Kaip pradėti Apple Pay naudotis Lietuvoje

Kol vieni tyliai keiksnodami „Apple“ kantriai laukia kol Lietuvoje oficialiai bus pradėta tiekti „Apple Pay“ paslauga, kiti Lietuvos gyventojai „Apple Pay“ naudojasi kasdien ir nė kiek nesikremta mokėjimo korteles palikę namie.

Daug Lietuvos gyventojų naudojančių „iPhone“ periodiškai sužino, kad „Apple“ vėl sudarė sutartį su vienu ar kitu banku dėl „Apple Pay“ paslaugos ar oficialiai pradėjo tiekti „Apple Pay“ paslaugą vienoje ar kitoje šalyje. Žinoma, kaskart skaitant tokias naujienas ruseno viltis išvysti greta kitų Europos šalių ir Lietuvos pavadinimą. Pagaliau! Tautiečius laukiančius galimybės „Apple Pay“ paslauga naudotis Lietuvoje aplankė gera žinia. Ši paslauga oficialiai veikia ir Lietuvoje.

„Monese“ oficialiai pradėjo tiekti „Apple Pay“ paslaugą Lietuvoje. Todėl gudrauti norint naudotis „Apple Pay“ nebereikia. Tiesa, jei registruodamiesi „Monese“ kurdami paskyrą nurodysite mano pakvietimo kodą RAMUN843gausite 10€ dovanų.

Kaip Lietuvos gyventojams susikurti galimybę naudoti Apple Pay

Ką daryti norint turėti galimybę „Apple Pay“ paslauga naudotis Lietuvoje? Vienas iš būdų susikurti „Monese“ paskyrą ir atsisiųsti nemokamą „Monese“ kortelę.

 • atsisiųsti nemokamą „monese“ aplikaciją
 • prisiregistruoti prie paslaugos. Jei registruodamiesi nurodysite mano pakvietimo kodą RAMUN843, papildę sąskaitą bent 10 €gausite 10 € dovanų, o pati kortelė nieko nekainuos.
 • tiesiog aplikacijoje užsisakyti kortelę;
 • jos sulaukus aktyvuoti „Apple Pay“ paslaugą.

Perkant parduotuvėse turinčiose bekontakčio atsiskaitymo terminalus (tuos prie kurių atsiskaityti galima pridėjus mokėjimo kortelę) „Apple Pay“ galima mokėti naudojantis „iPhone 6“ ar naujesniu modeliu ir „Apple Watch“ kai šis susietas su „iPhone 6“ ar naujesniu. „Apple Pay“ taip pat galima mokėti perkant aplikacijose ar interneto svetainėse, kurios palaiko šį mokėjimo būdą naudojant „Safari“ naršyklę bei mokėti net „iPad“ ir „Mac[1].

Kaip užregistruoti Monese sąskaitą

Norint užregistruoti „Monese“ sąskaitą pirmiausia reikia atsisiųsti „monese“ aplikaciją iš „iOS App Store“ aplikacijų parduotuvės.

 1. Atsisiuntę aplikaciją į „iPhone“ ar „iPad“ atidarykite ją ir paspauskite ant mygtuko Užsiregistruoti;
 2. Sekančiame lange įveskite savo elektroninio pašto adresą (nurodykite egzistuojantį, čia gi finansinė paslauga);
 3. Nurodykite šalį kurioje gyvenate. Jei aplikacijai leisite prieiti prie jūsų geolokacijos duomenų ji šalies laukelį užpildys automatiškai. Žinoma, jei registracijos metu viešite kitoje šalyje, gali tekti šalies pavadinimą nurodyti patiems.
 4. Jei norėtumėte gauti 10€ dovanų nurodykite pakvietimo kodą RAMUN843. Dovanojami 10 € į jūsų sąskaitą pateks per 48 valandas po to, kai naudodami „Monese“ kortelę ar „Apple Pay“ atliksite pirmą atsiskaitymą. Atminkite, kad pirmasis sąsakaitos papildymas turi būti atliktas iš jums priklausančios sąskaitos (pinigai pervedami draugo ar kokio kito žmogaus, pirmajam indėliui netiks).
 5. Varnele pažymėkite jog sutinkate su „Monese“ taisyklėmis, sąlygomis ir privatumo politika.
 6. Spauskite mygtuką Pradėkite
  Monese sąskaitos registracija
 7. Toliau reikės: nurodyti savo telefono numerį, sukurti apsaugos kodą (nepamirškite jo), nurodyti adresą (juo bus atsiųsta mokėjimo kortelė), pasirinkti zoną — pasirinkite Europos zoną jei norite, kad sąskaita būtų atidaryta eurais.
 8. Po to reikės sąskaitą verifikuoti, tam reikės nufotografuoti savo dokumentą ir pafilmuoti save šiek tiek pajudinant galvą ir perskaitant tekstą (skaičius) rodomus ekrane. Nieko neįprasto atidarant banko sąskaitą virtualiu būdu. Visus šiuos žingsnius padės atlikti aplikacijos vedlys, jums tereikia juos vykdyti. Kai kurių žingsnių patvirtinimas gali šiek tiek užtrukti. Tačiau, į telefono ekraną nemirksint žiūrėti ir laukti kol bus patvirtinti patikros rezultatai nereikia, aplikacija jus informuos kai to žingsnio patikra bus atlikta.
 9. Atlikę verifikaciją iš savo banko sąskaitos perveskite pinigus į savo „Monese“ sąskaitą. Tai padaryti galite paspaudę ant ekrano apačioje esančio mygtuko pagrindinis ir tada spauskite ant žemiau sąskaitoje esančios pinigų sumos (jei sąskaitą dar tik atidarinėjate, tikėtina ten bus 0,00 €) esančio mygtuko Pridėti pinigų.
  Monese sąskaitos papildymo mygtukas
  Pervesti pinigus galima dviem būdais: momentiniu ir SEPA[2] pavedimu:

  1. momentinis pavedimas galimas iš mokėjimo kortelės. Taip pervedami pinigai sąskaitoje atsiduria tuojau pat, tačiau paslauga kainuoja 0,35 proc. Tai nėra daug - viso labo 0,35 euro centai nuo 100 €. jei pinigus pervesite iš Europos Sąjungoje, įtraukiant JK, Islandiją, Lichtenšteiną ir Norvegiją išduotos mokėjimo kortelės[3].
  2. SEPA pavedimas ne toks greitas ir gali užtrukti. Įprastai SEPA pavedimas eurais gavėjo sąskaitą (šiuo atveju jūsų „Monese“ sąskaitą) pasiekia iki kitos darbo dienos 17 valandos. Tačiau jis nekainuoja nieko.
 10. Užsisakykite „Monese“ mokėjimo kortelę. Kortelę užsisakyti galite ir nelaukdami kol į sąskaitą pateks į ją iš jūsų sąskaitos pervesti pinigai.
 11. Viskas, laukite kol jums, registruojantis nurodytu adresu, bus atsiųsta mokėjimo kortelė ir galėsite ją pridėti prie „Apple Pay“.

Kaip Monese kortelę pridėti prie Apple Pay

Šių metų vasarį „Monese“ paskelbė, kad jų išduodamos kortelės veiks su „Apple Pay“ visose Europos šalyse. Tokie kompanijos ketinimai atrodė rimti, nes „Apple Pay“ paslayga (pagudravus) veikė ir Lietuvos gyventojams. Birželio mėnesį gudrauti nebereikia, nes „Monese“ paskelbė, kad be kitų šalių „Apple Pay“ paslauga oficialiai veikia ir Lietuvoje.

Kortelę prie „Apple Pay“ galima pridėti dviem būdais:

 1. Tiesiai iš „Monese“ aplikacijos:
  • „Monese“ aplikacijos kortelės skirsnyje pamatysite mygtuką „Add to Apple Wallet“ — paspauskite jį.
   Norėdami Monese kortelę pridėti prie Apple Pay pačioje aplikacijoje — spauskite ant Add to Apple Wallet mygtuko
  • jei su savo „iPhone“ esate susiejęs ir „Apple Watch“ — pasirinkite kuriame įrenginyje norite sukonfigūruoti „Apple Pay“. Vėliau paspaudę ant „Add to Apple Wallet“ galėsite sukonfigūruoti „Apple Pay“ ir kitame įrenginyje.
  • vykdykite nurodymus ekrane. Šis būdas greičiausias.
 2. Per „Wallet“ aplikaciją:
  • atidarykite Wallet aplikaciją „iOS“ įrenginyje.
  • „Wallet“ aplikacijoje, virš kortelių ir lėktuvo bilietų pamatysite Add Card — paspauskite ant šios nuorodos;
   Mokėjimo kortelės susiejimas su Apple Pay.
  • atsidariusiame lange esančiame kameros ekranėlyje patalpinkite gautą „Monese“ mokėjimo kortelę — aplikacija nuskaitys joje esančią informaciją, jei ji neteisinga — pataisykite; (Alternatyviai, galite visus kortelės duomenis suvesti patys).
 • Baigę šią procedūrą ir gavę pranešimą patvirtinantį, kad kortelė susieta su „Apple Pay“ paslauga — galite eiti į parduotuvę ir mokėti „iPhone“, „iPad“ ar „Apple Watch“.
 • Žemiau esantys komentarai, bent jau rašyti iki birželio 26 dienos komentarus, didele dalimi atspindi tą laikotarpį kai norint „Apple Pay“ paslauga naudotis Lietuvoje reikėjo gudrauti.


  1. SEPA (Single Euro Payments Area) sistema – bendros mokėjimų eurais erdvė, kuriai priklauso 34 šalys ir teritorijos. Ši sistema buvo sukurta siekiant supaprastinti atsiskaitymą eurais. SEPA priklauso ir kelios eurozonoje ar net Europos Sąjungoje nesančios šalys, pavyzdžiui: Monakas, San Marinas ar Andora.  ↩

  2. Jei pinigus pervedinėsite iš ne Europos Sąjungos šalies banko išduotos sąskaitos — mokestis už momentinį pavedimą 2,5 proc. Tačiau, daugelis matyt turi sąskaitas ir korteles išduotas Lietuvos ar bent jau euro zonos banke, tad mokestis už momentinį pavedimą kainuos tik 0,35 proc. nuo pervedamos sumos.  ↩

  Apie Ramūnas Blavaščiūnas

  Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

  Komentarų: 118 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Pridėjus kortelę, regioną galimą atstatyti atgal į Lithuania.

  2. Per kiek laiko atsiunčia kortelę?

  3. Atsiskaitymas parduotuvese per bekontakcius skaitytuvus?

  4. Priminkite, koks Applepay privalumas lyginant ją su kitomis bekontaktėmis kortelėmis ar bekontakčiais atsiskaitymais?

  5. Ačiū! Ačiū! Ačiū! Viskas kaip parašyta. Gavau kortelę, kuri nieko nekainavo nes gavau dovanų 5€ (ačiū už kodą), pakeičiau adresą į Prancūzijos, atsirado mygtukas leidžiantis patogiai pridėti prie Apple Pay. Iš karto per pietų pertrauką šiandien išbandžiau Rimi sumokėdama iš Apple Watch ir kavinėje iš iPhone. Nerealiai! Net draugė užpavydėjo :)
   Ačiū Ramūnai.

  6. Vien tik pakeitus regioną į France ir pakeitus adresą į prancūzišką Monese appse, korteles pridėti į Apple pay nepavyksta: CARD NOT ADDED contact your card issuer for more info. Gal reikia ir Apple id pasikeisti į France? Kol Apple Music prenumerata aktyvi nesinori nutraukti

  7. Tai va susitvarkiau Apple pay. Nustačiau anglijos regijoną, ivedžiau tikrą tikrai egzistuojantį namo adresą. Ir jokių problemų leido pridėti kortelę į apple walet.

  8. "Could Not Connect to Apple Pay" "Apple Pay is temporarily unavailable". Čia servisas užstrugęs ar adreso nepriima?

  9. Parsisiunčiau ir aš kortele!
   Ir esu labai patenkinta! 🤗
   Ačiū už informacija. Pagaliau ir Lietuvoje galima naudotis Apple pay👏🏽😊 taip laukiau tokios galimybes.
   Taip patogu , kaip parduotuvėje galima tiesiog laikrodžiu atsiskaityti ir nereikia iš rankinės traukti pinigines .
   Daugiau tokiu puikiu straipsniu su naudingais patarimais !!!🙌🏽

  10. Ech. Bandžiau France. Bandžiau UK. Vis ta pati klaida :( po sutikimo su sąlygom gaunu pranešimą - Card Not Added. Contact your card issuer for more information. :(

  11. Ar Suomijos kodas su FI raidėmis pradžioje, ar adresas tikras ir atitinkamai telefono regionas nustatytas Suomija?

  12. 2019.04.08 Ištrauka iš Delfi straipsnio
   „Šiuo metu Lietuvoje atnaujiname registracijos procedūras ir jau labai greitai planuojame vėl veikti jūsų šalyje, nes atsiliepimai apie mūsų banko veiklą Lietuvoje buvo labai pozityvūs. Tai galioja ir Latvijai“, – vz.lt sakį N26 pasaulinė ryšių su visuomene vadovė Samantha Hendricks.“
   Tai kaip suprantu,jeigu vėl bus atnaujinta veikla,tai yra tikimybė,kad galėsim su N26 Lietuvoje naudotis apple pay? 🙂

   • Kiek man žinoma, N26 privėrė Apple Pay vartelius tiems, kam kortelės išduotos tos šalies adresu, kuriame nepalaikoma Apple Pay paslauga. Vienintelis apėjimo būdas — ją užsisakyti užsienietišku adresu (pvz. užsienyje gyvenančio draugo) ir tada paprašyti, kad jis N26 kortelę persiųstų į Lietuvą. Per daug nepatogu ir komplikuota man atrodo. Taip pat, rodos, norint kortelę gauti reikia identifikuotis ir, žinoma, pateikti savo ID, kuris tikėtina bus lietuviškas ir netiks šaliai, kurioje oficialiai teikiama Apple Pay paslauga. Be to bandę teigia, kad nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio ne tik ID, bet ir telefono numeris turi būti tos šalies.

     • O kuo blogai Monese? N26 man rodos net momentinio sąskaitos papildymo nepalaiko.

      • Nesakau,kad blogai,ir net labai norėčiau pabandyt,bet ten ta schema kažkaip manes nevilioja...tie visi netikri adresai,nebus cia poto viskas laikina? 🤔

       • Adresą iš karto pridėjus kortelę prie Apple Pay galite atstatyti į tikrą — taip ir reikėtų padaryti, nes pasibaigus kortelės galiojimui tuo adresu bus siunčiama nauja.
        Žinoma, galima laukti kol oficialiai Apple Pay paslauga pradės veikti Lietuvoje su kokia nors kortele, tačiau aš manau, kad taip nenutiks tol, kol Apple šios paslaugos pati čia nepradės tiekti oficialiai. O kol taip nenutiks, norintys ja Lietuvoje naudotis turės imtis vienokių ar kitokių gudrybių.
        Aš pradžioje tikėjausi, kad Apple Pay pradės veikti Lietuvoje su vienu iš bankų, vėliau tikėjau 2 metus besitęsiančiais Revolut pažadais pradėti palaikyti Apple Pay, o galiausiai nusispjoviau, pasidariau Monese ir nematau vargo — naudojuosi.
        Kiek tai laikina — parodys laikas. Mano galva geriau turėti laikiną sprendimą, nei neturėti jokio ir tikėtis, kad gal… kada nors… Blogiausiu atveju — nustos veikti Apple Pay su Monese — bus galima ją naudoti kaip paprastą mokėjimo kortelę, o jei to nesinorės — niekas nedraudžia pervesti pinigus į bet kurią savo sąskaitą, o Monese uždaryti.
        Aš pasirinkau būdą laukti oficialaus Apple Pay palaikymo Lietuvoje turėdamas galimybę šia paslauga naudotis jau dabar. Tačiau čia kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir apsisprendimas — ar vaikščioti su batais dabar (tegul ir egzistuojant galimybei, nors ir mažai, jų vieną dieną netekti) ar vaikščioti basam ir tikėtis, kad kada nors galbūt atsiras batai, kuriuos galėsi dėvėti visada. :)

  13. Dar turiu tokį techninį klausimą ateičiai,kai reikės pridėt
   Monese kortele prie Apple pay, location turi būti išjungta ar nesvarbu? Nes jeigu adresa reikia pakeisti tai gal ir lokacija geriau,kad būtu išjungta?🤔Nors as ja ir taip išjunges laikau po registracijos🙂
   Ir dar, prijungus kortele prie apple pay,yra uždėti kažkokie limitai bekontakčiui atsiskaitymui ar čia jau galima mokėti didesnes sumas atsiskaitant telefonu? 🙂

   • Manau, kad nesvarbu ar geolokacija yra įjungta, bet jei atjungta — blogiau nebus IMHO.
    Dėl bekontakčio atsiskaitymo limitų: Apple neriboja Apple Pay atsiskaitymo sumos, ją riboja arba pardavėjas, arba atsiskaitymų terminalą aptarnaujantis bankas. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių bei Skandinavijoje, man atrodo, limitas yra 25€, Jungtinėje Karalystėje – 30£, JAV — 50$, Australijoje 100AU$. Kas nutinka jei suma didesnė, ar reikia įvesti kortelės PIN ar įstatyti kortelę — nežinau.

    • Bet logiškai mastant,turėtu būti išviso be limito,nes kaip ir naudoji kortele su apsaugos metodu, t.y su Face id arba Touch id vietoje pin kodo.
     Nes paprastu būdu (ne per apple pay) kai naudoji kortele be kontakčiu būdu,tada jau ten išvis nėra jokios saugos,tuo atveju tada suprantamas 25-ių € limitas...
     Nu ziuresim... dėkui uz info 🙂

     • Sorry už įkyrumą,bet pamiršau dar paklausti,kodėl man nuo sąskaitos nenuskaičiavo pinigų už kortelę?
      Nes aprašyme parašyta,kad iškart atskaičiuoja vos tik ikritus eurams i sąskaita... aš pirma užsisakiau kortelę o poto padariau momentini mokėjimą,bet sąskaitoje tiek pat eurų kiek pervedžiau... ar dar reikia laiko,ar nuskaičiuos kai gausiu kortelę? 🙂

      • Nežinau nuo ko tai priklauso, bet vieniems įvedusiems pakvietimo kodą nuskaičiuoja už kortelę 4,95 ir vėliau perveda 5€, kitiems tiesiog už kortelę nenuskaičiuoja. Gali būti kad už kortelę nuskaičiuos vėliau, darbo dieną ar kai ji bus pagaminta. Tačiau, kaip ir minėjau žinau porą žmonių, kurie negavo žadėtų 5€, bet jiems nenuskaičiavo už kortelę — tas pats ant to pačio gaunasi.

       • Nu koda as tavo panaudojau,tai kaip ir turėtum gauti 5€ 🙂jeigu neklystu,tai pakvietimo principas yra toks,draugas gauna 5€ ir tas kuris pakvietė.
        Man gaunasi kortelė nemokamai o tau 5€ i sąskaita,gal aš ir klystu 🙂na bet ne apie tai,tai vadinasi gal dar nuskaičiuos arba tiesiog gausiu kortele nemokamai 🙂
        Tik galvojau,kad iskarto nurašo,todėl ir keista pasidarė... dabar belieka sulaukti kortelės ir tikėtis,kad pavyks pridėti prie apple pay 😎

  14. O tą kortelę pašto dėžutėje turėčiau rasti ar laukti žinutės iš pašto? Jau trečiadienį turėjau gauti, bet šiai dienai dar neturiu. 🙁

  15. Aš turėjau gauti 04.15 bet dar iki šiol negavau, jie rašo kad pranešus kad negavai jie naikina tą kortelę ir siunčia iš naujo tai vis laukiu tikėdamas kad atkeliaus

  16. Panaudojus Ramūno pakvietimo kodą, negavau 5 eurų. Žinoma nieko baisaus nenutiko, bet taip idomu ar daugiau kam taip buvo.

  17. Šiandien jau gavau kortelę :), aktyvavau, viskas puikiai pavyko, tik pridėti kortelę turėjau per Wallet, nes Monese programėlėje nerodė dėl pridėjimo prie ; jokių dovanų irgi dar negavau, kaip buvo 10€, taip ir tebėra, gal kai 1-ą kartą atsiskaitysiu ką nors gausiu :), nesvarbu, bet kodą Ramūno tikrai gerą įrašiau. Tik dabar širdis skauda kaip pavyks atsiskaityti perkant :)

   • Faina girdėt,kad viskas pavyko :)
    Gal dar pasidalinsit info,kaip ieškojot gyvenamo adreso ir kokios šalies regioną naudojot ir kaip ta pašto koda vedėt,auksčiau Ramūnas rašė,kad buvo niuansu su tom pašto kodo raidėm,reikėjo ivest ar uzteko tik skaičių?

    • ✔️Aš tai naudojau Italiją, įvedžiau realų giminaitės adresą, prie pašto kodo pradžioje pridėjau ITxxxxx.
     ✔️Kai registravausi, man rašė, kad kortelė šiuo metu nemokamai (anksčiau buvo 4,95€), o kaip dėl tų dovanų nebepamenu ar buvo kas parašyta; negavau nieko, nenuskaitė nieko, DUK rašo, kad per 48 val. dovanos ateina, tai arba dar gausiu arba ne.
     ✔️Šiandien aktyvinusi kortelę dar persivedžiau biški €, dariau tą momentinį pervedimą, tai pinigai įkrito greitai; pridėjau SEB visa virtuon kortelę, maniau gal neišeis šitas fintas, bet viskas ok; tikrosios SEB kortelės nedėjau, nes jos nesu aktyvavusi internetiniams pirkimams, nenoriu, man visai nesudėtinga per SEB programėlę sau į virtuon įsimesti pinigų, viskas trunka tik kelias sekundes, o tada pirkimai tik per virtualią (man taip saugiau atrodo, virtualiai ėmiau atskirą sąskaitą, su tikrąja nesusiejau, tad jei pinigų nebus, tai ir neįvyks jokie neaiškūs pirkimai, o sau - persivedu ir naudoju) :)
     ✔️Dar šiandien ir parduotuvėje 1 mokėjimą atlikau, nelabai sklandžiai, bet pavyko :), pardavėja tai išvis nežinojo tokio atsiskaitymo per telefoną, nustebo, kad telefone kortelė pridėta, na bet bandymo būdu kažkaip pavyko; nebesureagavau kaip laikiau telefoną kai jau įvyko apmokėjimas. Gal kas galėtų smulkiau kiekvieną veiksmą parašyti; arba reikės dar po youtube pasižvalgyti, nes po to prekybcentryje jau nebedrįsau taip mokėti, galvoju dar reikia geriau viską pasižiūrinėti :)

     • Gal tas „šiuo metu nemokamai“ buvo dėl kodo panaudojimo. Kaip ir minėjau (kom. žemiau) jie ten pastaruoju metu kaitaliojo reward’ų politiką.

      Kaip naudotis Apple Pay (matyt reikės parašyti kokį rašinėlį, nes tai vienam tai kitam vis iškyla šis klausimas.

      iPhone

      Jei telefonas su „Face ID“

      1. Du kartus paspaudžiamas šoninis mygtukas (į/išjungimo) ir pažiūrima į telefono ekraną (kad pavyktų autentikacija veidu) arba jei veidas „po gerų švenčių“ ir neatpažįstamas, kaip alternatyvą galima įvesti ragelio atrakinimo kodą;
      2. Telefono viršutinę dalį pridėti prie kortelių skaitytuvo ekrano (kai kuriais atvejais, man atrodo „Statoil“ prie aparato šono). Telefonu paliesti ekrano nėra būtina, jis gali būti per porą centimetrų nuo skaitytuvo vietos. Žodžiu telefono viršus pridedamas prie tos vietos prie kurios pridedama bekontaktė banko kortelė.

      Jei nesupratote — čia rasite demonstracinį video

      Jei telefonas su „Touch ID“

      1. Padėkite pirštą ant „Home“ mygtuko;
      2. Telefono viršutinę dalį pridėti prie kortelių skaitytuvo tos vietos kur prie jo pridėtumėte bekontaktį atsiskaitymą palaikančią banko kortelę.
       Čia video vaizdžiai parodantis kaip tai daryti.

      Apple Watch

      1. Du kartus paspauskite šoninį laikrodžio mygtuką (tą ilgąjį)
      2. Pridėkite laikrodį (geriau ekranu į skaitytuvą) prie tos vietos kur prie jo pridėtumėte bekontaktį atsiskaitymą palaikančią banko kortelę.
      3. Palaikykite jį ten kol ant riešo pajusite švelnų virptelėjimą arba aparatas parašys, kad viskas OK.
      • Ačiū už instruktažą!
       Aš iš pradžių (po šoninio mygtuko 2k.paspaudimo ir pažiūrėjimo) prie kortelių skaitytuvo ekrano pridėjau telefono viršų bet iš nugaros, paskui apverčiau iš priekinės ekrano pusės ir kažkuriuo momentu sureagavo, gal netiksliai/ne visai vietoj pradžioj buvau pridėjusi, o gal pakeitimas iš priekinės ekrano pusės turėjo reikšmės, va to ir nebesureagavau :)
       O straipsniuko apie Apple Pay nekantriai lauksiu, manau daug kam tai patiks 👍.

       • Čia gal nuo aparato priklauso ar ryšio spartos, nes kartais būna pridedi kortelę, palaikai ir patrauki, o pasirodo per greitai patraukei nes aparatas ar ryšys toks lėtų apsukų.

        • Jei jau pradėjau, tai ir dar parašysiu :), šiandien bandžiau atsiskaityti maksimos savitarnoje, pridėjus telefoną prie kortelių skaitytuvo (prieš tai aišku 2k.šon.mygtukas, veidą atpažino), jo ekranėlyje parašė patraukite kortelę ir viskas pakibo, kompas nebereagavo, turejo perkrauti visą sistemą iš naujo, tada perėjau prie kitos savitarnos kasos ir jau atsiskaičiau paprasta banko kortele, nebebandžiau telefonu :). Įdomu, ar galėjau aš čia kažką ne taip padaryt? arba koks nors sutapimas...

         • Kokia pirkinių suma buvo,neviršijo 25€ ?
          Šiaip tai reikėtu Ramūno paklausti,jis čia kaip ir seniausiai turbūt naudojasi apple pay,ir ar jam neiškilo kokių problemų atsiskaitinėjant per tą laiką kiek turi kortelę :)
          Gal čia ir yra kokios nors nesuderinamumo problemos,kad dar nėra oficialiai pas mus to apple pay.. 🤔

         • Kompas tai spėju telefonas :)
          Gali būti, kad tiesiog pakibo ragelis ir dėl tos priežasties nepavyko tranzakcija (nors kažkur atminties gilioje kertelėje yra kažkoks tai atsiminimas jog kažkas minėjo, kad Maximoje mokant užlūžo terminalas, bet spėju jei kitur veikia tai čia daugiau tos parduotuvės problema).
          Man neteko susidurti su situacija, kad Apple Pay neaptarnautų ten kur aptarnauja bekontaktes korteles: Maxima, Rimi, Lidl, restoranai, barai, kavinės, automobilių servisas.
          Tiesa, neteko bandyti didesnės sumos nei 25€, tačiau teoriškai ir šis būdas turėtų pavykti tiesiog reikėtų įvesti pin kodą kortelės. Tam tikrais, retais, atvejais gali reikėti panaudoti kitą kortelę.

          • Ne :), kompas - tai maksimos technika, savitarnos kasos aparatas turbūt tiksliau būtų, tai jų ten viskas pakibo, o ne mano telefonas, su mano iPhone viskas ok, jis liko gyvybingas, o jų kasos aparatas neberodė jokios gyvybės, pakibo, spaudinėjo spaudinėjo darbuotoja, sakė viskas, reikia visiškai perkrauti, užtruks ilgai, pereikit prie kitos sav.kasos :)

           • Na, tada čia jų bėda. :) Aišku apsiperkant nuo to ne lengviau, nes tenka viską iš naujo pradėti.

            • Nieko naudingo, bet pagalvojau jog reikia parašyt ir nutraukt ankstesnę pesimistišką rašliavą, kur nesklandi pradžia buvo manau tik kažkoks sutapimas :). Tik nuo praėjusios savaitės vėl pradėjau atsiskaityti telefonu su Monese Apple Pay (kažkaip nebesiryžau anksčiau), viskas sklandžiai - Rimi, Iki, Maxima, į Monese persivedžiau ir Revolut likutį (palikau kol kas Revolut tuščią sąskaitą, Revolut turėjau tik dėl tel. draudimo, kuris baigėsi), kol neteikia normaliai Apple Pay, neuždariau, laikyčiau Revolut kortelę, bet pas mane ne vardinė, tad kaip manote ar Revolut nevardinė kortelė gali sukelti kokią riziką? ar vis dėl to geriau būtų turėti vardinę?

   • O pinigus už kortelę nuskaičiavo? Nes jei nenuskaičiavo tai matyt anksčiau užsakius tai ir yra dovana. Monese ten kelis kartus keitė tą apdovanojimo programą. Pradžioje kortelė buvo nemokama ir dar +5€, paskui padarė kortelę mokamą (4,95€) ir dovanų +5€, dar vėliau, panašu, nepridėdavo tų 5€, bet už kortelę nenuskaičiuodavo, dabar lyg ir prideda 10€ ir kortelę duoda nemokamai. Matyt priklausomai nuo jų marketingo kampanijos. Bet kuriuo atveju kažkas turėtų būti ar už kortelę nenuskaičiuota ar nuskaičiuota bet pinigais dovanota.
    Dar pastebėjau, kad kartais jie tuos pavedimus padarao iš karto ar beveik iš karto, kartais per 48 valandas nuo tam tikro įvykio (registracijos, atsiskaitymo…), o kartais tai trunka ir ilgiau.

  18. Sveiki, rase kad kortele pristatys 17 d., pristate tik siandien 24 d. Su France niekaip nepridejo korteles, ivedziau Suomija, prie kodo prirasydamas FI(xxxxx) ir excelent!

  19. Ačiū už išsamų straipsnį. Jau kelias dienas naudojuos Apple Pay, viskas veikia puikiai!

  20. O ar bandėte papildyti Monese sąskaitą bankiniu pavedimu? Man rašo, kad neteisingas sąskaitos numeris.

  21. Nu pagaliau ir aš pasidalinsiu savo įspūžiais apie Apple pay :) gavau kortelę šiek tiek paveluotai nei buvo nurodyta,svarbu kantrybė ir neatšaukti siuntimo.
   Viskas ėjosi,kaip sviestu patepta :)
   Pasigooglinau Suomių adresiuką,pasikeičiau visus reikiamus regionus,adresus,pridėjau iškart per Wallet,net nežiurėjau Monese programėlėje ar leidžia pridėt ar ne... nors ir dauk kas rašė,kad prie pašto kodo pridėjo raides FIxxxx,aš iškarto vedžiau tik skaičius be raidžių,kaip anksčiau pasakojo Ramūnas apie savo draugą,kad nenaudojo raidžių...jokių problemų,iškart pridėjo kortelę :)
   Vieno dalyko tik nesupratau,ant galo kai pridėjau kortelę,paprašė kortelės verifikacijos kodo,nesupratau iš kur jį gauti... paspaudžiau verification later ir uždariau Wallet programėlę... tada dar po kokių 10sek.,gavau sms su tuo kodu,bet taip ir neivedžiau jo,nes neberadau kur jį įvesti,arba jį automatiškai įmetė... viskas Done :)
   Maximos savitarnoj iš pirmo karto atsiskaičiau už pirkinius,užtruko kelias sekundes :)
   Dar karta padėka Ramūnui už šitą info apie Apple pay 🤗

  22. Lietuvos bankams nepatiks nes lietuviai pabegs i monese banka :)

  23. Praejo daugiau nei 48 val., bet bonusas taip ir neikrito

  24. Sveiki, ačiū už aktualę informaciją. Liko vienas klausimas, pradžioje jis buvo užduotas, bet į jį jūs neatsakėte. Ar įvedus kortelę į Apple Pay, galima atstatyti telefono ir laikrodžio regioną į Lietuvą? Ar išliks galimybė atstačius regioną į Lietuvą atsiskaityti?

  25. Bandau užsiregistruoti ir niekaip nepavyksta patvirtinti patvirtinti skaičių, bandau ir angliškai juos tarti ir Lietuviškai. Gal kam buvo tokios bėdos?

  26. Ai, mano žioplumas :D Viskas puikiai veikia!

  27. kaip sakoma ateitis jau visai prie pat, nebereiks keisti regionu :) monesse twiteryje pranešė, kad greitu laiku bus Lietuvoj, Latvijoj ir Estijoj

  28. Jau 15€ dovana 😎

  29. Ramūnai,noriu paklausti,gal ir tu pastebėjai,Monese sąskaitos momentinis papilldymas pasidarė nemokamas ar kaip?
   Paskutinius tris kartus pildžiau Monese sąskaitą momentiniu papildymu ir visus kartus nieko nekainavo🤔 ar čia jie taip mėgsta kaitaliot tas savo sąlygas... 🙂

  30. Revolut jau paleido. Bandysim pagal aprasyma pasijungti revolut kortele :)

  31. Sveiki, ar iškart galima kortelę pridėti prie apple wallet, tik ją gavus ir aktyvavus? Nes šiuo metu rašo card not added, contact your card issuer for more information. Regioną pasidariau France, adresą monese aplikacijoje taip pat France.

  32. Sveiki, neprideda Monese korteles i wallet. Raso card not added. Regionus bandziau Lenkija ir Prancuzija su tatitinkamu adresu. Kortele gavau siandien ir ja aktyvavau.

  33. ar nera menesinio mokescio

  34. Great news everyone!
   Tai kaip ir oficialiai pradėjo veikt - tiek su Revolut, tiek su Monese. Nebereik jokių regionų keitimų.

  35. zadejo kortele atsiusti iki 0704 gavau vakar
   viskas puikiai veikia
   iskart atsiskaiciau su Apple Watch
   fantastika gal ikris ir 10€

  36. Sveiki visi kam įdomu, sweedbank lietuva paleido apple pay servisą, pririšau kortelę, šiandien ir pabandžiau atsiskaityti viskas veiki

  Parašykite komentarą

  Į viršų