26-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

26-os 2018 metų savaitės su „Apple“ susijusios naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Kaip jau tapo tradicija, „Apple“ dalyvavo San Francisco vykusiame „Pride Parade“. Parade dalyvavę „Apple“ darbuotojai vilkėjo specialiai šiam renginiui sukurtus marškinėlius su kompanijos logotipu. Kartu su kitais demonstrantais žygiavo ir Tim Cook, Lisa Jackson ir Jay Blank.
  Pride Parade, 2018 San Francisco
 • iPhone X“ originalaus ir trečių šalių ekranų palyginimas. Jei trumpai, tai trečių šalių ekranai neturi jungties kontaktų apačioje, o tai gali pavirsti prastesniu tinklo darbu. Keista, bet neoriginalūs ekranai yra šiek tiek plonesni, tiesa nedaug 0,43mm, bet juos uždėjus skirtumas matysis. Trečių šalių ekranai prasčiau atkuria spalvas, juose netolygus galinis pašvietimas, nekokybiškai veikia „3D Touch“. Reikėtų turėti omenyje ir tai, kad trečių šalių „iPhone X“ kuriami ekranai yra ne OLED, o LCD.
 • Stebėdami WWDC 2018 daug kas tikėjosi išgirsti apie „Apple“ ausiniųAirPods“ atnaujinimą ar bent jau apie naują jų dėklą palaikantį belaidį įkrovimą, tačiau „neišdegė“. Jei tikėti informacija neoficialiai pasiekiančia iš už „Apple“ biuro sienų — tokią „Apple“ tylą galima paaiškinti — kompanija kuria naujas „AirPodsausines. Naujo „AirPods“ vinimi turi tapti nauja aktyvi triukšmų slopinimo sistema ir pagerintas ausinių atsparumas drėgmei. Tiesa, yra vienas „bet“ — šios ausinės pasirodys ne anksčiau 2019 metų, bet galės konkuruoti su „high-end’inėmis“ „Bose“ ir „Sennheiser“ ausinėmis. Anot tų pačių šaltinių, „Apple“ planuoja išleisti iš karto kelis jos prekės ženklu pažymėtus priedus ir ausines. Iš laukiamų funkcijų — Siri aktyvavimas balsu, naujos kartos belaidžio tinklo procesorius ir belaidžio įkrovimo galimybė.
 • Prieš 8 metus „Apple“ pristatė naujo dizaino „iPhone“. Iki to laiko kompanija jau buvo išleidusi „iPhone 2G“, „iPhone 3G“ ir „iPhone 3GS“. Norėdamas parodyti ką nors naujo, kompanijos dizaineris Jony Ive sėdo prie stalo ir sukūrė išties naujoviškai atrodžiusį „iPhone 4“. Su gimtadieniu, senuk!
 • „Apple“ papildė savo žemėlapius „Apple Maps“ tranzito (viešojo transporto) informacijoje Romoje ir Estijoje. Estijos sostinėje Taline, naudojantis „Apple Maps“ galima rasti informaciją kaip iš taško A į tašką B nukeliauti autobusu, tramvajumi, troleibusu ir Elron traukiniais. „Apple“ žemėlapiuose taip pat atsirado informacija apie vidinius Estijos traukinių maršrutus iš ir į Tartu, Pärnu, Narva ir pora kitų šalies miestų. Mes kol kas sėdim, džiaugiamės už estus, gal kiek pavydim ir laukiam.

 • „Apple“ išleido programuotojams skirtas ketvirtas „macOS High Sierra 10.13.6“, „iOS 11.4.1“ ir „tvOS 11.4.1“ beta versijas bei trečią „watchOS 4.3.2“ betą. Kompanija taip pat išleido ir viešas „macOS 10.14 Mojave“ ir „iOS 12“ beta versijas. Jas atsisiųsti ir savo „Mac“ kompiuteriuose bei „iOS“ įrenginiuose įdiegti gali visi „Apple Beta Software Program“ dalyviai.
 • Wi-Fi Alliance“ paskelbė, kad išleido WPA3 saugumo standartą, kuris žada būti saugesnis ir pagerinti duomenų perduodamų per Wi-Fi saugumą. Aliansas teigia, kad WPA3 ištaiso visas ankstesniame standarte buvusias žinomas saugumo spragas ir sumažina tokių atakų kaip KRACK ir DEAUTH tikimybę. „Wi-Fi Alliance“ nariais yra tokios kompanijos kaip „Apple“, „Cisco“, „Intel“, „Qualcomm“ ir „Microsoft“.
 • „Amazon“ aplenkė „Apple“ ir tapo brangiausiu prekės ženklu JAV nustumdama „iPhone“ gamintoją į antrą vietą. Pernai pirmoje vietoje buvo „Google“, tačiau jos vertė nukrito 10 proc. ir kompanija smuktelėjo į trečią poziciją lentelėje.
 • „Apple“ atnaujino „iOS“ įrenginiams skirtą „iTunes Remote“ aplikaciją. Naujoji aplikacijos versija ne tik atrodo kitaip, bet ir palaiko „iPhone X“. „iTunes Remote“ yra geriausias būdas valdyti „iTunes“ būnant bet kur namuose.
 • Drake penktasis albumas „Scorpion“ sumušė „Apple Music“ srautinės muzikos perklausų rekordus. Pirmą parą po albumo pasirodymo albumas sugeneravo 170 milijonų srautų. „Spotify“ tuo tarpu, nors ir giriasi turinti 120 milijonų daugiau naudotojų sugeneravo tik 76 proc. to ką Drake pavyko pasiekti per „Apple Music“ paslaugą.
 • „Reuters“ rašo, jog „Apple“ iš pagrindų keičia „Apple Maps“ žemėlapius, tačiau Amsterdame įsikūrusi „TomTom NV“ ir toliau bus duomenų tiekėja „Apple“ žemėlapiams. „Apple“ teigia, kad nauji žemėlapiai startuos šį rudenį Šiaurės Kalifornijoje.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Vienas komentaras

 1. Mano manymu spotify labiau Europoje prigijusi, kur repas nėra toks populiarus, kaip Amerikoje, todėl ten tiek ir sugeneravo perklausų music.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų