JAV policininkų prašoma be reikalo nežvilgčioti į Face ID naudojančius iPhone

Temos: iPhone, Teisė
iPhone Face ID jutikliai

Veido atpažinimo technologija „Face ID“ ir su ja susijusios saugumui užtikrinti skirtos priemonės virsta problemomis ir teisėsaugos pareigūnams.

Teisėsauga jau kuris laikas susidurdavo su sunkumais kai reikėdavo pažiūrėti duomenis „iPhone“. „Apple“ pradėjus telefonuose diegti „Face ID“ rūpesčių ir galvosūkių teisėsaugos pareigūnams padaugėjo.

Kai teisėsaugos pareigūnams reikia įtariamasis atrakintų telefoną, kuriame yra įdiegta „Face ID“ apsauga, pakanka paprašyti jog įtariamasis pažiūrėtų į telefoną. Tačiau nuo tada kai įtariamojo telefonas parenka į teisėsaugininkų rankas iki momento, kai jie nutaria jį atrakinti gali praeiti nemažai laiko. Tačiau jei to laiko praeina ir ne taip jau daug, bet teisėsaugos atstovai kelis kartus žvilgteli į telefoną su „TrueDepth“ davikliu (pakanka penkių kartų) dėl neteisingos identifikacijos — telefonas pradeda reikalauti įvesti slaptažodį.

Jei telefonas reikalauja įvesti slaptažodį, pareigūnams tai reiškia, kad norint turėti galimybę prieiti prie telefone esančių duomenų teks užpildyti šūsnį formų, prašymų ir atlikti begalę kitokių „popierinių darbų“. Tai susiję su penkta JAV konstitucijos pataisa, kurioje nurodoma, kad įtariamasis gali atsisakyti liudyti (pateikti parodymus) pats prieš save.

JAV teisėsaugos praktikoje kol kas užregistruotas tik vienas atvejis kai įtariamojo buvo reikalaujama „Face ID“ pagalba atrakinti „iPhone“.

Turint omenyje, kad JAV įstatymuose „Face ID“ skeneris kol kas nėra aprašytas — policininkus įspėjo: be reikalo nežvilgčioti į „iPhone X“, „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ ekranus.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų