Ar verta keisti seną X į naują X

Tema: iPhone
iPhone XS papildyta realybė

Rugsėjo 12 dieną „Apple“ pristatė tris naujus „iPhone“ modelius. Ar verta keisti turimą dabartinį „iPhone“ modelį į naują XS, XS Max ar XR?

Nemažai „Apple“ rudens renginio su viltimi, pasirodžius naujiems „iPhone“ saviškį pakeisti į naujesnį modelį. Vieni, planuoja jį keisti į visiškai naują modelį, kiti pigiau įsigyti senesnį.

Ar verta (arba kai kai kurie jūsų sakote apsimoka) keisti turimą „iPhone“ į naują, matyt, priklauso nuo to: ar dabartinio galimybės jūsų netenkina ir ar naujas ar naujesnis modelis tą nepasitenkinimą pašalins. Į klausimą „ar apsimoka“ atsakyti gali tik jis pats patikrinęs savo piniginės turinį.

Tiems, kas planavo po naujų telefonų pristatymo pigiau įsigyti „iPhone X“, kaip žinia, nepasisekė. „Apple“ nutraukė prekybą šiais telefonų modeliais ir dabar savo planus reikės apgalvoti iš naujo. Asmeniškai aš jau nesirinkčiau nei „iPhone 8“, nei „iPhone 7“ modelių, todėl trumpai pakalbėsiu apie „dešimtukus“.

Keisti seną dešimtuką į vieną iš naujų… na nežinau… nebent žaidžiate gremėzdiškos grafikos žaidimus ir jaučiate, kad pernai metais išleistas „iPhone X“ trūkčioja. Vargu ar atsiras daug dabartinių „iPhone X“ naudotojų svarstančių galimybę pakeisti savo telefoną į „iPhone XR“. Jis nors ir greitesnis, bet man jausmiškai būtų žingsnelis atgal, todėl apie jį daugiau duomenų tik lentelėje.

Jei naujus „iPhone“ planuojate pirkti kitoje šalyje, pasidomėkite ar toje šalyje parduodami „iPhone“ modeliai palaiko visus Lietuvos mobilaus ryšio operatorių palaikomus dažnius. Pavyzdžiui „iPhone XS / Max“ egzistuoja kelios modifikacijos: A2097/A2101 (skirti Europos rinkai), A1920 (GSM) ir A1920 (CDMA)/A1921 (GSM) ir A1921 (CDMA) JAV rinkai, A2098/A2102 Japonijai, A2100/A2104 Kinijai ir A1920/A2104 Honkongui.

Europos ir tuo pačiu Lietuvos 4G dažnių juostos yra šios: 800 MHz, 900MHz, 1800 MHz, 2100MHz ir 2600 MHz.

Jei nenurodyta, kad įrenginys veikia 3, 7 ar 20 LTE kanalu, Lietuvoje tokio greičio internetu nepasinaudosite. Nelabai džiaugsitės ir tuo atveju, jei įsigytas įrenginys palaikys tik vieną kurį iš nurodytų dažnių, o kiti skirsis. Verta žinoti, kad kuo žemesnis transliacijos dažnis, tuo jis plačiau sklinda, tačiau perteikia mažiau informacijos. Plačiausiai veiks 800 MHz LTE ryšys, tačiau jis bus ir lėčiausias. 2600 MHz pasižymi didžiausia greitaveika, tačiau ne toks skvarbus ir veikia faktiškai tik miestuose. Taigi ir skaičiuokite patys – jei atsivežtas įrenginys palaiko 4G kanalą 20, jis veiks visur, bet vidutinišku greičiu, o jei tik kanalą 7 – veiks greitai, bet tik miestuose. Telefonai, kurie palaiko vadinamąjį 4G+ režimą, geba vienu metu dirbti visais trimis dažniais, sumuodami jų greitį. Tai irgi bus įmanoma tik tada, jei įrenginys palaikys visus dažnius.

Prieš palyginimų lentelę, trumpai apie tai kas naujo naujuose, 2018 metų „X“ modeliuose.

Ekranas

„XS“ modelio ekrano įstrižainė, skiriamoji geba, kontrastas — tokie patys kaip ir pas „X“. Tiesa, lyginant su pernai metų „X“ ir šiemetinių „XS“ ir „XS Max“ dinaminį diapazoną, naujuose modeliuose jis 60 proc. didesnis. Tik štai klausimas: ar žmogaus akis tą skirtumą matys, ypač kai telefonas dažnai naudojamas toli gražu ne idealaus apšvietimo sąlygomis.

HDR10 ir „Dolby Vision“ palaikymas buvo jau ir „iPhone X“ tad šitame fronte nieko naujo.

Procesorius ir grafika

Visuose naujuose „iPhone“ modeliuose įdiegtas galingesnis „A12 Bionic“ procesorius. Tai pirmasis „Apple“ procesorius, kuriame panaudota 7nm technologija ir inžinieriams į jį pavyko sutalpinti 6,9 milijardo tranzistorių. Pernai metų „iPhone X“ procesorius „A11“ buvo 10 nanometrų.

Lyginant su „A11“ procesoriumi, „A12“ akumuliatoriaus energijos naudoja 50 proc. mažiau, o dirba 15 proc. greičiau. Naujasis procesorius geriau optimizuotas darbui su neuroniniais tinklais ir dirbtiniu intelektu.

„A12“ taip pat ir galingesnis grafinis procesorius, jame grafiniai vaizdai apdorojami 50 proc. greičiau nei „A11“ procesoriuje.

Palyginimui „A11 Bionic“ procesorius gali atlikti 600 milijardų operacijų per sekundę, o naujasis „A12 Bionic“ — 5 trilijonus operacijų. Tai reikštų, kad naujieji telefonai sklandžiau dirbs su papildytos realybes aplikacijomis, kurių šiai dienai nėra daug.

Pristatymo metu „Apple“ paminėjo, kad „iPhone XS“ (o reikia manyti ir „XS Max“) aplikacijos pasileis 30 proc. greičiau, nei „iPhone X“. Nelabai svarbus faktorius, nebent tas aplikacijas visą laiką atidarinėjate ir uždarinėjate eikvodami akumuliatorių.

Talpa

Renkantis naujus „iPhone“ modelius, tie kam visą laiką trūksta vietos telefone ir nenori naudoti „iCloud“ — dabar gali rinktis 512GB talpos modelius. Tokios talpos turėtų pakakti telefone saugoti daugiau nei du šimtus tūkstančių nuotraukų. Tiesą sakant kai kurių žmonių kompiuteriuose diskai mažesni nei 512GB.

Kamera

Pačios kameros konstrukcija naujuose „XS“ ir „XS Max“ modeliuos išliko tokia pati, kaip ir „iPhone X“, tačiau naujuose telefonų modeliuose naudojamas 1,4 mikronų jutiklis, kuris yra praleidžia 50 proc. daugiau šviesos, lyginant su 1,2 mikrono jutikliu esančiu pernai metų „iPhone X“ modelyje. Tai reiškia, kad prasto apšvietimo sąlygomis, prietemoje ar net tamsoje – nauji „iPhone“ modeliai fotografuoja geriau.

Naujuose „iPhone XS“ modeliuose, nufotografavus portreto režime, redaguojant nuotrauką yra galimybė nustatyti ir norimą ryškumo gylio lauką. Naujuose „iPhone XS“ ir „XS Max“ modeliuose taip pat įdiegtas išmanus HDR režimas galintis nufotografuoti kelias nuotraukas skirtingai jas eksponuojant ir vėliau tą informaciją priraikyti apdorojant nuotraukos vaizdą.

Atsparumas

„Apple“ tvirtina, kad stiklas naujuose „iPhone“ modeliuose yra atsparesnis dūžiams. Gal todėl „iPhone XS“ esantis beveik 1:1 su „iPhone X“ tapo 3 gramais sunkesnis.

Nauji „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ atsparesni vandeniui. „Apple“ teigia, kad juos testavo skirtinguose skysčiuose: vandenyje, sultyse, vyne, aluje…

Kita

iPhone XS“ akumuliatorius, teigiama, 30 tarnaus minučių ilgiau nei „iPhone X“. Tuo tarpu „iPhone XS Max“, net pusantros valandos ilgiau nei praėjusių metų „X’o“.

Renkantis „iPhone“ svarbu ir jo dydis.

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS ir iPhone XS Max dydžių palyginimas

iPhone X“, „iPhone XS“, „iPhone XS Max“ ir „iPhone XR“ kai kurių parametrų palyginimas. Didele dalimi tai ko nėra lentelėje — pas visus modelius taip pat arba panašu.

1 IP67 standartas - įrenginys iki 30 minučių gali būti panardintas į 1 metro gylį. (IEC standartas 60529)
2 IP68 standartas - įrenginys iki 30 minučių gali būti panardintas į 2 metrų gylį. (IEC standartas 60529)
3 eSIM Lietuvos operatoriai kol kas nepalaiko.

Kompanijos nauji telefonai, nors palaiko ir bevielį ir greitą akumuliatorių įkrovimą, vis dar komplektuojami su lėtai jų akumuliatorius įkraunančiais įkrovikliais.

Skirtingų „iPhone“ kainos JAV — kaip laiptai į dangų.

iPhone kainų palyginimas JAV

Nors JAV „iPhone XS“ kainuoja tiek pat kiek kainavo „iPhone X“, taip yra tik JAV. Europoje jie pabrango. Tiesa „Apple“ taip įkainojo naujus telefonus, kad 64GB talpos „iPhone XR“ kainuojantis 879€ atrodo visai nebrangus… Matyt taip „Apple“ vadovas įsivaizduoja kainas prieinamas visiems, kai po renginio kalbėdamas su Nikkei sakė: „We want to serve everyone.“

Kai kurios jau spėjusios įvykti apklausos rodo, kad didesnė dalis „iPhone X“ naudotojų liks prie savo pernykščių telefonų modelių. O kaip pasielgsite jūs?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Manau, kad tie, kas ruošėsi įsigyti naują telefoną, bus dėkingi, kad turės pakankamą pasirinkimą iš naujų modelių ir nereikės labai balansuoti tarp modelio naujumo ir kainos. Prekyboje paliktas X galėjo įnešti tik sumaišties. Tie, kas naudoja praeitų metų telefonus, taip pat bus dėkingi, kad jų modeliai bent techniškai labai nepaseno.

  2. Aš tai dabar mąstau, galvojau išeis nauji modeliai jau reiktų atsinaujinti, bet dar neapsisprendžiu, nuo pat pirmo iPhone keisdavau kiekvieną modelį (iškyrus S, t.y. Turėjau 4, išėjo 4s -praleidau, tada imiau išėjusį 5, 5s - praleidau ir t.t.) bet užstrigau su septintuku ir iki šios dienos, jau du metai jis man tarnauja idealiai, pasiėmęs iPhone 7 256gb, užtenka sočiai, iki šios dienos strigimų nepatiriu, baterija laiko gerai, jeigu imt naujesnį nenoriu XS ar XS Max, man lsbiau patiko X R tas modelis, jis truputį mažesnis, solidesnis, tai vat ir klausimas ar man apsimoka naujintis į jį? :D Dekui ;)

  3. Tikriausiai,jeigu reikėtu rinktis tarp Iphone Xr ir Iphone 8,8plus,pasirinkčiau Iphone 8, vien dėl to,kad iš Xr buvo pašalintas 3D touch. Nesuprantami man tokie dalykai,kai kylama kažka tobulinant,o poto išimti tuos patobulinimus...galima kažko nepridėti,bet išimti tai kas jau yra,keistoki tokie sprendimai...
    3D pas iphone yra tai,kas daro ji tokiu išskirtinesniu,bent jau man...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų