iOS atsiras dar vienas ribojimas

Šiuolaikinis bendravimas

„The Information“ duomenimis, „Apple“ planuoja „iOS“ įdiegti apribojimus paveiksiančius trečių šalių žinučių siuntimo/gavimo aplikacijas.

„The Information“ rašo, kad „Apple“ planuoja įdiegti daugiau apribojimų „iOS“ operacinėje sistemoje. Vienas jų palies trečių šalių žinučių aplikacijas, tokias kaip „Telegram“, „WhatsApp“, „Facebook Messenger“ ir panašiai. Įsigaliojus apribojimui šios aplikacijos foniniame režime galės veikti tik VoIP paslaugos užtikrinimui ir daugiau niekam kitam. Tokiu apribojimu siekiama užtikrinti įrenginių naudotojų privatumą pavyzdžiui apsaugant nuo jų geolokacijos ir jos kitimo duomenų perdavimo trečioms šalims.

Programuotojams teks keisti savo sukurtų aplikacijų darbo principus, nes didelė dalis šiuo metu esančių žinučių aplikacijų versijų veikia foniniame režime ir siūlo informaciją nesusijusią su susirašinėjimu ir skambučiais. Programuotojams taip pat teks permąstyti duomenų šifravimą, nes šiuo metu šifravimo ir dešifravimo raktai perduodami atskirai nuo balso kanalo.

„Apple“ suteiks programuotojams pakankamai laiko atlikti šiuos pakeitimus aplikacijose ir jas aptarnaujančioje infrastruktūroje. Pakeitimai turės būti atlikti iki 2020 metų balandžio mėnesio. „Push“ principu veikiantiems pranešimams šis pakeitimas įtakos neturės, nes jie gaunami sistemos lygmenyje naudojant specialų API.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Kaip suprantu šis ribojimas paprastų vartotojų nepalies?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų