Apple pripažino — iPhone pardavimai prasti

Tema: Apple
Apple vadovų susirinkimas 2019

Dėl prastų iPhone pardavimų skubiam situacijos aptarimui renkasi kompanijos vadovai.

Sausio 2 dieną paskelbtas atviras Tim Cook laiškas, kuriame kompanijos vadovas sumažino sekančių metų pajamų prognozes sukėlė investuotojų nepasitenkinimą.

Kalbama, kad toks kompanijos prognozių pakeitimo 2019 metams priežastis, nepakankamai geri „iPhone“, esančių pagrindiniu kompanijos pajamų šaltiniu, pardavimų rezultatai. „iPhone“ atneštos pajamos sudaro apie tris penktadalius visų kompanijos gaunamų pajamų.

Nors Tim Cook kupinas optimizmo kalbėdamas apie Kiniją ir mano, kad šioje šalyje „Apple“ laukia šviesi ateitis, savo atvirame laiške kompanijos vadas rašo apie „lėtėjančią Kinijos ekonomiką ir rekordinį per pastaruosius 25 metus BVP nuosmukį šalyje“. „Apple“ vadovas rašo, kad jie („Apple“) „nenumatė tokio didelio ekonominio nuosmukio, didele dalimi Kinijoje ir prognozių pakitimai susiję būtent su „iPhone“ pardavimais šioje šalyje.“

T. Cook prisipažino, kad „naujų „iPhone“ pardavimai nebuvo tokie geri, kokių buvo tikimasi“. Jei šios prognozės išsipildys, tai „Apple“ pirmą kartą per 18 metų teks pranešti apie sumažėjusias pajamas pirmo metų ketvirčio laikotarpiu.

Pasirodžius Tim Cook atviram laiškui, kompanijos akcijos (AAPL) smuktelėjo 8 proc. (iki 145,15 JAV dol. už akciją) ir kompanijos rinkos vertė sumažėjo 57 mlrd. JAV dolerių. Pastarieji mėnesiai „Apple“ akcijų turėtojams neprideda optimizmo. Per paskutinius tris mėnesius „Apple“ kompanijos vertė nukrito daugiau nei trečdaliu.

Susiklosčius tokiai situacijai Tim Cook sušaukė skubų kompanijos vadovų susirinkimą. Susirinkimo tema — tolimesnės „Apple“ vystymosi strategijos aptarimas. Susitikimo detalės neskelbiamos. Susitikimas su kompanijos darbuotojais, kurio metu šie galės užduoti klausimus, anot „Bloomberg“ apžvalgininko Mark Gurman įvyks šiandien.

Finansines paslaugas teikiančios „Goldman Sachs“ komunikacinių technologijų ir aparatinės įrangos sektorių vyresnysis rinkų analitikas Rod Hall savo laiške klientams rašo, kad „Apple“ turės sumažinti skaičius dar labiau bei „Apple“ lygina su „Nokia“, kuri prieš dešimtmetį tapo priklausoma nuo to kaip dažnai jos telefonų naudotojai keičia savo įrenginius.

Per visą „iPhone“ pardavimų laikotarpį, su tokia situacija „Apple“ susidūrė pirmą kartą.

Pirmojo fiskalinių 2019 metų ketvirčio rezultatus „Apple“ paskelbs 2019 metų sausio 29 dieną.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 21 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. nepirksiu naujo, kol jie nesupras kad reikia gaminti ir SE dydžio ragelius :)

 2. Per pigiai eipl atidavė baterijas. Visi atsinaujino baterijas ir nebereikia naujo telefono. 😄

 3. Sutinku, kad reikia butinai ir SE dydzio modelio uz atitinkama kainą. Apskritai tai nėr ko stebėtis kad krenta pardavimai - kad nieko labai kažko naujo nebepasiūlo. Na, panaikino mygtuką, pagal veidą atpažysta - tipo jau tokia nereali inovacija? iki lemputės man. Va jei pagaliau padarytu vieną OS visiems irenginiams, ir telefą prijungus prie kokio moniko jis pilnai atstotų macboką - tada jau kas kitą. O dabar ... ir iš viso tai tas defragmentavimasis jau vemt vercia - kiekvienam irenginy vis kitas OS... iOS, tvOS, WatchOS, macOS - užkniso apskritai tiek daug daiktu atskiru turėt. Bent man. Ir labai gerai kad ateina pagaliau tas laikas jiems, kai pagaliau reikės jiems rimtai persvarstyt ka daryti toliau, nes nieko gero jiems nesišviečia jei nekurs nauju produktų ir sprendimų, o tik darys beverčius esamų irenginių updeitus. O galima - pvz startuoja 5G - jus manot kad rudeni iseis iphonai kurie palaikys 5G??? labai labai abejoju. Tai tada tegu ir neverkia, kad zmonems atsibosta viena diena toks elgesys, arogancija ir kainos, net ir ilgalaikiai apple fanai ziurėk ima ir deda skersa viena diena.

  • Leisk paklausti,ka tu veiksi su tuo 5G,laikrasčius greičiau skaitysi ar ka? Ar tu kokius filmus is torentu siuntiesi per telefona,kad tau reikia to 5g? Nu nebent telefona naudoji kaip modema prisijunges prie kompo,tada gal... o taip tai 4g ar 5g,telefono naršyklėje tikrai nejausi skirtumo...🙂

  • Sutinku, pagaliau tures persvarstyti strategija, iskeliant kainas ir uz tai pasiulant tik update’tus ir kelias naujoves toli nenueisi, kur tuo metu kiti gamintojai jau siulo tapati ir pigiau. Naturalu, kad vartotojai nusisuka, rinkoje yra ne prastesni ir net techniškai geresni telefonai.

  • Daliau,
   Dėl SE dydžio telefono labai sutinku. Bet leisk pasiteirauti - ko tokio labai kažko naujo nori? Kad virdulį užkaistų? Ar kiaušinį išvirtų? Face ID nereikalingas? Nu nenaudok. Nori, kad būtų viena OS visiems įrenginiams? Suvoki savo noro sudėtingumą? Nori jungti iphone prie moniko ir naudotis kaip macbooku? OK, to nėra. Bet to nesiūlo ir nė vienas kitas gamintojas. Tai kokio b keiki tik Apple? Blogai, kad kiekvienam įrenginyje sava OS? Dar kartą - o kas siūlo tokius navarotus? Lygiai taip sėkmingai gali keikt ir Xiaomi ar dar kokį Doogee. Užkniso tiek daiktų turėt? Tai atsisakyk jų. Nusipirk telefoną be OS, TV be OS, analoginį laikrodį ir kompą su kita OS.
   Kardinaliai naujo Apple nesukurs nieko. Nes tai reikalauja milžiniškų investicijų ir nėra garantuotas populiarumas. O investuotojams tai nepatinka, todėl jie tokio žingsnio nepalaimins. Žiauru, bet taip yra.
   5G? Tu rimtai manai, kad dėl aukščiau išdėstytų priežasčių Apple šoks stačia galva investuot? Nope.
   Kartais manau, kad dauguma, kaip rusai sako, s žyrų biesitsa :D :D :D

 4. Tai 5G namų vartotojams bus paleistas 2020 metais. Tai jei ir iPhone rudenį to modulio neįdiegs, tai nieko neprarasit. O kad neįdiegs, tai įsitikinęs, nes kiek girdėjau, jie kuria savo modemą, nebenaudos nei Intel, nei Qualcom. Ir šį rudenį turėti vėl sudėti Qualcom, jei norės įdėti su 5G, nes Intel dar nepadarė masinės gamybos su 5G.

 5. Jus norite pasakyti kad normalu kiekvienais metais kelti telefonu kainas, virs 1000€ moketi uz rageli?????
  Dabar pilna geru telefonu uz 2-3 kartus pigiau uz tokias pacias galimybes kaip Iphone.

  Turbut didziausia apples nesamone tie ragai ekrano, gal dar metus ir buvo galima sakyti kad tai mada, bet dabar net visi android telefonai atsisako tu ragu ekrane. Pas mane taip pat yra adroidinis telefonas su ragais, tai savaite buvo idomu naudoti, po dvieju savaiciu jau pradejo erzinti, po triju savaiciu isjungiau tai yra padariau juoda (adroide tai leidzia, ne taip kaip iphone), tai ir akys atsigavo 😀

 6. Kainos tai nesveikos, ko cia reikia noreti del pardavimu, note 9 800eur vs xs max 1279, turejau as daug iphonu, turiu ir macbook pro, ir ipad, taciau jau manau paskutiniai metai su apple.

 7. Tai paimkite s9 kaina. 500-550e už telefoną. O kiek iphone xs kainuoja? Na gerai. Bent jau senelis x ?

  Tai ir gaunasi 2x karto pigiau. Pats naudoju s9 šiai dienai nors namie yra xs. Ir kažkaip manęs tas x visai nežavi Du kartus daugiau nei kainuoja.

  Šiai dienai net pagalvočiau ar norėčiau vėl pereiti nuo samsung s klasės į iphone. Manau jog ne. Ipad mėtosi ant komodos, po mėnesį guli pakrautas nenaudojamas. Net svarstau parduoti. Kolkas liko tik macbook pro, kurio nesinori pakeisti. Bet iphone.... neliko ten nieko Kas šiai dienai pritrauktų. Nei kaina Nei tas ios.... Nei ten kažkas naujo juo iphone 4 LAIKU. Ką jau kalbėti apie tapati dizainą tiek išorinį , tiek vidini.

  Kas visus žavi šiai dienai. Tai ios stabilumas. Bet panaudokite android 9. Susigriausite tuos mitus.

  Šiai dienai lietuvos geležinkelis ir lg konkuruoja tarpusavyje 😁

 8. Apple is once again selling its iPhone SE

 9. Mano kitas ragelis ir kompas taip pat bus ne Apple. Kazkaip jie smarkiai viskas pas Apple suprastejo per pastaruosius keleta metu, tiek iOS, tiek macOS, pastaroji tai ypac nusivaziavo.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų