Ar verta registruotis iOS 12, macOS Mojave ir tvOS 12 viešoms beta versijoms

Tema: Patarimai

Naujų „Apple“ operacinių versijos (kurios visiems bus prieinamos šį rudenį), viešos beta versijos jau yra išleistos testuotojams ir jas galima išbandyti. Bet prieš skubėdami įsirašyti beta versijas, sekundei sustokit ir pagalvokit ar tikrai verta skubėti.

„iPhone“, „iPad Pro“ ir „MacBook“

Maža paslaptis, kad egzistuoja žmonės, kurie dėl technologijų yra pametę galvas. Jie taip pat jie pameta galvas ir dėl mažesnių dalykų, tokių kaip paprastas telefono operacinės sistemos atnaujinimas. Kartais pamesti tikrai verta, nes naujose versijose būna daug naudingų funkcijų, kurios gali naudojimąsi mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu padaryti patogesniu. Todėl, jeigu ir jums jau dabar dreba rankos iš noro išbandyti naująsias operacines sistemas, tai padaryti galite, tačiau skubėti nėra kur.

Visiems naudotojams skirtos „iOS 12“, „macOS Mojave“ ir „tvOS 12“ programinių įrangų versijos dar bus neprieinamos kelis mėnesius, bet jeigu yra didelis noras išbandyti - galima registruotis viešai beta versijai. Apačioje rasite paaiškinimą kaip tai padaryti.

Ar tikrai verta registruotis Apple beta programinės įrangos versijoms?

„Apple“ kaip ir kiekvienais metais tobulina savo operacines sistemas ir papildo jas naudingomis funkcijomis šiandieniniam vartotojui. Operacinių sistemų beta versijų naudojimas labai dažnai gali būti ne rožėmis klotas kelias: stringančios programėlės, atsitiktinai persikraunantis telefonas ar kompiuteris, lėtas įrenginio veikimas ir kiti dalykai, neleidžiantys sklandžiai naudotis įrenginiu.

Jeigu dabar svarstote, pradėti beta versijos testavimą ir išbandyti tai anksčiau už aplinkinius, ar vis dėlto geriau pasilikti prie sklandžiai veikiančių „iOS 11“ ir „macOS High Sierra“. Šiame straipsnyje jums ir pateiksime beta programinės įrangos versijos privilegijas ir problemas.

„Atliekamas“ įrenginys naujos versijos testavimui

Anokia dabar prabanga namuose turėti kelis kompiuterius (pvz.: vienas iš jų planšetinis) ar seną, prieš metus naudotą telefoną. Jeigu tokį turite, ir tai nėra pirmos būtinybės daiktas, kuris galėtų užstrigti ir nesugadinti jūsų dienotvarkės, greičiausiai jį galėtumėte naudoti ir nepatirti didesnio diskomforto jei beta versijos testavimo metu jis pradėtų strigti.

Nerekomenduojame diegti beta versijų į jūsų pagrindinį telefoną ar kompiuterį. Tokiu atveju, geriau palaukti, bet tvirtai žinoti, kad rudenį galėsite įsirašyti galutinę operacinės sistemos versiją, kuri veiks sklandžiai ir nesukels papildomų problemų. Jeigu negalite rizikuoti savo įrenginiais, geriau to ir nedaryti įrašant į juos beta versijas.

Žinoma, kompiuterio diske galima sukurti naują skirsnį (partition) ir jame, atrodytų, saugiai įdiegti naujos „macOS“ operacinės sistemos beta versiją. Tačiau, tas saugumo jausmas gali būti apgaulingas — beta versija nėra patikima, joje apstu klaidų (ypač pirmosiose jos versijose) ir sunku nuspėti kaip kuri nors testavimui skirtos sistemos ar joje įdiegtos aplikacijos klaida pasielgs su duomenimis esančiais pagrindiniame kompiuterio skirsnyje, kuriame įdiegta saugi ir ne-beta operacinės sistemos versija. Jei vis tik nutarsite išbandyti beta versiją savo pagrindiniame kompiuteryje įsitikinkite, kad esate išsaugoję jame esančių duomenų atsarginę kopiją. Geriau būtų jei sukurtumėte ne vieną atsarginę kopiją — pavyzdžiui vieną „Time Machine“ priemonėmis ir kitą — įkraunamą disko atvaizdo versiją „Carbon Copy Cloner“ ar kitos tokį funkcionalumą turinčios aplikacijos pagalba.

Kokios naujos funkcijos jus domina?

Jeigu vienintelė priežastis, kodėl norite atsinaujinti telefoną yra tokia funkcija kaip „Apple“ naujų nuotraukų bendrinimo funkcija arba naujieji „Siri“ spartieji klavišai, nenorime nuliūdinti, bet gali būti, kad iki rudens šių funkcijų naudoti negalėsite. Kai kurioms „Apple“ naujoms funkcijoms reikalingas kompanijos serverio palaikymas, ir tik tuomet, kai paslauga veiks su trečiųjų šalių programėlėmis, kūrėjai turės tris savaites laiko pradėti plėtoti arba tobulinti savo aplikacijas, kad jos galėtų veikti sklandžiai.

Be to, „Apple“ neleis kūrėjams pateikti programėlių, kuriose yra „iOS 12“ funkcijos, iki rudens, taigi net jei jūsų mėgstamiausia aplikacija turi atnaujintą „iOS 12“ beta versiją, jums gali nepavykti išbandyti.

Ar jums patinka pranešti apie klaidas?

Kadangi „iOS“ ir „macOS“ ir toliau sparčiai tobulėja ir auga, darosi vis sunkiau, ir sunkiau kūrėjams pastebėti ir ištaisyti kiekvieną klaidą prieš išleidžiant viešą ir išbaigtą operacinės sistemos versiją. Tai ir yra didžiausia priežastis, kodėl „Apple“ siūlo viešas beta versijas: naudotojų atsiliepimai ir jų pastebėtos klaidos padeda suformuoti operacinę sistemą iki rudens, kai ši bus išleista visiems Apple vartotojams.

Siekdama palengvinti informavimo procesą apie klaidas „iOS“ ir „macOS“ beta versijose, „Apple“ siūlo specialias atsiliepimų aplikacijas. Bet jeigu jūs labiau suinteresuotas(-a) susipažinti su nauja „Memoji“ funkcija, nei leisti Apple žinoti ar „Safariprivatumo funkcijas gadina jūsų „iPhone X“, viešoji beta versija nėra skirta jums.

Pabaigai: jeigu kyla abejonės, rizikuoti — neverta

Jeigu jūs tikrai neturite „atliekamo“ įrenginio, kuriuo galėtumėte testuoti, ne iki galo ištobulintas versijas, jūs negalite, būti tas žmogus, kuris testuoja, nes tai nebus pats maloniausias ir sklandžiausias telefono ar kompiuterio veikimas. Beta programinė įranga gali sugadinti jūsų kasdienę nepriekaištingą tvarką, kas jums greičiausiai sukels įvairius nepatogumus ir nepasitenkinimus. Internete pilna pavyzdžių, kaip beta versijos testuotojams nesuskamba rytiniai žadintuvai ir taip praleidžia rytinius susitikimus, telefonas neleidžia klausytis muzikos transliuojamos per „Bluetooth“, o trečiųjų šalių programos tokios kaip „Messenger“, „Facebook“ ar „Twitter“ išsijungia be jokios akivaizdžios tam priežasties vidury žinutės rašymo.

Dauguma testuotojų tik nusijuokia iš tokių nelaimingų istorijų ir į tai — nekreipia dėmesio. Jeigu jūsų „Mac“, „iPhone“ arba „iPad“ reikalingas darbui arba tam, kad ryte atsibustumėte, palikite jį su naujausia „iOS 11“ arba „macOS High Sierra“. 2018-ųjų metų ruduo jau visai čia pat, ir tos naujienos, kurių jūs laukiate bus visiškai ištobulintos, jomis galėsite naudotis išvengdami klaidų sukeltų nemalonių netikėtumų.

Jeigu su klaidomis ir netikėtumais gyventi jums patinka arba jūs turite stalčiuje nenaudojamą įrenginį, viešoji beta versija gali būti labai įdomi. Naudodami beta versiją ir pranešdami „Apple“ apie joje pastebėtas klaidas jūs prisidėsite prie sistemos tobulinimo. Pranešant apie klaidas jus greičiausiai aplankys labai geras jausmas, nes žinosite, kad padėjote išspręsti problemą, kurios nepatirs milijonai vartotojų.

Kaip užsiregistruoti „Apple“ viešoje beta versijos testavimo programoje

  1. Eikite į beta.apple.com.
  2. Spustelėkite Sign Up.
  3. Prisijunkite prie savo Apple ID paskyros.
  4. Perskaitykite sutikite su programinės įrangos sutartimi.
Prisijungimas prie viešų beta versijų testuotojų komandos.

Viskas, kai tik bus išleista vieša beta versija, galėsite iškart ją parsisiųsti apsilankant beta.apple.com svetainėje.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Edvinas Krupinskas

 Apple technikos fanas nuo ankstyvo ryto iki gilios nakties.

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Jei labai smalsu - tikrai verta.

  2. o kaip pabėgti iš BETA ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų