47-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

47-os 2018 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Kalbama, kad „Apple“ sulėtino visų trijų naujų „iPhone“ modelių gamybos tempus.
 • Spalio mėnesį pasirodęs „Windows 10“ operacinės sistemos atnaujinimas sukėlė nemažai galvos skausmo ne tik PC naudotojams. „Microsoft“ sakosi bendradarbiaujanti su „Apple“ ir taisanti „iCloud for Windows“ klaidą, kuri neleidžia sklandžiai sinchronizuoti bendrinamų nuotraukų albumų kai naudojama naujausia „Windows 10“ versija.
 • Kinai nušvilpė visai neblogą „FingerPow“ idėją ir pradėjo gaminti magnetinius telefono mini įkroviklius. Ar veikia kinų sukurta ir jei veikia tai ar gerai — sunku pasakyti, nebandžiau. Tačiau pati idėja išties puiki. Žemiau originalios idėjos nuotrauka ir video, o čia nuoroda į kinų kopiją.

 • Nors nemažai naujų „iPad Pro“ naudotojų nepatenkinti naujojo įrenginio trapumu, „Apple“ paviešino penkias priežastis kodėl „iPad Pro“ gali pakeisti kompiuterį.
 • „Google Photos“ aplikacija skirta „iOS“ jau palaiko ryškumo gylio reguliavimą „Portrait“ režime nufotografuotiems vaizdams. Šią galimybę teigiamai turėtų įvertinti „iPhone X“, „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ telefonų modelių savininkai, nes „Apple“ šios galimybės (nors techniškai ji yra įmanoma) „iPhone X“ ir senesniems įrenginiams neįdiegė. depth editor
 • „Tumblr“ aplikacija buvo pašalinta iš „iOS App Store“. Kompanija aiškina, kad to priežastis jos socialiniame tinkle pasirodžiusi vaikų pornografija.
 • 10 minučių ištrauka interviu su Tim Cook, kurią paskelbė CNN.
 • Spalio 3 dieną buvo užfiksuota aukščiausia „Apple“ akcijų AAPL kaina, tačiau praėjus pusantro mėnesio nuo to momento kompanijos akcijos kainuoja 20 proc. mažiau.
 • „Apple“ įsigijo privatumu užsiimantį dirbtinio intelekto startuolį „Silk Labs“.
 • 2008 metų lapkričio 21 diena — svarbi data emoji mėgėjams. Tą dieną, „Apple“ išleido OS 2.2 (tada taip vadinosi „iPhone“ skirta operacinės sistema) ir Japonijos naudotojams joje buvo įdiegtos emoji piktogramos. Norintys sužinoti daugiau apie emoji istoriją, daugiau informacijos ras Emojipedia svetainėje. Emoji klaviatūra leidusi visiems „iOS“ įrenginių naudotojams pasaulyje įvesti „veidukų“ piktogramas atsirado 2011 metais „iOS 5“ versijoje.
 • Google“ praneša, kad nuo 2019 metų sausio 7 dienos jos kalendoriaus paslauga nebesiųs SMS priminimų. Priminimai gaunami aplikacijos generuojamų priminimų pavidalu ir toliau veiks. Daugiau informacijos rasite Google bloge.
 • Kalbama, kad dėl prastų „iPhone XR“ pardavimų „Apple“ atnaujina „iPhone X“ gamybą.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ačiū už apžvalgą. Pasinaudojau aplikacija Hydra, pigiau juodo išpardavimo proga. O dėl X gamybos atnaujinimo, tai tikrai patikėčiau, be reikalo jį tiek nuvertino, juk tereiktų programiškai jį patemti iki XS lygio. O XR tikrai nevertas savo kainos, įvertinus dabartinius konkurentų analogus.
  O tas nešiojamas akumuliatoriį rinkinukas, tai nelabai ką padės XS MAX ar 8Plus. Nebent turi kelis neštis, tai tada powerbank'ą geriau pasiimti. Juk jie dabar labai maži ir talpūs. Yra net su belaidžiu krovimu.

 2. Nesupratau naujienos dėl Google Photos. Rašote, kad palaiko ryškumo gylio reguliavimą „Portrait“ režime nufotografuotiems vaizdams iPhone8. Bet 8-tukas išviso neturi Portrait režimo, tai kokį ryškumo gylį ten galima reguliuoti?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų