Apple Watch Series 4 ar Series 3: kurį pasirinkti?

Apple Watch Series 4

Štai ir prabėgo visus metus, lauktas renginys. Dauguma internete plitusių gandų pasitvirtino, o šiandien jau galime apžvelgti ketvirtos kartos „Apple“ laikrodį, ir tuo pačiu jį palyginti su trečiąja.

Apačioje pateikiame lentelę, kurioje yra abiejų minėtų modelių specifikacijos.

Series 4 Series 3
Ekrano dydis 40/44 mm 38/42 mm
Rezoliucija 324 x 394 / 368 x 448 piks. 272 x 340 / 312 x 390 piks.
Ekrano tipas LTPO OLED Retina ekranas, Force Touch technologija OLED Retina ekranas, Force Touch technologija
Belaidė sąsaja Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11b/g/n, LTE ir UMTS Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11b/g/n, LTE ir UMTS
Akcelerometras Taip Taip
Giroskopas Taip Taip
Altimetras Taip Taip
Aplinkos šviesos jutiklis Taip Taip
Optinis širdies ritmo matavimas Taip Taip
GPS Taip Taip
Atsparus vandeniui Taip Taip
Baterijos veikimos laikas 18 valandų 18 valandų
Kaina Nuo 429€ Nuo 299€
Prieinamumas Nuo rugsėjo 21 d. Jau dabar

Dizainas ir ekranas

Praeitų modelių dizainas ir ekranas buvo visiškai tokie patys, išskyrus tai, kad trečios kartos laikrodyje, LTE modelio šone, ant „prisukimo“ kojelės yra raudonas taškas.

Apple Watch Series 3 ir Series 4

„Series 4“ modelis turi vientisą ekraną nuo krašto iki krašto (angl. edge-to-edge), pristatymo metu buvo pasidžiaugta, kad tai net 30 procentų didesnis nei „Series 3“. O tai džiugina, nes greičiausiai norima, kad visiškai neliktų nereikalingų ekrano rėmelių.

Į trečios kartos modelį „Apple“ integravo LTE palaikymą, kas reiškia, kad šalia nebereikia telefono, norint gauti pranešimus, skambinti ar atrašyti į žinutę. Tiesa, kaip jau esame minėję, Lietuvoje toks ryšys yra nepalaikomas. Naujajame laikrodyje tobulinama forma: pagamintas iš juodos keramikos ir safyro, kaip teigia „Apple“ tai leis radijo bangoms tekėti gerokai sklandžiau. „Series 4“ modelis taip pat turi garsiakalį, kuris yra net 50% garsesnis, negu trečios kartos modelio. Išvardinti faktoriai iš pirmo žvilgsnio lyg ir leistų galvoti, kad išmanusis telefonas šalia tampa nebereikalingas, gaila tačiau tai bus dar tik ateityje, o tolimoje ar ne, dabar atsakyti sunku.

Sporto ir sveikatos sekimo funkcijos

„Series 3“ jau buvo geras aktyvų gyvenimo būdą sekantis įrenginys. Jis apibūdinamas kaip galintis surinkti aiškią, glaustą informaciją apie treniruotę, skirtinguose treniruočių tipuose, kad tai tiktų žmonių daugumai.

„Series 4“ naujas dizainas atkeliauja su nauju elektrokardiogramos jutikliu. Kai naudotojas uždės pirštą ant „prisukimo“ kojelės, laikrodis sukurs „uždarą ratą“ ir tokiu būdu galės išmatuoti širdies ritmą. Tai yra pagrindinis atnaujinimas tiems, kurie yra susirūpinę dėl savo širdies, ir „Apple“ teigimu, tai yra pirmasis EKG jutiklis, kuris pasiekiamas per skaitiklį. „Apple“ jau gavo patvirtinimą iš Maisto ir Vaistų administracijos, kad ketvirtosios kartos laikrodis turi būti laikomas teisėtu medicinos prietaisu.

Kitas „Series 4“ sveikatos sekimo privalumas – galimybė aptikti, kada laikrodį dėvintis žmogus nukrenta. Jeigu naudotojas lieka ant žemės keletą minučių, laikrodis gali netgi skambinti skubios pagalbos tarnyboms – stebuklinga naujiena žmonėms, kurie gyvena vieni ir iš aplinkos sulaukti jokios pagalbos negali. Laikrodis gali pats paskambinti ir nusiųsti nukritusio žmogaus koordinates greitosios pagalbos specialistams.

Apple Watch Series 4, kritimo patikimas

Ši funkcija pagal nutylėjimą yra išjungta visiems, kam mažiau nei 65 metai. Jei norite ją naudoti ir esate jaunesni nei 65 metų — ją įjungti turite atskirai.

Baterijos veikimo laikas

Skaitant apie šias naujas funkcijas, iškart gali kilti klausimas ar baterijos veikimo laikas bus prailgintas. Gaila, tačiau baterijos veikimo laikas išliks toks pats, „Apple“ neprailgino baterijos laiko, tačiau bent jau išlaikė tokį patį. Kaip ir jo pirmtakas, „Series 4“ modelis turės 18 valandų „visos dienos“ baterijos veikimo laiką.

Kaina ir įsigijimo data

Naujojo laikrodžio pasirodymas sumažina „Series 3“ kainą iki 299€. Ketvirtosios kartos laikrodis kainuos nuo 429€ arba 529€ už LTE laikrodžio versiją. Būsimi naujojo laikrodžio savininkai savo užsakymus jau gali pateikti nuo rugsėjo 14 d., tačiau prekyba (didžiojoje daly parduotuvių) startuoja rugsėjo 21 d[1].

Išvada

Jeigu, šiuo metu, ant rankos turite trečios arba, kaip mano atveju – antros kartos laikrodį, pirkti naujojo nelabai verta, kadangi funkcijų gausumu šį kartą „Apple“ nenustebino. Jeigu laikrodžio neturit ir laukėt kainų kritimų – atėjo jūsų laikas, nes dabar kaip ir minėjau, trečiosios kartos laikrodį galėsite įsigyti už 299€.


 1. „Apple Watch“ laikrodžiais Lietuvoje oficialiai neprekiaujama.  ↩

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Edvinas Krupinskas

 Apple technikos fanas nuo ankstyvo ryto iki gilios nakties.

Komentarų: 34 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Draugas rinkosi - Garmin Fenix 5 ir Apple, tai pasirinko Garmin, nes laiko savaite ir daugiau, nes nenorėjo kiekvieną naktį krauti. Šiaip nesidomiu laikroduku rinka, tik tiek epizodiškai žinau. Ir realiai gaila, kad Apple neišlaiko kokias 3 dienas.

  • O telefoną jis naudoja seną Nokia, nes laiko savaitę vienu įkrovimu? :)

   • ne, telefonas tai iPhone :) tiesiog jam argumentas buvo baterija, man beliko pritarti dėl jo prioritetui. Aš sau tai tik Apple imčiau vistiek, nes man nesunku einant miegoti ant stalo padėti krauti (draugas dažnai keliauja į komandiruotes, tai kaip ir vėl pliusas jo argumentui)

    • Keistas draugo pasirinkimas, tačiau jei jam svarbiau akumuliatorius nei funkcionalumas — nieko nepadarysi — spręsti jam pačiam. P.S. Nokia gerai laikytų ir komandiruotėse, gal net nereikėtų vežtis įkroviklio :) Patarkite jam kaip draugas :)

     Dėl Apple Watch įkrovimo, aš tai miegu su laikrodžiu. Man užtenka jį padėti ant įkroviklio kol prausiuosi. Įprastai po paros naudojimo (įprasto), pas mane laikrodyje yra dar apie 40-50% akumuliatoriaus energijos. Tad padedant ryte ir vakare ant įkroviklio — man jo pajėgumų užtenka, o jei važiuoju kur porai dienų (su viena nakvyne) tai net neimu įkroviklio.

     • Po ilgos diskusijos su juo, tai jau nebenervuosiu :) nes jis tikriausiai jau užsakė ir laukia Garmin. Man arba pasivaideno, arba ne, bet man užteko Youtube pamatyti Garmin vs Apple 3, ir ten man Garmin pasirodė, kad kaip su mažai fps arba lagintu.

      Kadangi nesidomiu ta rinka, tai gal specializuotas Garmin visgi geriau su gps, tikslumu einant, bėgiojant, važiuojant dviračiu, nei Apple, ar ne? Funkcionalumas, tai neabejotinai geriau Apple su ekosistema ir pan.

      Na bet toks draugo pasirinkimas.

  • Ir gerai padarė jog pasirinko garmin. Nes apple laikrodžiai yra s krūvą. Palyginus su kitais. Yra laikrodis už 70e. Kuris mėnesį laiko. Ir jis tikrai puikiai veikia ir atrodo. Darbinis arkliukas.

   Kiekvienas renkasi pagal save. Kas iš to jog laikrodis ten ir šaudyti lazeriu galės. Bet laikys pusę riebios dienos. Kokia nauda iš jo? Čia tiems kas tarnauja įrangai. O ne įranga tarnauja jiems.

 2. o ar trečiosios kartos laikrodis moka kardiogramą ?

 3. kur mums geriausia pirkti 3
  ?

 4. Turiu watch1 puikiausiai išlaiko 2 dienas ir nematau jokios problemos pakrauti nes nereikia nei valandos net juokinga skaityti nesamoningus komentarus

 5. Tai kaip suprantu iš jau turinčių Apple Watch, kad sprendimas pirkti Series 3 už geresnę kainą yra racionalus. Nes nelabai žinau ar tikrai daug sportui naudosiu - tai geriau pradėti nuo pigesnio varianto.

 6. Sveiki.
  apple.co.uk
  siunčia į LT ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų