Apple Watch: kuris tinkamiausias jums?

Apple Watch

„Apple Watch“ šiandien yra pasirinkimas numeris vienas išmaniųjų laikrodžių vartotojų nuomone. Su „iPhone“ galima susieti nemažai kitų išmaniųjų laikrodžių, tačiau šiandien tobuliausiai į porą tinka „Apple Watch“. Kurį modelį pasirinkti? Kuo jie skiriasi? Apie viską tuoj ir pakalbėsim.

Kokie Apple Watch modeliai yra išleisti?

Geriausia būtų žinoti, kad šiandien yra keturių kartų „Apple“ išmanieji laikrodžiai. Pats pirmas laikrodis, kurio pilnas pavadinimas yra „Apple Watch“ (anglų kalboje dar vadinamas kaip originalApple Watch“) buvo išleistas 2015-ųjų metų balandžio mėnesį. Šiandien šį laikrodį galima nusipirkti iš perpardavinėtojų arba skelbimų, „Apple“ jais oficialiai nebeprekiauja.

Jeigu esate žmogus, kuris nori žengti koja kojon su technologijomis, nerekomenduotumėm jums pirkti šio laikrodžio, nes jis nebepalaikys artėjančios naujausios operacinės sistemos watchOS 5 ir negalėsite naudotis naujomis funkcijomis.

Ką tik aptartas senukas, 2016-ųjų metų rugsėjo mėnesį buvo pakeistas naujuoju „Apple Watch Series 1“. Iš dalies, šie laikrodžiai yra identiški, tik S1 turi įdiegtą „Bluetooth 4.2“ technologiją ir savo viduje slepia greitesnį dual-core procesorių. Šį laikrodį nusipirkti naują yra daug lengviau, nes „Apple“ jais prekiauja oficialiai savo svetainėje, taip pat, daug trečiųjų šalių perpardavinėja šį įrenginį.

Tą pačią dieną, šalia „Series 1“, „Apple“ pristatė ir galingesnį jo brolį – „Series 2“. Jo viduje yra integruotas GPS, taip pat šis laikrodis yra atsparus vandeniui ir turi vos plika akimi matomą storesnę bateriją.

„Apple“ savo oficialiame puslapyje „Series 2“ modeliais jau nebeprekiauja, todėl vėlgi, galima įsigyti tik naudotą šio laikrodžio versiją.

„Series 3“ yra naujausia „Apple Watch“ laikrodžio versija išleista 2017-ųjų metų rudenį. Ši laikrodžio versija gali būti kartu su integruota LTE (4G interneto) technologija, žinoma, tai kainuos brangiau, tačiau laikrodį galėsite naudoti pilnai ir nesant telefonui šalia. Gaila, tačiau Lietuvoje nė vienas ryšio operatorius neturi galimybės pasiūlyti tokios ryšio paslaugos, kuri veiktų su „Apple Watch“. Todėl, jeigu gyvenate Lietuvoje, pirkti LTE modelį nėra tikslo.

Kainų skirtumas

Kaip ir visos technologijos. Kuo jos naujesnės – tikėtina, kad jos bus brangesnės. Jeigu jus domina pirmos kartos „Apple“ laikrodis, jūs tikrai išleisite mažiau pinigų nei pirkdami trečios kartos modelį.

Apple Watch

Apple Watch, Apple Watch Series 1, 2 ar 3?

  • Pirmasis „Apple“ laikrodis yra pigiausias, bet nusipirkti jį naują yra sunkiausia
  • Apple Watch S1“ yra greitesnis, bet jame trūksta naujų funkcijų
  • Apple Watch S2“ turi integruotą GPS, ryškesnį ekraną ir atsparumą vandeniui
  • Apple Watch S3“ turi greičiausią procesorių ir yra išmaniųjų laikrodžių lyderis

Kadangi, pačiam pirmajam „Apple Watch“ modeliui naujausias atnaujinimas nebus galimas, jį nusipirkti yra sunku, todėl lyginsim tik „Apple Watch 1“, „Apple Watch 2“ ir „Apple Watch 3“.

Dizainas

Kol kas, „Apple“ visus laikrodžius yra pristačiusi su labai panašiu dizainu, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo toks pats, skirtis gali tik ant trečios kartos LTE modelių pasirodęs raudonas burbuliukas ar apyrankė, kurią pats vartotojas renkasi kokią nori dėvėti. Apyrankių apstu, ir yra visokiausių, todėl internete rasti mėgiamą apyrankę rasti bus tikrai nesunku.

Tik antros ir trečios kartos modeliai yra neperšlampami vandenyje, todėl nebandykite eiti į vandenį su pačiu pirmuoju „Apple Watch“.

Ekranas

Visų kartų „Apple Watch“ laikrodžiai turi kvadratinį ekraną, tačiau technologiją jie naudoja visi skirtingą. „Apple Watch“ laikrodis buvo pristatytas su OLED Retina ekranu su „ForceTouch“ technologija, turinčią 450 nitų[1] galią, tuo metu, du kiti modeliai, veikia su 1000 nitų galia.

Darbinė atmintis

Kiekvienas laikrodis turi po 512MB RAM operatyviosios atminties, išskyrus trečios kartos modelį, kuris buvo pristatytas su 768MB RAM.

Jūsų sveikata

Visos versijos „Apple“ laikrodžių turi širdies ritmo monitorių, akcelerometrą, giroskopą ir aplinkos šviesos jutiklį.

Apple Watch

Baterija

Baterijos gyvavimo laikas „Apple“ laikrodžiuose liko beveik nepakitęs. Jeigu pirksite 38 milimetrų dydžio modelį, kuris savo viduje turi mažesnę bateriją, nei 42 mm modelis, bet dydis reiškia, kad ir turi didesnį ekraną, tai reiškia, kad ekranui reikia ir didesnės baterijos norint didesnį ekraną palaikyti gyvą.

Ryšys

Visų versijų laikrodžiai turi integruotą „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“, bet kaip ir minėjom, vienintelė trečioji laikrodžio versija, turi integruotą LTE ryšį, jeigu už tai sutiksite papildomai sumokėti.

Kuris iPhone yra reikalingas norint suporuoti su „Apple Watch“?

Apple Watch“ kategoriškai veikia tik su iPhone telefonais, todėl jums reikės „iPhone 5“, kuris veikia su „iOS 10“ arba naujesnės, norint naudoti „Apple Watch“ arba „Apple Watch 2“.

Jeigu ruošiatės įsigyti „Apple Watch 3“, jums norint jį naudoti, reikės turėti „iPhone 5s“ veikiančio su „iOS 11“.

Apple Watch spalvos ir dydžiai

Visi anksčiau paminėti modeliai buvo išleisti 38 ir 42 milimetrų versijose. Kai kurie spalvų pasirinkimai, yra limituoti tam tikriems laikrodžio dydžiams, bet mūsų paprastas patarimas – rinktis 42 milimetrų versiją, jeigu norite didesnio laikrodžio.

38 ir 42 mm Apple Watch

Taipogi turėsite pasirinkti spalvą ir medžiagą iš ko bus pagamintas jūsų laikrodžio apvadas. „Apple Watch 3“ buvo išleistas trijų variantų: auksinės, kosminės pilkos ir sidabrinės, jeigu norite, kad tai būtų pagamintas iš aliuminio metalo. Jeigu norite, kad būtų pagamintas iš nerūdijančio plieno, tuomet teks rinktis iš kosminės juodos arba sidabrinės.

Balta ir pilka yra taip pat, jeigu jūs pasirinksite keramikinę „Apple Watch 3“ versiją, tačiau jie yra daug brangesni ir vadinami „Apple Watch 3 Edition“.

Taip pat yra „Apple Watch Nike+“, kurie yra tas pats įrenginys kaip „Apple Watch“, bet atkeliauja su išskirtiniais laikrodžio pagrindiniais ekranais. Šioje versijoje būna iš anksto įrašyta „Nike+ Running Club“ programėle ir turi firminių „Nike“ apyrankių rinkinį.

Apple Watch apyrankės

„Apple“ pardavinėja daugybę apyrankių ir siūlo plačią stilių įvairovę. Kai pirmą kartą įsigysite „Apple Watch“, jūs iškart turėsite apyrankę, bet jeigu apyrankė netiks prie jūsų bendros rūbų išvaizdos, arba norėsite tiesiog pasikeisti apyrankę, galėsite tai labai paprastai padaryti.

Apple Watch

Yra daug medžiagų ir spalvų variantų, įskaitant austą nailoną, „Nike“ sportinę versiją, odines apyrankes ir dar daug kitų variantų. Jums tiks bet koks laikrodžio dirželis, jeigu jis bus pritaikytas jūsų laikrodžio dydžiui.

Be to, yra daugybė trečiųjų šalių gamintojų, tačiau prieš perkant įsitikinkite, kad perkate tikrai savo laikrodžiui skirtą dydį.

Apple Watch programinės įrangos atnaujinimas

„Apple“ išleistą „watchOS 4“ palaiko absoliučiai visi laikrodžiai, įskaitant ir originalųjį „Apple Watch“. Šis atnaujinimas pridėjo dar vieną veidą su įmontuota „Siri“, kuri leidžia jums gauti platesnę informaciją iš jos, kaip pvz.: priminimai.

Aktyvumo ir treniruočių stebėjimas taipogi buvo pridėtas, o „Apple Music“ nuo šiol gali automatiškai sinchronizuoti muziką į jūsų laikrodį. Nuo šiol savo draugams galėsite pervesti pinigus naudojant „Apple Pay“ tik laikrodžio pagalba, taip pat buvo atlikti keli maži patobulinimai.

Ar pirksite „Apple Watch“?

Jei planuojate įsigyti „Apple Watch“ dabar, mes manome, kad tam yra gana geras laikas. Anksčiau išleistų laikrodžių kainos vis greičiau mažėja, o jūs net nepajusite, kaip „Apple Watch“ greitai prisiklijuos prie jūsų riešo.

Vieningu internautų spėjimu, šį rudenį, veikiausiai bus pristatytas „Apple Watch Series 4“.


  1. nt (nitas) SI sistemos mato vienetas skirtas matuoti šviesumui. 1nt = 1 cd/m2 (vienas nitas lygus vienai kandelai kvadratiniame metre).  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Edvinas Krupinskas

 Apple technikos fanas nuo ankstyvo ryto iki gilios nakties.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Svarsčiau ilgai apie iwatch, bet kai jo oficialiai čia neparduoda - vadinasi ir neaptarnauja (garantinis). Todėl nebėra ir noro...

  2. Aš irgi vis dar svarstau,ir ilgai dar svarstysiu. Kol nebus oficialiai parduodama ir nepalaikys LTE,tol tikrai nepirksiu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų