45-os 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

45-os 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „Apple“ išleido „iOS“ ir „iPadOS“ 13.2.2 atnaujinimus, kuriuose ištaisyta fono režime veikiančių aplikacijų valdymo problema.
 • „Reuters“ rašo, kad Europos Komisijai nemažai nerimo kelia „Apple Pay“.
 • „Sensor Tower Store Intelligence“ duomenimis vartotojai visame pasaulyje trečiąjį šių metų ketvirtį „Google Play“ ir „Apple App Store“ programėlių bei kito turinio parduotuvėse išleido 21,9 mlrd. USD, o tai 22,9 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.
  Apple App Store“ išleidžiama kur kas daugiau pinigų nei „Google Play“ parduotuvėje, nors „Google“ operacinė sistema (OS) „Android“ neginčijamai dominuoja ir, bendrovės „Statcounter“ skaičiavimu, užima net 76.67 proc. pasaulinės mobiliųjų operacinių sistemų rinkos, o „Apple“ sistema „iOS“ – tik 22.09 proc. „Google Play“ parduotuvėje trečią šių metų ketvirtį išleista 7,7 mlrd. USD, o „Apple App Store“ – 14,2 mlrd. USD. „Sensor Tower“ analitikai taip pat pastebi, kad iš „Google Play“ paprastai atsisiunčiama kelis kartus daugiau programėlių nei iš „App Store“ (taip veikiausiai yra dėl vartotojų skaičiaus skirtumų), bet „Android“ vartotojai esą labiau linkę naudotis nemokamomis programėlių versijomis (neretai su reklamomis) ir rečiau perka virtualius dalykus pačiose programėlėse. Populiariausios naudotojų tarpe žaidimų programėlės, ši kategorija sudaro 74 proc. visų išlaidų „Google“ ir „Apple“ parduotuvėse.
 • „Apple“ nutraukė 13.1.2 ir 13.1.3 „iOS“ versijų sertifikatų pasirašymą, tad grįžti į šias „iOS“ versijas nebepavyks.
 • Bill Gates, kalbėdamas „New York Times’ DealBook“ konferencijoje sakė, kad jei ne 2000-aisiais metais prasidėjusi nepasitikėjimo byla, kuri jį išblaškė ir keliais mėnesiais nutolino „Windows Mobile“ sistemos startą „Motorola“ įrenginiuose, „Microsoft“ telefonai, o ne „Android“ dabar dominuotų rinkoje.
 • „Apple“ naujas patentas rodo, kad „Apple“ mąsto apie belaidžių antenų modulių diegimą „Apple Watch“ apyrankėse.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Tikiuosi Ramūnas labai neužpyks,kad perkelsiu Apple watch tema ant naujo balto lapo,prie naujo straipsnio :) naujokas dabar su laikrodžiu🤪šiaip viskas labai aišku ir paprasta,bet papasakok,kaip padaryti,kad sms notificaitionas ateitu ir į telefona kai suporuotas laikrodis,nes kai skambutis įeinantis būna,tai ant laikrodžio ir ant telefono informuoja vienu metu,o va sms kai ateina,telefonas tyli ir ekranas neaktyvus,gaunu tik laikrodyje garsini signala+vibras.. Gal kokia varnele kur neuždėjas? Norėtusi kad ir telefone rodytu ant užrakinto ekrano SMS :) ir dar,ar galima padaryti,kad kai ateina sms’as arba įeinantis skambutis,degtu laikrodžio ekranas,nes kol nepaliečiu tai tik skamba ir vibruoja,ar čia taip turi būti? Ekrano aktyvavima nuo riešo pasukimo atjunges.

  • Šiek tiek informacijos apie Notification'us ir Apple Watch yra Apple psl: support.apple.com/lt-lt/HT204791.
   Jei gerai pamenu tai išjungus „wrist detection“ ( iPhone, Watch aplikacijoje: My Watch → Passcode → Wrist Detection → Off) visi Notification alert'ai siunčiami tiek į iPhone, tiek ir laikrodį. Tačiau… tada atsranda apribojimų su Apple Pay, Stand ir Single Unlock.
   Jei Wrist Detection neišjunginėti (kaip suprantupas patį jis yra įjungtas), tada:

   • jei telefonas atrakintas — žinutės ateis į iPhone, o ne Apple Watch;
   • jei ragelis užrakintas ar miega, o Apple Watch atrakintas (nesvarbu ar laikrodžio ekranas dega ar ne) ir laikrodis uždėtas ant riešo — žinutės ateis į laikrodį;
   • jei Apple Watch užrakintas arba jame įjungtas Do not Disturb režimas, tada žinutės keliauja į telefoną.

   Rodos nieko nepripainiojau, gal naujuose modeliuose kas nors pasikeitė…

   • Dėkui tau,ties šita vieta viskas dabar aišku👍
    Na o laikrodžio ekranas turi galimybę būti prikeltas skambučio ar sms metu? Ar tik palietus ar pasukus riešą jis aktyvuojasi?🤔😀

    • Nežinau kaip su paskutiniu AW modeliu, bet principas kitų modelių toks, kol į laikrodį nežiūri - jis nedega, o norint pažiūrėti reikia riešą pasukti.

     • Na,kadangi riešo pasukimo funkcija aš atjunges,kad man ten „nemirksėtu“ jis kada reikia ar nereikia,tai reiškias skambučio ar sms metu,ekrano nematysiu tol kol nepaliesiu jo pirštu... šitą dalyką įvardinčiau,kaip lengva minusiuka,bet čia vėl kaip kam,gal kam taip ir geriau,man norėtusi,kad pats užsidegtu..kitas jau didesnis minusas,tai,kad atjungus širdies ritmo matuokli,laikrodis nustoja skaičiuoti žingsnius,atstumus ir neinformuoja kada atsistoti,kai per daug užsisėdi,dėl šito dalyko tikrai labai gaila :( mano senoje apyrankėje,pulsą galėdavau atsijungti,o žingsnius ir kilometrus toliau skaičiuodavo,ir priminimai apie užsisėdėjima būdavo.
      Tokie pastebėjimai būtu po paros naudojimo Apple watch 4
      Pliusų nevardinsiu,nes daug rašyti 🙂

 2. How do I get notifications on both iPhone and Apple Watch?

  Įvedus į google paiešką pilna informacijos. Nepatingėkit paieškot...

Parašykite komentarą

Į viršų