40-os 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

40-os 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Panašu, kad „Apple“ padėjo agresyvių atnaujinimų kadenciją. Pirmadienį kompanija išleido „iOS 13.1.2“, „iPadOS 13.1.2“ ir “watchOS 6.0.1“ atnaujinimus.
 • „Apple“ plečia savo „Apple News“ paslaugos geografiją. Dabar ši paslauga prieinama ir Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje.
 • Naujoje programuotojams skirtoje „iOS 13“ beta versijoje debiutuos „Deep Fusion“ technologija. Ši technologija pasitelkia kompiuterių mokymąsi fotografijos vaizdų apdorojimui, tekstūrų optimizavimui, skaitmeninių triukšmų mažinimui. Rezultate gaunama maksimaliai kokybiška (aukštos vaizdo detalizacijos) nuotrauka. Ši funkcija veikia foniniame režime ir bus prieinama „iPhone 11“ ir „iPhone 11 Pro“ naudotojams.
 • Lietuvaičių kompanija „Pixelmator“ atnaujino jos sukurtą „Pixelmator Photo“ aplikaciją. Joje nemažai naudingų naujovių.
 • Spalio 30 dieną „Apple“ paskelbs jos ketvirto 2019 fiskalinių metų ketvirčio finansinius rezultatus.
 • Dėl pakitusio dolerio kurso su kai kuriomis valiutomis, „Apple“ pabrangino „App Store“ esančių aplikacijų kainas Švedijoje ir Kazachstane.
 • „Apple“ daug technologijų dalykų padaro „madingais“ ir kitos kompanijos pradeda tai naudoti. Pavyzdžiui „Touch ID“, „Face ID“ ir panašiai. Naujai užregistruotas „Apple“ patentas leidžia manyti, kad kompanija ateities „MacBook“ kompiuteriuose gali bandyti pradėti diegti ekrano principo klaviatūrą, kurioje nebus fizinių klavišų ir ji veiks kaip virtuali klaviatūra mobiliuose įrenginiuose ar kažkas panašaus.
 • Mobiliems įrenginiams skirtų aplikacijų parduotuvių turinio priežiūra sudėtingas dalykas ir periodiškai į šias parduotuves prasmunka nedorų ketinimų turinčių programuotojų produktai. Neseniai „Google Play Store“ buvo aptikta nemažai aplikacijų, kurios buvo įdiegti nedorų ketinimų mechanizmai. Ketvirtadienį vienas blogas paskelbė, kad „Apple“ aplikacijų parduotuvėje aptikta 1370 netobulai sukurtų aplikacijų, kurios vienaip ar kitaip bando nesąžiningai pasipelnyti iš jų naudotojų. Didžia dalimi tai su pažinčių paslaugomis susijusios aplikacijos.
 • Ketvirtadienį „Apple“ išleido „macOS Catalina 10.15“ GM (Golden Master) versiją ir tai jau finišo tiesioji į galutinės šios „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinės sistemos išleidimą skirtą visiems suderinamų Mac’ų naudotojams.
 • „iOS 13.2“ programiniame kode aptikta „AirPods“ audinių su triukšmų slopinimo sistema požymių. Galimai kompanija planuoja tokias ausines netolimoje ateityje išleisti.
 • Norintys įsigyti „Apple Warch Series 5“ jau dabar gali iš anksto užsisakyti „Apple Watch“ laikrodį ir turėti galimybę jį įsigyti kai tik šie pasirodys prekyboje „iDeal“ parduotuvėse.
 • Didelės draudimo bendrovės užsakymu kartu su technologijų milžine „Apple“ atliktas pasaulinis tyrimas rodo, kad žmonės nusiteikę pradėti gerokai daugiau mankštintis, jeigu už tai būtų pasiūlytas apčiuopiamas atlygis. Ši įžvalga, padaryta remiantis daugiau nei 400 000 žmonių apklausos duomenimis, svarbi viešajai politikai, ypač tokiu metu, kai finansavimo stokojančios sveikatos priežiūros sistemos iš paskutiniųjų mėgina sumažinti sveikatos priežiūros paslaugų paklausą. „Vitality Insurance“, taikydama „bendrų vertybių“ požiūrį, apdovanoja su bendrove sutartį pasirašiusius klientus, kurie rūpinasi savo sveikata. Pavyzdžiui, nuėjusieji tam tikrą skaičių žingsnių gauna puodelį „Starbucks“ kavos, nuolaidą narystei sporto klube arba „Apple“ laikrodį (be abejo, yra papildomų sąlygų). Daugiau apie draudimo bendrovių skatinimą skaitykite „Verslo žiniose“.
 • „Apple“ įsigijo „iKinema“ kompaniją, kurios technologija leidžia nufilmuotą vaizdą pakeisti animuotais personažais. Manau „Apple“ galėtų panaudoti šios kompanijos pasiekimus savo Animoji tobulinimui.
 • Rusijos gyventojas padavė į teismą „Apple“. Jis tvirtina, kad JAV įmonė jį privedė prie tapimo homoseksualiu. Iš kompanijos vyras nori prisiteisti 15 tūkst. JAV dolerių (13 700 eurų). „Nukentėjusysis“, kuris pareigūnams prisistatė kaip D.Razumilovas tvirtina, kad jis buvo įtrauktas į tos pačios lyties asmenų santykius šią vasarą. Vyrui per kriptovaliutų programėlę buvo pervesti 69 „GayCoins“ kriptovaliutos vienetai, rašo „The Moscow Times“. Nepažįstamas siuntėjas pridėjo žinutę: „neteisk pirma pats neišbandęs“. „Aš pagalvojau, kad tikrai negaliu teisti žmonių neišbandęs, tad nusprendžiau pabandyti“, – teigė D.Razumilovas. Vaikinas tvirtina, kad po 2 mėnesių susitikinėjimo su vyrais jis nebegali be to gyventi. „Aš turiu vaikina ir nebežinau kaip tai paaiškinti savo tėvams. Gavus tą žinutę mano gyvenimas pasikeitė ir niekad nebus toks, kaip anksčiau“, – skundėsi vyras. D.Razumilovas kaltina „Apple“ specialiai jį pastūmėjus į tokius santykius, kurie jam sukėlė „daug moralinių ir psichinių kančių“. Maskvos teismas priėmė vaikino skundą ir jį apklausti ruošiasi spalio 17 dieną.
 • Kalbama, kad dėl didelio „iPhone 11“ populiarumo „Apple“ didina šių telefono modelių gamybos apimtis maždaug 10-čia procentų iki 8 mln. vienetų.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dėkoju, kad tęsiate publikacijas

 2. Sveiki, gal yra kokiu patarimų kaip pasidaryti, kad LT Apple watch 5 veiktu EKG funkcija ? Gal susikurti kitą iTune paskyra ? o gal yra kitų gudrybių ? Dėkingas už patarimus.

 3. Sveiki,
  Mano klausimas butu lygiai toks pats kaip ir p.Jono?Kokie butu patarimai?

 4. Kai būsi užsienyje kur Apple oficialiai palaiko ECG, ten ją ir aktyvuok. Pvz Lenkijoje. Kita paskyra nepadės, nes ją aktyvuojant GPS pasitikrina kur faktiškai esi...

 5. bet kodėl baltijos šalyse, nėra tos galimybės?Juk Apple kaip ir oficialiai jau Lietuvoje?

  • O Apple jai atdarė savo biurą-atstovybę Lietuvoje?

   • as kalbu apie Apple pardavimus. "Kovo 25 dieną Vilniuje, Ukmergės gatvės „Topo centre“ atidaryta pirmoji Lietuvoje specializuota „Apple Shop“ parduotuvė"

    • „Apple Shop“ tai „Topo Centras“. Jie norėjo pardavinėti Apple techniką, įvykdė Apple keliamus reikalavimus ir gavo teisę pardavinėti Apple produktus bei naudotis „Apple Shop“ vardu. Apple Shop tai skyrelis Topo Centro parduotuvėje.
     Pačiai Apple priklausančios parduotuvės vadinasi „Apple Store“ (ne Shop).
     Kalbant apie paslaugas, tai Apple pati sprendžia kur kokias paslaugas leisti. Tai, kad „Apple“ yra kokioje nors šalyje oficialiai (turi savo biurą-atstovybę) dar nereiškia, kad toje šalyje bus prieinamos visos jos tiekiamos paslaugos. Pavyzdžiui UK, Apple turi ir biurą ir savo parduotives, bet ilgą laiką „Apple News“ paslauga toje šalyje nebuvo prieinama, o Prancūzijoje, kur Apple taip pat yra oficialiai — ši paslauga neprieinama ir dabar. Pas mus Apple oficialiai nėra (yra tik autorizuoti pardavėjai), bet Apple Pay veikia.

 6. Supratau.Ką gi lauksim pokyčių ir Lietuvoje.

 7. labas, ir aš nesulaukiu kada galėsiu naudotis ECG funkcija, pasidalinkit komentaruose kam pavyko šią gudrybę išbandyti. Įmeskit nuorodą kur išsamiai aprašoma kaip tai daroma. Ačiū

 8. Ačiū visiems už patarimus. Kaip tik kitą savaitę planuoju trumpam nuvykti į PL. Manau palauksiu ir tenai pirmą kartą aktyvuosiu savo laikrodį su visomis funkcijomis, tik reiks rasti gera WiFi :)

Parašykite komentarą

Į viršų