14-os 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

14-os 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • CNET praneša, kad „Apple“ paliko nuo A7 iki A12X procesorius kūręs pagrindinis kompanijos ARM procesorių konstruktorius-inžinierius Gerard Williams III.
 • Kalbama, kad „Apple“ atsisako minties Izraelyje atidaryti „Apple Store“ parduotuvę, nes nei vieno prekybos centro savininkai nesutinka su „Apple“ sąlygomis.
 • Remdamasi tarptautinės reitingų agentūros „Fitch Ratings“ duomenimis „Bloomberg“ praneša, kad pelningiausios 2018 metais pasaulio bendrovės titulas atiteko Saudo Arabijos valstybinei naftos korporacijai „Saudi Arabian Oil Co“ („Saudi Aramco“). „Saudi Aramco“ pelnas, neatskaičius palūkanų, mokesčių, nusidėvėjimo ir amortizacijos (EBITDA)[1], pernai sudarė net 224 mlrd. JAV dolerių. Antroje vietoje buvo nuo Saudo Arabijos bendrovės gerokai atsilikusi „Apple“, kurios EBITDA sudarė beveik 82 mlrd. JAV dolerių. Toliau rikiavosi Pietų Korėjos „Samsung Electronics“, „Royal Dutch Shell“, „Alphabet“ („Google“ patronuojančioji bendrovė) ir naftos milžinė „Exxon Mobil“.
 • Balandžio 30 dieną „Apple“ paskelbs jos 2019 metų antro fiskalinio ketvirčio finansinius rezultatus.
 • Kalbama, kad 2020 metais „Apple“ išleis 3 naujų dydžių „iPhone“ modelius ir, kad visų jų ekranai bus OLED. „Digitimes“ rašo, kad nauji „iPhone“ ekranai turės: 5,42, 6,06 ir 6,67 colių įstrižainę. Šiais metais, kalbama, „iPhone“ ekranų dydžiai išliks nepakitę: 5,8-, 6,5 ir 6,1 colio. 6,1 colio kalbama ir šiais metais bus kuriamas su LCD ekranu.
 • „Apple“ išplėtė „Apple Pay“ paslaugų geografiją ir šią paslaugą palaikančių bankų skaičių. Vokietijoje „Viabuy“ ir „Consors Finanz“, Ispanijoje ING, Lenkijoje „Millennium“, Norvegijoje „Arbejdernes Landsbank“ ir „Spar Nord“, Suomijoje „Aktia“ bankų klientai gali naudotis „Apple Pay“. „Monese“ išplėtė „Apple Pay“ aptarnavimo geografiją ir dabar šia paslauga oficialiai be JK ir Prancūzijos jau gali naudotis „Monese“ klientai Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Airijoje, Italijoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Neoficialiai „Apple Pay“ gali naudotis ir „Monese“ klientai Lietuvoje.
  Buvo kalbų, kad „Apple Pay“ startuos Estijoje, Čekijoje, Graikijoje, Portugalijoje ir Austrijoje. Tačiau, šiose šalyse šios paslaugos dar, matyt, teks palaukti.
 • Šveicarų „Swatch“ išlošė bylą prieš „Apple“, kuriame bylinėjosi dėl žinomo šūkio „Tick Different“. „Apple“ kaltino „Swatch“, kad šis jos šūkis per daug panašus į 1997–2002 metais „Apple“ naudotą „Think Different“. Teismas nutarė, kad šis „Apple“ šūkis Šveicarijoje mažai žinomas.
 • Anksčiau buvo pasirodžiusi informacija, kad 2020 metais „Apple“ planuoja išleisti „iPhone“ su 5G modemu, nes UBS analitiko Timothy Arcuri duomenimis „Apple“ neturi iš ko rinktis. Pagrindinė tokių modemų gamintoja kompanija „Qualcomm“, o “Apple“ su ja panašu užstrigo ilguose teisminiuose ginčuose. Vienintelis pas „Apple“ likęs pasirinkimas „Intel“. Tačiau ši teigia planuojanti išleisti 5G modemus sekančių metų pabaigoje, o žinant kaip „Intel“ planuojami terminai skiriasi nuo realybės, greičiausiai tuo metu tai neįvyks ir „iPhone“ su 5G, geriausiu atveju, pasirodys 2021 metais.
 • „Apple“ išleido 3-ų minučių video, kuriame rodo kaip „Apple“ produktai gali padėti darbe. Video filmuke kuriama nauja picos dėžutė.
 • New Jersey gyventoja šią savaitę pateikė teismui ieškinį, kuriame kaltina „Apple“ pažeidžiant garantinius įsipareigojimus susijusius su „Apple Watch“. Gina Priano-Keyser tvirtina, kad visi „Apple“ laikrodžiai turi defektą dėl kurio išsipučia įrenginio akumuliatorius ir to pasekoje skyla ar nuo korpuso atsiskiria „Apple Watch“ ekranas. Amerikietė tvirtina, kad „Apple“ arba apie tai žinojo, arba turėjo žinoti. Pernai metais „Apple“ pripažino, kad „Apple Watch Series 2“ turi šią problemą ir siūlė su šia problema susidūrusiems „Apple Watch“ naudotojams nemokamą akumuliatoriaus pakeitimą. Tačiau, ieškinyje teigiama, kad kompanija dažnai tokį gedimą vertindavo kaip „atsitiktinis pažeidimas“ ir nesutikdavo pritaikyti garantinio remonto sąlygų. Moteris reikalauja, kad „Apple“ atlygintų visus nuostolius tiems, kurie patyrė su šios problemos padarinių šalinimu ar su ja susijusias išlaidas ir nepatogumus.
  Nuotrauka: Shawn Miller
 • „Apple“ išleido 79-tą „Safari Technology Preview“ versiją.
 • JAV interneto paieškos milžinę „Google“ valdanti įmonė „Alphabet“ paskelbė, kad nuo balandžio 4 d. „Google“ mokėjimų paslauga bus vykdoma per Airijoje registruotą įmonę „Google Ireland Limited“. Ne paslaptis, kodėl „Google“ vietoj Lietuvos pasirinko Airiją. Kitas Europos mastu išgarsėjęs ir dalį veiklos per Lietuvą susiviliojęs teikti startuolis „Revolut“, sulaukiantis didelio tokių žiniasklaidos gigantų kaip „Financial Times“ ar „Bloomberg“ dėmesio, Stasio Jakeliūno iniciatyva jau trečią kartą guls po strateginių įmonių sandorius tikrinančios komisijos padidinamuoju stiklu. Ir bendrovę tikrinusios Lietuvos institucijos, ir Europos centrinis bankas pareiškė, kad minėtai įmonei priekaištų neturi, ji verta licencijos, tad darosi įdomu, kokia tik jam žinoma informacija disponuoja p. Jakeliūnas, nusprendęs tokį sprendimą kvestionuoti, ir kodėl jis nepasidalijo ja užvakar rengtoje spaudos konferencijoje su premjeru? O mes vis laukiame kada į Lietuvą koją įkels „Apple Pay“. Jokia save gerbianti kompanija nenori pradėti veiklos tokioje šalyje prie kurios vairo sėdi godi, politiškai ir ekonomiškai trumparegė bei neišprususi valdžia. O jei kokia didesnė kompanija ir įkelia koją, tai dažnai iš čia po kelių metų pasitraukia. Niekas nenori sėdėti ant kėdės, kurios viena koja gali bet kuriuo metu lūžti.
 • „Apple“ visame pasaulyje „Apple Store“ parduotuvėse 15 proc. sumažino „HomePod“ garso kolonėlės kainas.
 • „Apple“ nutraukė „iOS 12.1.4“ versijos pasirašymą, tad grįžti prie šios „iOS“ versijos nebepavyks.
 • Rusijos Dūmos deputatai išsikvietė „Apple“ Rusijos („Эппл Рус“) generalinį direktorių Vitalijų Morozko ir pareikalavo pasiaiškinti kodėl „Apple“ žemėlapiuose Krymas ir Sevastopolis nėra žymimi kaip Rusijos teritorija, o parodyti kaip ginčytina teritorija. Morozko sakė, kad jau kreipėsi į „Apple“ biurą Amerikoje prašydamas ištaisyti netikslumus, kad šie atitiktų Rusijos įstatymus.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos


 1. EBITDA [iːbɪtˈdɑː] yra angliškas akronimas (sutrumpinimas tariamas kaip vienas žodis). EBITDA angliškas sutrumpinimas šifruojasi, kaip „earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization“, lietuviškai reikštų „pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją“.  ↩

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. tai kad Čekijoje veikia oficialiai Apple pay....

Parašykite komentarą

Į viršų