Apple Watch: kaip veikia ir padeda kasdieniame gyvenime?


Paskutinę vasaros dieną ji pasakė turinti dovaną ir paprašė užsimerkti. Atsimerkęs pamačiau pailgos formos dėžutę ir iš karto supratau, kas tai yra. „Apple Watch 3” ar bet kuris kitas išmanusis laikrodis nebuvo mano svajonė ar pirmo būtinumo daiktas. Visgi nuo tada nebuvo dienos, kad jo neužsidėčiau ir nakties, jog su juo nemiegočiau.

Praėjus keleriems mėnesiams – pasakojimas apie mano patirtis naudojantis „Apple Watch 3”.

Sujungimas su telefonu

Jis taip greitai prisijungė prie iPhone’o, kad nė nesupratau kaip tai įvyko. Tai nebuvo pirmas kartas sujungiant laikrodį su telefonu, tačiau tai buvo pirmas sykis, kai tai įvyko taip greitai. Mobiliajame iškart įsidiegė „Watch” ir „Activity” programėlės. Nurodžiau, koks mano amžius, ūgis, svoris. Netrukus kavinėje atsiskaičiau kortele ir po sekundės laikrodis pirmąsyk suvibravo. „Revolut” pranešė, kiek sumokėta, o prieš tai nė nesuuodžiau, kad programėlė iš telefono persikėlė ir į laikrodį. Wow, pasakiau!

Sklandus veikimas


Mačiau ne vieną laikrodį ir apyrankę, kuriuose gaunamas skambutis ar žinutė pasirodydavo vėluodami kelias sekundes. Tarsi iš telefono į laikrodį keliaujanti informacija įkristų į duobę ir riešą pasiektų tik išlipusi iš jos. „Apple Watch 3“ su „iPhone“ veikia kaip vienas įrenginys. Kaip tiesus kelias be duobių. Tai reiškia, kad įeinantį skambutį tą pačią sekundę matau laikrodyje. Jei pasižymiu priminimą telefonu, įrašas iškart atsiranda ir laikrodyje. Nepastebėjau jokio vėlavimo ir tai viena priežasčių, kodėl pradėjau laikrodį vadinti telefono tęsiniu ant riešo.

Kita priežastis – šių įrenginių bendradarbiavimas. Klausydamas įrašus telefone per aplikaciją „Podcasts“ garsumą reguliuoju laikrodžio ratuku, o nė nepaliestas telefonas guli kišenėje. Per atostogas daug naudojau kameros programėlę. Kai nebūdavo aplink žmonių, galinčių nufotografuoti, kur nors pastatydavau ar paremdavau telefoną. Pasitraukdavau nuo jo kelis metrus ir laikrodyje spausdavau fotografavimo mygtuką. Telefonas išsyk fiksuodavo kadrą. Širdis džiaugdavosi, kai matydavau, kad ir čia nebuvo vėlavimo ar strigimo. Įspūdis, jog spausčiau mygtuką ne laikrodyje, o telefone. Galima nustatyti, kad nuotrauka būtų įamžinta ne iš karto, o po paspaudimo praėjus trims sekundėms. Toks variantas man patiko labiau, nes užtekdavo laiko pasitaisyti pačiam taip, kaip noriu atrodyti nuotraukoje.

Gyvenimo kokybę gerinančios programėlės

Dauguma pagrindinių „iPhone“ programėlių („Calendar“, „Reminders“, „Maps“, „Wallet“ ir t.t) yra ir laikrodyje, o kitas, pavyzdžiui „Messenger“, įsidiegiau pats. Dedu minusą „Apple“ už tai, kad nesukūrė miego kokybę fiksuojančių programėlių. Sumokėjau ~ 10 eurų už trijų programėlių paketą, į kurį įeina miego kokybę stebinti „AutoSleep“, išmanusis žadintuvas „AutoWake“ ir širdies ritmą fiksuojanti „HeartWatch“.

Užsistatant žadintuvą „AutoWake“ leidžia pasirinkti laiko intervalus (15, 30, 60 min.), kada gali mane budinti anksčiau. Pagal širdies ritmą programėlė nustato, kurioje esu miego fazėje ir pažadina anksčiau nei nustatytas žadintuvas. Pavyzdžiui, praėjusį kartą žadintuvas buvo nustatytas 6:00 val. ir pasirinktas pusvalandžio intervalas. Laikrodis kėlė iš lovos vibruodamas 05:38 val., nes jau miegojau pasyviai ir buvau arti pabudimo ribos. Tikėtina 6:00 val., kada buvo nustatytas žadintuvas, būčiau įmigęs giliau. Nors ir ilgiau pamiegojęs, bet ne tinkamiausiu laiku prikeltas būčiau jautęsis prasčiau, buvęs irzlesnis ir mažiau energingas. Vis dėlto šis gėris turi didelį minusą – laikrodyje besidarbuojanti programėlė per naktį iškrauna apie 40 proc. telefono baterijos ir tai mane verčia ieškoti kitų alternatyvų.

Tuo tarpu „HeartWatch“ labai tiksliai atspindi mano darbo dienas ir laisvadienius. Programėlės principas paprastas – kiekviena diena žymima iš kelių spalvų sudarytais rutuliukais. Kuo daugiau mėlynos spalvos – tuo labiau esu pailsėjęs arba patiriu mažiau streso, nuovargio. Daugiausia mėlynos spalvos surenku nedirbdamas. Programėlė visą dieną seka širdies ritmą ir praneša, kada jis per žemas arba per aukštas. „HeartWatch“ skiria didelį dėmesį širdies ritmo matavimui pabudimo akimirką. Pastebėjau, kad rytais, kai užfiksuoju mėlyną spalvą (teisingą širdies ritmą), keliuosi lengviau ir jaučiuosi geriau. „HeartWatch“ labai susiję su „AutoWake“, nes pastarosios aplikacijos užduotis surasti tinkamą laiką pažadinti, kad kūnas patirtų kuo mažiau streso.

HeartWatch aplikacija

Vėliau už 8 eurus įsigijau dar vieną programėlių paketą, kurį sudaro žmogaus įpročius formuojanti „Streaks“ ir treniruotėms skirta „Workout“. Gaila negaliu plačiau papasakoti apie sportavimo patirtis, nes pastaruosius kelis mėnesius to nedariau. Per „Streaks“ programėlę išsikėliau tikslus kiekvieną dieną skaityti knygą, mokytis užsienio kalbos ir nevalgyti saldumynų. „Streaks“ veikia telefone telefone ir laikrodyje, o pastarasis nuolat primena siekti šių tikslų ir pasižymėti, kai tai padarau.

Apple Watch Streaks aplikacija Apple Watch Streaks aplikacija

Ilsėkis ramybėje laisvų rankų įranga


Anksčiau galvojau, jog kalbėti per laikrodį yra kažkoks išsidirbinėjimas. Visgi dažnai atsiliepiu per jį. Ypač, kai esu vienas. Nereikia ieškoti telefono, kad pakelčiau ragelį ar pamatyčiau, kas skambina. Žinoma, ilgesniems pokalbiams geriau tinka telefonas, tačiau trumpesniems patogiau kalbėti per laikrodį. Ši funkcija labai gelbsti vairuojant, nes gali laisvai bendrauti per laikrodį neatitraukdamas rankų nuo vairo. Garso kokybė nebloga, o ir pašnekovai dar nė karto nesiskundė, kad manęs negirdėtų. Jei nepasiimu su savimi telefono, tačiau esu kieme šalia namų, taip pat galiu atsakyti į skambučius. Anksčiau vesdamas šunį pasivaikščioti visada pasiimdavau telefoną vien tam, kad skaičiuotų žingsnius, o dabar telefoną palieku namie. Tai laikrodžio darbas. Kai priartėdavau prie namų ir, jei tuo metu kažkas skambindavo, atsiliepdavau laikrodžiu. Nepaisant to, kad „Apple Watch 3“ nuo iPhone‘o skirdavo namo siena, garso kokybė visus kartus išlikdavo tokia pat gera.

Susikūriau ir trumpų atsakymų šablonus situacijoms, kai noriu greitai atrašyti. Nebereikia ieškoti telefono kišenėje. Spaudžiu laikrodyje ant vieno sugalvotų žodžių (pvz., OK, ateinu, iki, ačiū, super, laukiu ir t.t.) ir atsakymas išsiųstas.

O kaip su baterija?

Dažnai sulaukiu šio klausimo ir juokauju visai nekraunantis. Einant į dušą būna vieninteliai kartai nusiimant „Apple Watch 3“. Tuomet laikrodis keliauja krautis, o po dušo atgal ant riešo. Vienai dienai užtenka 30 proc. įkrautos baterijos. Jei bateriją įkraunu iki 100 proc., laikrodis laisvai dirba tris dienas. Pastebėjau, kad beveik iškrautą (likus 4–5 proc. baterijos) laikrodį užtekdavo pakrauti 15 min. ir laisvai laikydavo visą dieną. Net tada, kai baterijos likdavo 4–5 proc., jis dar atlikdavo nemažai užduočių ir nebūdavo taip, kad staiga išsijungtų.

Šuo patikrino ekraną

Atsparumas man yra kitas įrenginio kokybę atspindintis faktorius. Žinau, kad šis žodis visiems pirmiausia asocijuojasi su vandeniu. Maniškis sušlampa tik plaunant rankas ir, žinoma, nieko neatsitinka. „Apple Watch 3“ atsparus vandeniui iki 50 m gylyje, tačiau realiai nesu to išbandęs. Visgi mano laikrodis daug kartų trenkėsi į sieną, duris, buvo užkabintas kišant ranką į stalčių ar dar kur nors perbrauktas. Kartais nešiodamas pamirštu jį ir tokių situacijų neišvengiu. Ne kartą kažkur stipriai kliudžiau, tačiau ant ekrano nesimato net menkiausių subraižymų. Net ir per šuns ir šeimininko žaidimus, kai labradoras perbraukdavo nagais, ekranas likdavo sveikas. Bėgant laikui supratau galintis nesirūpinti dėl visokių užkabinimų, trinktelėjimų ar perbraukimų.

Trūksta ciferblatų

Tai, kas mane nuvylė, yra „Face Gallery“. Pasirodė, kad beveik nėra gražių arba įdomių ciferblatų, o atsisiųsti naujų, kurie būtų sukurti ne „Apple“, negalima. Žinoma, tai skonio reikalas, o ir pats esu žmogus, kuriam paprastai sunku išsirinkti telefonui wallpaperį. Laikrodis išmanus, bet vis tiek norisi, kad atrodytų kuo panašesnis į paprastą, todėl daugiausia naudoju „Utility“ face‘ą. Tai paprasto laikrodžio ciferblatas, su kuriuo esu nusistatęs, kad matyčiau datą, orus, žadintuvą ir dėl įdomumo laiką sekti, kada kyla bei leidžiasi saulė. Kitas ciferblatas, kurį naudoju, yra spalvotas „Modular“. Su juo matau laiką ir datą, „Activity“ programėlės duomenis, orus ir laikrodžio baterijos įkrovimo procentus. Taip pat į pastarąjį pridėjau „AutoWake“, nes naktį rodo sekundžių tikslumu, kiek liko laiko iki žadintuvo. Pabudus naktį užtenka į save pakreipti laikrodį ir matau, kiek liko laiko miegoti. Žinau, kad ciferblatus galima naudoti kaip dieninius ir naktinius, darbinius ir skirtus laisvoms dienoms. Juos pakeisti užtenka vieno piršto prisilietimo, tačiau pastaroji idėja nors ir skamba gražiai, tačiau man kol kas neprigijo. Veikiausiai dėl to, kad trūksta gražių ciferblatų.

Ieškosiu, kur toliau išnaudoti

Apple Watch 3” labiausiai patiko dėl to, kad veikia greitai ir sklandžiai. Laikrodis nė karto nebuvo pakibęs ir tapo įrankiu, suteikiančiu daugiau patogumo kasdienėse situacijose. Stringa – nestringa vertinimas man yra pirmasis, nes negaliu pakęsti, kai technika buksuoja. Gal dėl to, kad nesu notifications žmogus, „Apple Watch 3” netapo pirmo būtinumo daiktu, tačiau dėl galimybių gerinti savo gyvenimo kokybę nenorėčiau jo nusiimti. Priminimai, kad reikia atsistoti ir pajudėti, miego, nuovargio, streso sekimas, net ir banalus žingsnių skaičiavimas ir įpročių formavimas yra tai, kas tobulina ir tai, dėl ko man labai patinka technologijos. Toliau ieškosiu, kur daugiau galiu įdarbinti ir išmėginti laikrodį, o radęs plačiau apie tai papasakosiu kituose tekstuose.

Daugiau straipsnio autoriaus įžvalgų, naujienų ir patarimų apie išmaniuosius skaitykite „Facebook“ puslapyjeIšmanau išmaniuosius.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Martynas Pupininkas

Išmaniųjų pasaulio tyrinėtojas ir krepšinio gerbėjas.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Oi, labai ačiū už pirmos patirties įspūdžius. Kažkaip skeptiškai ir aš žiūrėjau į šį prietaisą, turiu gerą rankos laikrodį, atrodo, ko daugiau iš jo reikia, tik kad laiką pažiūrėti, neieškant telefono. Bet tokia patirtis, mane jau "kabina".

  2. Straipsnis 👍🏻

  3. Viskas teisingai. Aš prie Apple wach perėjau nuo Pebble, tai pasigendu, kaip rašo ir autorius daugiau ciferblatų, kurių pas Pebble buvo devynios galybės ir perspėjimo, kai laikrodis atsijungia nuo telefono, nes kartais pamirštu telefoną mašinoje. Pebble tokiais atvejais suvibruodavo perspėdamas.

  4. Mano patirtis su Apple Watch 3 gerokai kitokia. Prieš tai turėjau TAG Heuer Connected - neprilipo, bet kažkiek nešiojau. Apple Watch, kaip sako autorius labai greitai ir patogiau susijungiau, bet 2 dienas panešiojęs jokios naudos jį turėti ir krauti taip ir neatradau. Gal jei būtu LTE eSIM palaikymas ir nereikėtų telefono - tada dar gal.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų