iOS 13. Viskas ką reikia žinoti

„Apple“ išleido „iOS 13“ ir su dideliu džiaugsmu pristatau — naujausios „iPhone“ operacinės sistemos apžvalgą ir svarbiausias naujienas!

Vieniems naujos sistemos išleidimas didelis džiaugsmas ir naujienų lietus, kitiems atvirkščiai — didelis galvos skausmas, nervų gadinimas ir nežinojimas. Atėjo laikai, kai nebėra laiko nagrinėti kiekvienos naujos funkcijos norisi tiesiog paimti telefoną ir sklandžiai juo naudotis, to vedamas aš ir paruošiau jums „iOS 13“ apžvalgą!

Kaip ir kiekviena nauja operacinė sistema, taip ir ši — pažėrė daug naujų funkcijų, todėl dabar pateiksiu trumpą apžvalgą naujienų, kurios greičiausiai jums pravers kiekvieną dieną.

Viskas ką jums reikia žinoti apie iOS 13 per keturias minutes

Suderinamumas: Blogos naujienos pamėgusiems senuosius „Apple“ įrenginius. Jeigu jūsų rankose įrenginys senesnis nei „iPhone 6s“, „iPad Air 2“, „iPad mini 4“ ar „iPhone SE“ — gaila, bet įsirašyti iOS 13 nepavyks. Tai reiškia, kad „iPhone 5S“ ir „iPhone 6“ savininkai galės tik paskaityti apie naujienas, o jų išbandyti jau nepavyks.

Tamsusis režimas: daugumos laukta naujiena — atkeliavo! Su šiuo režimu galėsite prailginti baterijos veikimo laiką, nes užtemdo beveik visą telefoną (išskyrus kai kurias trečiųjų šalių programėles). Mėgstantiems naudotis telefonu, naktį, tai padės saugoti regėjimą, netgi pasirinktą foną galima pritemdyti įjungus šią funkciją. Jeigu pradėjote niurzgėti, kad atsibos nuolatos įjungti/išjungti šią funkciją, galite iškart nusiraminti, nes galima nustatyti kada norite, kad telefonas būtų tamsiame režime, o kada šviesiame, tačiau jeigu negalite nuspręsti kada norite, kad aktyvuotųsi tamsusis režimas, galima pasirinkti funkciją Sunset to Sunrise telefonas pats įjungs tamsųjį režimą, kai saulė nusileis ir įjungs šviesųjį režimą, kai saulė pakils. Patogu, ir tiks visiems metų laikams.

iOS 13 dark mode
iOS 13 dark mode

„FaceTime“ korekcija: jeigu bent kartą kalbėjote „FaceTime“ arba bet kokiu kitu vaizdo skambučiu, tikrai žiūrėjote ekrane į pašnekovą, o ne tiesiai į kamerą, tiesa? Rezultate abu pašnekovai žiūri viens į kitą ir nepavyksta sukurti „akių kontakto“. „iOS 13“ tai ištaisyta, „FaceTime“ pokalbio metu „Apple“ pasitelks technogiją, kuri pakeis jūsų žvilgsnio kryptį ir pašnekovui atrodys, kad su juo mezgate akių kontaktą. Skamba baugokai, bet funkcija tikrai naudinga. Mano turimas „iPhone 7 Plus“ tokios funkcijos nepalaiko, greičiausiai tai veikia tik tuose „iPhone“ modeliuose kur yra įdiegta „FaceID“.

„iOS 13“ neatkeliaus į „iPad“: naujausia operacinė sistema yra skirta tik „iPhone“ ir „iPod Touch“. „iPadOS“ su išskirtinėmis produktyvumo savybėmis didesniame planšetinio kompiuterio ekrane debiutuos rugsėjo 30 dieną.

Nauja „QuickPath“ klaviatūra: braukymas per klaviatūros raides jau ir „iOS 13“. Žinoma, bent jau kol kas su lietuviška klaviatūra tai neveikia, bet jeigu tenka bendrauti telefonu žinutėmis anglų kalba, būtinai pabandykit tai! Tikrai smagus reikalas ir labai lengva priprasti!

QuickPath klaviatūra
QuickPath klaviatūra

Nuotraukų redagavimo įrankiai dar tobulesni: nuo dabar bus galima keisti ryškumą, kontrastą ir šešėlius ir tas pačias funkcijas pritaikyti vaizdo įrašams ir visa tai tiesiog „Photos“ programėlėje. Pagaliau, dabar norint greitai ir paprastai paredaguoti nuotrauką nereikės klaidžioti po trečių šalių programėles.

„Find my iPhone“ ir „Find Friends“ sujungimas: dvi programėlės dabar bus vienoje „Find My“ programėlėje. „Apple“ pridėjo papildomą funkciją, su kuria galima rasti atsijungusius įrenginius iš kitų „iPhone“ arba „iPad“.

„iOS 13“ pagerina akumuliatoriaus veikimo laiką: turiu omenyje akumuliatoriaus eksplotavimo laiką, o ne laiką tarp įkrovimų — naujoji „iOS 13“ platforma yra protingesnė įkrovimo metu, todėl tinkamu metu sumažins energijos sąnaudas.

„Reminders“ atnaujinti iš pagrindų: naujas, tvarkingas dizainas, prie priminimų galima pridėti nuotrauką, skenuotą dokumentą. Tie kas priminimus naudoja, tikrai pajusite didelį skirtumą.

Kameros atnaujinimas: Portreto režimas pasiūlys labiau pritaikomą apšvietimą ir naują „High Key Mono“ režimą, kuris padarys lyg atrodote „Cavin Klein“ reklamoje.

„Siri“ gražesnis balsas: patobulintas ir su natūralesne dikcija, „Siri“ dabar kalba dar gražiau ir taisyklingiau.

„Memoji“ atnaujinimas: pridėti makiažą, siųsti „Memoji“ lipdukus žinutėse, jeigu turite susikūrę savo „Memoji“ personažą. Beje, „Apple“ nudžiugino dabar bus galima susikurti „Memoji“ ir tiems, kurių „iPhone“ nepalaiko „FaceID“, tiesa atkartoti judesių nepavyks.

iOS 13 Memoji
iOS 13 Memoji

„Sign in with Apple“ padarys internetą saugesnį: jeigu pamatysite šią ikoną, galėsite prisijungti su savo „Apple ID“ ir paslėpti savo informaciją nuo trečiųjų šalių. Dar mažiau slaptažodžių ir šlamšto elektroninio pašto dėžutėje.

Sign with Apple
Sign with Apple

Žemėlapio atnaujinimas: gražus, dar tikslesnis programėlės „Maps“ atnaujinimas, kuris leis paskraidyti po Niujorką, Las Vegasą. Kaip žinia, Lietuvos čia nerasim, bet manau, kad viskas su laiku.

Dar paprastesnis „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ valdymas: man patiko, pabandykite ir jūs, ilgai paspausti (arba su „3D Touch“ stipriai paspausti) „Wi-Fi“/„Bluetooth“ ikonėles kontrolės centre ir galėsite matyti kitus ryšius iškart ten, nereikės niekur klaidžioti.

Susiekite „PS4“ arba „Xbox One“ pultelius savo telefone: puiki naujiena žaidimų mylėtojams, kurie pripratę žaisti su savo pulteliais. Taip, supratote teisingai, galėsite susieti savo pultelį su telefonu ir žaisti žaidimus telefono ekrane. Puiki naujiena skirta „Apple Arcade“!

Štai ir viskas, didžiausios naujienos peržvelgtos, man šis atnaujinimas ir daug naujų funkcijų patiko, žinoma labiausiai — tamsusis režimas. Kas jums paliko didžiausią įspūdį?

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Edvinas Krupinskas

 Apple technikos fanas nuo ankstyvo ryto iki gilios nakties.

Komentarų: 35 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Trumpi pastebėjimai:
  1. Kodėl atidarius notification centre kuė būdavo AirPlay ar koks kvadračiukas šalia wifi/bluetooth - dabar rodo visad message ir ale play?
  2. 3D funkciją kaip ir galima išjungti, nes j keičia haptic touch?

 2. Sveiki! Atsinaujinus į iOS13 iš MacBook dingo visi reminderiai ir kontaktai :( Kaip juos grąžinti?

 3. Pagaliau atsirado ilgai laukta smulkmena!
  Bedtime reminderyje,atsirado skirtukas „None“ 👍😆
  Negaledavau pakesti,to priminimo kada eiti gultis,gazdindavo pastoviai jis mane 😆pagaliau galima uždusinti ta,man nereikalinga funkcija..

 4. Sveiki. Apple watch pas jus normaliai veikia? Pas mane viskas veluoja. Pvz gaunu sms, suskamba telefonas o laikrodis tik po kokiu 15 sekundziu perspeja. Delfi, 15min notification'ai i laikrodi aplamai negaunami nors anksciau veike puikiai. Cia taip turi buti ar kazkas negerai ir laukti update?

 5. Ar man vienam fono paveikslėlio peržiūroj (wallpaper preview) jis yra ryškus, gražus, tačiau nustačius paveikslėlį jis tampa neryškus, išblukęs??
  P.S. Dark Appearance Dims Wallpaper išjungta

 6. Na, jau prasidejo kasmetinė rauda? :))))

 7. Kaip iPhone niekam ne sulėtėjo 7.8?

 8. Tamsusis rezimas prailgins baterijos veikimo laiką tik tiems kas turi Amoled ekranus 😇

 9. Taip sukurus priminima ji taip ir lieka tik telefone . Nei ipade nei macbooke neatsiranda....

 10. iPhone 8 nesuletejo? Ar dar neskubėti naujint.

 11. sveiki, kas turi 7-tuka ir isirasete ios13? kokie pastebejimai?

 12. O ar Ramūnui viskas gerai? Atrodo priverstinės atostogos..

 13. Čia man vienam ar ir kitiems visi iki šiol kuo puikiausiai veikę krovimo kabeliai pradėjo tai krauti, tai nekrauti ("accessory is not supported") ir t.t. ir pan.?
  Taip pat nebesinchronizuoja remainderių tarp iOS ir macOS.
  Nu nesuprantu kaip tokį alfa softą releasinti galima... Grįžtu į iOS 12 kol dar nevėlu.

 14. Jum nusuletejo biski ios 13 iPhone 7 ar 8?

 15. O man po atnaujinimo nebeveikia niekas😭fb,instagramas,viber,mesenger....galiu tik skambinti ir sms rasyt.

 16. Po atnaujinimo nebeveikia wifi

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų