėju dar kurį laiką pakaks. Nesakau, kad „Apple“ „viešpačiai“, tiesiog lyginant su kitomis ekosistemomis, obuolinėje man daugiau kas patinka nei nepatinka.

   • Kai isgirstu zodi apple ekosistema tai pradedu juoktis pro asaras. Tai ne ekosistema o monopolizmas keliu irenginiu.
    Kiek apple keite savo irenginiams jungtis, o siai dienai vieni su USB kiti su kitomis :)))

    Va paimkit Xiaomi va ten galime sakyti kad yra ekosistema: sviestuvai, duru spynos, routeriai, protingu namu sistemos, salsytuvai, televizoriai, virduliai, kavinukai, paspirtukai, kondicionieriai ir t.t. butu lengviau isvardyti ko negamina, nes kiekviena diena isleidzia po nauja produkta. Nemazai is tu irenginiu valdomi telefonu
    Ne veltui uzeme 3 ar 4 vieta pagal inovacijas kompanuju reitinguose.

    • Iki 2014 metų pabaigoje Samsung savo Techwin padalinį pardavė Korėjos konglomeratui Hanwha Group, ji gamino dar ir savaeigius artilerijos pabūklus, žvalgybos įrangą, dujų turbinas, variklius malunsparniams ir kariniams lėktuvams, karinius robotus, dirbo aeronautikos ir optoelektronikos srityse. Ar tai darė Samsung ekosistemą geresne?

     Ačiū dievams, kad Apple šaldytuvų negamina. Matyt būtų labai geri ir protingi, bet kainuotų tiek, kad tektų kaimynų inkstus parduoti.

      • Japonijoje, kadangi anie yra visiškai pametę galvas dėl technologijų, kai kuriuose prabangių prekybos centrų tualetuose įdiegti tokie išmanūs unitazai. Viskas būtų neblogai je ne viena problema. Kadangi jie valdomi bluetooth pagalba — niekas netrukdo unitazui esančiam šalimoje kabinoje ant kurio mėgaudamasis apie 4K US$ kainuojančio technologijos stebuklu tupi nepažįstamasis, iš savo telefono (esant gretimoje tupykloje) duoti kad ir apiplovimo šaltu ar karštu vandeniu komandą ir panašiai. Gamintojas nėra numatęs Bluetooth pino pakeitimo ir jis visoms toms išmanioms tupykloms vienas ir tas pats: 0000. :)
       Japoninjoje apskritai apie 80% tualetų elektroniniai. Viskas būtų neblogai, bet neretai dangčio pakėlimas taip pat elektroninis (jau nekreipiant dėmesio į kitas funkcijas tokias kaip: sterilizavimas, tupinyčios temperatūros nustatymas ar garso užuolaidos - triukšmo sukėlimom funkciją). Elektroninis tai ektroninis, bet ką daryti japoniškai prastai suprantančiam jei unitazo valdyme nėra paveikslėlių… Čia paprasto elektroninio unitazo, kokių daug viešose vietose, valdymo pultelis.
       Dar vienas iš Japonijos tualetų neįprastumų yra tas, kad dažnai ten nerasi popieriaus (apie tai būna parašyta prie įėjimo). Popierių reikia nusipirkti iš aparato atskirai. Kartais įeinant į tualetą reikia nusiauti batus ir apsiauti specialias šlepetes, bet užteks gal apie tuos japonų tualetus, nes čia galima straipsnį apie juos parašyti :)

       • O man buvo nuotikis Prancuzijoje, kur viesi tualetai plaunami automatiskai. Zmona isejo is tualeto, o as labai norejau .... tai iskart ir ibegau i vidu, o pasirodo jei vienas isejo turi uzsidaryti durys ir tada vyksta plovimas grindu ir kai kuriu sienu, o as jau tualete ir durys uzsirakino, pradedu ruostis reikalui, o jis ijungia plovima :)))) tai as kaip zmogus voras sienomis pradejau vaikscioti :)) Na ka truputi suslapo mano sportiniai bateliai :))

  • Jokiais būdais tai nėra pešimasis,jeigu nesutampa viena ar kita nuomonė...daugelyje vietų taip pat palaikau DNABUG ir turiu pats nemažai kritikos del Apple produkcijos,kodel jie nepadarė to,kodel jie dar nepadarė ano,kai tuo tarpu jau kiti gamintojai kažka padarė naujo...
   Bet yra ir kita pusė,gal jie nepadaro kažko,kad nesigadinti vardo,jeigu nera visiskai isitikine,kad tai stabili ir patikima technologija kuri veiks...kai pvz labai tikėjausi ir norėjau,kad Apple išleistu Iphone su piršto atspaudu po stiklu,nes ji jau senai pas kitus yra...o ar ji tikrai gerai veikia? Pas patį naujausia Samsunga S10,skaiciau kazkur,kad ten yra bėdų su tuo jutikliu,būna kad atsirakina ir su pirštu kuris net nera itraukas i sistema... tai ar galima tokia technologija dziaugtis?
   O poto kai Apple kažka panašaus jau išleidzia po kelerių metų,tai visi šaukia,kad tai jau seniena,kad labai atsilieka ir t.t, nors tai būna išbaigta ir stabiliai veikianti technologija kuria malonu naudotis :)

   • DNABUG tiesiog nori dėmesio gauti, nes jis labai primityviai reiškia savo nuomone, jam kažkas nepatinka lyg turi kitiems irgi nepatikt, jeigu žmogus nemato apple privalumu tai jau jo problemos yra, bet nebūtina tai visiems ipiršinėti, nepatinka apple eini i garmin forumą ir sėti ten laimingas, man patinka apple todėl ir esu čia, dėl apple watch išvis apsurdas, pagal dizainą ir pati veikimą niekas iš toli neprilygsta jam, bet vat kad laiko trumpai o garmin laiko savaite tai viskas visi turi pamiršti apple ir pirkti garmin.Komentaras apie tai kad apple fanai gyvena svajonėse ir nemato realybės vėl keistas, nes jeigu apple tokius blogus įrenginius gamintu ar jie kam nors įdomūs būtų???

    • Taip, dėdė Ramūnas moka DNABUG už dėmesi komentaruose. Nice ane ?

     Aš jei ir būčiau samsung fanas ar huawei. Ir man pasakytu kas kad jis blogas ar per pigus, lėtas ir t.t.. Tai nusišypsociau arba pabandyčiau suprasti. Gal to žmogaus žodžiuose yra tiesos. Gi nesu akcininkas nei to nei ano....

     Na bet va nesutiksi nei vieno apple fano, kuriam pasakysi kad iphone xr arba iphone 11 patyčia iš vartotojo. Su lcd ekranu mazos rezoliucijos ir isvaizda kaip iphone 6 - 2012 metu telefono. Jog laikrodis laiko tik riebia para. Visi zut būt bandys pateisinti apple arba išvedzioti savyje taip kad čia pliusas juk . Kaip gi apple taip galėjo padaryti... negalėjo. Viską gerai padarė 😀

     Gera apple armiją sukūrė... tuoj dėsites brolijos šijonus ir grupuositės pogrindziuose su maldomis apie apple 😁

   • Na pas samsunga visados kazkokios problemos budavo, kai kitu gamintoju pirsto atrakinimo funkcija dirba daug greiciau ir stabiliau.
    Man asmeniskai nepatinka atrakinimas ant ekrano, tai nepatogu ir jis leciau dirba. Nieko nera patogiau kai yra nugareleje padaryta. Gaila kad visi gamintojai nubego marketingo keliu darydami ant ekrano.

 5. Labai stipriai svarstau įsigyti Apple watch 4,norėjau dar Ramūno ar čia esančių naudotojų paklausti pora niuansėlių...gal pasirodys kvaili klausimai,bet kai daikto neturiu tai ir nežinau :)
  Ar reikalingas šone sinchronizuotas telefonas naudojant Apple pay su laikrodžiu? tarkim palikes ragelį namie,galėsiu atsiskaityti?
  Ir kitas dalykas,kaip su saugumu ant laikrodžio,kažkokiu tarkim būdu praradus laikrodį,Apple pay saskaita kaip suprantu nėra apsaugota? Identifikacijos kaip ir nėra pas laikrodį atsiskaitinėjant? Jeigu nesunku,apšvieskit biški 😀

 6. Kad daug nereiktu rasyneti, idomu kada apple ismoks "Always on display" tai daryti, o tai dabar guli ant stalo juodas daiktas :)

  https://youtu.be/jqSABJlHJ2g?t=265

  https://www.youtube.com/watch?v=dDnMwGuG14g

 7. Turėjau Samsung Galaxy S3 laikrodį. Laikė apie 2-3 dienas be problemų. Bet kuo toliau tuo prasčiau po atnaujinimų. Būdavo, kad nueini toliau nuo tel ir atsijungia ir nebeprisijungia grįžus atgal prie laikrodžio. Arba paskambina kažkas, skamba tiek tel tiek laikrodis. Atsiliepi su tel ir laikrodis toliau tau vibruoja ir skamba ant rankos.... arba po kažkurio update laikyti pradėjo pusė dienos ar net kelias valandas. Čia su Samsung telefonu bei laikrodžiu taip tris metus!
  Pasikeičiau tel į iPhone tai visiškai Samsung laikrodis bevertis, net sėdint šalia telefono atsijungia pastoviai, laikydavo 0.5-2 dienas. Ir nesuprasi kas ir kaip. Ar tai Apple ar tai Samsung kaltas. Nusipirkau Apple watch 5 tai neatsidžiaugiu. Kadangi pas mane išmanūs namai tai padedu laikrodį nakčiai krovimui ir rozetė pati įsijungia pusvalandis iki žadintuvo ir pakrauna kol susiruošiu ryte. Tai nesuku galvos ir per naktį nekraunamas telefonas, o tik ryte. Žinau, kad atlaikys iki vakaro tikrai, ne taip kaip su Samsung - užsidedi ant rankos su 100% ir nežinai ar užteks. Vakare Apple Watch padedu būna 30-50% likę. Čia įskaitant Apple Pay kelis kartus per dieną, treniruotes, Apple TV bei Apple Music valdymą, ir pan. Laikrodis stabiliai veikia, jokių atsijunginėjimų, funkcijas atlieka gerai. Apple Music sync į laikrodį nerealus dalykas, joks Spotify ar Samsung to neturi, nebent rankiniu būdu mp3 kelsi į laikrodį, kad galėtum klausytis muzikos. Galiu ramiai išeiti pasivaikščioti tik su laikrodžiu - muzika veikia iš cache, Apple Pay veikia. Gaila kad tik lojalumo Maxima, Rimi ir pan. kortelių nepalaiko.

 8. Va kaip atrodo XIAOMI pagrindinis offisas
  https://youtu.be/rTFhchGHatE?t=102

  video pabaigoje galima pamatyti ir Xiaomi parduotuve, tai ne Apple kur kelios prekes :)))))

  • „Xiaomi“, manau, mažesnis blogis nei korėjiečių „Samsung“ nors ir tie ir anie vagys. „Xiaomi“ vado vos ne maniakiška meilė „Apple“ matosi visur, tiek jų produktuose, kuriuos gamina ir „Apple“, tiek parduotuvės koncepte. Manau jei „Apple“ gamintų batus, kaip „Xiaomi“ — jie taip pat būtų panašūs. „Apple“ turi nemažai paslaugų, kurių ant prekystalio nepadėsi, o gaminti viską nuo maišelių iki televizorių nemanau, kad yra gerai — tampi panašus į „baracholkę“.

Parašykite komentarą

Į viršų