16-tos 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

16-tos 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) — pagrindinė procesorių skirtų „iOS“ įrenginiams gamintoja jau pasiruošusi pradėti masinę naujų A13 procesorių skirtų „iPhone“ gamybą. Sprendžiant iš kompanijos ataskaitos, naujasis procesorius tai pagerinta TSMC N7+ procesoriaus versija. Galimas dalykas, kas A13 taps paskutiniu 7 nanometrų „Apple“ procesoriumi, nes Taivanio kompanija, kitame ceche įsikūrusiame Moksliniame parke esančiame Pietų Taivanyje, jau pradėjo 5 nanometrų procesorių gamybą.
 • „Apple“ paviešino naują, dar tik pasirodysiančių belaidžių „Powerbeats Pro“ ausinių reklamą pavadintą „Unleashed“ (paleistas nuo saito). Šios reklamos režisierius — „Grammy“ apdovanojimo laimėtojas Hiro Murai, o pačiame video galima pamatyti tokius žymius atletus kaip: gimnastę Simone Biles, boksininką Anthony Joshua, teniso profesinalę Serena Williams, krepšininką LeBron James, futblokininką Eden Hazard, regbio žaidėją Owen Farrell, boksininką Ramla Ali, sunkumų kilnotoją Zoe Smith, krepšininką Ben Simmons, futbolininką Odell Beckham Jr., slidininką Kevin Rolland, riedlentininkę Leticia Bufoni, boulderingo (uolų laipiojimo tipas) sportininkę Miho Nonaka, snieglentininką Shaun White, futbolininką Alex Morgan, bėgiką Ruddy Trobrillant ir baleto šokėją Jasmine Perry
 • „Apple“ paviešino ir naują „Shot on iPhone XS“ video iš Maldyvų.
 • 6 nauji „Apple“ video dedikuoti „iPad Pro“ galimybėms.
 • Balandžio 15 buvo paskutinė Angela Ahrendts diena „Apple“. Jos pareigas kompanijoje perima Deirdre O’Brien, kurios anksčiau užimamos pareigos skambėjo kaip Vice President of People, o dabar bus Senior Vice President of Retail and People.
 • „Apple“ CEO Tim Cook savo Twitter paskyroje paskelbė, kad „Apple“ paaukos Notre Dame katedros atstatymui po gaisro.

 • Kalbama, kad „Apple“ kuria naują „macOS“ funkciją leisiančią „iPad“ naudoti kaip papildomą monitorių, panašiai kaip „Luna Display“. „9to5Mac“ šaltinių teigimu, „macOS 10.15“ naudotojai galės bet kurį bet kurios aplikacijos langą perkelti į išorinį ekraną, kuris gali būti kaip tradicinis monitorius taip ir „iPad“. Kompanijos viduje ši funkcija vadinama „Sidecar“ ir yra prieinama tiesiog iš meniu.
 • „Apple“ patyliukais atnaujino praėjusių metų rudenį išleisto „MacBook Air“ specifikacijas. Šio kompiuterio modelio ekrano ryškumas anksčiau „Apple“ puslapyje buvęs 300 nit’ų dabar tapo 400 nit’ų. „Apple“ teigia, kad šis pakeitimas įvyko su „macOS 10.14.4“ atnaujinimu — jį įdiegę naudojantys 2018 metų rudenį išleistą „MacBook Air“ turėtų pajusti skirtumą.
 • „Apple“ ir „Qualcomm“ teisinis ginčas baigėsi tik prasidėjęs. Antradienį, praėjus vos vienai „Apple“ ir „Qualcomm“ teismo dienai, „Apple“ paskelbė jog abiems kompanijoms pavyko susitarti. Susitarime numatyta, kad „Apple“ sumokės „Qualcomm“ ir šešių metų licencijų sutartis, kuri galioja nuo 2019 metų balandžio 1 dienos. Susitarime taip pat numatyta galimybė daugiasluoksnių lustų tiekimą pratęsti dviems metams.
 • Shot on iPhone XS“ serijos video pavadintas „Don’t mess with Mother“ su gamtos vaizdais iš viso pasaulio.
 • Kalbama, kad „Apple“ inžinieriai triūsią kurdami vieną aplikaciją, kurioje bus apjungtos „Find my Friends“ ir „Find my iPhone“ funkcijos. Testinis aplikacijos pavadinimas „GreenTorch“. Ši aplikacija veikianti „Maczipan“ projekto rėmuose „Find Network“ funkcijos dėka gali aptikti įrenginius jei šie net nėra prisijungę prie Wi-Fi ar mobilių duomenų tinklo.
 • Be „GreenTorch“ kompanija dar kuria aplikaciją kodiniu pavadinimu B389. Tai geožymė, kurią galima pritvirtinti prie bet kokio elemento. Geožymė bus susieta su „iCloud“ ir galės veikti tik su „Apple“ produktais. Jei toks daiktas prie kurio pritvirtinta geožymė nutols per toli nuo „iPhone“ — telefone pasirodys atitinkamas pranešimas. Tai leis nepamiršti kokių nors daiktų, kuriuos reikia pasiimti. Pavyzdžiui raktų nuo namų.
 • „Apple“ išleido „Safari Technology Preview“ 80-tą versiją.
 • Internete pasirodė gandų, kad „Apple“ gali planuoti išleisti „iPhone XE“ — naują mažesnio „iPhone SE“ telefono versiją kitu pavadinimu.
 • Artėjant Motinos dienai, kuri Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį (šiemet gegužės 5 dieną), „Apple“ išleido šiai progai skirtą dovanų gidą.
 • Pietų Korėjos įmonė „Samsung“ kai kurioms žiniasklaidos priemonėms išsiuntė išbandymui skirtus naujausius ir prabangiausius savo telefonus – sulankstomus „Samsung Fold“. Ir jau po dienos žurnalistai turėjo apie ką rašyti: telefonai tučtuojau pradėjo lūžinėti. Steve Kovach iš CNBC, išplatino vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip mirga sugedęs įrenginio ekranas. „Bloomberg“ žurnalistas Mark Gurman atsiųstas naujas „Samsung Fold“ taip pat sulūžo. Technologijų apžvalgininkas Marquesas Brownlee taip pat buvo priverstas kreiptis į „Samsung“ dėl įrenginio pakeitimo: jo „Samsung Galaxy Fold“ plėvelė pradėjo savaime luptis ties ekrano lenkimo linija. Žinoma, „Samsung“ sureagavo į žurnalistų komentarus ir reziumuojant jį oficialų komentarą, galima teigti jog kompanija pasakė, kad kalti patys žurnalistai, nes jie nemokėjo naudotis. :)
 • Kalbama, kad „Apple“ planuoja išplėsti bendrą „Apple Watch“ ir „Mac“ funkcionalumą. Šiuo metu nuo 2013 metų išleisti „MacBook“ kompiuteriai gali būti atrakinti „Apple Watch“ pagalba. Manoma, kad naujoje „macOS 10.15“ versijoje šio tandemo galimybės bus išplėstos. Kol kas tiksliai nėra žinoma kaip, bet gali būti, kad tam tikrose situacijose, kuriose dabar gali būti panaudotas „Touch ID“ esantis „Mac“ kompiuteriuose, galės būti naudojamas išmanusis „Apple“ laikrodis.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Naujienos apie Apple, o rašot apie Samsung Fold. Koks tokios žinutės tikslas?

 2. Taip pat sklinda kalbos, kad susitaikymo dėka su Qualcom, šių metų modeliai gali su 5G lustu būti.

 3. Logiškiausiai atrodo, kad 2020 išleis. Kažin ar šiemet bus didelis 5G poreikis ir ar norės Apple paskubom daryti tai. Tuo labiau spaudoj sklinda kalbos, kad 2019 modeliams net norint nebūtų įmanoma suspėti. Bus įdomu sulaukti 2020 modelių, pagal kalbas jau turėtų ir 5G būti ir visi OLED ir USB-C.

 4. Iš tikro, tai 5G “namų” vartotojams bent Europoje, ryšys bus prieinamas nuo 2020-21 metų, tai kaip ir “nedega”. Vienintelis pliusas bus, kad duomenų nebeskaičiuos rouminge.

Parašykite komentarą

Į viršų