Kaip Touch ID naudoti MacBook Pro kompiuteriuose perkant iTunes ar App Store

Naujuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose su „Touch Bar“ įdiegtas ir pirštų atspaudų skaitytuvas, kurio pagalba galima autentikuotis perkant „iTunes“, „Mac App Store“ ir svetainėse palaikančiose „Apple Pay“.

Nors „MacBook Pro“ kompiuteriai su „Touch Bar“ oficialiai palaiko „Touch ID“ autorizaciją perkant „App Store“ ir „iTunes“, prieš tai sistemai reikia paaiškinti, kad autentikacijai perkant šiose aplikacijose norima naudoti pirštų atspaudą.

Pirmiausia patikrinkite programinę įrangą

Jei norite naudoti „MacBook Pro“ kompiuteryje įdiegtą „Touch ID“ pirkimams „iTunes“ ir „App Store“ aplikacijose, įsitikinkite jog jūsų kompiuteryje įdiegta „macOS Sierra 10.12.1“ (Build 16B2657) ar naujesnė „macOS“ versija ir, „iTunes 12.5.3.17“ ar naujesnė.

Norėdami patikrinti kokia operacinės sistemos versija įdiegta kompiuteryje:

 1. Atidarykite System Preferences aplikaciją esančią /Applications aplanke arba paspauskite ant kairėje meniu juostos pusėje esančios obuolio Apple piktogramos ir „System Preferences“ pasirinkite iš meniu.
 2. Atsidariusiame meniu pasirinkite About this Mac.
 3. Atsidariusiame lange rasite operacinės sistemos versijos informaciją.
About this Mac - Mac įdiegtos macOS versijos pažiūrėjimas

Jei „macOS“ versija senesnė nei „macOS Sierra 10.12.1“ (Build 16B2657) – įdiekite atnaujinimą.

Kaip nurodyti, kad perkant App Store ir iTunes bus naudojamas Touch ID

 1. Atidarykite System Preferences aplikaciją esančią /Applications aplanke arba paspauskite ant kairėje meniu juostos pusėje esančios obuolio Apple piktogramos ir „System Preferences“ pasirinkite iš meniu.
 2. Atsidariusiame lange pasirinkite Touch ID.
 3. >Nuimkite varnelę nuo iTunes & App Store.
 4. Uždėkite varnelę prie iTunes & App Store.
 5. Įveskite savo kompiuterio paskyros slaptažodį. Šie du žingsniai dėl tikrumo, kad sistema tikrai supranta, kad norite „iTunes & App Store“ naudoti „Touch ID“.
 6. Atidarykite iTunes ar App Store aplikaciją „Mac“ kompiuteryje.
 7. Raskite tai ką norėtumėte atsisiųsti (muzikos kūrinį, filmą ar aplikaciją), tai gali būti ir nieko nekainuojantis turinys.
 8. Paspauskite Buy mygtuką.
 9. Įveskite Apple ID slaptažodį.
 10. Kai ekrane pasirodys langas su klausimu ar ateityje pirkdami norite naudoti „Touch ID“ — spauskite Yes.
Klausimas ar naudoti Touch ID pirkiniams App Store

Atlikus aukščiau paminėtus veiksmus aplikacija bus atsiųsta į kompiuterį, o jūs ateityje galėsite pirkinius autorizuoti „Touch ID“ pagalba.

„iTunes“ ir „Mac App Store“ naudoja satskiras „Touch ID“ autorizacijas, todėl jei aukščiau aprašytus veiksmus atlikote su „Mac App Store“ — 6-10 žingsnius pakartokite su „iTunes Store“, o jei pradžioje juos atlikote „iTunes“ — įsigykite ar atsisiųskite nemokamą aplikaciją iš „Mac App Store“ ir pasirodžius langui su klausimu ar norite ateityje naudoti „Touch ID“ pirkiniams — paspauskite ant Yes mygtuko.

Kaip naudoti Touch ID perkant iTunes ir App Store MacBook Pro kompiuteryje

 1. Atidarykite iTunes ar App Store aplikaciją „Mac“ kompiuteryje.
 2. Radę turinį, kurį norėtumėte atsisiųsti spauskite Buy mygtuką.
 3. Ekrane pasirodžius langui su pranešimu „iTunes/App Store is trying to authenticate user.“ su piršto atspaudo piktograma — palieskite į sistemą įvestu pirštu “Touch ID“ jutiklį.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų