Kaip išmokyti Face ID atpažinti skirtingas jūsų veido išraiškas

Nuotrauka: Scott Umstattd
Nuotrauka: Scott Umstattd

„Face ID“ be perstojo mokosi atpažinti įrenginio savininko veidą, pokyčius jame ir skirtingas išraiškas. Šį „Face ID“ mokymosi procesą galima ir pagreitinti.

„Face ID“ įsimena mūsų veidą sukurdama jo žemėlapį, kuris periodiškai papildomas aptiktais pasikeitimais veide ar naujai aptiktomis veido išraiškomis, pavyzdžiui užtinusiomis/užmiegotomis akimis ryte.

„Face ID“ įsimena kaip atrodėme kai įrenginys yra sėkmingai atrakinimas ir netgi tada kai jo atrakinti nepavyko — sistema mūsų neatpažino, tačiau po šio nesėkmingo bandymo įrenginys buvo atrakintas įvedant slaptažodį. Tai leidžia sistemai stebėti ir įsiminti pokyčius mūsų veide, net ir gana dramatiškus. Po to kai sistema tam tikrą kartų kiekį panaudojo tuos papildomus duomenis — „Face ID“ tuos duomenis sunaikina ir pradeda jų kaupimą iš naujo.

Veido išraiškų mes „Face ID“ galime parodyti ir parodome begalę: nuo užmiegoto veido ryte iki paremto žando ranka darbo dienos pabaigoje ar bandant atsiliepti į skambutį iššokus iš dušo ar spygsome į telefoną prieš saulę gerokai prisimerkę. „Face ID“ galima išmokyti atpažinti mus kai mes gulime galvą padėję ant minkštutėlės, purios, pagalvės dengiančios mūsų žandus; kai dėvime milžinišką žieminę kepurę; išsišiepę plaunamės dantis ar visaip vaipomės.

Kaip Face ID išmokyti atskirti skirtingas veido išraiškas

  1. Suteikite veidui tam tikrą išraišką (kurią norite, kad telefonas atpažintų)
  2. Pakelkite „iPhone X“ prieš savo veidą tą veido išraišką vis dar laikydami veide.
  3. Jei „Face ID“ jūsų neatpažins ir neatrakins telefono — perbraukite pirštu nuo ekrano apačios į viršų (vis dar laikydami tą pačią veido išraišką) ir jei telefonas ir toliau jūsų neatpažįsta (laikydami tą pačią veido išraišką) įveskite telefono atrakinimo kodą.
  4. Užrakinkite telefoną ir pabandykite telefoną atrakinti su ką tik panaudota veido išraiška.

Priklausomai nuo to kiek ta išraiška radikaliai pakeičia jūsų veidą — aukščiau aprašytą veiksmų seką gali tekti atlikti porą kartų iki „Face ID“ įsimins jus tokį.

Tam tikros veido išraiškos telefono neatrakins

„Face ID“ galima išmokyti, kad tas veidas su iškištu liežuviu ar net primerkta viena akimi esame mes. Tačiau, jei uždengta didelė veido dalis — telefono atrakinti „Face ID“ pagalba gali ir nepavykti. Pavyzdžiui nepavyks „Face ID“ išmokyti jūsų veido jei skara (šalikas ar kas nors kito) dengia jūsų visą burną. Negalite „Face ID“ išmokyti jūsų atpažinti užvertomis akimis, tačiau jei esate primerkę tik vieną akį — pamoka greičiausiai bus sėkminga. Nepavyks „Face ID“ įtikinti, kad čia jūs ir uždengus delnu nosį.

Kalbant apie situacijas kai į telefoną žiūrima stipriai prisimerkus — pavyzdžiui iš tamsos išėjus į skaisčiai saulės apšviestą vietą. Akys, greičiausiai, bus stipriai primerktos ir jei „Require Attention“ funkcija nėra atjungta — labai galimas dalykas telefono atrakinti nepavyks. Kartais net ir atsukus saulei nugarą, jei tiesioginiai saulės spinduliai šviečia tiesiai į „Face ID“ procese dalyvaujančius vaizdo jutiklius, net ir įprasta veido išraiška gali būti neatpažinta.

Daugeliu atveju vaipytis prieš telefoną nėra reikalo. Jūsų natūralios veido išraiškos ir natūraliai kintantys veido bruožai yra įsimenami. Tačiau, jei norite „Face ID“ išmokyti, kad tas vieną akį primerkęs ir liežuvį iki smakro iškišęs pilietis tai jūs — mielai prašom.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų