48-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

48-os 2018 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Penktadienį „Microsoft“ trumpam aplenkė „Apple“ ir tapo vertingiausia JAV kompanija. „Microsoft“ kapitalizacija 753,3 mlrd. JAV dol. „Apple“, tapusios pirmąja trilijono kompanija rugpjūtį, praėjusios savaitės penktadienį vertė sumažėjo iki 746,8 mlrd. JAV dol. Trečioje brangiausių JAV kompanijų lentelės vietoje „Amazon“ su 725,5 mlrd. JAV dol. kapitalizacija. „Apple“ pirmą kartą aplenkė „Microsoft“ 2010 metais ir tada „The New Your Times“ rašė, kad tai „vienos eros pabaiga ir kitos pradžia“. Savaitės bėgyje kompanijos ir toliau lenktyniavo. Jau pirmadienį „Microsoft“ kapitalizacija siekė 812,93 mlrd., o „Apple“ 812,60 mlrd. JAV dolerių.
 • „Apple“ nuoširdžiai tiki, kad bet kuris žmogus gali tapti programuotoju ir pradėjo eilinę iniciatyvą, šį kartą skirtą merginoms ir moterims, pavadintą „Enterpreneur Camp“, kurioje suteikia galimybę patobulinti savo programavimo žinias. Kursai vyks „Apple“ biure-miestelyje Kupertino ir paraiškas galima pateikti kompanijos svetainėje.
 • Nuo sekančių metų sausio, dėl muitų prekėms iš Kinijos, „iPhone“ ir kita kompanijos technika surenkama Kinijoje, JAV gali pabrangti iki 25 proc. Muitų klausimą šių šalių vadovai spręs atskiro pokalbio vyksiančio G20 aukščiausio lygio viršūnių susitikimo metu.
 • Trečiadienį naktį „Apple“ išleido „iCloud for Windows“ atnaujinimą skirtą PC naudotojams turintiems „iOS“ įrenginį. „iCloud for Windows“ versijoje 7.8.1 ištaisytos suderinamumo klaidos.
 • „Apple“ nutraukė „iOS 12.0.1“ versijos pasirašymą taip sudegindama tiltus norintiems grįžti prie šios versijos.
 • „Apple“ atjungs prieigą programuotojams prie „iTunes Connect“ nuo gruodžio 23 iki gruodžio 27 dienos.
 • Trečiadienį „Apple“ paleido „Apple Pay“ paslaugą Belgijoje ir Kazachstane.
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtas „macOS Mojave 10.14.2“ ir „tvOS 12.1.1“ ketvirtas beta versijas.
 • Kalbama, kad sekantis „watchOS 5.1.2“ atnaujinimas „Apple Watch Series 4“ naudotojams įgalins EKG funkciją, tiesa kol kas tik gyvenantiems JAV ar bent jau naudojantiems JAV registruotą „Apple ID“.
 • „Apple“ paskelbė, kad dalyvaus nuo gruodžio 2 iki 8 dienos Monrealyje (Kanada) vyksiančioje neuroninės informacijos apdorojimo sistemų konferencijoje „NeurIPS“.
 • iOS“ ir toliau „verčia raudonuoti“ „Android“. Buvo toks „Project Treble“, kuris turėjo išspręsti „Android“ fragmentacijos problemą, tačiau situacija nepasikeitė. „Android Pie“ buvo išleista prieš keturis mėnesius ir remiantis oficialia „Google“ informacija ji įdiegta 0% įrenginių (taip, taip — čia ne klaida). Tuo tarpu prieš tris mėnesius pasirodžiusi „iOS 12“ — 75% „iPhone“ ir „iPad“.
 • „Apple Maps“ aplikacija papildyta tranzito (autobusai, traukiniai, tramvajai) informacija visoje Belgijoje.
 • „Blackmagic eGPU Pro“ su „Radeon RX Vega 56“ išleidimas atidedamas gruodžio mėnesiui.
 • „Apple“ paviešino grupinio „FaceTime“ pokalbio galimybes reklamuojantį video.
 • „Apple“ išleido „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ skirtus trijų naujų spalvų (Hibiscus, Mellow Yellow ir Pacific Green) silikoninius dėklus ir tokių pačių spalvų „Apple Watch Series 4“ dirželius.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ziauruma.. kazkur toli toli asilikusiame Kazachstane yra apple pay o Lietuvoje jo nera ir matyt dar kokius 5 metus nebus.. 🤦‍♂️

 2. Pasirodo įmanoma pasidaryti per aplinkui, kad veiktų ApplePay Lietuvoj, jeigu kam įdomu: https://www.boonpayment.com/ie/ios/
  Tiesa - tikra vargo vakarienė, nes appsą reikia siūstis iš Airiško AppStore, kol viską pasidarai, daug kartų reikia kaitalioti pas save regionus ir apple id. Ir kainuoja - 1,5€ per mėnesį (pirmi 3 nemokamai), bet mano patirtim, tai jie stabiliai daro visokias akcijas, per kurias galima tą mokestį sutaupyti.

  • Nebūtinai iš Airijos, galima atsisiųsti app iš bet kurios šalies palaikančios „Apple Pay“ aplikacijų parduotuvės. Aišku geriau, kad tos šalies valiuta būtų €. Taip pat galima susikurti atskirą Apple ID tai šaliai ir nereikės kaitalioti pagrindinio. Regioną pasikeisti telefone nėra sunku, o įdiegus Apple Pay galima ir atgal atstatyti jį jei reikia.
   Principas gana paprastas, boon paskyra, Apple ID tos šalies, kuri palaiko Apple Pay ir žinoma joje veikia ir Apple Pay palaiko boon, tada pasikeiti ragelio regioną į tą šalį, atsisiunti boon app, prisidedi Apple Pay kortelę, jei yra Apple Watch tai ir jame pakeiti regioną, prisidedi kortelę ir voilà.

  • Naudojau Boon, bet gana nepatogus. Reikia keisti lokalizaciją, reiki atskirai pildyti Boon sąskaitą. Iš tikro tikrai daugiau vargo. Man keista apskritai, kodėl Apple savo šią paslaugą ,,riša" prie šalies, o ne prie banko. Sunku patikėti, kad vienoje EU šalyje vykdant šią veiklą, kitoje tai jau nėra leidžiama.
   Aš pvz. naudoju 2 mokėjimo įstaigas. N26 ir Revolut į kurias gaunu pajamas. Jei nebūtų valstybinių ribojimų jau galėčiau naudoti N26 be jokių papildomų sunkumų, o Revolut jau neužilgo taip pat siūlytų pasinaudoti šia paslauga.

 3. Gal probleme ne Apple Pay kad Lietuvoje nera, o bankai to nenori.
  Salyse kur yra Apple Pay tai dar nereiskia kad galima ja aktyvuoti, nes jei tavo bankas jos napalaikys tai ir negalesi aktivuoti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų