Apple Watch išgelbėjo 65-erių metų norvego gyvybę

Naujuose „Apple Watch“ laikrodžių modeliuose aptikta nukritimo aptikimo funkcija išgelbėjo norvego gyvybę.

67-erių vyras buvo Norvegijos policijos rastas „kruvinas ir be sąmonės“, ir tai kol kas naujausias „Apple Watch“ indėlis gelbstint žmonių gyvybes.

NRK rašo, kad 67-erių metų Toralv Østvang būdamas vonioje nukrito ant grindų. Kadangi vyras dėvėjo „Apple Watch“, išmanus laikrodis aptiko kritimą ir automatiškai išsiuntė pranešimą pagalbos tarnyboms.

Šeštadienį 4:32 Mali Storli Engeda — nukritusio vyro žmonai, kuri tuo metu buvo jos šeimos namuose Oslo, paskambino iš Hamar policijos ir paaiškino, kad jie iš jos vyro laikrodžio gavo pranešimą informuojantį apie tai jog vyras nukrito, tačiau jiems su juo susisiekti nepavysta. Po pusvalandžio nuvykę policininkai rado Toralv Østvang kruviną, apsvaigusį ir su trimis kirstinėmis žaizdomis veide. Vyras nieko neprisimena, sako viskas lyg per rūką.

Automatinio pagalbos tarnybų iškvietimo įrašas Toralv Østvan iPhone
Automatinio pagalbos tarnybų iškvietimo įrašas Toralv Østvan iPhone

Toralv Østvang duktė mano, kad jos tėvas įėjęs į vonią prarado sąmonę. „Jis yra nukritęs ir anksčiau, tačiau jis dar pakankamai jaunas ir jokių kalbų apie kokį nors specialių saugumo priemonių naudojimą dar nebuvo kalbėta“, - pasakojo jo duktė Kirsti Østvang. „Matyt tėtis atsikėlė naktį į tualetą. Į tualetą jis telefono nesineša. Viskas galėjo baigtis daug blogiau. Visą rytą savęs klausiau kas būtų buvę jei tėtis nebūtų dėvėjęs išmanaus laikrodžio? „Apple Watch“ išgelbėjo jo gyvybę“, - sakė dažnai technologijų temomis „Dinside“ rašanti Toralv Østvang dukra Kirsti Østvang.

4-os kartos „Apple Watch“ įdiegti laikrodžio nešiotojo kritimą nustatantys jutikliai. Ši funkcija automatiškai įjungiama jei laikrodžio savininkui 65-eri ar daugiau metų. Jei turite naujausią „Apple Watch“ laikrodžio modelį, bet jums nėra 65-erių, tačiau šią funkciją norėtumėte įjungti: atidarykite „Watch“ aplikaciją „iPhone“, pasirinkite Emergency SOS ir įjunkite kritimo aptikimo (Fall Detection) funkciją.

Aptikęs jog nukritote laikrodis parodys pranešimą ir informuos garsu apie suveikusią šią funkciją. Laikrodžio ekrane bus rodomas EMERGENCY SOS mygtukas. Jei paprasčiausiai nukritote ir pagalbos jums nereikia, galite: paspausti sukamą laikrodžio svirtelę, paspausti Close arba I’m OK laikrodžio ekrane. Jei to nepadarysite, bet laikrodis aptiks jog judate — jis lauks jūsų veiksmų ir automatiškai pagalbos tarnyboms informacijos nesiųs. Jei laikrodis nustatys, kad minutę nejudate — po minutės laikrodis automatiškai skambins pagalbos tarnyboms. Skambučiui pasibaigus laikrodis išsiųs žinutę žmonėms, kuriuos esate nurodę kaip kontaktinius asmenis nelaimės atveju. Žinutėje bus informacija apie tai jog nukritote, jūsų koordinatės ir informacija apie tai, kad buvo susisiekta su pagalbos tarnybomis.

Nukritimo funkcijos aktyvavimas Watch aplikacijoje iPhone (kairėje) ir pranešimo, kai Apple Watch aptinka nukritimą pranešimo langas
Nukritimo funkcijos aktyvavimas Watch aplikacijoje iPhone (kairėje) ir pranešimo, kai Apple Watch aptinka nukritimą pranešimo langas (dešinėje)
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Vienas komentaras

  1. Lietuvoje gali ir nukristi ir bagazineje pabuvoti, niekas nei ieskos, nei ras :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų