Kovo 25 dienos Apple renginio apžvalga

Prieš renginį „Apple“ daugiau nei 17 valandų transliavo „tiesioginį vaizdą“ iš Steve Jobs auditorijos, kur kovo 25 dieną vyko kompanijos renginys. Abejotina ar tai iš ties buvo tiesioginė vaizdo transliacija, tačiau ji vienus nustebindama, o kitus pradžiugindama susilaukė didelio dėmesio.

Apple“ renginys prasidėjo trumpu retrospektyviniu produktų video, kuriame kompanija pristatė savo produktus ir paslaugas. Po video tradiciškai scenoje pasirodė „AppleCEO Tim Cook. Kaip ir buvo tikimasi dar iki renginio, kompanijos vadovas susirinkusiuosius informavo, kad renginys bus kitoks — jis bus dedikuotas paslaugoms.

Tim Cook paaiškino kas yra paslaugos ir papasakojo kaip svarbu kad įrenginys, jo aparatinė įranga ir paslaugos darniai veiktų kartu. „Apple“ tai pasisekė ir kol kas sekasi įgyvendinti.

Renginio metu, kaip ir buvo tikimasi ypač po tris dienas trukusio naujų įrenginių išleidimo, buvo pristatytos tik naujos kompanijos paslaugos, kurių ne visomis gali ir bent jau kurį laiką galės džiaugtis „Apple“ įrangos naudotojai Lietuvoje.

News

Pirmasis renginio metu aptartas produktas buvo Lietuvos naudotojams neprieinamos „Apple News“ paslaugos atnaujinimas. Kalbėdamas apie „Apple News“ Tim paminėjo, kad tai skaitomiausia naujienų aplikacija pasaulyje. Joje perskaitoma 5 milijardai straipsnių per mėnesį. Naujienos šiame informacijos amžiuje yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis ir yra nepaprastai svarbu, kad naujienos mus pasiektų iš patikimų šaltinių. „Apple“ stengiasi, kad jos aplikacijoje būtų tik patikimos ir kokybiškos naujienos.

Kompanija atnaujino jos „News“ aplikaciją. Joje atsirado ne tik nauji informacijos tiekėjai, bet ir naujos, prenumeratos principu veikiančios paslaugos „News+“ skiltis. Startuojant šiai naujai paslaugai joje skaitytojai ras 300 žurnalų iš tokių leidėjų kaip: „Vogue“, „National Geographic Magazine“, „People“, ELLE, „The Wall Street Journal“ ir „Los Angeles Times“. Aplikacijoje įdiegta galimybė ir tiesiai prenumeruoti skaitmeninius leidinius. Už 9,99 JAV dol. per mėnesį prenumeratos mokestį „News+“ paslaugos naudotojai turės galimybę skaityti žurnalus ir laikraščius, kuriuos prenumeruojant paprastu būdu tektų sumokėti 9000 JAV dol. per metus.

Dar viena gera žinia šios paslaugos naudotojams, kad už vienos prenumeratos kainą, šia prenumeratos paslauga bus galima dalintis su visais šeimos grupės nariais, o aplikacija kiekvienam jų turinį parinks individualiai, pagal kiekvieno jų interesus.

Žinoma, „Apple“ kaip visada rūpinasi privačios informacijos saugumu. Individualus parinkimas vyks pačiame įrenginyje, o ne „Apple“ serveriuose.

„Apple“ šiek tiek praplėtė paslaugos naudojimo geografiją bei suteikė vilčių kitų šalių gyventojams. Dabar be JAV šia paslauga gali naudotis ir „Apple“ įrenginių naudotojai Kanadoje, kur informacija jiems pateikiama anglų ir prancūzų kalbomis. „Apple“ žadėjo, kad rudenį paslauga pradės veikti Australijoje ir „Apple“ planuoja įkelti koją į senąjį žemyną — pradžioje Jungtinę Karalystę, o vėliau ir kitas žemyno šalis.

Apple Pay

Po „ News+“ kompanija pristatė dar vieną, bent jau oficialiai Lietuvoje neveikiančią paslaugą susijusią su „Apple Pay“.

Apple Pay“ labai populiari mokėjimų paslauga. Šiais metais naudojantis „Apple Pay“ jau atlikta 10 milijardų tranzakcijų. Iki šių metų pabaigos „Apple“ planuoja, kad „Apple Pay“ veiks daugiau 40-yje šalių.

Apie „Apple Pay“ renginio metu buvo pradėta kalbėti ne veltui. „Apple“, kaip ir buvo šnabždamasi interneto užkampiuose, pristatė mokėjimų kortelę - „Card“. Tai pirmiausia virtuali mokėjimo kortelė. Pristatydama ją „Apple“ nepasakė nieko naujo ko nebūtų galima rasti panašias paslaugas, pavyzdžiui „Revolut“ teikiamoje aplikacijoje. Be virtualios kortelės „Apple“ išleis iš titano pagamintą ir fizinę kortelę, kurioje nebus matomas kortelės numeris. Panašu, kad fizinė „Apple Card“ neturės bekontakčio atsiskaitymo galimybės. Žinoma tai ne bėda, nes jos paskirtis būti atsargine ten kur neveikia „Apple Pay“, o ten kur veikia bekontaktis atsiskaitymas, greičiausiai, kortelės trauktis nereikės, nes galima bus atsiskaityti tiesiog „Apple“ telefono ar laikrodžio pagalba.

Fizinė Apple Card mokėjimo kortelė, kurioje be kortelės turėtpojo vardo nėra jokios kitos informacijos

Kas šioje virtualios kortelės paslaugoje man patiko, tai tai, kad kiekvieno atsiskaitymo internetu metu bus automatiškai generuojamas vienkartinis kortelės numeris, kas neleis pavogus kortelės duomenis kortele pasinaudoti, nes tas numeris vienkartinis ir jau išnaudotas.

Kitas smagus dalykas kortelės naudotojams - „Daily Cash“ funkcija, kuri leidžia nuo kiekvieno apmokėjimo naudojant šią kortelę į ją susigrąžinti 2 proc. išleistų pinigų. Perkant iš „Apple“ ir naudojant šią kortelę grįžta 3 proc. išleistos sumos. „Apple Card“ kortelė neturi jokių mokesčių. Mokant fizine kortele sugrįš 1 proc. nuo sumokėtos sumos.

Šios virtualios ir fizinės „mastercard“ mokėjimo kortelės paslaugos tiekimui „Apple“ bendradarbiauja su „Goldman Sachs“. Paslauga turi pradėti veikti šią vasarą ir žinoma tik JAV.

App Store

Apple App Store“ populiariausia aplikacijų parduotuvė pasaulyje. Joje per savaitę apsilanko daugiau nei pusė milijardo žmonių. „App Store“ žmonės lankosi ne tik siekdami rasti norimą aplikaciją, bet ir pasiskaityti informacijos apie jau įdiegtas bei sužinoti apie aplikacijos kūrėjus ar norėdami su jaus susisiekti.

Žaidimai populiariausias aplikacijų tipas. „App Store“ aplikacijų parduotuvėje galima rinktis iš daugiau nei 300 000 žaidimų. Žinoma populiariausi nemokami žaidimai su kuriais kokybiškus ir kainuojančius žaidimus sukūrusioms kompanijoms konkuruoti yra sunku.

Siekdama savo įrenginių naudotojams suteikti galimybę nemokant didelės pinigų sumos tuos brangesnius žaidimus žaisti, „Apple“ sukūrė naują paslaugą „Arcade“.

„Arcade“ tai prenumeratos principu veikianti paslauga, kurioje dabar jau yra daugiau nei 100 žaidimų ir su laikų jų kiekis tik didės. Paslaugoje „Apple“ atrinko išties puikius žaidimus. Be galimybės žaisti žaidimus prenumeruojant paslaugą ir atitinkamai mokant gerokai mažiau nei tuos žaidimus perkant yra ir dar vienas šios paslaugos privalumų. Pradėjus šiuos žaidimus žaisti „iPhone“, galima nuo tos vietos kur jis buvo užbaigtas, tęsti „iPad“ ar net „Mac“ kompiuteryje ar „Apple TV“. Žaidimams žaisti nebūtina, kad įrenginys būtų prisijungęs prie interneto. Paslauga yra numačiusi ir tėvams galimybę kontroliuoti laiką, kurį jų atžalos praleidžia įsmeigę akis į „Arcade“ žaidimus.

„Arcade“ paslaugos debiutą „Apple“ yra numačiusi šių metų rudenį. „Apple“ pažadėjo, kad paslauga veiks daugiau nei 150 šalių - vadinasi beveik visame pasaulyje. Apie tai kiek kainuos paslaugos prenumerata kompanija nutylėjo.

TV

„Apple“ pristatė „AppleTV“ aplikaciją. Ji sukurta taip, kad leistų mažiau laiko sugaišti ieškant ką pažiūrėti, o daugiau laiko praleisti žiūrint. Kaip ir kitose aplikacijose joje turinys bus pritaikytas kiekvienam asmeniškai, o duomenys bus apdorojami pačiame įrenginyje tad „Apple“ nežinos ką mes žiūrime.

Gegužės mėnesį „Apple“ pažadėjo išleisti „Apple TV“ aplikaciją skitą „iOS“ įrenginiams, o rudenį ir „Mac“ kompiuteriams. Naujoji aplikacija bus prieinama ne tik kompanijos įrenginiuose, bet ir „Samsung“, „Sony“, LG ir „Visio“ išmaniuose televizoriuose bei „Roku“ ir „firetv“ įrenginiuose.

Kompanija žada, kad aplikacija ir joje rodomas turinys bus prieinamas daugiau nei 100 pasaulio šalių.
Kalbėdama apie „Apple TV“ kompanija pristatė naują, šį rudenį startuosiančią „tv+“ paslaugą.

Buvo parodytas įdomus filmukas.

Baigus rodyti video ir vėl šviesoms apšvietus sceną, ant jos stovėjo net ir kinu nesidomintiems girdėtas amerikiečių režisierius ir prodiuseris Steven Spielberg sukūręs galybę puikių filmų.

Po to vėl ir vėl scena užtemdavo ir jai nušvitus pasirodydavo garsūs žmonės. Po Spielberg’o scenoje pasirodė „Orkaru“ apdovanota kino aktorė ir prodiuserė Reese Witherspoon, amerikiečių aktorė, kuri labiausiai išgarsėjo atlikusi Rachel Greene vaidmenį situacijų komedijoje „Draugai“, už kurį pelnė „Emmy“, „Auksinį gaublio“ ir Ekrano aktorių gildijos apdovanojimus Jennifer Aniston ir amerikiečių aktorius, prodiuseris ir režisierius Steve Carell, kuris be kitų apdovanojimų „Life“ žurnalo buvo pripažintas „juokingiausiu Amerikos žmogumi“. Ši trijulė pristatė „Morning Show“.

Apple renginys 2019 kovo 25 dieną. Iš kairės į dešinę: Steve Carell, Reese Witherspoon ir Jennifer Aniston

Po jų scenoje pasirodė Jason Mamoa ir pristatė tv šou „See“. Paskui savo prisiminimais apie atvykimą gyventi į JAV ir šou pavadintą „Little America“, kuriame pasakojamos tikros emigrantų istorijos pristatė taip pat daug kam pažįstamas iš linksmo serialo „Silicio slėnis“ Kumail Nanjiani.

Apple renginys įvykęs 2019 kovo 25 dieną. Nuotraukoje aktorius Kumail Nanjiani

Po jo scenoje pasirodė didelis paukštis „Big Bird“ daug kam žinomas iš televizijos šou „Sesame Street“ ir pristatė ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtą televizijos šou pavadinimu „Helpsters“. Po Didžiojo Paukščio senoje pasirodė J.J. Abrams ir Sara bareilles duetas. Jie papasakojo apie „Litle Voices“ — linksmą ir romantišką šou, kuriame pasakojama apie tai ką reiškia būti jauna moterimi, kuri muzikos pagalba turi rasti savo vietą gyvenime kaip menininkė ir žmogus.

Visi šie žmonės pristatė originalius „Apple“ video turinio kūrinius. „Apple“ kurdama dokumentiką, šou, serialus, publicistines laidas ir kitą originalų turinį bendradarbiauja su gausiu būriu garsių ir gabių žmonių. Šios „Apple“ sukurtos laidos ir filmai bus prieinami „tv+“ paslaugos prenumeratoriams.

„tv+“ paslauga jau šį rudenį taps prieinama visuose „Apple“ įrenginiuose (reikia manyti tuose, kuriuose bus galima įdiegti naujausias, rudenį pasirodysiančias operacinių sistemų versijas) daugiau nei 100 pasaulio šalių. Paslaugos turinys bus prieinamas kaip jį žiūrint tiesiai iš interneto, taip ir atsisiuntus į įrenginius.

Galiausiai, kai atrodė jau renginio pabaiga ir scenoje pasirodė Tim Cook, jis pasakė, kad dar ne viskas ir yra dar vienas žmogus, kurio balsą reikia išgirsti. Scenoje pasirodė JAV televizijos žvaigždė, buvusi populiariausios JAV pokalbių laidos „The Oprah Winfrey Show“ vedėja. Dabar „Oprah Winfrey Network“ kanalo savininkė, ne kartą rinkta viena įtakingiausių pasaulio moterų, filantropė — Oprah Winfrey. Ji pasakė jog prisijungia prie „Apple“. Kalbėdama nuo scenos ji sakė jog „Apple“ jai sukuria galimybę daryti tai, ką ji daro nauju būdu, nes „Jie (Apple) yra milijardų žmonių kišenėse.“ Oprah papasakojo, kad kuriami du dokumentiniai filmai: vienas apie seksualinį priekabiavimą darbovietėse, o kitas apie psichinę sveikatą.

Apple renginys įvykęs 2019 kovo 25 dieną. Nuotraukoje Oprah Winfrey

Renginio pabaigoje, tradiciškai Tim Cook paprašė atsistoti salėje esančių „Apple“ darbuotojų ir jiems padėkojo bei pasakė, kad jam su jais dirbti yra didelė garbė.

Nespėję ar neturėję galimybės stebėti tiesioginės „Apple“ renginio transliacijos, gali pažiūrėti jos įrašą žemiau esančiame video arba jei naudojate ne „Safari“ naršyklę — „Apple“ svetainėje.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. puikus apibendrinimas, ačiū!

  2. Dėkui. Šaunu...

Parašykite komentarą

Į viršų