Kaip Mac kompiuteryje įdiegti atviro kodo aplikacijas

Nemažai „Mac“ kompiuterių naudotojų prie „Apple“ entuziastų gretų prisijungė ateidami iš „Linux“ stovyklos ir nenorėtų atsisakyti visų įpročių ar aplikacijų.

macOS

Nemažas „Apple“ kompiuterių naudotojų yra atkeliavę iš „Linux“ stovyklos ir gali valandų valandas pasakoti apie įvairiausias GNU/Linux platformas, tame tarpe ir „FreeBSD“ ir „OpenBSD“, kurių pagrindu yra sukurta „macOS“. Šie naudotojai, kalbėdami apie aplikacijų diegimą „Linux“, mini paketų vedlį (angl. package manager) suteikiančio prieigą prie galybės ne tik jau sukompiliuotų aplikacijų, bet ir prie jų išeitinio kodo failų. Šio paketų vedlio pagalba galima atsisiųsti ir įdiegti atviro kodo aplikacijas.

Kai kurie ilgus metus „Linux“ operacinę sistemą naudoję dabartiniai „macOS“ naudotojai nemėgsta „Mac App Store“ ar pasigenda joje tokių aplikacijų kaip „mplayer“, „wget“ ar „gcc“.

Kadangi „macOS“ yra sukurta „Linux“ pagrindu, tiesa, pažengusi gerokai toliau už savo pirmtakę, bet kai kurie „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinėje sistemoje galiojantys principai ir galimybės išliko nuo „senų laikų“.

Kas yra Homebrew

„Linux“ operacinių sistemų naudotojai „Homebrew“ vadina „macOS trūkstamu paketų vedliu“ ir „jį privalu įdiegti, nes “Apple” to nepadarė“. Tas „privalu“ matyt labai jau ribotas ir tinkamas labiau ex-Linux naudotojams. Kaip ten bebūtų, linux’istams tai ko gero mielas dalykas ir „Homebrew“ kaip gelbėjimosi ratą turėtų įdiegti tie kas sunkiai pratinasi prie naujovių (tokių yra ir atkeliavusių iš „Windows“ pasaulio, jie vis sako: „o Windows tai daroma šitaip…“ ir niekaip nenori suprasti, kad „macOS“ nėra „Windows“ ir joje tas „kas nors“ neprivalo darytis taip kaip ten — langinėse).

Kaip įdiegti Homebrew

„Homebrew“ diegimas, taip pat kaip paketų diegimas „Homebrew“ pagalba yra labai paprastas.

 1. Atidarykite Terminal aplikaciją.
 2. Aplikacijos lange parašykite komandą (viena eilutė) ir paspauskite Enter ↲
  /usr/bin/ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"
 3. Paspauskite Enter ↲ dar kartą.
 4. Įveskite slaptažodį
 5. Paspauskite Enter ↲.

Palaukite kol paketas bus atsiųstas į kompiuterį ir įdiegtas.

Kaip diegti programinės įrangos paketus

Kai „Homebrew“ kompiuteryje įdiegtas, galite atsisiųsti bet kokią atviro kodo programinę įrangą, vadinamą formulae, kuri yra palaikoma paketo kūrėjų. Rinktis galite iš šimtų aplikacijų. Tarkim, norite įdiegti lengvutę torrent’ų aplikaciją „Transmission“:

 1. Atidarykite Terminal aplikaciją.
 2. Aplikacijos lange parašykite
  brew install transmission
 3. Paspauskite Enter ↲
Transmission aplikacijis diegimas Homebrew pagalba

Viskas. Labai paprasta ir greita.

„Mac“ kompiuteriams skirtai operacinei sistemai „Apple“ sukūrė nepaprastai nuostabią naudotojo sąsają. Užliūliuotiems šios sąsajos grožio ir patogumo labai lengva pamiršti kokias galimybes turi UNIX komandinė eilutė.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų