MacBook Pro kompiuteriai galimai turi gamyklinį defektą

Labai galimas dalykas, kad visi nuo 2016 metų išleisti „MacBook Pro“ kompiuteriai turi gamyklinį - konstrukcijos defektą ir tik laiko klausimas kada jis leis apie save žinoti.

2016 metais „Apple“ išleido naujos kartos „MacBook Pro“ kompiuterius. Nuo to laiko didesnė dalis konstrukcinių kompiuterio mazgų ir jų išvaizda išlieka nepakitusi. Dėl šios priežasties, 2016 metais ir vėliau išleistų „MacBook Pro“ kompiuterių savininkai gali susidurti su problema — neveikiančiu kompiuterio ekranu šį atveriant. Su šia problema susiduria nemažai šių modelių kompiuterių naudotojų.

Problema atrodo štai taip:

Šios problemos priežastis — per trumpas šleifas. Atveriant nešiojamo kompiuterio ekraną daugiau nei 90˚, šleifas po truputį trinasi. Serviso centrai jo pakeisti į naują negali nes šleifas prilituotas prie neišardomos matricos ir norint išspręsti problemą reikia keisti visą ekraną.

Kompiuteriai — potencialūs šios problemos „nešiotojai“:

Ši problema aptariama ne viename „Apple“ entuziastų forume (1, 2, 3). Yra net sukurtos atskira svetainė ir peticija jau surinkusi daugiau nei pusantro tūkstančio parašų (sausio 14 dieną).

Tai, greičiausiai, konstrukcinis trūkumas, nes pora milimetrų ilgesnis šleifas leistų išvengti problemos, kuri jei pasibaigęs įrenginio garantinis laikotarpis gali nemaža pinigų suma palengvinti „MacBook Pro“ naudotojo piniginę. Tiesa, nors ir nemažai suplojus už ekrano keitimą — šis po kurio laiko, greičiausiai, vėl suges — ir kaltas bus tas pats per trumpas šleifas.

Kol kas „Apple“ nepripažįsta šios problemos ir nemano, kad (per)trumpas šleifas yra konstrukcinis trūkumas. Jokių specialių remonto programų, leidžiančių lengvatinėmis sąlygomis šią problemą išspręsti su ja susidūrusiems „MacBook Pro“ naudotojams, kompanija kol kas nėra paskelbusi.

Ši „MacBook Pro“ problema jau turi ir savo pavadinimą — „Flexgate“.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Kiekvieną dieną po gerą naujieną. Ačiū Apple. Kaip tik turiu toki Macbooką. Jau gavau laišką iš Apple, kad jo SSD reikia pagal programą pakeisti, dabar pasirodo reikia laukti ir kol ekranas užges.

  2. Aktualus straipsnis. Maniškis 2018 15” ties daugiau nei 90 laipsnių lyg ir viduje girgžda ties vartymosi jungtimi-atrodo lyg ir kliūna kažkas kažkur arba trinasi. Lauksim dar info-gal Apple imsis veiksmų :)

  3. Liūdnas saulėlydis

  4. Va čia tai naujiena, gerai, kad nors nėra bėdų su nenešiojamu 21,5" ekranu 2012 metų gamybos apar be šanso pereit į MacOS 10.14.xx vesiją programinę, teks sėdėt su os 10.13.6 High Sierra.

  5. Nu va - taip ir atsitiko šiandien mano 2017 MBP 13 coliu:) Gerai, kad dar nenešiau pagal programa SSD keisti, tai dabar vienu kartu viska tvarkys. Viskas aišku - Apple gaminių nebegalima naudoti ilgiau nei du metus, t.y. nusiperki ir likus porai savaičiu iki garantinio pabaigos atsikratai jų antrinėje rinkoje ir perki naują. Kaip gaila... :(

Parašykite komentarą

Į viršų