Kodėl Android telefonų gamintojai kopijuoja iPhone X kuprelę

Tema: iPhone
iPhone X kameros

Po „iPhone X“ pristatymo praėjo kiek daugiau nei pusė metų. Dabar elektroninių parduotuvių, internetinių prekybos centrų lentynose ir praeivių rankose galima pastebėti vis daugiau išmaniųjų telefonų su vadinama kupra įsiveržusia į ekrano sritį, tokia kokią turi „iPhone X“.

O kiek buvo juoko ir patyčių, kai kiek daugiau nei prieš pusmetį „Apple“ pristatė „iPhone X“. Dauguma įrenginių, kurie niekaip nėra susiję su „Apple“ iš pirmo žvilgsnio primena „iPhone X“

Taip jau susiklostė, kad „Apple“ padiktuoja daugelį technologijos pasaulyje vėliau įsivyraujančių madų. Nesvarbu kokią reakciją jie iššaukia tada kai „Apple“ pristato „tą naują madą“ — vėliau šia mados bacila užsikrečia ir kiti rinkos dalyviai.

Anksčiau Steve Jobs įkurta bendrovė diktavo kompiuterių madas. Dabar, jau kuris laikas, kompanija užduoda ritmą mobilių įrenginių ir jiems skirtų priedų gamintojams. Būtent „iPhone“ pakeitė naudojimosi mobiliuoju telefonu įpročius, panaikino mygtukus ir prieš šią tendenciją neatsilaikė, net geriausiomis telefonams skirtomis klaviatūromis garsėjusi „Blacberry“. „Apple“ turime dėkoti, kad vietoje neišvaizdžių „plytų“ naudojame, nepriklausomai nuo to kokio gamintojo sukirtus, išvaizdžius ir funkcionalios mobiliuosius telefonus.

Kaip atrodė mobilūs telefonai iki ir po iPhone pasirodymo.
Kaip atrodė mobilūs telefonai iki ir po iPhone pasirodymo.

Kai kurie analitikai mano, kad „Apple“ žengė prieštaringai vertinamą žingsnį norėdama savo „iPhone X“ padaryti labiau išsiskiriančiu konkurentų sukurtų įrenginių gausybėje. Dėl šios priežasties Kupertino įsikūrusios įmonės vadovai ir uždraudė aplikacijų kūrėjams savo aplikacijose slėpti ir maskuoti tą juodą įsiveržimą į telefono ekrano erdvę.

Pirmuosius kelis mėnesius, skambant juokeliams ir patyčioms, „iPhone X“ buvo galima nesunkiai atskirti iš kitų Kinijoje pagamintų „iPhone“ klonų. „Apple“ išleistas „iPhone X“, kitų kompanijų gamintojams, sukėlė nemažą galvos skausmą, kuris gerokai apramino linksmumą ir norą šaipytis. Nors nesakydami to grasiai — jie puikiai supranta, kad daugelis nori „iPhone“ ir jei negali jo nusipirkti — geidžia telefono, kuris būtų bent jau panašus į „Apple“ sukurtą telefoną. Tada jie pradėjo kurti telefonus, su į ekrano erdvę įsiveržiančia vienokio ar kitokio dydžio, skirtingų formų „kuprele“. Netrukus tai tapo tikra mada. Reikia pastebėti, kad pirmieji „kuprą“ kopijuoti pradėjo ne rinkos grandai, o mažesni gamintojai, kuriems įvairūs mados dalykai tikrai gali padėti parduoti jų sukurtus įrenginius.

Dar viena priežastis dėl kurios „kuprelė“ buvo pradėta kopijuoti kitų gamintojų — berėmis telefono dizainas. Kiekvieno prekės ženklo serijoje jau yra keli modeliai, kuriose rėmelis aplink ekraną yra minimalus. Norint sumažinti viršutinio rėmelio dalies užimamą plotą, paprasčiausia yra padaryti išsikišimą, kuriame bus įdiegta kamera, garsiakalbis ir kiti jutikliai.

Dar prieš metus daugelis tokį dizainą būtų pavadinę apgailėtinu, bet po „iPhone X“ pristatymo, nors dėl „fasono“ ir pasišaipę — prikando lūpą supratę, kad jei apie tai ir galvojo, tai nepakako drąsos tokį savo sumanymą įgyvendinti. Taip, „Apple“ drąsos priimti radikalius ir neretai kontravertiškus sprendimus netrūksta.

Kai kurie elementai tiesiog turi būti kažkur paslėpti

Jei atmesti mados tendencijas ir įvairiausius dizainerių sprendimus ir į išmanų telefoną pažvelgti grynai iš inžinerinės pusės — kai kurie telefono elementai, kurie dabar yra priekinėje jo dalyje, turi būti kažkur paslėpti.

Bandymas slėpti garsiakalbį po ekranu gerų rezultatų neatnešė, kameros modulį patalpinus telefono kampe darkė telefono simetriją ir problemos neišsprendė, juos patalpinant telefono apačioje prarandamas dalis naudojimo patogumo ir funkcionalumo. Visus panašius bandymus jau buvo galima išvysti „Xiaomi“ ir kitų gamintojų sukurtuose telefonuose. Nei vienas sprendimas minimalizuojant viršutinę telefono rėmelio dalį neatrodė patraukliau ir nebuvo funkcionalesnis nei tas, kurį „Apple“ panaudojo „iPhone X“.

Kuriant „Apple“ flagmaną, kompanija turėjo kažkur patalpinti kol kas analogų neturintį „Face ID“ modulį. Kiti telefonai su „kuprele“ išsikišime turi tik priekinę kamerą, garsiakalbį, porą jutiklių, kurių kol kas nėra galimybės patalpinti, kad ir vieno milimetro pločio rėmelyje.

Dėl skirtingų modulių talpinamų viršutinėje telefono dalyje, skirtingų gamintojų sukurtuose telefonuose „kupra“ skirtingo dydžio. Vieni gamintojai apsiribojo ten patalpindami kamerą ir garsiakalbį, kiti „įkišo“ porą objektyvų, kai kas dar įgrūdo ir aplinkos apšviestumą fiksuojančius jutiklius.

Google“ ilgai nelaukusi „kupros“ palaikymą įdiegė sistemos lygmenyje. „Android P“ atsiras galimybė programiškai nurodyti „kupros“ dydį ir taip išvengti aplikacijos elementų pasislėpimo už jos.

Šioje „kupros“ mados vaikymosi karštinėje, už individualumą galima pagirti tik „Vivo“ ir jų berėmį konceptą „Apex“, kuriame kompanijos inžinieriai ir dizaineriai kamerą patalpino į išlendantį modulį. Kiek toks sprendimas bus praktiškas — paaiškės kai/jei „Vivo“ kada nors išleis tokį telefono modelį.

Kol kas belieka konstatuoti naujos, „kuprotų išmanių mobilių telefonų“ mados pradžią ir stebėti kaip „Apple“ konkurentai stengiasi išleisti į „iPhone X“ panašius telefonų modelius. Tiesa, konkurentų „Apple“ turi labai nedaug.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. “Nors nesakydami to grasiai — jie puikiai supranta, kad daugelis nori „iPhone“ ir jei negali jo nusipirkti — geidžia telefono, kuris būtų bent jau panašus į „Apple“ sukurtą telefoną.” Patiko sis sakinys. As pats naudoju iphone telefona, bet galiu passkyti kad perejus nuo android telefono (google nexus) ant apple nebuvo to “vauuu” ios yra labai uzdara operacine sistema, po daugiau kaip 3metu naudojimosi galiu pasakyti, kad apple nera ismanus telefonas, tai yra labai apribotas telefonas su labai uzdara os. Tas uzdarumas ant tiek asmeniskai mane uzkniso kad siuo metu, po iphono kuris kainavo 900eur as perku ~600eur vertes telefona (one plus6) nors mano finansai tikrai leidzia isigyti ir ta pati iphone x.

  2. O man Xiaomi produktai patrauklesnis, uz protinga kaina. Kaizkaip norom nenorom pas mane daugiau irenginiu atsiranda Xiaomi. Keturi telefonai, elektinis paspirtukas, masinos pakrovejas su radio trasliatorium (muzikitei klaisytis is telefono) dabar laukiu kol parkeliaus Wifi routeris.
    Greitu laiku atsidarys Xiaomi oficiali parduotuve, jau rankos niezti ten uzsukti.

  3. https://youtu.be/D18OJZJrO8k šitas lietuviškas video puikiai paaiškina, kodėl ir kam ten deda šitą kuprelę arba kaip ją vadina šiame video monoantakį.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų