Steve Jobs dukra paskelbė ištrauką iš jos dar tik pasirodysiančios knygos

Tema: Žmonės

Tu negausi nieko: rašė Steve Jobs dukra savo širdį spaudžiančiuose prisiminimuose apie dažnai šlykščius santykius su jos tėvu.

„Apple“ kompanijos įkūrėjo Steve Jobs dukra Lisa Brennan-Jobs rugsėjo mėnesio „Vanity Fair“ leidinyje paskelbė ištrauką iš išleisti dar tik planuojamos jos knygos „Small Fry“. Steve Jobs ir Chrisann Brennan buvo po 23 metus kai jiems gimė dukra Lisa. Savo knygoje Lisa prisimena apie savo pasididžiavimą ir skausmą jai beklaidžiojant tarp vienišos kovojančios mamos ir gyvybingo „Apple“ įkūrėjo.

Tai pirmas kartas kada Brennan-Jobs plačiau aprašė savo santykius su tėvu, kuris pradžioje neigė esąs jos tėvas ir nesutiko mokėti alimentų jos motinai Chrisann Brennan.

Paskelbtoje ištraukoje aprašomos paskutinės Steve Jobs gyvenimo dienos, kurių metu viskam „dirigavo“ budistų vienuolis[1]. Tėvo aplankyti atėjusią Lisa vienuolis instruktavo „paliesti jo pėdą“. Sergantį tėvą Lisa lankydavo kiekvieną savaitgalį stengdamasi pritapti prie pamotės ir dviejų puseserių bei pusbrolio.

Lisa Brennan-Jobs
Lisa Brennan-Jobs

Ištraukoje taip pat aprašomas ir Steve Jobs dukters nepripažinimas kol San Mateo apygardos teisėjas privertė jį atlikti DNR testą ir mokėti už vaiko išlaikymą. Lisa mini ir momentą kai teismas privertė Steve sumokėti ir iki tol nesumokėtus mokesčius dukrai - 385 JAV dol. per mėnesį, kuriuos jis padidino iki 500 dolerių. Steve taip pat turėjo mokėti ir už Lisa sveikatos draudimą iki jai sukaks 18. Steve bendravimas su teisininkais baigėsi 1980 metų gruodžio 8 dieną, o po keturių dienų „Apple“ tapo biržoje listinguojama kompanija ir Lisa tėvo turtas tapo vertas daugiau nei 200 mln. JAV dolerių.

„Praėjus porai dienų po alimentų bylos užbaigimo, tėvas mane aplankė Menlo parke. Ten mes nuomojome butą-studiją. Tai buvo pirmas kartas kai aš pamačiau tėvą po gimimo“, — savo prisiminimuose rašo Lisa. Tada Steve Jobs dukrai jau buvo du su puse metų.

— Žinote kas aš?, — paklausė jis atmesdamas atgal plaukus.
Aš nieko neatsakiau.
— Aš tavo tėvas, — tarė Steve. Aš vienas įtakingiausių ir autoritetingiausių žmonių, kuriuos jūs kada nors žinojote, — nesiliovė tėtis.

Ji taip pat pamena, kad jos tėvas kaskart atsiradus įbrėžimui ant jo „Porshe“ — pirkdavo naują „poršą“. Kartą ji paklausė tėvo ar negalėtų ji gauti to automobilio kai jis nutars juo atsikratyti. „Tu negausi nieko. Supranti? Nieko. Tu negausi nieko!“, - jai atsakė tėvas.

Steve Jobs ir Lisa Brennan-Jobs bute Palo Alto, kuriame ji gyveno kartu su savo motina 1978 metais.
Steve Jobs ir Lisa Brennan-Jobs bute Palo Alto, kuriame ji gyveno kartu su savo motina 1978 metais.

Brennan-Jobs pasakoja, kad tėvas nebuvo dosnus nei pinigais, nei maistu, nei žodžiais. Ištraukos dalyje pasakojančioje apie Lisa jaunystę minima, kad ji pergyveno dėl to, kad tarp jos ir tėvo nėra normalių santykių ir norėjo būti arčiau jo.

Ji rašo: „Jam aš buvau tik plėmas nuostabiame vaizde. Jis troško sau užsimesti didingumo ir dorybės skraistę, o mano buvimas tam trukdė, neleido jam švytėti. Man viskas buvo priešingai: kuo arčiau jo būčiau buvusi — tuo mažiau gėda man būtų. Jis buvo pasaulio dalis ir galėjo mane pavedėti į šviesą.“

Prisiminimuose ji „Apple Lisa“ - nesėkmingą „Macintosh“ pirmtaką metaforiškai lygina su bandymais tapti savo tėvo dukra.

Kartą Lisa paklausė Stve, ar „Apple Lisa“ jis pavadino jos garbei. Atsakymas buvo: „Ne. Atleisk vaike“. Tačiau, Lisa pamena, kad kartą, kaip jų santykių pasikeitimo ženklą, Steve pakvietė ją šventėms pabūti kartu su visa šeima ir jie visi nuvyko aplankyti jo draugo U2 grupės lyderio Bono. Bono pakartojo Lisa klausimą — „ar jis kompiuterį pavadino Lisa garbei?“. Tą kartą atsakymas buvo: „Jo.“

Nežinau kaip reaguos į Lisa'os prisiminimus Steve fanai „iki kaulų smegenų“, jiems jos memuarai gali ir nepatikti. Man jie pasirodė visai įdomūs, žvilgsnis į ikona tapusį žmogų iš kitos pusės. Paskaitykite ištraukas, gal kai pasirodys knyga susigundysite ją nusipirkti.


  1. Budistu Steve Jobs tapo dar būdamas jaunas.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Vienas komentaras

  1. Reikės kažkaip kažkur įsigyt :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų