Kaip iOS 12 siųsti nuotraukas Messages aplikacijoje

iMessage žinutės

Vienas pakeitimas atsiradęs „Messages“ aplikacijoje yra susijęs su tuo kaip dalinamasi failais esančiais „iPhone“ ir „iPad“ „Photos“ atvaizdų bibliotekoje.

Vienas iš „iOS 12“ „Messages“ aplikacijoje esančių, ginčytino naudingumo, pakeitimų yra susijęs su nuotraukų ar video failų dalinimusi. Kodėl ginčytino? Aišku čia kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau aš manau, kad „Messages“ aplikacijoje esančios paslaugų piktogramoms skirtas plotas yra labai ribotas ir joje patalpinimas dar vienos piktogramos, kuri iš principo (lyginant su „iOS 11“) daug funkcionalumo neprideda — yra tiesiog perteklinis.

iOS 12“ dalinimasis „Photos“ aplikacijos bibliotekoje esančiomis nuotraukomis ir video failais „Messages“ aplikacijoje daugiau nebevyksta paspaudus ant fotoaparato piktogramos. Naujoje „iOS 12“ versijoje esančioje „Messages“ aplikacijoje „Photos“ aplikacija turi savo piktogramą.

Jei norite nufotografuoti ir pasidalinti tuo vaizdu — čia viskas „status quo“ — spaudžiate ant fotoaparato piktogramos iOS Messages Camera piktograma, fotografuojate, spaudžiate ant mėlynos dalinimosi piktogramos iOS dalinimosi (Share) piktograma ir išsiunčiate.

Reikalai „iOS 12“, lyginant su ankstesnėmis „iOS“ versijomis kiek pasikeitė jei norite pasidalinti nuotrauka ar video jau esančiais „Photos“ aplikacijos bibliotekoje. „iOS 12“ tokiu atveju:

 • Atidarykite pokalbio su kontaktu, kuriam norite išsiųsti nuotrauką ar video langą.
 • Paspauskite ant App Store piktogramos iOS Messages App Store piktograma.
 • Paspauskite ant Photos aplikacijos piktogramos iOS Messages Photos piktograma esančios paslaugų piktogramų juostoje.
 • Pasirinkite nuotraukas, kurias norite išsiųsti.
 • Paspauskite išsiuntimo piktogramą iOS Messages aplikacija — iMessages žinutės išsiuntimo piktograma

Tai nėra pats intuityviausias būdas, bent jau tiems kas ne vienerius metus naudoja „iOS“ įrenginius, tačiau panašu jog „Apple“ šiek tiek keičia savo kursą ir teks prie to priprasti.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 27 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nematau prasmės išviso siuntinėti nuotraukas ar kitus failus per Messages...kai egzistuoja tokios programėles,kaip Viber ir Whatsaap,ir nesvarbu kas jas turi,ar android vartotojai ar iOS :)

  • O kam diegti papildomą aplikaciją(s), jei sistemoje jau yra Messages, kuri puikiai veikia.

   • Puikiai? :)) blogiau sustiguotos aplikacijos už i'Message nemačiau... jeigu jas atskirtu ir padarytu atskirai text message ir i'message,tada galbūt,ir tai,jeigu pas broli ar sese androidas,tai jau failu nepersiųsi... kai Viberi su Whatsaapu naudoja milijonai...
    Čia panasiai,kaip turi PC,bet neturi Microsoft Office pako,o kam jo reikia,juk yra jau Windousuose visokio Word pad ir kitokio šlamšto :) ,bet kažkaip visi mieliau renkasi ''Microsoft Office''

    • Man veikia puikiausiai. Atskirti? tai tada tikrai reikėtų žinoti kas kokį įrenginį naudoja.
     O jei pas draugą Androidas… tai čia kaip posakyje: „jei draugą ištiko bėda — tai toks jis tau ir draugas“ :) Aišku su seserimi ir broliu prasčiau — jei maži — suprantu, nesinori kad taptų lengva vagišių auka, kuriems iPhone mažamečio rankose yra puikus grobis. Jei didesni, bet dar studentai — gimtadienio ar Kalėdų/Naujųjų metų proga juos reikėtų pradžiuginti „iPhone“ :)
     Mano bendravimo rate visi naudoja iPhone. Yra pora žmonių su Android įrenginiais, tačiau su jais ne tik kad nuotraukomis, bet ir žinutėmis ar susiskambiname retai.

     Asmeniškai aš nesiruošiu diegti kokių nors papildomų aplikacijų vien todėl, kad kitas žmogus naudoja Android ar dar kokią nesąmonę. Čia Android pasaulio kakofonijos dalis, kur nėra vieningos, sveikos ekosistemos ir jos gyventojams tenka suderinamumo ir galimybių praplėtimo ieškoti įvairių Viber ir Whatsaap aplikacijų pagalba. Jei man kartais reikėtų išsiųsti nuotrauką žmogui iš kurio pavogė „iPhone“ ir jis porai dienų pasiskolino Android :) — išsiųsčiau el.paštu — Apple Mail Drop funkcija leidžia prisegti failus iki 5GB ir tokių laiškų per mėnesį galima siųsti iki 1TB. Tad dėl to, kad kažkas naudoja kažką ir dėl to ko nors negali, tikrai nesiruošiu diegti visokio šlamšto į savo telefoną ir paskui sukti galvą: kodėl sėda akumuliatorius taip greitai, dingsta vieta telefone, stabdo, stringa, kurios aplikacijos pagalba kam siųsti failus ir t.t. net jei tai būtų mano asmeninis gydytojas. Geriau jam nupirkčiau iPhone :) Žinau tik vieną žmogų, kuris naudojo Whatsapp ir tai jis tą aplikaciją įdiegė, kad galėtų susirašinėti su konkrečiu žmogumi, bet vėliau, kai to žmogaus nebeliko — nebeliko ir poreikio tai aplikacijai.

     • Baik skleisti ta propoganda čia :)) jeigu,tu esi vienas iš milijono tai nereiškia,kad milijonas turi klausyti...nesuprantu kodėl priskyriai Viberi su Whatsaap androidams,kai šitie Appsai sukuri ir i'OS irenginiam... taip išeina ir ''FB messangeris'' yra android kakofonijos dalis? :))) pagal tavo,(nepyk) iškreipta mastyma ''App Store'' tada yra i'OS kakofonijos dalis??? kam reikalingas App store,tam kad kažka,kas naudinga žmogui, galėtu atsisiusti ir isidiegti i telefona,kuris tam ir yra sukurtas...
      jeigu žmogui turint telefone 64gb/128gb/256gb atminties,gaila keliu megabaitu programėlei,tai gal tada išviso padėk telefona i sekcija už stiklo ir žiurėk kos jis fainas ir kiek turi daug laisvos atminties :)))

      • Na reikalas ne keliuose megabaituose. Kaip žinia, kuo daugiau aplikacijų, tuo didesnė tikimybė, kad kurioje nors jų bus kokia nors klaida daranti įtaką visam įrenginio veikimui (kaip pvz. neretai nutinka su Facebook aplikacija). Kalbant apie Facebook — jų Messenger'is yra viena iš jų soc. tinklo teikiamų paslaugų.

       App Store yra ne Apple kakofonijos, o jos kontroliuojama ekosistemos dalis leidžianti viską rasti vienoje vietoje ir nelakstyti „laukais“ ieškant kas ką kur galbūt parduoda ir mąstyti sukčius čia ar ne.

       Dėl „iškreipto mąstymo“ — čia tamstos argumentcijos klaida, nesigilinsiu į šią filosofinę temą, bet jai net yra pavadinimas :) Nesiplėsiu, bet jei pačia įdomu surasti kokia ji — angliškai argumentacijos klaida yra fallacy — rasi Google.

    • Manau, kad tie, kas šiuo metu mieliau renkasi MS Office greitai atšaltų, jei tektų susimokėti už naudojimąsi.

 2. Nusipirk tada nokia 3310,ten nereikės bijoti,kad gali isivelti i programėle kokia nors klaida...paprasčiausiai neatsisiųsi nieko :))
  tam ir leidžia updeitus,kad ištaisytu tas klaidas,jeigu jų yra...
  Šiaip pačioj i'OS labai dažnai jau tų klaidų pasitaiko,amžinas procesas,vienas ištaiso,atsiranda kitų...
  bet del to venų niekas nesipjauna... :)
  O kas liečia filosofija,tai pastebėjau,tu niekur nesigilini,kur nematai savo tiesos...
  kaip sakoma,karalius tik savo kieme :))

  • Aš išsakau savo nuomonę. Nemanau, kad mano „karaliavimo“ valdos kiek nors skiriasi nuo paties, tik „kiemas“ kitas.

   Reikalas ne tame, kad aš bijau aplikacijų ar jų klaidų galimai sukeliamų problemų. Tiesiog nenoriu perkrauti savo įrenginių pertekliniu jų kiekiu. Kam man kokia nors Whatsapp, jei jos man neprireikė su žmonėmis bendraujant šitiek metų ir nejaučiu jokio poreikio ją ar kitą panašią aplikaciją diegti dabar. Turėti tam, kad kiti turi? Tai milijonai ir Pokemon Go yra susimetę ir kaip zombiai slankiojo pusėje planetos rankiodami ten tuos „žvėrelius“ — aš neturėjau, man to nereikia ir tai, kad milijonai ją turi/turėjo — man joks argumentas.
   Kitas reikalas jei „Apple“, panaikintų dalį „Messges“ aplikacijos paslaugų, pavyzdžiui „iMessages“, kaip pasielgs netolimoje ateityje su „Back to My Mac“ — tada kitas reikalas, tektų ieškoti alternatyvos. O dabar…

 3. Visiskai jau pjauni i lankas...
  reikalas yra tas,ne kad kažkas turi o,kad yra dešimt kartu patogiau,ben jau asmeniškai man,kaip ir daugumai manau...
  o tavo šitoje merdijančioje arenoje reikalas matau iteiginėti žmonėm visoki mėšla...kaip ir senesniuose straipsniuose mačiau,įrodinėjai pvz. tema kažkokia buvo apie navigacijas..dauguma čia rašė,kaip jiem patogu ir kuom yra geriau Navigon,Sygic ir t.t. navigacijos,o tu spjaudeisi purslais,apie kazkokia WAZE mėšlo kruva,kuri taip greitai pasirodė,kaip ir numirė ir apie kuria jau senai nieko negirdėt...tarpkitko,ja irgi reikia instaliuot papildomai.. :)))
  susidaro toks vaizdas,kad tu kazkokio operatoriaus darbuotojas arba i'dealo valytojas...:))
  nes nei tu kritikos moki priimti,nei tu tiesos matai,toks pat zombis,kaip ir tie gaudantys pokemonus :)))

  • Man atrodo, kad pas tamstą ne tik argumentacijos problemos, bet ir išprusimo stoka. Patogumas yra individualus dalykas. Man patogiau vienaip, kitiems — kitaip. Ir tai, kad kažkam patogiau vienas dalykas visiškai nereiškia, kad jis yra patogesnis man ar yra patogesnis, geresnis ar kitaip „…esnis“ apskritai.

   Aš neišgirdau nei vieno argumento pagrindžiančio Jūsų teiginių teisingumą. Kaip ir kritikos, kurią anot Jūsų aš turėjau kažkaip tai „priimti“. Aš tiesos nematau… ok… o kokia yra ta tiesa? Ta, kurią matote Jūs? Labai tikiuosi, kad dirbate darbą, kuriame nereikia priiminėti sprendimų ypač jei tie sprendimai susiję su žmonių vertinimu. Aišku, jei dirbate kokiame autoservise ir sprendimai, kuriuos tenka priimti yra apie tai veržlę prisukti taisant automobilį — čia negaliu nieko pasakyti, gal ten Jūs ir asas. Bet bendraut išsakant ir pagrindžiant savo nuomonę, ją argumentuojant Jums sekasi laaabai prastai. Tiesiog klaida ant klaidos.
   Čia, kaip pats išsireiškėte „mano kiemas, kuriame aš karalius“ ir čia aš išsakau savo mintis, tai kas man patinka.
   Jei Jums nepatinka tai kas rašoma čia — mielai prašau neskaityti ir nesilankyti. Ketvirtosios technologijų revoliucijos metu turime plačią tiek įrangos, tiek jos priedų ar informacijos šaltinių pasirinkimo laisvę ir Jūs galite pasirinkti tai, kas artimiau Jums (pvz. Windows temomis rašančius žiniatinklius. Ten rasite daugiau Whatsapp ir kitų panašių aplikacijų bendraminčių).

 4. Turiu iphone x ir įsigijau samsung s9. Nematau praktiškai jokių skirtumų tarp šių telefonu. Apart 2x kainų skirtumų. Išeina lygiai 2 s9 Už iphone kaina. More then crazy.

  Ir dar.... apple kuria viską tik taip jog pritrauktų vartotojus sau. Imessage. Icloud. Ir t.t... android neturi nieko panašaus. Naudoja ir kuria bendras programėles. Kaip kad anksčiau paminėtas.

  Tad visi tie fanai kurie čia pykstasi. Dažniausiai ir atsiranda dėl to jog yra jau pakabinti apple dėl jų funkcijų. Imessage mac ir iphone. Dėl tokių mielaciu jie moka 2x pinigų už tapati įrenginį. Nei to ar ano pilnai neisnaudodami.

  Tik apple vartotojai ne tik sau bando prisistumti. Bet dar ir kitam pristumti. O esmė tokia. Kad nėra ten tam iphone ant tiek kažkokių paslaugų Imessage ar kitų. Už kurias reiktų mokėti 2 ar 3 kartus daugiau už įrenginį.

  Šiais laikais lietuvos galezinkelis ir tas konkuruoja su lg. Tad reiktų išplaukti į platesnius vandenis. Ir matyti daugiau. Šiai dienai ir huawei spardo užpakalį kitiems.

  • Kaina ne visada yra lemiantis dalykas. Ir su zaporožiečiu nuvažiuosi iš taško A į tašką B. Tačiau, žmonės perka ne tik „zaporožiečius“, perkami ir brangesni ar brangūs ir net prabangūs automobiliai. Kiekvienas tam turi savų priežasčių. Manau su telefonais panašiai.

   • Kaip gali būti lyginamas telefonas su mašiną? Telefono ergonomika tapati. Keičiasi gal keliais milimetrais, centimetrais.

    Ties iphone apple prasileido jau senai.

    • O kodėl ne? Man atrodo tai visai neblogas palyginimas.
     Jei automobilį sumažinti iki telefono dydžio — dydžių skirtumai būtų panašūs (milimetrai, centimetrai). Tie keli milimetrai telefone man gali reikšti, kad to telefono aš nepirksiu (pvz. iPhone Plus, nes jis man per didelis). Panašiai ir automobilyje — neperku mažų, nes kaip taisyklė lipdamas į juos tai galvą, tai kelią susitrenkiu. Vengiu net važiuoti tokiais jei galiu. Tinka visa virtinė tų pačių aspektų tiek automobiliui, tiek ir telefonui. Man atrodo palyginimas labai neblogas.

     • Tai lyginkim vienodos klasės markės. O ne nokia šiuolaikinė su apple. Kas ten jau labai skiriasi tos pačios klasės bmw, mercedes ar audi. Fanatikai tikrai daug skirtumų ras savo norimoje klasėje. Bet kaip vartotojas žmogus tikrai nematytų kažką ten wow viename ar kitame. Pirmą matytu kainas. Paskui tik įžvelgtu jog vieno rankinis automatinis, kito mechaninis.

      • Na yra tų skirtumų. Pavyzdžiui (neminėsiu modelio, kad neprasidėtų kova, dabar dėl automobilių markių ir modelių) viename mano 3 metus vairuotų automobilių… viskas su juo kaip ir neblogai – didelis, komfortabilus, oda, kondicionierius, visokie DVD, navigacijos ir kitokie mažiau ar daugiau naudingi reikalai, bet taip ir neradau padėties kurioje man būtų patogu jame sėdėti. Jei patogu rankoms, kojos per daug sulenktos, jei padarau kad kojos būtų patogiai — rankos vargsta ilgai vairuojant. Ko tik nedariau su vairu ir kėde… nu niekaip.
       Net ir tos pačios klasės automobiliuose yra nemažai smulkmenų, kurios skiriasi ir nors atrodytų smulkmenos — in the long term yra ganėtinai svarios. Tos markės automobilio daugiau nepirksiu.

  • Aš kažkodėl pastebiu kad būtent Android vartotojai (net ir Samsungas viešai savo reklamose) bando įgelti Apple naudotojams. Androide nematau nieko vieningo, o kaip tik labai didelę betvarkę lyginant su Apple.
   Bet čia kas ką nori tas tą mato..

 5. Public Beta 6 atsirado šios funkcijos Ramūnai patobulinimas. T.y. kada, kaip seniau spaudi foto ikoną - atsidaro kameros langas ir jos viršuje padarė ikoną kurią paspaudus patenki į nuotraukų galeriją. Tai matyt Beta testuotojai tiek rašė pastabų, kad apsigalvojo ir padarė mažą pataisymą.

 6. Paskaičiau komentarus ir juokinga ir graudu. Patinka iOS? Puiku, čia puslapis skirtas jos mylėtojams, patika android? Irgi puiku, yra daug kitų puslapių android fanams. Nu kokia prasmė ateiti čia ir lieti tulžį? Nu ir pirk tą android (samsung ar huawei) už 2x mažesnę kainą, nematau nieko blogo tame. Pasirinkimo laisvė tai kas yra gerai. Kam bandyti žeminti kitus ir įrodinėti savo tiesą, kokio to prasmė? Žemindamas kitus pažemini tik save. Peace

  • Niekas cia nieko nebando zeminti, tiesiog skaitai skaitai tas MAC naujienas. Ir kartais pratruksti is keisto juoko, kaip bandoma kazka pasakyti, kas nera tiesa. Kaip kad kam instaliuoti i telefona kazka, nes viskas jau yra. Tai kam rengtis kazka jei gimei nuogas ? Kam burna valyti ryte ? Tai ir issakai ta savo nuomuone, del kurios cia visi nezinia del ko pyksta. O ko pyksta cia kas ? Apple ar Android akcininku turime ? Reklamuotoju ? Agentu ir t.t. ?

   As tai asmeniskai priemu visus gamintojus. Vieno gamintoju kompai geri, kito laikrodziai. Trecio telefonai. Penkto masinos. Ir ta kalba ne tik asmenine nuomuone, o pasaulio statistika ar atsiliepimai.

   Ir nieko cia blogo pasakyt kad iPhone x zjbs telefonas, tik kad overpriced ir nera vertas tiek. Arba jog iPhone 8 yra atgyvena telefonu rinkoje. Buvo metas kai 5s buvo winner. Ar 4s. Bet ar negali niekas keistis ? :)

 7. Na man iPhone “ekosistema” labai patogi. Realiai sumokėjęs kaip kai kurie sako 2x brangiau už X’ą nors gali imti ir SE 7 ar 8 jeigu dizainas nėra svarbu ir turėdamas draugų rate žmones su obuoliais, praktiškai vien su apple nemokamais apsais gali beveik viską ko tik reikia pasidaryti, kam naudojant android reikėtų papildomai dar krūva visokių papildomu appsu atsisiųsti. Kas kainuotų dar papildomai € ir dar klausimas kaip veiktų. Nekalbu apie privatumą... Dėl messages kas liečia tarp iOS mintis super ir viskas būtų ok tik jeigu žmogus, net ir su tuo pačiu iPhone bus be interneto, stringa, vėluoja SMS žodžiu “pjauna” tai tikrai dar yra kur tobulinti. Kas liečia Ramūną, mėgstu žmones turinčius nuomone, bet perspaudi žmogau 😄 neisivaizduoju kaip galima vien bendrauti su iPhone turinčiais žmonėm 😄

  • Nesirenku žmonių su kuriais bendrauti pagal tai kokį telefoną jie naudoja. Tačiau mano bendravimo rate, visi išskyrus porą žmonių naudoja iPhone. Taip jau sutapo. Gal bendravimo rate žmonės panašių pažiūrų…
   Bendravimu nevadinu padavėjos, pas kurią užsisakau valgyti ar periodinių pasimatymu su kirpėju, kuris beje taip pat naudoja iPhone, šiandien pamačiau. Neturėjau grynų ir norėdamas palikti „arbatos“ paklausiau ar naudoja Revolut. Pasirodo naudoja – vienas, du ir pervedžiau jam pinigėlius. Taip ir pamačiau telefoną. Tad nežinau kaip su tamstos įsivaizdavimais, bet pas mane taip.
   Tiesa, nebendrauju su šimtais žmonių - aš kalbu apie „savo ratą“, o ką naudoja pardavėja mėsos skyriuje man neįdomu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų